Čajanka

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
gErMAligni
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 25.05.2010, 11:08
 pohvaljen: 3 puta

Čajanka

Post Postao/la gErMAligni »

Uživate u čaju?

Ovo je mjesto za vas:)

evo moja selekcija najboljih čajeva u kesici koji se mogu nabaviti kod nas;)


Crni Čajevi


Silver Pot


slika

Najbolji crni čaj koji sam pio... ikad!
Ima onaj fini starinski ukus koji bas treba crnim čajevima... spada u darjeelinge koje nazivaju šampanjcem među čajevima;)
Made in Calcutta - što uz okus jamči da je real deal čaj;)

Cijena : 15kn za 50 vrečica!
moguće nabaviti u Indian Shopu u Zee-Gee (jurišićeva, prekoputa glavne pošte)





Lipton Yellow Label

slika

Odlican crni čaj izuzetno jakog ukusa! Treba malo par kesica da se nepce navikne. Ostavlja jako fin aftertaste u ukusu
Lipton inače radi jako dobre čajeve i ovo im je jedan od najpoznatijih.
Zgodan detalj je da svaka vrečica čaja ima po jednu simpatičnu činjenicu o Liptonu na sebi:)

Cijena : 15kn za 20 vrečica
moguće nabavit u Muller trgovinama diljem Hrv




Lipton Earl Gray

slika
(ova slika nažalost nije prava... na internetu nema a meni krepala baterija na fotoaparatu kod slikanja silverpota XD )

Najbolja aroma bergamonta na tržištu!!! Tko voli Earl Gray, mora umočit nepce u ovo!
U zanimljivim lipton piramidskim vrečicama 100% ekološki
(najdraži čaj kapetana Picarda... da da, onog ćelavog;))

Cijena 18kn za 20 vrečica
Moguće nabaviti opet u Mulleru



Voćni Čaj

Milford Kirsche - Banana

slika

Po meni NAJsočniji voćni čaj! Izuzetna kombinacija ukusa! Idealan čaj za većernje ispijanje uz omiljenu seriju;)

Cijena : 25kn za 40 vrečica
moguće nabaviti isto samo u Mulleru




Twinings Voyage (African Tunda)

slika

Odlican voćni čaj... kombinacija Roibossa (crveni čaj), ananasa i hibiskusa. Mekan i fin ukus:)
Svi obožavatelji Roiboss čaja biti će zadovoljni;)

Cijena 23kn za 25 vrečica
Moguće nabaviti u svakom većem trgovaćkom centru i kozmu ako imate sreće;)



Zeleni Čaj


Lipton Green Sencha Tea

slika


Vrhunski zeleni čaj s jako blagom aromom Osmantusa (latice cvijeta...2%).
U prezanimljivom piramidnom pakovanju, sve 100% ekološki jer lipton jako drži do eko korektnosti!

Cijena 18kn za 20 vrečica
Moguće naći opet u Mullleru
Zadnja izmjena: gErMAligni, dana/u 26.05.2010, 17:12, ukupno mijenjano 2 puta.
shit is custom
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Čajanka s gErMom;)

Post Postao/la HypnoToad »

I ja sam veliki fan čajeva, svih od biljnih i voćnih, preko zelenog i mate, do crnog towkok čaja. Zeleni čajevi ipak nemaju premca, oni su za svaku priliku, crni su mi za hladna zimska poslijepodneva, a biljni i ljekoviti prije spavanja. Nevolim ove u vrećicama, izbor u našim trgovinama je bijedan, a kvaliteta nije nikad kao rinfuzo.
Sada pijem silver moon, aromatizirana mješavina bijelih i zelenih čajeva, stvarno jedan od najboljih koje sam probao, i isto odličan temple of heaven gunpowder.
Evo jedna stranica sa odličnim izborom svih čajeva, ima krcato ljekovitih biljaka, zelenih čajeva, nešto crnih, bijelih i voćnih.
https://shop.gea.com.hr/c-14-ajevi.aspx
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
gErMAligni
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 25.05.2010, 11:08
 pohvaljen: 3 puta

Re: Čajanka s gErMom;)

Post Postao/la gErMAligni »

eh stari, bas smo se našli onda:D ja ne volim bas zelene a crne previshe:D

znam da je sigurno bolje u rifuzi nego u vrecici, ali cesto mi se neda taktizirat i žonglirat s zvoncicima i slicnim napravama pa si uzmem u kesicama...

ovaj moj obozavani silvepot imas i u rifuzi u istoj trgovini u predobroj drvenoj kutiji


GEA čajevi što si postao su stvarno kvalitetni! Zeleni im je kako mi kazu među najboljima... samo sto mene malo ubiju u pojam s svojim čestim kombiniranjima razno raznih vrsta što me osobito ne veseli... Keltska Svećenica je dosta dobra ako me sjećanje služi:)
shit is custom
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Čajanka s gErMom;)

Post Postao/la HypnoToad »

E kužim te to da su vrećice puno jednostavnije, i ja sam imao taj stav, ali kad sam probao ove neke iz Kuće zelenog čaja, više mi nijedan iz vrećice nije valjao. Na sreću, našao sam si cjediljku koja je taman za jednu šalicu i jako jednostavna za korištenje. Dođe mi vremenski na isto dal ću usut u ovo ili izvadit vrećicu iz kutije i otpetljat je, odlična stvarčica. Ovakav oblik:
slika

A vidiš meni je baš dobro to kad kombiniraju razne čajeve, imaš dosta u jednom, a opet imaju i neke najbolje čajeve zasebno i nearomatizirane. Hehe, keltska svećenica mi je baš bila sljedeća na listi za probat, kombinacija crnog i zelenog, mora da je odlična. Probat ću doć i do tog silver pota, al tek na jesen, vrućina i crni čajevi mi se ne miješaju! :D
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
gErMAligni
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 25.05.2010, 11:08
 pohvaljen: 3 puta

Re: Čajanka s gErMom;)

Post Postao/la gErMAligni »

aaaa, pa de... arapi deru sam crni chai a kod njih je vrucina kake nema nigdje:D

ee imam i ja tu;) al sjebo mi se zglob! ispo sharafcich i oslo sve u nepovrat:)
shit is custom
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Čajanka

Post Postao/la Red »

ja sam veliki fan rooibos cajeva :x

slika

i to sa dodatkom karamele, meda, vanilije...pffff sto god. obozavam ga

a inace sam ko baba stara, od kamilice se ne odvajam [-(

mada volim crne piti sa mlijekom, pff to mi je predobro. cak sam sestru uspjela preobratiti jednom prilikom. zena nije pila nista, kao sve je bljak, ja reko probaj ovaj sa mlijokm, kao Iijuuuu...MALA, probaj!

i na kraju zena to pije sada u vecini slucajeva. ma ljudi su zapeli za te kemije iz vrecica a to kada citas sastav nije ni blizu caju kojeg mislis da pise, kao mirise, jeste...a li to je sranje. nema nista bolje doli rinfuza, bez secera sa zlicom meda... koji god. majka zna :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
gErMAligni
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 25.05.2010, 11:08
 pohvaljen: 3 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la gErMAligni »

aa rojbos frik, zato i jes crvena :D

meni grijeh stavit nesto u caj, pogotovo crni... kaki med.. ih!


a je... u kesama je obicno kemija... probaj kupit neki cedeviti caj i otvorit kesicu, cista kemija!
no rijetki cajevi kao taj silver pot i liptonovi su real deal u kesici;) probaj uzet te u piramidama i vidis jasno sadrzaj kesice... real deal;)
shit is custom
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la HypnoToad »

Ja nikad nisam probao rooibos, nije mi bio zanimljiv, nema kofeina. :D Možda si nabavim neki, pa pit ledeni čaj umjesto sokova i gluposti.
I to se slažem, čaj je najbolji sam, bez sladila, jedino kad sam prisiljen pit onu bijedu običnu u kafiću iscijedim limun unutra ako mi ga daju.
E i Red zašto bi zbog kamilice bila ko stara baba?! :)) Kamilica je vrh, meni najbolji biljni čaj kad pijem samo jednu biljku, inače se moj večernji čaj sastoji od 4 vrste mente, kamilice, lipe, gloga, trave ive, majčine dušice, kuša, melise, listova masline, bazge, lipe i trputca. E to bude neš fenomenalno! :D
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Čajanka

Post Postao/la Red »

ma ja pijem caj (ostalo) samo sa zlicom meda, ali crni samo mlijeko, naravno, nezamislivo mi je to zasladiti :)

salim se za kamilicu, jer inace svi kao pff kamilica...jea kao stara prica..a ja je bas obozavam sa medom...mmmmm
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
gErMAligni
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 25.05.2010, 11:08
 pohvaljen: 3 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la gErMAligni »

HypnoToad je napisao/la: inače se moj večernji čaj sastoji od 4 vrste mente, kamilice, lipe, gloga, trave ive, majčine dušice, kuša, melise, listova masline, bazge, lipe i trputca. E to bude neš fenomenalno! :D

ceoce koji kombo!!! menta je kraljica cajeva! jos kamilica i majcina dusica za opustanje... predobro:)
a ovo ostalo, nemogu ni pocet zamisaljat:)
gdje nabavish taj mix? ili sam kombinirash?
shit is custom
Odgovori