Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Guybrush Threepwood
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 01.11.2011, 12:34
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Guybrush Threepwood »

Da, imaju oni svojih mana... sad bilo to prorijedivanje kose genetski ili stvarno zbog dredova tesko je znat, ali dobro je imati na pameti moguce posljedice! Moja negativna iskustva sa dredovima su uglavnnom povezana sa policijom :sad: , policiji cete upadat u oci i budete li prisutni na nekoj od racija ili slicnih pizdarija, temeljni pretres vam ne gine, makar ima i slucaja di je bilo nikom nis... neznam ljudi (pogotovo murja) su jako cini mi se konzervativni i ne uzimaju u obzir mogucnost da covjek moze imat frizuru zato jer mu/joj se svida, a ne zbog zivotnog stila i supstanca koje konzumira :/...
Imam jednu kul informaciju, bio sam prije jedno dva tri mjeseca do policijske postaje jer su mi ukrali bajk, i ugl neka zena, tocnije detektivka mi je kao hvalila dredove i ja sav ono :ymblushing: , i nisam mogo vjerovat da ima takvih ljudi u takvim institucijama... ugl zena mi je rekla da ce si i ona napravit ja ono :eeek:, i sad mi nije jasno kak ce takva bit ko detektivka, onda mi je objasnila da ide u penziju :bigsmilee: ... ugl nakon toga sam se jako dobro osjeco i bio sretan kaj me zivot ugodno iznenaduje na najbizarnije nacine
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la wonaabi »

slomio mi se dread :-s šta da radim?mene nesmeta, al brinem se za Nikolu...da li on osjeća bol?ima 11braće, dom mojih 12ličnosti...nemogu ni zamislit zašto ali jedan dan se samo slomio.sad je pogrbljen i djeluje kao da nema volja za životom
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Guybrush Threepwood
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 01.11.2011, 12:34
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Guybrush Threepwood »

XD de dobro je, nije mu nista ak te to bas smeta sam ga protrljaj izmedu dlanova tu i tam, al ne treba te to brinut. Meni su isto tak par dredova al izgleda ko slomljen rep od macke, to mi je zato jer sam u pocetku provuko dred kroz korijen dreda da ne strsi i sad je to izraslo i izgleda slomljeno... a ukoliko ti je bas puko da se odvojio, mozes ga heklicom zaheklat nazad :)
aspod
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 28.08.2013, 20:04

Re: Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la aspod »

heyy
ovak. došla sam na ideju da si napravim dredove nakon što sam napravila irokez. iskreno, dosta nezahvalna frizura i ono kad popizdiš il ti ponestane laka za kosu pa spustiš krijestu odmah kao da se lijepe oni samoljepljivi papirići na mene: "punk je crko", "izdala anarhiju", "sramota hardcora ( wtf !? )" i tak ostala sranja. onda sam jednostavno odsijekla šiške nakoso od polovine čela pa do obrve lijevog oka. raskrstila sa florescentno ( ok ne znam dal se tak piše :D ) narančastom kosom, vratila se crnoj i izdredala ostatak irokeza. naravno, moji dredovi su spali za manje od dva mjeseca. pogrešno sam ih radila. nisam se informisala o pravljenju dredova pa sam ih "odradila" na najgori mogući način... uzela onaj jebeni pramen propale kose, tapirala ga do iznemoglosti no idiot i dalje nije htio da se formira -.-
pukao mi je film, omotala ga crnim koncem i, pogodite šta, zapalila ga. palila sam kosu.
tak su se oni, jadni, nekak formirali i bila sam doista ponosna na njih, izgledali su doista bolje od ostalih. i dalje ne znam zašto taj niti jedan jedini dred nije htio da se formira unatoč histeričnom tapiranju pa je bio uručen varti upaljača.
kosa je počela kronično da mi opada i morala sam da se obrijem na jedan jebeni centimetar. krajem šestog mjeseca. narasla je oko četiri cm za ovo vrijeme. e sad... puštam kosu ( ok do sledeće godine bit će solidne dužine jer mi kosa pa ono brzo raste ) i zanima me da li mogu da opet napravim dredove? jel problem u vlasištu, šta, koji k mi se desio s kosom pa je počela da opada? da sam je skupljala, mogla bih je i prodat ono...
e, pošto nisam hippie, a naprosto patim za dredovima, ako ništa, cijeli život nekak na sve moguće načine pokušavam napravit normalan dred al ne ide, jedino taj put s irokezom što je neslavno završilo. mislili su da sam obolila od neke neizlječive bolesti, ugl, želim napravit "twiggy ramirez" dredove ( frizuru, kak god ) i molim za neki savijet.
inače sam blijeda kao kreč, imam crne krupne, zakošene oči, svijetle obrve i približno crnu kosu, dvoumim se oko posvjetljivanja kose negdje do boje meda ( onak, više plavo neg smeđe ) ili totalno crne.
oprostite što je predugačko, znam da vam je svima mrsko čitat al doista bi mi dobro došla pomoć.

Magic :mushroom:
Avatar
Guybrush Threepwood
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 01.11.2011, 12:34
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Guybrush Threepwood »

Sam pusti kosu i nemoj ju ni farbat ni prat sa nekim glupostima malo ju pusti da se oporavi jer mi se čini da je prošla apokalipsu... jedno godinu dvije pusti ju sam da raste
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Red »

dragi moji, nakon mislim jedno 12 godina dredloksa na mojoj glavi više nema :D jupiiiii hahahaha

znam, za neke šok, znaju me samo kao takvu hihihih. no vjerujte, razmišljam već neko duuuže vrijeme da ih maknem, počeli su mi smetati. što je najbolje, ljudi ni ne kuže da ih nemam, na prvu, kad mi uvijek bili vezani i fino sve uredno... no eto :D

osjećam se super, uživam prati kosu, volim lakoću glave, sviđa mi se prstima mrsiti ovo malo kose što sam spasila i uživancija. :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la luther7hrol »

Ja sam ih imao prije par godina, kada sam imao baš ono dugu kosu. Napravio sam ih u salonu,
ali samo nekoliko, pošto nisam imao love za druge. Kosa je nakon nekog vremena narasla (stvarno mi brzo raste) i počeli su se petljati s ostalom kosom pa se nisu ni vidjeli kako treba. :( Drugi pokušaj je bio kada mi je frendica iz Afrike radila dreadse češljem i fenom koristeći nekakav poseban vosak kojeg nema ovdje kupiti. Izgledalo je to fenomenalno, ali me strahovito boljelo: taj vosak bi se grijao na koži i pod fenom strahovito pekao. Trebalo je to izdržati :). Problem je što mi se nakon dva dana sve otpetljalo: kao da ih nikad nisam ni imao. Možda zato jer je moja frendica to radila po njihovom sustavu za prirodnu kosu, kod kojeg nema ovakvih problema s dreadovima kao kod kavkazijanerske kose...

Sad razmišljam da opet pokušam, ovaj put sam, puštam kosu pa ćemo vidjeti hoću li imati strpljenja pregrmiti ovaj prijelaz s kratke na dugu, jer se osjećam kao outlaw i čudno me gledaju u institucijama @-)

Šamponi za kosu su inače odvratno štetni, sve se te kemikalije upijaju transdermalno u naše tijelo, završavaju u krvi i tko zna što čine unutra. Ja sam neki dan našao Urtekramov prirodni šampon, koji mi je OK, potpuno je eko i svi sastojci su organski. Prije dan-dva napravio sam mali eksperiment u pokušaju da napravim svoj prirodni šampon. Ispalo je fenomenalno, a tek miris... Evo recepta:

- skuhaj 1 deci vode i stavi četiri vrećice kamilice i ostavi da se malo ohladi
- naribaj prirodni sapun od meda i(li) aloe vere unutra
- dodaj nekoliko kapi eteričnog ulja od ruže ili po želji
- ostavi da se zgusne
- zatvori u nekakvu bočicu

Kosa mi je jako zahvalna. :)
Još jedno fenomenalno rješenje za sve probleme s kosom, (vjerujem i prhut) je utrljavanje djevičanskog kokosova ulja u kosu. Osim što je nevjerojatno hranjivo i zdravo za kosu i kožu, odlično miriše i ima gotovo nevjerojatnu sposobnost regeneracije organizma uopće, a o antivirusnom i antibakterijskom djelovanju neću niti govoriti ;)
wiz11420
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 20.01.2015, 22:51

Re: Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la wiz11420 »

Ja imam kratku normalnu kosu i zelim imat dredove ko Wiz Khalifa(pogledajte slike), znaci kratke i malo deblje i zanima me jel mogu ikako imat, jel trebam pustat kosu i ak trebam jel mogu ikako ubrzat rast
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Čiča »

wiz11420 je napisao/la:Ja imam kratku normalnu kosu i zelim imat dredove ko Wiz Khalifa(pogledajte slike), znaci kratke i malo deblje i zanima me jel mogu ikako imat, jel trebam pustat kosu i ak trebam jel mogu ikako ubrzat rast
Pustiš kosu da izraste na jedno 10-15cm dužine što ti je sasvim dovoljno da napraviš dredove.Što ti je duža kosa to je veća mogućnost za radit deblje dredse. :)
Huncut Malik
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 05.07.2015, 20:48
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Huncut Malik »

Ja ih imam evo već godinu dana i znate šta, sami su se napravili, bez ičije ruke, igle, bilo čega i totalno su zakon!!! :x
Što je najbolje svaki je drugačiji, dosta su tanki (tanji od onih koje ljudi obično rade), vrhovi su im slobodni, nisu u dredu i to ih čini još boljim :)
Što se tiče pranja, preporučam svakome tko ima more u blizini, preko ljeta pogotovo, samo kupanje i pranje vodom nakon toga, NIŠTA više, a preko zime kotistim prah indijske biljke Neem koja je ekstraaa :) može se naći u svakoj apoteci ili dućanu bio&bio za 50 kn staklenka i meni traje barem mjesec dana..
Uskoro počinjem sa nadjevanjem imena onim naj dredovima hehhe :D :cheesy:
Odgovori