Nedostatak minerala

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Odgovori
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Nedostatak minerala

Post Postao/la malva sylvestirs »

Pozz
nisam uspjela naći temu na nedostatak minerala i vitamina u tijelu odlučih otvorit novu i upitat pitanje.
Imam 23 godine i prije nekoliko dana sam imala febru i bol u mišićima nogu. MIslila sam da je to ona normalna bol kad je febra,iako je bilo malo jače. I onda je febra prošla,ali su grčevi u nogama ostali i to me toliko grčilo da nisam mogla spavat niti sjedat,a i jedva stajat. Mislila sam da je do cirkulacije,pošto mi je inače slaba. Grčevi bi trajali po 20 minuta,po noći i duže. Uglavnom, naravno da sam išla googlat,i zaključila da imam nedostatak magnezija. Sada par dana pijem one šumeće tablete magnezija (što babe piju :p ) i ne boli me više toliko,samo malo ujutro.
E sad, zna li netko koje su namirnice bogate magnezijem (osim banane) i kako to mogu riješiti prehranom? Jako malo o tome piše na internetu, uglavnom se članci ponavljaju po stranicama.
Također sam čitala da je dosta često da ljudima fali cinka,kalija,fosfora,kalcija.....što je uzrok nesanice,alergija,otpadanja kose ili grčeva raznih dijelova tijela..
Tako bi htjela problem riješit sa prehranom a ne šumećim tabletama, osjećam se kao baba, too soon :))
what you resist persist
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Nedostatak minerala

Post Postao/la Bamakhepa »

Pitanje jesu li sumece tablete najbolji izbor, imaju oblik magnezija za koji neki tvrde kako ima nisku bioiskoristivost, koristi se jer je jeftin.

Od iskoristiviji najjeftiniji je magneziji-citrat i relativno lako dostupan. Ja obicno koristim magnezij glicinat ili malat.
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: Nedostatak minerala

Post Postao/la malva sylvestirs »

Hvala ti puno na odgovoru, prelazim Mg glicinat ili malat..vidim da je učinkovito i kod kronočnog umora i manjka energije,što je baš meni slabija točka (-| :ohnoo:
what you resist persist
Odgovori