Čajanka

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la Fig »

također obožavam čajeve.. pogotovo poslijepodnevne i večernje rituale. Kad sam doma, također znam kombinirat sa raznim biljkama i napraviti si fini napitak.. ali tu npr. u zege-u nisam baš marljiv što se tiče same sadnje bilja te se rado zaletim u kuću zelenog čaja dole u ilici, ili pak u coffee&teahouse također tamo blizu. Imaju prefinih čajeva, te je doživljaj samo doć tamo i namirisat se svakakvih raznih aroma. :)

fora mi je ubacivat mlijeko.. počeo sam sa ubacivanjem u crne čajeve ali prešao i na ostale.. da mi nekakav fini gušt i gustoću.. mislim da si upravo idem napravit crni ceylon sa dodacima kokosa i badema :)

evo weba ako nekog interesira -> http://www.kucazelenogcaja.com/
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Čajanka

Post Postao/la Red »

vidis, ja mlijeko ubacujem samo u crne cajeve, bez extra zaslazivanja, upravo kako kazes, daje neku punocu okusu, mada mi kod drugih cajeva mlijeko ne odgovara, ako nije crni :D

jao, znam uletiti u te neke shopove pa se smrznem od cijena :ymdevil: ugledala sam neke prefine cajeve u novom bio&bio shopu, ali 35 kn mi se ne daje za malu kutiju nekog caja...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la mr. gljiva »

Crni čaj zatvara, mlijeko otvara. Zato ga britiš bastardz stavljaju u čaj,a ovo kaj mi zovemo čajem (šipak,šumsko voće..) je njima bljutavluk :D
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la Fig »

Red je napisao/la:ali 35 kn mi se ne daje za malu kutiju nekog caja...
da istina.. ima dosta skupih čajeva, pogotovo bijelih.. ja npr. uzmem ove neke common zanimljive, dođe tipa 25kn 50g, dok zadnji put kad sam uzimao, uzeo sam 100g tog crnog ceylona za nekih 50kn čini mi se.. i eto traje mi dosta dugo..
mr. gljiva je napisao/la:bljutavluk :D
aha.. onaj tea dust koji ostane pri obradi čaja
Avatar
Anubis
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 27.09.2010, 15:48
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la Anubis »

Vidim ima vas ljubitelja 'tople šalice' :) Da, i ja sam jedan od takvih. Doduše do prije koju godinu moje poimanje čaja nije išlo dalje od onog u vrećici, tek otkad živim s curom sam upoznao prave čari čajeva. Crnih, bijelih, zelenih, i ovih običnih, domaćih..

Dosta vas vidim ima problema sa onom sićom koja ostane kod kuhanja 'custom čajeva', pa me zanima zašto ih ne probate kuhat u filter vrećicama namjenjenih kuhanju čajeva? Ima ih za kupit u DMu za nekih 10ak kuna (100komada) Proffisimo Tee-Filter ;)

Prije par godina, kad sam malo proučavao japansku kulturu (arhitekturu) naletio sam na jednu genijalnu knjigu pod nazivom "Knjiga o čaju : Kakuzo Okakura" - genijalna knjiga! A must read. Fascinantna je ta njihova kultura ispijanja čaja i sve vezano uz nju, od same čajne kućice, načina pripreme, običaja vezanih uz serviranje... Ugl, ako niste, pročitajte nećete požalit.
Po mogućnosti uz neki fini čaj
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la Fig »

Nemam baš frku oko te siće, te mi ne smeta ako mi uleti poneki pis lišća dok ispijam čaj... čak mi to bude i nekako fino. Ali svakako hvala na podsjetniku, mislim da sam vidio takve vrećice u par navrata.. definitivno probam, makar mi je sipanje čaja u toplu vodu kao nekakav ritualčić :)

Hvala na preporuci, evo skinuo.. još da si sad napravim čaj :) -> http://uploading.com/files/d5967b76/...ok_of_tea.pdf/
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Čajanka

Post Postao/la Red »

Vrlo orginalna rjesenja za uzivanje u caju :x

slika
kako zasladiti caj

slika

slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Čajanka

Post Postao/la Proximus »

Ja se gušim u turskom caju kojeg sam se nakupovao u Istanbulu, nešto predobro, vrlo jak i uplifting.
http://en.wikipedia.org/wiki/Turkish_tea

Imam i čašice za njega identicne ovoj na slici i pijem iz njih iz gušta. :x
slika

Jos malo pa ce mi ga ponestat pa cu otvorit crni caj koji sam u Tunisu kupio da i to napokon probam (imam ga zatvorenog vec godinu i pol), al ne vjerujem da ce bit na razini turskog...ako itko zna gdje ima originalnog turskog caja za kupit nek javi. :)

Također obozavam yerba mate caj.
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
anagoga
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 01.02.2012, 12:14

Re: Čajanka

Post Postao/la anagoga »

hej, da li netko zna gdje ima za kupit drvena kutija a unutra nekoliko vrsta cajeva u vrecici??to sam vidjela u nekom kaficu ali nema nigdje u ducanima:(
Avatar
Duke
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 20.02.2012, 22:15
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Čajanka

Post Postao/la Duke »

Pozdrav svima, ovo mi je mozda prvi post, da, prvi i ja odma na cajanku :)
pijem lipton yellow label, i to mi je za sad najbolji sto sam probao, twinnings earl gray, je isto bio super, samo nekako mi je bio blazeg ukusa(al na kutiji i pise da je smooth flavor), nedavno sam drugarici kupio u rinfuzi earl gray sa dodatkom kockica karamele i australijskih oraha, i to super mirise(nije los za uvod u svu tu pricu sa cajevima, posto se ona od kafe ne odvaja pa reku aj da malo proba sa cajevima)
ne znam kako vi, ali sam nedavno ukapirao da mi je nana(naravno domaca) lepsa kad se skroz ohladi, onda se oseca pravi ukus mente
a sto se tice rooibos(africki grm) to tek planiram da probam cuo sam da je odlican :)
eto toliko od mene, inace sve pohvale za sajt i uskoro bude neki i dnevnik sa gljivama :cheesy:
Odgovori