Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la wonaabi »

hehehe ja sam im isto dao imena ali kad su mi narasli do ispod lopatica, vise ih nisam mogo prepoznat...jedino hesusa. svi su mi govorili da nemam kosu za dreadove, da mi je pretanka i previše uništena jer nisam podrezivo vrhove...nitko ih nije htio radit, pa sam sam krenuo plest(podijeliš pramen na pola,preklopiš i razvučeš) kad bi s pramenom došo do pol dreada frendica bi uheklala ostatak,radila je to prvi put u životu(prvo smo pleli da ispadnu duži).ispali su odlični, svaki drugačiji, a bucmasti.pred pol godine usred introspektivnog tripa sam ih ritualno posjeko jer iako su bili ljepi, napravio sam ih samo da dobijem pičke(ja neznam kakav je to točno mehanizam ali pali).ni u jednom trenutku mi nije žao što sam ih se riješio, život mi je neopisivo bolji i lakši od kako ih nemam.ljudi u prolazu jedva da me opaze,nitko me nežica za pljugu, nemoram radit za minimalac u skladištu i s ljudima mogu vodit dijaloge koji ne uključuju drogu i festivale, i što je najbolje od svega ne privlačim zgodnjikave narkomanke koje žive na tuđim novčanicima i kitama, a čiji je vrhunac pažnje dužina jedinog fanzina...cigani me ne pokušavaju vrbovat u mafiju...osjećam se preporođeno.

inače prao sam svakih par dana kožu oko njih i korijen sa sapunom, a par puta godišnje ih potopio u mješavinu tople vode,sodabikarbone,octa i eteričnog ulja lavande.to je jedini način da se očiste...
a od mora mi se usmrde...prvo me bilo strah da je to pljesanj al nemogu se upljesnivit.
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
PicASSo
rank3
Postovi: 69
Pridružen/a: 11.12.2013, 08:43
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Dredovi (Dreadlocks)- savjeti, iskustva, ideje

Post Postao/la PicASSo »

Mozete ih napraviti sa vunom(vunena vesta ili tako nest)jedno pola sata nakon pranja kose dok se neosuši jos skroz treba trljati kosu sa vunom.ja sam je prao svaki 3. dan ali sam svaki dan prije spavanja isto to radio ali na suho.vec nakon 1-2 tjedna već poprime ljep oblik i onda se samo heklicom pokupe one male dlacice sastrane cisto da izgleda malo urednije.svi bili iste debljine nosio sam ih nakon toga jos par mjeseci onda sam ih odrezao sad si planiram opet raditi na isti način.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
Odgovori