Ki -Disanje / Ki -Breathing

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Ronin

Re: Ki -Disanje / Ki -Breathing

Post Postao/la Ronin »

Breathe out so that your breath travels infinitely to the end of the Universe; breathe in so that your breath reaches your one point and continues infinitely there. The ki breathing methods are an important way of unifying mind and body.

At night when all is quite and calm, do this alone, and you will feel that you are the Universe and that the Universe is you. It will lead you to the supreme ecstasy of being One with the Universe. At this moment the life power that is rightfully yours is fully activated. :x
Avatar
metalmaniac
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 16.04.2014, 10:13
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Ki -Disanje / Ki -Breathing

Post Postao/la metalmaniac »

Šta mu je taj "One point"? Misli li on na sakralnu čakru ili šta? Pročitao sam knjigu dva puta ali me njegov engleski totalno zbunio u nekim djelovima.
Ronin

Re: Ki -Disanje / Ki -Breathing

Post Postao/la Ronin »

One-point OR Center can be defined as your mass center.

Znači One -Point je centar težine tvog tijela ...ili ti Ruža koja raste zamisli da je njoj One point korijen.... Ki disanje je čovjeku od velikog značenja kao kad biljku zalijevaš vodom...Onda se kroz Ki disanje razvija taj korijen koji golom oku nije vidljiv....
Kroz Ki disanje čovjek povezuje ili pobuđuje konekciju Um -tijelo ,s tim da več kroz takvo disanje diše ne samo plučima nego i čitavim tijelom onako kako se zemlja okreće.Lagano izdišeš i ti s dahom se pomičeš i tako unatrag....Mind and Body....Kroz tu vježbu doči če ti svi odgovori samo vježbaj.
Disanje je slično kao droga samo je još prirodnije.Pozz

P.S. Kad vježbaš ovu vježbu najbitnije je kad se pomičeš naprijed i nazad da ne savijaš kičmu naprijed i nazad kužiš ko banana,nego da se pomiče kičma kao jedan nepomični stup naprijed i nazad ,kad izdišeš dođeš do kraja kao da češ past u ponor al ne padneš...tu češ tada osjetit one point kako te povezuje sa zemljom,i još nešto nesmiješ stat tokom disanja kad staneš one point je izgubljen..Udisaj mora trajat krače nego izdisaj...Kad dođeš do kraja sav zrak iz droba mora bit istisnut,što prilikom izdisaja dobro je koristit ton kao ;Ha ...tako češ po zvuku glasa znat da je sav zrak nestao.
Ova vježba je toliko dragocijena da čovjeka oslobađa od straha i briga; prošlosti i od budučnosti uči te da budeš tu i sada .
Avatar
metalmaniac
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 16.04.2014, 10:13
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Ki -Disanje / Ki -Breathing

Post Postao/la metalmaniac »

hvala na odgovoru, lijepo si mi pojasnio što je "one point". sad mi još samo preostaje da nađem tu točku, ne znam gdje bi se točno morala nalaziti. izgleda da je najbolje da napravim statički proračun tijela i nađem težište... :D
Ronin

Re: Ki -Disanje / Ki -Breathing

Post Postao/la Ronin »

Nemoj se previše opterečivat prijevodom i nazivima....Znaš princip drži ga se ,osjetit češ promjene u mjesec dana ,bit češ jako sretan ,odgovori o svemu če ti polako dolazit.... i normalno javi kako napreduje.Maximalno 10-15min prije spavanja.Zatvori oči kad radiš ovu vježbu.Otvori prozor zbog čistog zraka.

-One point odnosno centar težine i gravitacije se nalazi ispod tvog pupka .
Puno je načina za napraviti i objasnit ki test , da osjetiš one point ili svoj centar gravitacije.

-Staneš u stav širine ramena ispruži ruke ispred sebe i malkice čučni , neka te tvoj partner (lagano) gura preko dlanova, odnosno ukopaj se malkice i daj otpor prilikom guranja nedaj da te makne iz točke prilikom guranja.Malo kombiniraj guranje prema nazad i povlačenje prema naprijed .

-Prilikom guranja ili povlačenja osjetit češ kako si povezan sa zemljom ,ta povezanost ili ti stabilnost u trenutku guranja;dolazi ispod pupka ili ti ga između tvojih nogu,tu je tvoj one point.
Avatar
metalmaniac
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 16.04.2014, 10:13
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Ki -Disanje / Ki -Breathing

Post Postao/la metalmaniac »

Još jednom hvala! Sada sam razumio sve bitno. Njegov neobičan engleski (vjerojatno posljedica predoslovnog prijevoda sa japanskog)mi je bio malo nerazumljiv, i to obično u najbitnijim djelovima...

za one koji se žele baviti ovom tehnikom ali im PDF sa početne strane nije razumljiv (kao što ni meni nije bio sasvim jasan), najtoplije preporučam knjigu američke operne pjevačice, Nancy Zi-Umijeće disanja. knjiga naširoko opisuje vježbe pravilnog disanja, a po meni najkorisniji dio (vezano uz Ki-breathing) je onaj u kojem su vježbe za osvještavanje i jačanje "središta" ili "one point-a". ima još puno drugih mentalnih vježbi koje će mnogima pomoći da si u glavi predoče tako apstraktne pojmove kao što su "središte", usmjeravanje energije i slično.

prakticiram Ki-disanje 2 tjedna, ali nakon što sam pročitao knjigu Umijeće disanja, jako puno stvari mi je postalo još jasnije i sada mi je još lakše vježbati (radim svako jutro i večer, po preporuci autora).

hvala Themajka forumu i autoru teme na ovoj knjizi, bez vas vjerojatno ne bih uopće, ili bi prošlo još puno vremena dok bih saznao za ovu knjigu i metode disanja.
nakon 2 tjedna ne mogu govoriti o nekim ogromnim promjenama ali primjećujem na sebi da sam vedriji, puniji energije i puno češće se smiješim nego do sada.
Ronin

Re: Ki -Disanje / Ki -Breathing

Post Postao/la Ronin »

Razine Kortizola če ti otpast drastično na ovoj vježbi,sve če bit u balansu.Baš mi je drago metalmaniac. Ova vježba vodi čovjeka dalje nego i jedan bad trip moguć čovjeku.
Bad trip je granica ili kraj kutka mozga,tada se mogu oživjet potisnute traume ,to je super iskustvo ali nepotrebno je zadirat u kraj bez fizičkog prisustva odnosno korištenjem tijela,tj. ;pluča kroz disanje...Ki disanje itekako kroz duži period vodi čovjeka U Ego loss ,zapravo majka zemlja kroz disanje te vodi ,kroz sve iluzije i strahove i budi pravi pogled na život .
Odgovori