Čajanka

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la HypnoToad »

Hehe, sve sami beremo! Ormarić iznad šparheta sa jedno 50 tegli punih raznih biljaka za čaj. Mente iz vrta (nemam pojma točno koje su vrste), melisa i kamilica isto, ostalo sve iz divljine! Evo baš ga sad idem ocijedit, uživat i zaspat ko beba. :D
Sad još čekam da mi valerijana ocvate i da sjeme pa ću izvadit korijen i napravit si baš jednu mješavinu za opuštanje i protiv nesanice, vidjet ću na što će to ličit, čuo sam da korijen valerijane gadno bazdi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
gErMAligni
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 25.05.2010, 11:08
 pohvaljen: 3 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la gErMAligni »

issss pa ti si šaman pro! :D
bas imas selekciju! kontam da je 3x ukusnije kad je iz bašte;)

gdje bi mogao nabaviti sjeme metvice kada bih htio krenit u uzgoj...? jel mi sad vec kasno?
shit is custom
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Čajanka

Post Postao/la Red »

sve te biljke koje mozes koristiti kao zacin ili za caj se mogu bez problema uzgojiti na prozorskoj klupici. ne treba ti vrt za takve biljke, dobro podnose i male lonce i posude ;)

a ostale perverzije nakupis tokom godine...evo do nedavno je ovdje majcina dušica rasla na svakom koraku npr. :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
gErMAligni
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 25.05.2010, 11:08
 pohvaljen: 3 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la gErMAligni »

ali gdje nabaviti sjeme za njih?
shit is custom
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la HypnoToad »

Pa da, može i u teglama, uvijek je odlično imati nekoliko takvih biljaka na prozoru. Sjeme možeš nabaviti u vrtnim centrima, čak i sadnice, sad na proljeće ih je bilo i po svim trgovačkim centrima, znam da su Plodine imale ogroman izbor sjemena i sadnica, možda imaju još.
A od ovih divljih, majčine dušice i gloga bi se još moglo nać, lipa će uskoro počet cvast, a kuša i trputca ima cijelu godinu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Čajanka

Post Postao/la Red »

sjemenarna??? :))

svo ljekovito bilje i zacinsko bilje se moze nabaviti ili u sjemenu ili raznicama, odes do bolje agrarije ili nekog plastenika i nakupujes sto zelis :)

npr. svo zacinsko bilje, dobro ne svo, ali vecina komercijalnih/ popularnih se moze kupiti u proljece za svega 2 kn reznica...a neki veci marketi i hipermarketi i agrarije znaju imati i sjeme...

zbilja mozes sam svoje cajeve spravljat, ili fino djevojku pod ruku pa u branje po livadama i sumama, ima toga koliko hoces, samo normalno moras znati sto trazis ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la HypnoToad »

Red je napisao/la:ili fino djevojku pod ruku pa u branje po livadama i sumama
Da, a ako stvarno želiš bit koristan i nešto nać, odeš ljepo sam, bez onog "ali neidemo po putu!", "tu je granje pre gusto!", "čekaj me!", "samo gledaš glupe gljive i biljke, nije te briga za mene!" i sličnog! :)) =)) =))
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
gErMAligni
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 25.05.2010, 11:08
 pohvaljen: 3 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la gErMAligni »

hahahahaha, znači u šumu sam:D vidim da imas iskustva =)) =)) =))
shit is custom
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la HypnoToad »

Hahaha a da, jednom me neka ženska nagovorila da je uzmem sa sobom tražit gljive, pa je tako nekako ispalo. :)) Ona valjda htjela romantični izlet u prirodu, pa nemože to ženo luda u sezonu gljiva! =))
A ja kad tražim gljive to je ono, vidim prvu i samo idem od jedne do druge, ne jebem put, kamenje, šikare, zmije ni medvjede, dignem glavu, skužim da je sunce na zalasku i da nemam pojma di sam. Samo ću reć, GPS je najkorisniji ljudski izum!
Hm da, malo smo se udaljili od čajeva. :D
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
gErMAligni
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 25.05.2010, 11:08
 pohvaljen: 3 puta

Re: Čajanka

Post Postao/la gErMAligni »

hehe, ma neka:D bitno da piješ čaj dok pišeš postove:D

e suosjecam:D ja sam svoju sadašnju vodio pretprosle godine u guerilla harvjest u 2 ujutro po šumama i brdima:D bilo je kukanja stenjanja i zapomaganja, al eto, htijela je avanturu i dobila ju je:D
shit is custom
Odgovori