Kako se boriti sa anksioznoscu?

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Kako se boriti sa anksioznoscu?

Post Postao/la dr.manijak »

Evo od skoro sam shvatio da izgleda bolujem od anskioznosti, nemam pojma kako ali jednostavno je pocelo da mi se desava.

1. Pre mesec dana je sve pocelo kada sam imao jaka lupanja srca i bio ubedjen da cu dobiti srcku, na svako malojace lupanje srca poceo sam da se preznojavam i iscekujem udar. Bio sam ubedjen da je srce u pitanju ali sam onda shvatio da kada popijem malo piva ili votke simptomi odmah prestanu!
Malo sam guglao po forumima itd i prepoznao sebe u postovima drugih ljudi.

2. Onda sam pre nedelju dana poceo da se budim u sred noci uplasen od losih snova, toliko uplasen da mi po pola minuta treba da shvatim da nema razloga za strah, obicno sanjam neke lude snove.

3. Cesto se trznem na neke male zvukove.

Citao sam da ljudi odlaze kod psihijatra i da dobijaju terapije bensedina, prozaca itd. Savremene lobotomije.
Nisam konzervativan ali mislim da sa mojim umom mogu sam da se izborim i da mi lekovi i psihijatri nisu potrebni.

Da li ste vi imali neke slicne probleme i kako ste ih se resili?
Zadnja izmjena: dr.manijak, dana/u 25.03.2014, 15:27, ukupno mijenjano 1 put.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Kako se boriti sa anksioznoscu?

Post Postao/la dr.manijak »

E ovako, kad sam vam vec rekao da imam ovaj problem recicu vam i okidac u mom mozgu koji me je verovatno doveo do ovde.

Pre nekoliko meseci tacnije oko nove godine, dobio sam 10gr cistog amfetamina sulfata paste, jedna linija velicine cackalice za zube i iste te debljine bila je dovoljna konja da natera da pretrci oko hipodroma 60 puta.
Stoka (citaj manijak) se 4 dana nije skidao sa ove paste iako 5-6 godina pre toga nije uzivao hemijske droge tj imao sam slabu toleranciju. Cetvrtog dana izvukao sam liniju podebelu i polako osetio bol u grudima, pomislio sam da sam uzeo previse i poceo na internetu da citam simptome overdoza od amfetamina, citajuci po internetu shvatio sam da overdoziram i da mi je potrebna hitna medicinska pomoc, sto sam vise citao to sam bio ubedjeniji da overdoziram i poceli su da mi se javljaju svi simptomi koji su pisali na internetu. Primer : Nemam bol u grudima, procitam na internetu da je simptom overdoza bol u grudima i grudi pocnu da me bole.
Zovem taksi, ulecem u kola idem u hitnu pomoc, kako sam tamo stigao meni bolje, nista, daju mi lek za smirenje i za smanjenje pritiska, odlazim kuci kao posran i lezem da spavam.


Nekoliko dana posle toga opet uzimam amfetamin i dozivljavam napad panike i osecaj da cu umreti svakog sekunda, overavam tako 6 sati i odlazim u hitnu i ponovo mi daju lek i ja se smirujem.
Nakon toga vise nisam konzumirao amfetamin ali su mi ostale posledice.


I dalje nisam ubijen u pojam, veseo sam, pricljiv, pozitivan, ponekad sam malo depresivan ali to je ona depresija koju mislim da ima svako, tj nije to ni depresija nego jednostavno smanjeno raspolozenje.
Ne mogu da verujem da se to meni desilo.

Da li vi imate neku ideju kako se izboriti sa ovim cudom?

Ja sam cak mislio nesto ovog tipa da probam:
http://howtousepsychedelics.org/anxiety/

Jer znam da ce me trip na pecurkama suociti sa korenom svog problema, jer mene uvek trip na pecurkama vodi u pravcu gde analiziram stvari i dozivljavam tesko suocavanje sa surovom realnoscu, cak nekad i preterujem i od mrava pravim slona dok tripujem.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Kako se boriti sa anksioznoscu?

Post Postao/la WEEDetix »

Neznam kaj da ti velim osim da se klonis koncentrata amfetamina. Ti mi se cinis inace ko dosta aktivna osoba - cemu over aktivirati se 5 dana zaredom pa kaj nije 1 neprespavana noc dovoljna, a ubuduce imela ,valeriana,menta,rosopas, repuh - tinktura ovog bilja bi ti sljedeci put dobro dosla o,3 dl do o,5 dl i smirilo bi te i presto bi panicarit. Prestalo bi te stiskat, a za terapiju pij to triput na dan po jusnu zlicu u deci vode.

Uzmes navedeno bilje i pomjesas u jednakim omjerima i stavis u rakiju u omjeru 1:5 bilje : alkohol najbitnije su ti valerijana i imela a ostalo sta nades po apotekama i livadama.
slika
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kako se boriti sa anksioznoscu?

Post Postao/la sometimes »

sta je najgore, ja mislim da to uopce nije speed nego metamfetamin jer je i kod nas to doslo i haralo pa gradovim nekih par mjeseci prije i oko nove godine, i ljudi su imali slicne simptome (i ja) jer isto tako nisam spavao po par dana, moj frend je za razliku od mene zavrsio na hitnoj gdje su ga testirali i ustanovili da je to "neki metamfetamin" i poslje je imao jos par mjeseci takve simptome kao sto si ti opisao, sad je ok, sve je doslo na svoje samo od sebe ali da je bilo ugodno - nije, ja sam imao cak halucinacije, paranoje i sta ja znam sta sve ne poslje par neprespavanih noci, da nisam imao uz sebe osobu koja me je smirila i cuvala dok nisam dosao k sebi, najvjerovatnije bi i ja zavrsio na hitnoj, inace sam stari partijaner i bez obzira sta i kako bilo nikad nisam imao takve simptome tako da sam siguran da je to neki otrov sta ga je netko skuhao i stavio na trziste, od onda ne uzimam nikakvu kemiju, gadno je kad ne mozes vjerovati sam sebi, svojim osjecajima i onome sta cujes i vidis, neki savjet ti nemam za dat ali vidim da si pametan decko i da ces rijesit to sam sa sobom, ja neko vrijeme nisam niti pljugu htio zapalit, nista, bas me uplasilo....., ovo je isto bila pasta, vlazno, izgledalo je kao jogurt u cistom obliku i isto je bilo tako jako kao sto si i ti opisao......

pazite se tih novih kemikalija sta dolaze, nemojte uopce ustvari uzimati te kemikalije jer to vise nitko nezna sta je.....

nadam se da ce ti anksioznost brzo proci i da ces biti onaj stari manijak :ymhug: ž

pozdrav i posadi broda
....it didn't make any sense.....
Avatar
Gumball
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 06.04.2014, 12:58

Re: Kako se boriti sa anksioznoscu?

Post Postao/la Gumball »

@manijak
da,ovo sa brzinom mje poznato,prije sam i ja imo problema sa ansioznošču i tim napadajima panike,al ih nisam baš doživljavo ko napadaj panike,jer nisam znao šta je to,al vidiš meni se desilo neš baš kontra...
znači kad sam počo cepat po brzini danima,i ono kad potegneš krmaču il progutaš dobru bombicu pa ti čuka pumpa ko luda,uglavnom onda kad bi se spustio sa brzine skužio sam da uopče više ne doživljavam tjeskobu ni te napadaje panike,nego sad kad mi počne pumpat čuka budem lud ko šiba i moram uzet žvakaču jer če mi se vilica iskrivit,znači ko neki flashbackovi da me počnu prat,nez zašto,dal sam malo zgorio od svega,il mje brzina to napravila al od onda nemam tih problema...
p.s. a ovo sa gljivama i kartonima je ok,moglo bi pomoč,al kako češ to izvest,nemože mazat po tome svaki dan,a ovako malo tripovanja to je ništa,jedino kad bi cepno pol table da probješ te blokade...al nemoj mene slušat... : D
Just Do It!
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Kako se boriti sa anksioznoscu?

Post Postao/la muscaria »

sometimes je napisao/la:sta je najgore, ja mislim da to uopce nije speed nego metamfetamin
Ček, šta nije speed = metamfetamin????? Ili sam ja živio u zabludi godinama!
Peace, Love, Sharing & Understanding
Avatar
PicASSo
rank3
Postovi: 69
Pridružen/a: 11.12.2013, 08:43
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Kako se boriti sa anksioznoscu?

Post Postao/la PicASSo »

muscaria je napisao/la:
sometimes je napisao/la:sta je najgore, ja mislim da to uopce nije speed nego metamfetamin
Ček, šta nije speed = metamfetamin????? Ili sam ja živio u zabludi godinama!
Spid ti je amfetamin al su ti i amfetamin i metamfetamin iz "porodice" feniletilamina
Ja sam uzimo spid al metamfetamin nikad neb od tog se doslovno pocnes raspadat.I mos si ga skuhat kodkuce tak da mos po tom vidit koje je to govno.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
Avatar
Gumball
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 06.04.2014, 12:58

Re: Kako se boriti sa anksioznoscu?

Post Postao/la Gumball »

@picaso
a ko da speed ne možeš skuhat doma,nisamn neki kemičar al mislim da je obični zid lakše i jeftinije napravit nego met,zaš bi onda na ulici bio met četri glave a brzina sto kuna za mič,brijem da zato toga ni nema tolko kod nas,jer bolje onda uzet neš drugo za te pare...
Just Do It!
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Kako se boriti sa anksioznoscu?

Post Postao/la dr.manijak »

Otisli smo skroz u offtopic..
Ovako:
Amfetamin je jednostavno napraviti kod kuce ako imas sve supstance najteze je naci p2np.
Metamfetamin je moguce napraviti takodje kod kuce od stvari koje svako moze da kupi u svojoj zemlji bez labaratoriske opreme. Ali je Mnogo prljav i nije cist kao onaj laboratoriski.
Metamfetamin je mnogo jaci o d amfetamina i stvara zavisnost psihicku i fizicku dok amfetamin samo psihicku.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Kako se boriti sa anksioznoscu?

Post Postao/la WEEDetix »

naj bitnije od svega je da priroda ima ljeka i za anksioznist i za sputit se sa tog shita od kemije
slika
Odgovori