Eye floaters

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Eye floaters

Post Postao/la gotta »

Ej ekipa...u zadnjih pola godine imam problema s famoznim eye floatersima...
Naime..radi se o kruzicima koji mi prelete ispred ociju...obicno na bijeloj površini ili kad pogledam u nebo. Uz njih vidim i sjene..odnosno dugacke trakice poput sjena...kako pomicem ocika..tako se i ta cuda micu.
Ima li itko isti problem i sto mislite o tome?
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la shroomko »

Ja sam imao to povremeno. Oko mi je 3% oštećeno od keratouvetitisa kojeg sam liječio u bolnici prije puno godina. Ne primjećujem to osim povremeno.
Ako ti je to problem onda je nužno da posjetiš specijalista. Ne sjećam se jer je bilo davno, ali mislim da sam imao i bol u oku. Ne znam zašto bi inače uopće išao kod doktora ako me nije bolilo.

Godinama kasnije kad sam naučio kako meditirati primjećivao sam puno razno raznih vizuelnih stvari, ali gotovo uvijek sa zatvorenim očima. Ako je to u pitanju, možeš samo leći, zatvoriti oči i promatrati te floaterse, reći im da, dobro došli. Moguće je i vjerojatno da će se povećati intenzitet, da će ti se oko možda i zgrčiti (ima 6-7 mišića u oku), pojaviti neugoda ili čak bol. U tom slučaju to su potisnute emocije, samo nastavi promatrati i proći će same od sebe i osjećati će se lakše.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la Chegi »

Meni se desava ovo sto je shroomko spomenuo, vidim razne vizualne stvari kada zatvorim oci, ali meni licno to trenutno odgovara i zanimljivo mi je i pritom se uvek uspavam tako sto se udubim u te razne stvari,nekada je dosta intenzivnije,nekada jedva primetno ili cak neprimetno ali ne znam da li to spada u floatere,jer se ne radi samo o onim tackicama(floaterima)nego raznim oblicima,razlicitim bojama i slicno.

Citao sam na netu bas skoro o floaterima i negde sam procitao da stanje moze da ti se pogorsa ako se fokusiras na te floatere cesto,iz prostog razloga posto ti se oko kroz zivot naviklo da ne dovodi do izrazaja te floatere jer ih smatra "ne vaznim" ali ako ih ti zapazis i trudis se da ih posmatras onda pocnu da ti budu sve izrazeniji vremenom. Taj tekst me malo zaplasio jer se vec duzi period fokusiram i udubljujem u te vizualne stvari koje vidim zatvorenih ociju,kao i na ove klasicne floatere kada ih zapazim,jer od detinjstva verujem da imaju neki veci smisao @-)
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la SleppyInHead »

Jednom sam kao mala bila lovile te tockice, kruzice i crtice koje sam vidjala u svom vidnom polju. Sad se tocno ne sjecam koliko jasno sam ih vidjela, ali cim sam ih onako kao dijete zaigrano lovila mora da su bile mnogo jasnije ili im je moja masta davala neke oblike. I ubrzo nakon toga sam se razboljela, gripa je bila i moj mali mozak je zakljucio da je to od tih tockica sto sam hvatala po zraku xD i odonda nikad vise nisam.

Jedno vrijeme sam pokusala shvatiti sto je to i je li to uobicajeno za zdrave oci. Takoder, najjasnije ih vidim kad pogledam u nebo. Cak su me pocele i smetat pri zurenju u nebo i oblake jer se krecu gotovo svojevoljno i onda mi rade distrakciju. Ugl, ono sto sam uspjela procitati da su te tockice sto vidimo nase stanice u ocima. Zvuci mi malo nevjerojatno da vidimo vlastite stanice posto su one nevidljive oku, ali dobro, valjda je i to moguce. Sad me zanima je li jos netko naletio na tu informaciju.
username7
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 16.12.2014, 10:31
Ima zahvala: 433 puta
 pohvaljen: 68 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la username7 »

Uvijek sam mislio da su ti kružići/crtice koje uočavam na uniformnoj podlozi kao što je plavo nebo povezani sa prirodnom funkcijom vlaženja i čišćenja oka, odnosno da su to jednostavno nečistoće koje klize po očnoj opni. Mislim da bi leteći kružići mogli biti i indikator (niskog) tlaka.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la Devil'sChase »

Također gledajući po danu, a naročito po nebu, vidim sitne bijele točkice koje lete "zaigrano" u nekom međuprostoru mene i pozadinskog neba. Prvi puta sam takvo što uočio kao mali sunčajući se na plaži s ručnikom ili šiltericom preko lica(oči), gdje bi na obrisima trepavica vidio male svjetlosne kuglice kako sporo lebde nad mojim očima, no te imaju kao neku jezgru i omotač, kao neka endospora bakterija, dok ove na nebu budu čiste bijele točkice.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la Chegi »

Devil'sChase je napisao/la:Također gledajući po danu, a naročito po nebu, vidim sitne bijele točkice koje lete "zaigrano" u nekom međuprostoru mene i pozadinskog neba. Prvi puta sam takvo što uočio kao mali sunčajući se na plaži s ručnikom ili šiltericom preko lica(oči), gdje bi na obrisima trepavica vidio male svjetlosne kuglice kako sporo lebde nad mojim očima, no te imaju kao neku jezgru i omotač, kao neka endospora bakterija, dok ove na nebu budu čiste bijele točkice.
Odlicno opisano, meni su isto (verovatno svima:D) eye floatersi takvi, ali i kada gledam u nebo, mozda zbog jacine svetlosti ili sta znam cega ne primetis taj omotac kada gledas u nebo :-? slika

U sustini objasnjeno je oko eye floatera na netu dosta stvari, koga zanima neka proveri na guglu "Floater wiki". Eto meni je od ranog detinjstva bila misterija sta su te tackice i mislio sam da imaju neko skriveno znacenje,kada sam relativno skoro po netu procitao tekstove shvatio sam da zapravo ne bi trebalo da imaju neko misticno znacenje, iz razloga sto sam ih bas dosta vremena promatrao i stvarno nemaju nikakav smisao :(
Dok sa druge strane ove vizualne stvari sto je shroomko spominjao verujem da i te kako imaju neko kompleksnije znacenje,ali o tome nisam nista trazio po internetu jer verujem da cu samo napuniti glavu nekim glupostima,ovako uzivam u promatranju :psy
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la gotta »

hmmm..zanimljivo... meni su se floatersi poceli pojavljivati kada sam sama radila na "otvaranju treceg oka". Meditirajuci sam gledala u podrucje iznad obrva, zatvorenih ociju, radila sam nekoliko dana za redom..pocelo me boljeti celo... ponavljala sam vjezbu nekoliko puta..i od tada
vidim kruzice poput stanice... unutar kruzica su jos manji crni kruzici... i da, micu se kako pomicem ocne jabucice..
doktorica je rekla da vidi ostecenja na staklenoj leci oka... da se javlja od kompjutera i naprezanja pri citanju...
a moze biti i nizak tlak... medutim, ja to prije nisam imala, a nakon tih vjezbica em mi se poremetio prolaktin (dobila sam tumor hipofize) i vid mi se znatno pogorsao... kad zatvorim oci pred spavanje, vidim onako blijedo fraktale... tako bar izgleda...
lisce, cvjetove, nekad i necije oci (kao iz nekakvog crtica). :cheesy: =))
mislim da je to brija nasih dragih mozgica :D
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la shroomko »

Pa kakve su to vjezbe? Ako naletim na njih, da ih ne radim ili da budem ekstremno oprezan.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la AFX »

Gotta moras se naučiti ne mistificirati svaki k.
Imaš brdo zdravstvenih problema između čega je taj tumor, tlak i sl..razmisli malo..jel to moooožda zbog nekog zdravstvenog problema ili si pred ogledalom u par dana otvorila treće oko i ti floateri su neki božanski k. ..budi realna.
https://en.wikipedia.org/wiki/Floater
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori