Upala mišića/tetive

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Odgovori
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Upala mišića/tetive

Post Postao/la entheogenic »

Pozz! Vec me više od mjesec dana muci upala iste tetive, a i misica oko nje. Rijec je o tetivi sa unutarnje strane koljena, i u kombinaciji s tim i vrh lista. Uglavnom, ono sto mene zanima je kako rjesiti tu bol koja se pojavljuje nakon svakog duzeg hodanja i bude vrlo jaka, toliko jaka da nekad ne mogu hodat iduci dan, smiri se to nakon par dana ali se svaki put pojavi ponovo kod vecih napora :/ Ako netko zna neki nacin izljecenja te upale, neki biljni oblozi ili nesto??
Jedini savjet koji sam do sada cuo je da pijem tablete, sto mi bas i nije najdraza opcija hh..
Om Shanti
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Upala mišića/tetive

Post Postao/la HypnoToad »

Oblozi od ljutih paprika, kamfora ili mentola, možda je i gavez dobar za tetive, nisam siguran, on je više za kosti i hrskavicu. Uzimaj kalcij i magnezij, iz kojih god želiš izvora, multimineral tablete su isto OK.
Vježbaj tu nogu, vježbe istezanja su najbolje, kasnije ubaci i čučnjeve i iskorak i slično. Hodaj što više, ali ne dugo u jednom komadu nego stalno pomalo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Upala mišića/tetive

Post Postao/la antoniopavaroti »

a da odeš doktoru? Pitanje je zašto ti se to dešava ? Možda treba prvo uzrok naći..šta ja znam . Možda su i ligamenti u tome uključeni..ebiga..Puno je "možda"..znam samo da je jednog mog prijatelja tako zezala tetiva na prstu..odugovlačio..odugovlačio..pa mu se prst malo pomalo zgrčio..pa na operaciju ..svakakog belaja bilo. Naravno , ne velim da je to i kod tebe slučaj ..ali ako nisi bio kod doc. svakako idi..nemore omanuti..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Upala mišića/tetive

Post Postao/la entheogenic »

E hvala na savjetu, probat cu stavljat ove obloge sto kazes..idem bas odmah vidit sta bi mogao od tog doma imat, nadam se da ce upalit! Ovaj vikend cu se puno nahodat pa ako me i nakon ovih obloga i svega bude jos bolilo idem pravac doktoru!
Om Shanti
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Upala mišića/tetive

Post Postao/la cof »

Ovako, trebalo bi prvo otkriti uzrok. Ako sam dobro shvatio boli Vas medijalni kolateralni ligament. Uzrok moze biti stres fraktura, rast(ovisi o dobi i detaljima)... Preporucujem posjetiti ortopeda i po potrebi fizioterapeuta da se ustanovi da nije nista ozbiljno, jer postoji mogucnost da jest ozbiljno cak i ako je osoba mlada i zdrava i bavi se sportom. Do trenutka postavljanja dijagnoze suzdrzao bih se od savjetovanja tipa "sto vise hodaj" jer to u nekim slucajevima moze imati kontraefekt i pogorsati stanje. Od obloga i raznih krema i masti i to potpisujem. Definitivno pomaze protiv bolova.
Samo da napomenem da nisam od ljudi koji odmah trce doktoru za svaku glupost, izbjegavam tablete, ne pijem antibiotike cim me zaboli grlo, trudim se jesti sto prirodnije itd. ali kod ostecenja ligamenta/tetive priroda moze pomoci na svoje nacine, protiv boli, oblozima i prirodnim anesteticima umjesto tabletama, antibioticima u svjezoj hrani protiv infekcija, gavez i slicno kod zarastanja ALI savjetujem ortopeda da se ne bi dogodilo da nakon boli i upale neka manja frakturica zaraste krivo i dogodi se da ne mozes ispruzit/savit koljeno do kraja itd.
Tvoje tijelo, tvoj hram. Sretno. :)
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Upala mišića/tetive

Post Postao/la entheogenic »

Pa eto upravo "priroda" me i izljecila :D
Mast od gaveza dobio sam taman kad mi je najvise trebala i to "slucajno", bez kupovanja, stavljao sam obloge od mente, istezao nogu i kao dodatnu pomoc pio magnezij!
A ova preporuka da sto vise hodam je definitivno kontraproduktivna u ovom slucaju jer me bas zato sto nisam mogao izdrzat da ne hodam i bolilo toliko dugo haha
Om Shanti
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Upala mišića/tetive

Post Postao/la HypnoToad »

Drago mi je da ti je to sve pomoglo.
A što se tiče hodanja, to sam se krivo, tj. nepotpuno izrazio, mislio sam da treba redovno hodati, ali tek nakon što se potpuno zaliječi, ovako 'na živo' bi definitivno bilo kontra produktivno. Ali da, pomalo s tim, kreni lagano tek kad vidiš da možeš izdržat bez bolova.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Upala mišića/tetive

Post Postao/la cof »

super, bitno da si ozdravio :D živio
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Odgovori