Alergološko testiranje

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Odgovori
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Alergološko testiranje

Post Postao/la gotta »

Alergijsko testiranje se obavlja tako da se pacijentu uzme kap krvi iz prsta kako bi se mogla testirati na alergije. Standardni program obuhvaća 250 alergena. Moguća su dodatna ispitivanja na sve alergene koji nisu u standardnom setu ili su eventualno vezana uz specifične potrebe pacijenta kao što su zanimanje ili slično, npr. kod građevinara na cement, gips, itd.

žitarice (gluten i ostalo)
povrće
voće
mlijeko i meso
ribe
začini
stimulansi
oraščići (kikiriki i ostali)
životinjski epitel
insekti
trave i peludi (ambrozija i ostalo)
bakterije
virusi
pesticidi
gljivice
kemijske i ostale supstance
metali
protozoe
crijevni paraziti
dodatci
ostalo





Jeste li ikada bili na takvom testiranju i što mislite o tome? Moji su bili na tome i svima je pokazalo isto....
Frendica je odlučila spi*kat pare na to jer ima problema s aknama, a ništa ne jede. Rekla sam joj da je to debilana jer je izbacila meso, mlijeko, kruh, jede samo voće i povrće, rižino mlijeko, kašice i slične pi*darijice.
Ne vjerujem da bi joj takvo što uzrokovalo akne.
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Alergološko testiranje

Post Postao/la Bamakhepa »

Za alergiju generalno nek uzme uputnicu pa se testira u bolnici.

Za alergiju na hranu je malo nepouzdanije, a ako je u Ri najbolje da ode u zavod za javno zdravstvo pokraj rijecke bolnice i kod njih obavi. A sto mislit o tome? Tako-tako, zgodna informacija, ali nije to + ili - nego skala inenziteta reakcija na pojedinu namirnicu, pa sad nek si covjek shvati to vako il nako :D
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Alergološko testiranje

Post Postao/la gotta »

Bamakhepa je napisao/la:Za alergiju generalno nek uzme uputnicu pa se testira u bolnici.

Za alergiju na hranu je malo nepouzdanije, a ako je u Ri najbolje da ode u zavod za javno zdravstvo pokraj rijecke bolnice i kod njih obavi. A sto mislit o tome? Tako-tako, zgodna informacija, ali nije to + ili - nego skala inenziteta reakcija na pojedinu namirnicu, pa sad nek si covjek shvati to vako il nako :D

jok, ona je platila privatno 600 kn i još nekakvo testiranje na štetne tvari, svima uglavnom pronađu metale u krvi.
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Alergološko testiranje

Post Postao/la shroomko »

Nikad nisam to proucavao. Mislim da je alergija prvenstveno mentalni problem.

Npr slucaj djevojcice koja svaki da pere sude dok gleda kako se druga djeca igraju. Pa dobije alergiju na nesto.
Ode doktoru na testiranje, ispadne da je alergicna na deterzdent za sudje i doktor kaze nosi rukavice.
Nakon nekog vremena pocne biti alergicna na gumu u rukavicama.

Ono na sto je ona alergicna je svakodnevno pranje sudja dok se druga djeca igraju ispred njenog prozora!

To je stvaran slucaj koji je Gerald Kein (hipnotist) imao i izljecio. I mnogo je takvih slucajeva (dijete koje ogrebe macka dok je mali postane alergicno na macku itd).

Zapadna medicina je trenirana da niposto ne misli na taj nacin. Takvo razmisljanje smanjuje prodaju droga i mora biti demonizirano. Siguran sam da vec je i da ce Bamakenja staviti neki link koji tvrdi da je to nadrilijecnistvo. :P
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Alergološko testiranje

Post Postao/la Bamakhepa »

Mislim da je to previse banalizirano, a kod testiranja na alergiju testiraju se kemijski ekstrakti pri cemu testirani ne zna na kojoj se tocki sto testira, a ne zive macke ili rukavice da bi trigeriralo psihosomatsku reakciju.

G.Kein poput Bandlera sa svojim NLP-em i slicnih je prije sveha hipno-biznismen, a ne hipno-znanstvenik, a poznat je po tome da voli price ukrasavat i izmisljat ponekad, to je uostalom i dio struke (stvaranje psihckog utjecaja kroz sugestije, ukljucujuci pricanje pricica).

Ne bih ga uzeo tako zdravo za gotovo.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Alergološko testiranje

Post Postao/la shroomko »

Bamakhepa je napisao/la:Mislim da je to previse banalizirano, a kod testiranja na alergiju testiraju se kemijski ekstrakti pri cemu testirani ne zna na kojoj se tocki sto testira, a ne zive macke ili rukavice da bi trigeriralo psihosomatsku reakciju.
Nisam ja to ni rekao. Ovo sto si napravio se zove strawman ili strašilo (lutka napravljena od slame koja izgleda kao čovjek, namjera da straši ptice da ne pojedu sve u polju).

1) Krivo prezentiraj moj argument (napravi strašilo)
2) Napadni strašilo
3) Ispada kao da si oborio moj argument (ako netko nije dobro čitao)

Nije cool, ali skeptici to često rade.
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Alergološko testiranje

Post Postao/la Bamakhepa »

To svi cesto rade, kao i sto svi cesto generaliziraju, pa tako i "one tamo skeptike".

Sigurno nije namjerni strowen, mogao sam samo krivo shvatiti sto si prethodnim postom zelio reci.

Znaci tvoja tvrdnja je da je psiholoski motivirana alergijska reakcija na fizikalnu supstancu do koje onda dolazi i kod susreta sa samom supstancom van specificnog konteksta i svjesnosti o istom?
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Alergološko testiranje

Post Postao/la shroomko »

Um utjece na tijelo i direktno mijenja biokemiju. Dokaz: stres, placebo efekt itd.
Alergije nisu nista drugacije.
Bamakhepa je napisao/la:Znaci tvoja tvrdnja je da je psiholoski motivirana alergijska reakcija na fizikalnu supstancu do koje onda dolazi i kod susreta sa samom supstancom van specificnog konteksta i svjesnosti o istom?
Da samo ne bi rekao psiholoski motivirana to je malo kriva rijec, kao sto bi bila kriva rijec da opise stres ili placebo efekt.
Vjerojatno postoje i fizicki faktori za alergije, ali nisu iskljucivo jedino sto je bitno.
Odgovori