Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Guybrush Threepwood
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 01.11.2011, 12:34
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Guybrush Threepwood »

Mislim da svugdje, pa i ovdje postoje oni koji se pitaju (vezano za dredove) kako, zasto, s cim i slicna pitanja. Otvaram ovu temu da pomognem onima koji bi se htjeli upustiti, i onima koji su zapeli negdje u toj avanturi, te da izbjegnete odredene neugodnosti koje sam iskusio. Naravno volio bih da i oni koji imaju vlastita iskustva (i dobra i losa) da se pridruze i da obogate temu svojim iskustvima i idejama :). Dredove imam otprilike 5 god. i zadovoljan sam sa tom vrstom reko bih 'odrzavanja kose', sama ucestalost odrzavanja dredova ovisna je o tome kakav stil dredova vam se svida, ne morate ih uopce odrzavati i trebace vam dosta vremena da bi izgledali dostojno pravih dredova, ali mozete to vrijeme uvelike skratit uz malo truda i uz pomoc heklice! Heklica (ona za konac velicine min velicine 0,6 max velicine 1,25) sluzi da bi se vlasi kose koje strše izvan dreda uvukle i zapetljale u dred, vrlo prakticna stvar, moze se kupit u nami kod trga b. jelacica za 27 kn. Samo da napomenem ja u pocetku nisam znao za heklicu i iso sam radit dredove u frizeraj, ne preporucam da idete radit u frizeraj jer je to trosak novaca i kose (kemikalije i jaki fenovi skure kosu i jednostavno ju uniste i oslabe). Nisu oni lose izgledali, ali nisu bili cvrsti i dosta su se skupili obzirom na pocetnu duljinu kose... Onda sam skuzio za heklicu i sredio sam ih. Dan danas ih odrzavam na taj nacin. Cak sam i rezao dredove s jednog mjesta na glavi i priheklao si ih na drugi (kraci) dred na drugoj strani glave, vrlo mocna stvar B-) !
Za sve one kojima se gade dredovi, ne vidim razlog gadenju jer nikad nisam imao problema sa smradom, bubama i ostalim pizdarijama, makar to ovisi o debljini dredova, ali ako se pere mislim da tih problema ne bi trebalo bit. Perem ih jednom tjedno i to vecinom tjeme jer se masti, ostatak dredova jednostavno ko spuzvu stiscem dok ne pocne ic prozirna voda bez sapuna. Koristim one standardove sampone za kosu (kamilica, kopriva, breza)... Neko vrijeme sam nosio (za vrijeme ljeta) kojekakve skoljke, ali to mi je dopizdilo, volio bih izdubit neku grancicu pa provuc dred kroz to, fora bi izgledalo. Jednom sam ih probao izblijedit uz pomoc limuna cimeta maslinovog ulja i meda (sve sam pomijesao), kosa mi je jebeno poslije mirišala i poplavili su dredovi al ne prejako onak za jedan il dva tona, makar je i sunce imalo dosta utjecaja :sunn: . Opcenito dredovi su vrlo prilagodljivi ali traze da se i vi prilagodite njima, ima tu i boli i svraba i ostalih neugoda!

imate na youtubu pun k videa vezanih za dredove pa si pogledajte!
Zadnja izmjena: Guybrush Threepwood, dana/u 03.04.2013, 23:07, ukupno mijenjano 2 puta.
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la wid_420 »

GENIJALNA TEMA ja vec neko vrijeme pustam kosu i spremam se na ovakav poduhvat osobno sam fasciniran dredovima doduse ne sa dugackima vise sam za one krace nes tipa oko ramena i tak ta duzina ali isto tako nemam nis protiv dugih. e pitanjce koliko duga treba biti kosa da bi se napravili dredovi od nekih 15-tak cm jer bas mora kosa biti duplo duza ili?

Jer najveci mi je problem cekat da kosa izraste pustam vec od cca9 mj i da ti budem iskren lud sam lagano nezz sta da radim s njom taman je onak izmedu nije ni duga nije ni kratka isto tak nekih 15-tak cm e da i kolko si ti dugo pusto kosu da dobijes neku pristojnu duzinu sa kojom se moze pocet radit?
Avatar
Guybrush Threepwood
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 01.11.2011, 12:34
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Guybrush Threepwood »

ja ti preporucam da si pustis jos malo kosu jer dosta (barem meni) glupo izgledaju kratki dredovi na indoeuropljanima... makar postoje iznimke. kosa se definitivno NE skrati za pola, to ovisi o tome koliko zelis da ti budu debeli i cvrsti, sto jace natapiras kosu oni ce bit vise stisnuti (gusci) i onda bi se cak i mogla upola skratit, ali ako radis neke normalne debljine i tvrdoce, skrate se mozda za 1/4 ako i tolko... s dredovima nista nije fiksno odredeno, sve je kak da velim... po izboru, sam trebas znat da imas izbor ;)

mozes napravit dredove od minimalno 6-7 cm, to je otprilike dovoljno da se moze zapetljat kak spada...
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la wid_420 »

apsolutno se slazem sa ovom da bezveze izgledaju tak kratki ali ovo mi je taman bilo dovoljno da procitam da se opet nabrijem i nastavim pustat jer sam si laganini mislio odustat tocnije odgoditi to za neka bolja vremena ali sada sam 100% odlucio.....
DREDOVI HERE I COME :D
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la muscaria »

Super tema.. imam kosu, imam želju, al neznam gdje da radim. Ne bih u salonima zbog cijene i upotrebe kemikalija!!
Peace, Love, Sharing & Understanding
Avatar
Guybrush Threepwood
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 01.11.2011, 12:34
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Guybrush Threepwood »

Napravi ih sam! :thumbsup:

Stvarno sam ozbiljan sto se tice toga da ih sami radite jer cete bit ponosni sami na sebe i skupicete iskustva i moci cete radit drugima dredove, bez brige nis nemrete sjebat ak vam se ne svida imate regenerator pa otpetljate to kaj ste sjebali pa isponova, ali te 'greske' stvaraju karakter dredovima i posebnost, inace nikad nemojte dredove prat regeneratorom jer ce se otpetljat i postace mekani i raščupani (počeće se otpetljavat)! jos jednom da ponovim: na jutubu imate jako puno videa vezanih za dredove pa si pogledajte i proucite! :-BD
Zadnja izmjena: Guybrush Threepwood, dana/u 03.04.2013, 23:52, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la muscaria »

Pročitah sve što se na netu može naći o dredovima, ali me ipak strah to sam radit
Peace, Love, Sharing & Understanding
Avatar
Guybrush Threepwood
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 01.11.2011, 12:34
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Guybrush Threepwood »

@muscaria oprosti nisam znao da si musko :D
ovaj video je meni pomogo da si napravim dredove kak spada
http://www.youtube.com/watch?v=wrYVa9sXcDM
tu vam je prakticki sve pokazano. kupi heklicu (ak nisi u zg onda probaj u nekom ducanu sa koncima i tim pizdarijama ono gumbi i to) neki cesalj i pocni! vjeruj mi sam trebas pocet i vidjeces da ce bit ok, a ak zelis bas ono dredove po spagi uredne sekcionirane i ravnomjerne onda ce ti trebat necija pomoc, frend, cura, mama, brat neko kome ce se dat ;)
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la pecurko »

Ceo zivot imam kosijanu, sad je nesto preko ramena, ali se nikad nisam usudio za dredove...
Par ortaka i ortakinja ih fura i baš sam gledao kad se zezaju sa tim hoklicama pa onako jedni drugima popravljaju dredove... deluje sam taj cin nekako plemenski...
Ali pošto obozavam vodu, došao sam do zaključka da bih vrlo brzo navukao neki meningitis, jer imamo običaj da se noću kupamo na jezerima, a znam da se njima dredovi ne osuše ni do ujutru.
Kakva ti iskustva imaš sa tim? :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Guybrush Threepwood
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 01.11.2011, 12:34
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Guybrush Threepwood »

Ma daj kakav meningitis, to za susenje dredova je isto javni mit, po mom isskustvu suse se ko i svaka malo dulja kosa. Malo ih protreses i iscjedis s rucnikom i bok. Nema tu bas puno mudrosti :)
Odgovori