Losioni poslije brijanja

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Odgovori
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Losioni poslije brijanja

Post Postao/la Red »

Dragi decki ovog foruma, mislim da je vrijeme da napisem i nesto za vas. Heh, sumnjam da ce se netko upustiti u izradu vlastitih losiona, ali pitam se ZASTO NE!? sto je bolje doli vlastiti proizvod, koji je sigurno njezniji i bolji za vasu kozu, koja je inako dovoljno iziritirana samim brijanjem.

ako netko na kraju i odluci nesto napraviti nadam se da ce nam se javiti sa nekim rezultatima, da cujemo dojmove :) Kako god, briga o sebi vas ne smjesta odmah u MetroMuškarce, zato se nemojte sramiti. Svi se volimo njegovati, zasto ne bi malo zasukli rukave, smuckali nesto fino i ustedili neke pare ;)

Mali uvod

Losioni poslije brijanja dezinficiraju kožu i štite je od razlicitih infekcija kojima je koza lica podlozna poslije svakodnevnog i dugotrajnog tretiranja. Ugodnog su i osvjezavajuceg mirisa, a njihovi sastojci kozu cine glatkom, mekom i lijepom. osim toga, losioni poslije brijanja kozu istodobno osvjezavaju, dajuci joj vlaznost i osjecaj svjezine.

slika

Losioni za brijanje ili sredstva za ispiranje koze poslije brijanja, sto ih obicno nalazimo na trzistu, uglavnom sadrze znatan udio alkohola. Njihov zatezljiv ucinak na kozu pri neznatnim porezotinama dobro je poznat vecini muskaraca, kao i ucinak rashladivanja te ugodan osjecaj koze koji slijedi.

Iako razmjerno postojana, muska koza ipak nerijetko odgovara na takve losione iritacijom, napetoscu i nadrazenoscu. Nakon dodira s alkoholom koza moze vrlo osjetljivo reagirati, ponajprije pri zimskim temperaturama, a kada su zbog dodatnog ucinka rashladivanja koze moguce i ozebline.

Vlastorucnono pripremljeni losioni poslije brijanja, iako blagi, jer je u njima alkohola vrlo malo, jednako osvježavaju i dezinficiraju kožu kao i kupljeni proizvodi. Osim toga, aktivne tvari bilja u vlastorucno pripremljenim losionima ocistit ce kozu od ostataka kozmetickih sredstava te osigurati blagi kemijski peeling.

BEZALKOHOLNI LOSIONI POSLIJE BRIJANJA

2 zlicice usitnjenog suhoh bilja, ili 4 zlice svjezeg, preliti sa 1,5 dl kipuce destilirane vode.
Nakon sto pokriveno odstoji preko noci, tekucinu procijediti.
Umiješati 0,5 dl vocnog octa ili limunovog soka, a po zelji i 5 ml (1 zlicica) glicerina.
Losion preliti u staklenu bocicu te prije upotrebe dobro protresti.
Rok upotrebe: 5-7 dana

slika

Losion od lavande i ruzmarina
1 zlica lavande
1 zlica ruzmarina
1,5 dl destilirane vode
0,5 dl limunovog soka

Losion od metvice i komorača
1 zlica metvice
1 zlica komorača
1,5 dl destilirane vode
0,5 dl jabučnog octa

Losion od timijana i metvice
1 zlica timijana
1 zlica metvice
1,5 dl destilirane vode
0,5 dl limunovog soka

Losion od bora i crnog papra
1 zlica iglica bora
1 zlica crnog papra
1,5 dl destilirane vode
0,5 dl vinskog octa

ALKOHOLNI LOSIONI POSLIJE BRIJANJA

3 zlice usitnjenog suhog bilja, ili 6 zlica svjezeg, preliti sa 1 dl 70%-tnog alkohola te dobro zatvoriti. Nakon sto odstoji 10-15 dana, uz povremeno protresanje, alkohol procijediti.
Procijeden alkohol umijesati u 2 dl destilirane vode, dodati 5 ml (1 zlicica) glicerinate, po zelji, 15-20 kapi etericnog ulja za jaci miris.
Rok upotrebe: 3 mjeseca

*umjesto prelijevanja bilja alkoholom, u 1 dl alkohola umjesati 10 ml (2 zlicice ili cca 200 kapi) etericnih ulja, a potom alkohol umijesati u 2 dl destilirane vode.

slika

Losion od bosiljka, klincica i kadulje
1 zlica bosiljka
1 zlica klincica
1 zlica kadulje
1 dl 70% alkohola
2 dl destilirane vode
1 zlicica glicerina
15 kapi etericnog ulja limuna

Losion od korijandra, bora i klincica
2 zlice korijandra
1 zlica klincica
1 dl 70% alkohola
2 dl destilirane vod
60 kapi (1 cajna zlicica) etericnog ulja bora

Losion poslije brijanja I
1 dl 70% alkohola
40 kapi et. ulja bosiljka
60 kapi et. ulja tamjana
60 kapi et. ulja limuna
20 kapi et. ulja klincica
10 kapi et. ulja pačulija
2 dl destilirane vode

Losion poslije brijanja II
1 dl 70% alkohola
60 kapi et. ulja limuna
60 kapi et. ulja ruzmarina
20 kapi et. ulja nerolija
2 dl destilirane vode

VODICA POSLIJE BRIJANJA

slika

1 zlica usitnjenog suhog bilja, ili 2 zlice svjezeg, preliti sa 1 dl kipuce vode, pokriveno ostaviti da odstoji 20-30 min te procijediti.
Vodicu nanjeti na kozu lica poslije brijanja, a jos je bolje njome osvjeziti cijelo lice i vrat.
Rok upotrebe: odmah

Bilje za njegu poslije brijanja: cvijet i list lavande, cvijet i list ruzmarina, cvijet i list kadulje, latice ruza, list bosiljka, list metvice, pupoljak klincica, kora limuna, kora narance, sjemenke korijandra, zrno crnog papra, iglice bora, iglice smreke itd.

slika

Zablistajte i ostanite mi lijepi :-*
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Shaman Shandor
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:07

Re: Losioni poslije brijanja

Post Postao/la Shaman Shandor »

Ja nikako ne mogu skužit iziritira li mi se koža kada koristim nešto poslije brijanja ili kada ne koristim. Ne brijem se jako često jer mi je to naporan proces pa uvijek zaboravim kak sam zadnji puta prošo s obzirom na iritaciju.
Eo baš bi se sad trebo obrijat već ali grozno mi se ne da
Sat.
Umjesto da kuca on neprestano vibrira.
Ni kazaljke nema.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Losioni poslije brijanja

Post Postao/la Red »

netko je jednostavno osjetljiv na brijanje i koza mu lose reagira nakon brijanja. vi imate probleme sa licem a zene sa ostatkom tijela, tko ga brije :D

u vecini slucajeva se iritacija MOZE izbijeci ako znas kako udovoljiti i tretirati svoju kozu. ako je osjetljiva onda bi joj trebalo pristupiti njezno i ne koristiti agresivne preparate nakon brijanja.

npr. kod sebe sam primijetila drasticnu razliku od kada umijesto krema i ulja nakon brijanja koristim samo puder. zanimljivo, ali nakon brijanja i pudera koza ostane svilena i nije upaljena.

pokusaj uvijek koristiti dobar i ostar zilet, a nakon toga trebas staviti nesto lagano na kozu da ona ne poludi od iritacije... mozda nesto bezalkoholno ili vrlo lagano dezinficirajuce. Lavanda kao dodatak bi bila idealna, jer ublazuje i umiruje kozu bolje od bilo koje gotove kreme ili losiona ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Losioni poslije brijanja

Post Postao/la Red »

alo ekipo, jel netko od vas ovo probao, da mi kaze kakvi su dojmovi. tema je pregledana 50 puta, valja je netko zaprljao prste? :ymdevil:

ma ja sam samo znatizeljna :YMPEACE:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Jos
rank4
Postovi: 116
Pridružen/a: 21.03.2010, 18:53
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: Losioni poslije brijanja

Post Postao/la Jos »

Still waiting on my beard.......=)) :p
Maybe all ppl of the majka are Indians like me?...slika

I promise I will try it one day anyway.... :YMPEACE:
"MetroMuškarce"....now thats a funny word :D
I wont risk becoming one soon anyway :ymparty: :p
Odgovori