Fontana mladosti

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
shroomko
rank14
Zahvalio/a: 138 puta
Prim. zahvala: 202 puta

Re: Fontana mladosti

PostPostao/la shroomko » 30.01.2013, 09:46

Ovdje je objašnjen samo fizički aspekt vježbi a to nije dovoljno.
Gdje treba biti usmjerena pažnja dok se rade vježbe? Pretpostavljam u tijelo, da li općenito ili u neki dio.

Obično takve vježbe imaju više slojeva: fizički pokret, disanje, usmjeravanje pažnje, eventualno neke vizualizacije pa se onda dodaju emocionalni stavovi (zahvalnost, ljubav...) i na kraju se dobije vježba koja je bar 10x moćnija od samo fizičke vježbe.
Perun
rank8
Zahvalio/a: 108 puta
Prim. zahvala: 46 puta

PostPostao/la Perun » 30.01.2013, 10:58

Pažnja je usmjerena na pokret. Radio sam ih sa jezikom na nepcu (time se zatvara unutrašnji energetski krug)bez nekih posebnih efekata. Radio sam i sa stiskanjem anusa (vajroli mudra) pri izdisaju, opet bez efekata. Vodio sam energiju po tijelu - ništa.
Znači, prvi dio pokreta udah, drugi dio pokreta izdah. Koncentracija na pokret i to je to.
Neznam, možda da isto proba netko senzibilniji...
E da,postoji i šesti tibetanac, no taj zahtjeva seksualnu apstinenciju. Mada mislim da bi sublimirannje iste imalo još bolje efekte. Možda jednom probam.
Ko prije umre duže je vječan
Bamakhepa
rank8
Zahvalio/a: 52 puta
Prim. zahvala: 74 puta

PostPostao/la Bamakhepa » 30.01.2013, 13:12

pecurko je napisao/la:Kakav ti je ovo post, ispravi ako postoje neistine, ne pametuj vazda (-|

Ne mogu ispravljati tvrdnju koja je u startu necija nicime potkrepljena i argumenturana izjava.

Npr: Moj tata je vanzemaljac.
Ispravi me :D

Nisam nasao da igdje postoji ikakvo spominjanje tih vjezbi prije nego je na zapadu izasla knjiga. Nijedan tibetanac nigdje o tome ne govori, nijedan spis. A niti nemamo bas nekih izvora za takve prakse starijih od ranog srednjeg vijeka, pa na osnovu cega tvrdi da je staro 2500?

Trebao bi on prvo priloziti bilo kakav argument osim vlastite nabacene tvrdnje da se uopce ima o cemu raspravljati ili sto osporavati.

Naravno mozda negdje i postoji iako nisam pronasao pa bih bio sretan da netko da takav dokaz, mada sumnjam :-?
Beyond Le Fov
Moderator
Zahvalio/a: 357 puta
Prim. zahvala: 1142 puta

PostPostao/la Beyond Le Fov » 30.01.2013, 13:40

zar nije samo bitno da vježbe djeluju? oni koju osjećaju energije i osjećaju promjene nakon prakse vježbi znaju da djeluju kao što se tvrdi u knjizi. ostala filozofija je sporedna nebitna stvar po mom mišljenju.

tibetanski monasi su oduvijek šutjeli pred javnošću jer je šutnja mudrost.
Bamakhepa
rank8
Zahvalio/a: 52 puta
Prim. zahvala: 74 puta

PostPostao/la Bamakhepa » 30.01.2013, 14:11

Naravno, ako djeluje sto ima veze, ali meni mistifikacije, posebno ako su svjesna muljanja da bi djelovalo mocnije i primamljivije, uvijek bacaju crv sumnje.

nekad jesu, ali od dolaska na zapad bas i nije vise tako. Prica se, pise se, prevode se tekstovi, imas gomilu zapadnjaka koji slijede tibetanski budizam, ukljucujuci neke koji su lame, mogu citati izvorne tekstove itd. Nije vise niti bllizu tako nedostupno i hermeticno.

Kada smo kod njihovih energetskih praksi proguglaj "trul khor" i "yantra yoga".

Edit: hmm, zgodan clanak http://allyoga.tribe.net/thread/b7ecc19 ... f7dc47b277
:-?
mozda ipak nije sve izmislio :D :-?
Perun
rank8
Zahvalio/a: 108 puta
Prim. zahvala: 46 puta

PostPostao/la Perun » 30.01.2013, 23:53

Pa mene je isto kopalo odakle je to točno došlo. Nisam ništa našao, no tad je već bilo kasno
pošto je efikasnost bila očitost. No pojmio sam tibetanske rituale kao nekakvu zipiranu jogu.
Ko prije umre duže je vječan
Čiča
rank5
Zahvalio/a: 285 puta
Prim. zahvala: 51 put

PostPostao/la Čiča » 30.05.2015, 12:45

Ispričavam se unaprijed iz proračunate pristojnosti ako nekog živcira postanje po starim temama.Ove vježbe su skroz kul.Izvukao sam mnogo koristi iz njih.Lik na videu stvarno radi prebrzo vježbe, to sam si nekako potvrdio s vašim postovima i mišljenjima jel mi to njegovo izvođenje izgleda totalno neprirodno.

Radi li još uvijek netko ove vježbe?Jeste li izvukli nešto dobro ili primjetili nekakve promjene u sebi ili na sebi tokom i nakon izvođenja?

Hvala :ymhug:
metalmaniac
rank2
Zahvalio/a: 11 puta
Prim. zahvala: 10 puta

PostPostao/la metalmaniac » 02.06.2015, 12:56

primjetio sam da mi se vratila bol u ramenima i gornjem dijelu kičme kad sam na mjesec dana stao sa izvođenjem.
Magica
rank1
Zahvalio/a: 7 puta
Prim. zahvala: 8 puta

PostPostao/la Magica » 06.06.2015, 15:11

E covjece, to su drama vjezbe! Prije godinu dana rece mi jedna cura za njih, kako sam se pozalila na bol u gornjem dijelu ledja i ramenima (inace sam tu praaavo slaba, sva kilaza u butine ide :ohnoo: ). Trudim se zaista sto cesce raditi ih, skoro svaki dan, jer fakat pomazu. Nakon prvog puta se covjek osjeca pokretljivijim i laksim. Svakako probajte! :D

Natrag na “Moje Tijelo, Moj Hram”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.