Kakvu vodu pijete?

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la extranoize »

Pijem vodu iz aparata, piše da je podvrgnuta postupku obrade zrakom obogaćenim ozonom, izbalansirana optimalnom količinom minerala, soli, kalcija i magnezija, bla bla...uglavnom paše mi. U odnosu na ovu iz pipe je ogromna razlika.
Imam i mali orgonski podmetač za čaše koji strukturira i pročišćava vodu.
pecurko, pružio si djeci odličan primjer :)
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la luther7hrol »

Kakav je to aparat? Zasada su mi skupi bilo kakvi takvi ulozi, minimalno 1K kuna, koliko god da se dugoročno isplati, sada mi je sve puno previše, jedino me zanima ima li i drugih pozitivnih iskustava sa ovakvim, jeftinijim načinom filtriranja kroz ugljen? Znam da u Africi pročišćavaju vodu filtrirajući kišnicu kroz kamenje i ugljen... Svakako bolje nego klorirana iz pipe...
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la Shanti »

Da, uzmi si britu ili još bolje aquaphor (bokali), programiraj vodu mentalno, a preporučujem i šungit :)
http://www.nebeski-dar.hr/kristal-mjese ... ungit.html
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la shroomko »

Nisu jedino sa reverznom osmosom - ti troše 90% vode.
Ima i ovakvih: http://www.aquaphor.com.hr/filteri-s-po ... l-detaljno
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la extranoize »

luther7hrol je napisao/la:Kakav je to aparat?
ovako nešto http://sectorads.org/upload/slike/3_8_2 ... vivia3.jpg
aparat se može uzet u najam od firmi koje prodaju vodu, također ima jeftinih rabljenih aparata u oglasima što je pametniji izbor.
šungit me zanima, uskoro ću ga isprobati :)
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la pecurko »

Ti aparati su opet kako vidim odličan izvor PVC-a što je super za zdravlje :-o

Ima jedan super način koji takođe pokazujem često ljudima koje zanima Ishrana i preživljavanje u prirodi...najčešće isto klincima...malo je spor ali je voda odlična...

Ako imate neko listopadno( bjelogoričino) drvo u blizini uzmite staklenu flašu ( ja koristim Erlenmaer normalni sud od 250ml sa uskim grlom. Flašu za vreme sunčanog dana okačite na drvo, tako što lišće zajedno sa granom gurate šro je moguće više u flašu, zatim nečim zatvorite dovod vazduha u flašu i za par sati sakupite vodu nastalu kondenzacijom prilikom respiracije biljke kroz stomin aparat. Ta voda takođe sadrži i minerale i druge sastojke koje dato stablo poseduje, tako da treba izbegavati orah, ali i lipu ukoliko imate srčanih problema... Ja doduše uvek uzimam vodu iz lipe ili breze.

Naravno tako se ne može živeti, ali ako nekom slučajno zatreba...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la shroomko »

pecurko je napisao/la:Ti aparati su opet kako vidim odličan izvor PVC-a što je super za zdravlje :-o
Ne razumijem ovo.
Znaš li ti od čega se prave vodovodne cijevi? Od najlona, isto kao i plastične vrećice. I to je bolje od cijevi koje sadrže olovo koje su se ugrađivale do kraja 1960tih.
Ne možeš danas izbjeći plastiku.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la sometimes »

istina, da, ja radim blizu te struke pa znam, svi vodovodi ili dovodi vode do kuce su uglavnom PVC ili neke inačice PVC-a, kao PVC-U, PVC-C itd, ali uglavnom plastika, da....

:sad:

ako npr. napravis i cjevovod od bunara do kuce moras opet ici sa plastikom.....
....it didn't make any sense.....
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la pecurko »

Istina, samo sam konstatovao ;) znači da ti aparati nisu nešto na šta bih se pozvao po pitanju boljeg kvaliteta... pre bih koristio izmenjivačke smole, nego te filtere...

Još gora stvar što ljudi često te filtere ne menjaju, pa sve ono što bi uneli kumulativno u roku 3 meseca oni unesu u 1-2 dana i tada dolazi do akutnih trovanja teškim metalima, što naši doktori često ne dijagnostikuju kako treba, pa ljude leče steroidima što za poledicu ima još sijaset užasnih stvari... :ohnoo:

Odvojite 1 min. i kažite toj čaši vode ono što od nje trebate i ona će naći način da postane upravo to, jer u njoj postoji više informacija, nego u svim našim hard discovima...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Kakvu vodu pijete?

Post Postao/la luther7hrol »

Pecurko: ja intuitivno programiram vodu i hranu već neko vrijeme, dobro možda više hranu, ali ovim si mi dao ideju da se učvrstim u toj navici. Primjećujem da više uopće ne stavljam ništa u sebe bez neke vrste kontemplacije nad tim, a vjerujem da je to jako dobra stvar. Volio bih vidjeti kako kristali vode formiraju strukture "on-the-fly" kad bi to bilo moguće - tako bismo mogli čitati misli (osjećaje) drugima pomoću promatranja vode...
Zadnja izmjena: luther7hrol, dana/u 14.11.2013, 11:33, ukupno mijenjano 1 put.
Odgovori