Eye floaters

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la antoniopavaroti »

nisam to nikad pokušavao , probat ću ..zvuči zanimljivo Ali šta se postiže sa tim posmatranjem u polumračnoj sobi?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la Chegi »

To i mene zanima,a ti si mi delovao kao covek koji zna nesto o tome :D
Nije mi jasno sta se uopste to desi sa vidom da cela slika postane crna,kao da se oci iz nekog razloga "iskljuce"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la antoniopavaroti »

možda oči odu u stand by... ;) :D
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la gotta »

i meni je netko rekao da su eye floaters "nesto vise", ali budimo realni...!
Kako pomicem oci, tako se pomicu i te sjene... znaci stvar je fizickog tipa... ostecenja u staklenoj leci i njih je doktorica dobro vidjela..jer na pregledu kada ti sire zjenice, sam vidis ta ostecenja i to jako dobro...
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la Chegi »

gotta je napisao/la:i meni je netko rekao da su eye floaters "nesto vise", ali budimo realni...!
Kako pomicem oci, tako se pomicu i te sjene... znaci stvar je fizickog tipa... ostecenja u staklenoj leci i njih je doktorica dobro vidjela..jer na pregledu kada ti sire zjenice, sam vidis ta ostecenja i to jako dobro...
Takodje bih citirao ovde
Devil'sChase je napisao/la:Također gledajući po danu, a naročito po nebu, vidim sitne bijele točkice koje lete "zaigrano" u nekom međuprostoru mene i pozadinskog neba.
Pa da, nego ja nisam znao nista o tome niti sam do skoro znao za ovo objasnjenje za ostecenje i onda sam verovao da je to nesto vise. :)
Sa druge strane danas sam gledao u nebo poprilicno dugo i zapazio sam da pored eye floaters-a koji su "fiksirani" za pogled(to sto kazes kada pomices oci pomicu se i oni) vidim i dosta belih tackica(za koje sam mislio da su isto eye floatersi, iako su imali neki sablon po kome su se kretali) koje se mnogo brzo krecu, koje se zapravo ne pomicu sa pogledom, ne znam da li je to mozda ta "prana" koju je pavaroti spominjao,ili neki deo nje ili nesto trece ali znam da svakako nije ista stvar kao floatersi,a izgleda vrlo slicno, tackice su nekako sljastece bele i dosta manje od klasicnih floaters tacaka pa se malo teze uoce, takodje sve izgledaju kao da su iste velicine i nema nikakvih drugacijih oblika kao sto je slucaj sa floatersima :-?
U sustini nisam ni razmisljao sta je to,samo sam ravnodusno posmatrao i cekao hoce li se jos nesto pokazati :D




Takodje sam 2 3 puta u toku tog posmatranja neba video kao neku crnu senku ili sta ja znam sta koja kao da je sacinjena od nekoliko slojeva i ima neko pulsirajuce kretanje, ne mogu trenutno detaljnije da objasnim tacnije fali mi inspiracija kako, mislim da je to bila neka reflekcija vezana za vodu i sunce, i ako sam to video cak i kada rukama napravio tunel kako bih zaklonio skroz oci od sunca i od vode i u vidnom polju ostavio samo vedro nebo. @-)
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la Chegi »

Kada gledam malo duze u vedro nebo,pored eye floatersa vidim i kao neki crni pulsirajuci tunel,kao neki crni talasi da idu ka sredistu tog "tunela". Ima osobinu istu kao floatersi,tacnije kada pomeram oci,pomera se i to polje/tunel. Zna li ljudi neko o cemu se radi? Pokusao sam da nadjem na guglu ali mi nije islo od ruke.
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la gotta »

Chegi je napisao/la:
gotta je napisao/la:i meni je netko rekao da su eye floaters "nesto vise", ali budimo realni...!
Kako pomicem oci, tako se pomicu i te sjene... znaci stvar je fizickog tipa... ostecenja u staklenoj leci i njih je doktorica dobro vidjela..jer na pregledu kada ti sire zjenice, sam vidis ta ostecenja i to jako dobro...
Takodje bih citirao ovde
Devil'sChase je napisao/la:Također gledajući po danu, a naročito po nebu, vidim sitne bijele točkice koje lete "zaigrano" u nekom međuprostoru mene i pozadinskog neba.
Pa da, nego ja nisam znao nista o tome niti sam do skoro znao za ovo objasnjenhije za ostecenje i onda sam verovao da je to nesto vise. :)
Sa druge strane danas sam gledao u nebo poprilicno dugo i zapazio sam da pored eye floaters-a koji su "fiksirani" za pogled(to sto kazes kada pomices oci pomicu se i oni) vidim i dosta belih tackica(za koje sam mislio da su isto eye floatersi, iako su imali neki sablon po kome su se kretali) koje se mnogo brzo krecu, koje se zapravo ne pomicu sa pogledom, ne znam da li je to mozda ta "prana" koju je pavaroti spominjao,ili neki deo nje ili nesto trece ali znam da svakako nije ista stvar kao floatersi,a izgleda vrlo slicno, tackice su nekako sljastece bele i dosta manje od klasicnih floaters tacaka pa se malo teze uoce, takodje sve izgledaju kao da su iste velicine i nema nikakvih drugacijih oblika kao sto je slucaj sa floatersima :-?
U sustini nisam ni razmisljao sta je to,samo sam ravnodusno posmatrao i cekao hoce li se jos nesto pokazati :D




Takodje sam 2 3 puta u toku tog posmatranja neba video kao neku crnu senku ili sta ja znam sta koja kao da je sacinjena od nekoliko slojeva i ima neko pulsirajuce kretanje, ne mogu trenutno detaljnije da objasnim tacnije fali mi inspiracija kako, mislim da je to bila neka reflekcija vezana za vodu i sunce, i ako sam to video cak i kada rukama napravio tunel kako bih zaklonio skroz oci od sunca i od vode i u vidnom polju ostavio samo vedro nebo. @-)
Gle..kod mene ista stvar...ne nadaj se..ostecenne staklovine...
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
kanabis_sativa
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 06.07.2016, 17:36
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Eye floaters

Post Postao/la kanabis_sativa »

gotta budeš li pitala 100 ljudi o ovoj temi dobit ćeš 100 različitih odgovora.
Odgovori