Raw food

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Odgovori
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Raw food

Post Postao/la luther7hrol »

Djevojka i ja prije nekoliko smo mjeseci kupili blender i to se pokazalo najpametnijom stvari koju smo kupili u tako dugo vremena. Svakodnevno kupujemo velike kolicine voca i povrca, kao i raznoraznih sjemenki i superhranu. Svako jutro dan pocinjemo sa smoothijem prebogatim zelenilom, vocem, goji bobicama, hemp seeds, chia seeds, blueberries. Ne mogu zamisliti ni jedan jedini dan bez ovoga! Vec nakon nekoliko dana ovakve prehrane uocio sam nekoliko simptoma koji su bili vise nego ocigledni pa ih nije bilo tako tesko primjetiti. Ovo je gotovo raw vegan ishrana i iako sam i prije bio vegetarijanac, bio sam sklon pojesti i po nekoliko pizza na dan, a isto tako jeo sam gotovo iskljucivo kuhano. Primjecivam goleme kolicine energije koje imam nakon pijenja smoothieja. Ne da se usporediti s nicim drugim. Primjecujem i pojacanu senzitivnost prema odredenim vrstama namirnica; neke stvari mi jednostavno "ne idu". Iako poput nekih vegana ne inzistiram da odbacim citavu jednu grupu hrane kao sto je dairy, i dalje volim sir i kefir, no i mlijecne proizvode nekako teze toleriram i primjetio sam ako pojedem nesto "normalno" tipa krafnu ili neku malo "tezu" hranu, narocito ako je wheat-bazirana, jednostavno me "spusti" i pocne mi se spavati i zijevati. Hocu reci, da obicna hrana kakvu sam prije jeo na svakodnevnoj bazi, narocito kruh, sada ima nekakav gravitacijski efekat na mene i odmah me spusti sa one fine, letece razine i kvalitete energije kakva me prozima od i zbog hranjenja sa raw hranom. No jos je jedan efekat vrlo zanimljiv i razmisljao sam o njemu tokom zadnjih nekoliko dana. Ovu razinu energije koju dobivam ovakvim hranjenjem zelim jos vise boostati jer sam postao greedy prema energiji, hocu vise i jos vise ukoliko je moguce. Ne znam kako da to postignem iskljucivo hranjenjem, pa se pitam bih li nesto odredeno mogao dodati u nasu svakodnevnu prehranu, bilo da je to neka vrsta hrane koju jos nisam otkio ili koju zaboravljam dodati, bilo da je nootropic. Bit ce mi zanimljivo cuti vaze refleksije i iskustva.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Raw food

Post Postao/la AFX »

Ja ne veceram, obicno si miksam sokiće i fruteke od voća. Nije me briga za zdravlje, štoviše..ćim prije odem, to bolje..no uz ovo se osjećam bolje, trčim i počeo sam mršaviti..kakve veze ima jedno s drugim..nema, samo sam se htio pohvaliti jer "nemam" prijatelja.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Raw food

Post Postao/la luther7hrol »

Cini mi se, jednom kad se navuces na energiju voca, tesko se s toga skinuti. Na neki nacin je to Bahnhoff Zoo, rekao bih. No malo vise pozitiva.
Odgovori