Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Red »

Svoje sam napravila sama, jednog dana inspiracije na faxu. Učila za ispit i petljala, bila mi kosa do ramena, pa se skratila do brade. Bilo to jadno, tanko, mada sam tanke i željela. Debilno sam izgledala, mada sam ih vezivala svakako pa sam i prikrivala njihovu nestašnost. Što prije napraviš, dok je kraća kosa, to će bolje izgledati dok rastu i oblikuju se.

Sada ima 13 godina od kada su mi na glavi, sad je to dio mene, ne razmišljam previše ni o šišanju ni o uređivanju, farbam se u crveno- kako kaže boja "Vulkan red" =)) to je sve što radim. I povremeno ih kratim kako bi skinula mrtve ofucane krajeve, bili su do struka, sada negdje do lopatica... ma nije mi ni bitno odveć.

Smeta me užasno što se meni glava suši, tj . kosa i po dva dana tijekom hladnijih perioda. U proljeće i ljeto se osuše tijekom dana. Možda izgledaju suho, ali kad ih stisneš osjeti se da je u dubini još uvijek sve to mokro. Da ćeš bolest neku pokupiti nećeš jer se vlasište osuši u biti odmah a za svaki slučaj stavim kapuljaču ako moram sa psom u šetnju, nikad bolovala nikad se razboljela.

Izrada nije nikakva mudrost. Naravno postoje mnoge metode i varijacije na temu, mada sam ja svoje radila ona zdravo seljački bez ikakvih filozofija i tretmana, češljeva, kačkanja, gelova, masti, žica, uvojaka, pinceta i sranja... U biti i da si napravite pletenice debljine dredova, pustite ih godinu dana, pola bi bili dredovi, pola pletenice, tako da... stvar je poprilično jednostavna. Naravno, kad ti radi netko pro, izgledaju bomba od starta, kad ih radiš onako vulgaris poput mene, izgleda sve to pomalo jadno i raščupano ali kad se oblikuju s vremenom su sve ljepši i čvršći :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Devil'sChase »

Red, jesi probala čičkovo ili orahovo hladnoprešano ulje za kosu?
Avatar
Guybrush Threepwood
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 01.11.2011, 12:34
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Guybrush Threepwood »

uau, to bi bili dugi dredovi... ja nisam siguran al mislim da sam upozno jednu curu na prvom mun festu (na mreznici, dok je bio antenat i postolar tripper i elemental) i imala je prilicno duge crvene dredove isto ih je imala jako dugo bilo bi fora da si to bila ti :awesome:
inace ja sam zagovaratelj prirodnim putem uzgojenih dredova, ali vecina ljudi nije :sad:
treba puno vise strpljenja i samopouzdanja i imam velki rispekt prema tim true dredlijama :bigsmilee:

da i imam jedan problem koji nemogu rijesit... fakat vec dugo imam prhut i nemogu je se rijesit... nije gadna i ljuskava vec je sitna i prasnjava, pokuso sam i sa head & shouldersom, jos nekim niveinim samponima i samponom iz ljekarne i nis ne pomaze jel znate mozda nes kaj bi mi pomoglo, jos bi bilo bolje da je neka prirodna vradžbina :D
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Devil'sChase »

Da, ima lijeka za sve u prirodi ;). I nemoj nikad nasjedat na te kemijske fore i šampone...

Čičkovo ulje, ako nemaš inače jako masnu kosu, probaj pronaći kvalitetno čičkovo ulje jer dobro djeluje protiv suhe prhuti,male količine trljaš u vlasište.

Orahovo ulje, slična stvar, jako dobra, baš mi je prijatelj danas pričao da to korisi protiv suhog vlasišta i prhuti, ali bitna stvar je da nađeš 100% hladno prešano orahovo ulje, a ne neke što ima po apotekama raznim koji imaju više parfema i ekstrakta nego ikakvog oraha.

Ako želiš smrditi malo :ymdevil: onda uvijek možeš istući češnjak i sok utrljati u vlasište, pomaže kod raznih problema s tjemenom, pa tako i kod prhuti :) Ima još puno raznih stvari, ali mislim da je ovo dovoljno :)
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Svilaja »

Moja preporuka svima koji imaju dredove i nemaju ih; NEMOJTE KORISTITI ŠAMPONE!
Šamponi u sebi imaju jednu jako toksičnu vrstu sode koja stvara rak. Zove se Sodium Laureth Sulfate. Nalazi se u svim šamponima, čak i onim 'prirodnima', a ostali imaju još gore supstance u sebi.
http://www.livestrong.com/article/45807 ... se-cancer/

Evo ja već skoro 2 godine ne koristim šampon, niti sapun. Vlasište masiram dok ne osjetim da više nije masno. Svako tjedan dana mi se skupi malo više masnoće pa onda izmasiram dobro vlasište, prelijem kosu sa razrijeđenom sodom bikarbonom (ne šteti, ne brinite) i onda sa razrijeđenim limunovim sokom ili octom da se pH izbalansira.

Funkcionira, štedi pare, i zdravije je.
Nećete smrdit osim ako se hranite skroz nezdravo i radite na baušteli. Čak dapače, mirišat ćete po sebi, prirodno.
Ako baš želite neke mirise posebne na glavi možete eterična ulja utrljavat u vlasište, ovisi kako koje vam paše.


~spi! :)
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Devil'sChase »

Hvala ti puno na infu, znao sam da su šamponi kemijski nezdravi, ali nisam imao pojma da je to na toj razini štetno, tako da hvala :) Očito ću morati preko ljeta u izradu domaćih šampona od biljaka :)
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Beli mag »

Svilaja je napisao/la:Moja preporuka svima koji imaju dredove i nemaju ih; NEMOJTE KORISTITI ŠAMPONE!
Šamponi u sebi imaju jednu jako toksičnu vrstu sode koja stvara rak. Zove se Sodium Laureth Sulfate. Nalazi se u svim šamponima, čak i onim 'prirodnima', a ostali imaju još gore supstance u sebi.
http://www.livestrong.com/article/45807 ... se-cancer/
Ovo baš i nije točno. Skoro svi (ako i ne) komercijalni šamponi sadrže Sodium Laureth Sulfate. Istina da u nekim "prirodnim" šamponima stavljaju Sodium Laureth Sulfate, ali to nije pravilo! Nekoliko tvrtki izbjegava SLS među kojima su Alverde, Urtekram, Lavera i dr. Važno je čitati sastav i biti relativno upoznat s njima. Izbjegavajući komercijalne proizvode ibjeći ćete masu kemikalija.
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
Guybrush Threepwood
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 01.11.2011, 12:34
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Guybrush Threepwood »

evo jos jedan video koji je kvalitetniji i malo bolje objasnjen
http://www.youtube.com/watch?v=W3r_4dzYzsM
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: dredovi; savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Red »

Nijesam ta divojka :ymdevil:

Nisam probala Čičak, možda bi trebala, ali mi je kosa po difoltu užasno masna, pa ne znam na što bi ličila :-? I ja se borim sa perutanjem i sranjima, no to je tako oduvijek, bez obzira na drede.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Truthopia
rank3
Postovi: 69
Pridružen/a: 06.01.2013, 13:02
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la Truthopia »

Evo da i ja nabacim koju....imala sam dredove prije 11.god. radio mi ih je frend...prekrasnu kosu sam imala,jako dugu,cvrstu i da budem iskrena sad zalim sto sam ih bila radila,unistena mi je kosa i to ful,i koliko god se sisala nikad vise necu imat takvu kosu...dobro razmislite za dredove,meni je korijen kose otisao k vragu od tih dredova,zbog tezine...ali bilo je fora ne cesljati se,i ja sam ih prala u slanoj vodi bez sampona i tih pizdarija... :)
Izmakao sam mu stolicu. Nije pao - ostao je da visi!
Odgovori