Kronična upala sinusa

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Odgovori
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Kronična upala sinusa

Post Postao/la gotta »

Dragi alternativci, ima li netko problem s kroničnom upalom sinusa? Konstano slijevanje sekreta niz grlo, često gnojni sekret, nemogućnost disanja, krckanje u ušima.....
Probala sam nedavno hvaljene NASYA kapi (ayurvedski pripravak), ali kod mene apsolutno ništa nisu napravile.
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kronična upala sinusa

Post Postao/la shroomko »

Ja sam to imao od djetinjstva do 20 i neke. Smrcao bi cijelu godinu, zimi i ljeti i uvijek imao bale. i to je prva stvar koja je nestala od kada sam se poceo baviti meditacijom. Znaci promatranje osjeta u tijelu sto je isto kao mentalno / emocionalno ciscenje.

Od fizickih stvari jako je pomogao neti pot. To je tehnika iz joge koju je zapadna medicina validirala. To je obican mali loncic sa nastavkom za nos. Stavis toplu vodu unutra, oko 40 C, stavis malo soli da dobijes fiziolosku otopinu i slijevas u sinuse. Voda ulazi kroz jednu nosnicu, izlazi kroz drugu. Mehanicko ciscenje sinusa vodom.

Nakon toga ih moras osusiti laganim puhanjem inace ce ti ta voda potaknuti mikrobe unutra na brze razmnozavanje.
Znam nekoga tko je probao samo neti pot bez meditacije i nije previse pomoglo.

Imas raznih vrsta, metalni, plasticni, keramicki. Preporucam metalni i to vece zapremeni. Keramicki se moze razbiti ako padne, ne volim plastiku a i sa metalnim mozes lako osjetiti temperaturu, da li je voda prehladna ili prevruca.

http://www.wikihow.com/Use-a-Neti-Pot

Mislim da su ovo dobre upute samo susenje sinusa je jadno. Trebas se nagnuti kao kad koristis neti pot i puhati. Znaci kratki udisaj kroz usta, izdisaj kroz nos. Na taj nacin jos malo tjeras bale van. Ponoviti bar 20 puta i vise. Nije toliko dugo, svaki kratki udisaj i izdisaj traje po 1 sekundu. 2-3 minute da se osuse sinusi ili krace.

Youtube ti je prijatelj. I ako je netko yoga instruktor imati ce bolju vjerojatno bolju tehniku nego neki zapadno medicinski doktor.
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Kronična upala sinusa

Post Postao/la gotta »

shroomko je napisao/la:Ja sam to imao od djetinjstva do 20 i neke. Smrcao bi cijelu godinu, zimi i ljeti i uvijek imao bale. i to je prva stvar koja je nestala od kada sam se poceo baviti meditacijom. Znaci promatranje osjeta u tijelu sto je isto kao mentalno / emocionalno ciscenje.

Od fizickih stvari jako je pomogao neti pot. To je tehnika iz joge koju je zapadna medicina validirala. To je obican mali loncic sa nastavkom za nos. Stavis toplu vodu unutra, oko 40 C, stavis malo soli da dobijes fiziolosku otopinu i slijevas u sinuse. Voda ulazi kroz jednu nosnicu, izlazi kroz drugu. Mehanicko ciscenje sinusa vodom.

Nakon toga ih moras osusiti laganim puhanjem inace ce ti ta voda potaknuti mikrobe unutra na brze razmnozavanje.
Znam nekoga tko je probao samo neti pot bez meditacije i nije previse pomoglo.

Imas raznih vrsta, metalni, plasticni, keramicki. Preporucam metalni i to vece zapremeni. Keramicki se moze razbiti ako padne, ne volim plastiku a i sa metalnim mozes lako osjetiti temperaturu, da li je voda prehladna ili prevruca.

http://www.wikihow.com/Use-a-Neti-Pot

Mislim da su ovo dobre upute samo susenje sinusa je jadno. Trebas se nagnuti kao kad koristis neti pot i puhati. Znaci kratki udisaj kroz usta, izdisaj kroz nos. Na taj nacin jos malo tjeras bale van. Ponoviti bar 20 puta i vise. Nije toliko dugo, svaki kratki udisaj i izdisaj traje po 1 sekundu. 2-3 minute da se osuse sinusi ili krace.

Youtube ti je prijatelj. I ako je netko yoga instruktor imati ce bolju vjerojatno bolju tehniku nego neki zapadno medicinski doktor.

ooo..hvala ti..imam onaj plasticni od Aqua Marisa, nisam znala da treba puhati... bila sam jednom i na žicama u liječilištu gdje sam išla tjedan dana na njihove pare- morska voda, bilje, eterična ulja... ne znam koliko su te žice šta ti guraju u sinuse dobre, ali meni su na pol godine olakšale stvar
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
NjOzA
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 14.02.2018, 09:09
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Kronična upala sinusa

Post Postao/la NjOzA »

Evo da i ja podijelim svoje iskustvo ne bi li kome pomoglo jer sam imao kroničnu upalu sinusa godinu i po, nedavno sam je se riješio.
Prije svega, odlazak doktoru i slikanje sinusa su bile ključne stvari za mene ... na internetu sam nalazio svašta i nema šta nisam probavao ali ništa nije pomoglo (kupovo sam razne sprejeve pravio razne mikseve za ispiranje nosa itd itd) . Bio sam došao do toga da sam sirovo sirče šmrkao u nos :))

Nakon slikanja sinusa potvrdili su mi da imam hroničnu upalu sinusa ( al to nije strašno- strašna je akutna upala sinusa ) . Dobio sam na recept klacid 500mg antibiotike ( prvi put da u zivotu uzmem uopste antibiotike da pijem ) 1 tableta svakih 12 sati TAČNO NA VRIJEME ( ljudi nemaju pojma koliko je ustvari bitno piti ih na vrijeme a ne preskakati po par sati ) jer su svi antibiotici pravljeni od gljiva pa treba poštovat doziranje :)) .
Dobio sam sprej avamys 7 dana da špricam jednom dnevno po 1 prskanje.
I treća stvar koju svako može raditi imao začepljen nos ili ne - kupiti fiziološku vodu u apoteci ( pola l pakovanje ) i puniti tom vodom špricu od 10ml i isprirati nos. To mi je isto doktor rekao i po mogućnosti nageti glavu i ušpricati vodu u jednu nosnicu tako da sav sadržaj izadje na drugu nosnicu pa onda ispuhati nos tako sto se prvo ispuše nosnica iz koje je izašla voda. Ispiro sam dnevno po 10 puta i puno mi je pomoglo i to radim i dalje .

Znači diso sam samo na usta, svako jutro bi po 10 minuta proveo izbacivajući talog i svakih 5 minuta sam koristio maramicu . Ove 3 stvari su mi pomogle i riješio sam se toga. Fiziološku vodu uzmi u svakom slučaju i radi ovo sa špricom jer imam osječaj da to nisam radio da antibiotici ne bi dobro uradili posao.

EDIT: jeftinija varijanta od fiz. Vode je kupiti u apoteci destiliranu vodu i pomjesati sa 9g morske soli na 1l i dobije se destilirana voda
Zadnja izmjena: NjOzA, dana/u 24.02.2018, 09:50, ukupno mijenjano 1 put.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Kronična upala sinusa

Post Postao/la Perun »

Brzo efikasno i opako: nastrugat hren (svježe iskopan) na ploču od štednjaka, prekrijemo glavu ručnikom i udišemo dvadesetak minuta ili dok nam ne ispadnu oči. Znam da je izazov veći nego popet se na K2, ali meni je pomoglo.
Ko prije umre duže je vječan
ChilI
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 20.12.2012, 14:31
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Kronična upala sinusa

Post Postao/la ChilI »

Nemoj hren koristiti. Može uložiti pljuča i ne možeš disati.

Najsigurnije je dignuti imunitet.
Ako imate veza za dobar cbd rso ulje, napravite njime biomix kapsule i to konzumirate 2-3 mjeseca.
Diže imunitet za 200%. Nema zimi viroza, prehlada, gripe, upala. Provjereno.
_______________________________________________________________________________________________________

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami
Odgovori