Ugasi kopjuter i izađi napolje

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la Red »

i kod mene je to dosta iskontrolirano. U biti nemam volje kad sunce vidim, bila bi vani i čeprkala po vrtu. Super kad je ružno vrijeme, moraš biti zatvoren pa si ubiješ dosadu s netom.

Ako ustanoviš neko "radno vrijem" za kompom, stvari budu puno jednostavnije! Slažem se, izađite vani! ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la dr.manijak »

Možda da napravim neki raspored, recimo kad ustanem sat vremena (forumi itd), onda poslepodne jednom pola sata, i uveče ograničim do odredjenog doba..
Inače definitivno me ubila ova zima malo u pojam, pa sam se zaboo za ovim kompom i sa prijateljima u kući, da sam zaboravio miris svežeg vazduha, pa me je to malo deprimiralo..

Inače za kompom moram da provodim više vremena, zbog vežbanja engleskog i fotošopa.
Mislim da je bitno da vreme za kompjuterom iskoristim pametno a ne blenući i rifrešovati 100 puta jedne iste stranice.. hahah
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la Kadulja »

Hehe. Znam kako ti je, ali nema nam druge nego sami sebe preodgojiti.
Drago mi je što si napisao ovu temu, jer i sebi moram skratiti vrijeme na internetu.
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la Red Weed »

Mislim da pretjerujete uopce... gle ako ti to smeta promjeni to ako ne nemoj... i gotova pricha... Sad mozhemo filozofirat kaj je najbolje za tebe i za nas... a na kraju tipkamo po internetu po ovom forumu i dalje :D
Ja nznm kud bi sa sobom od svih svojih razmisljanja i wannabe hobija... ;)
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la Perun »

Ma di ću vani tek sam uša?!
Zezam se, no... Idem online sa stikom, a pljačkaši mi daju za 3 kune od jutra do ponoći, samo šta to ujutro uključe tek posli deset. Što mi je nakon prvotnog šoka i ljutnje zapravo dobro došlo. Jer surfam samo ujutro, popodne su obaveze, i onda navečer mi neostane dovoljno vremena za virtualni svemir. Šot je super, ostane mi vremena za pametnije stvari, kao pisanje.
FB i slično? Pa koristim internet kao knjižnicu; nešto me zanima, odem istražim i idem dalje.
Na FB sam se prijavio da mogu skinut neku muziku, pa mi je onda reklo da moram na twiter, pa sam otvorio i to, pa mi je onda reklo da nemogu skinut muziku jer nemam nešto... Od tada nisam otvorio ni jedno ni drugo, niti ću.
E da imam psa, a to je bar 2 x po bar pola sata dnevno šetanja. A evo došle i šparoge, sad će šetnje postat duže.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la extranoize »

Kad sam bio mlađi sam puno više visio na netu. Sada sve manje, evo tu dođem na forum dva-tri put tjedno. Nije da se suzdržavam, nego jednostavno mi je dan ispunjen raznim stvarima, tako da ne stignem bit dugo na kompu. Manijače, probaj i ti tako, samo nađi stvari koje te zanimaju i zaboravit ćeš na komp :)
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la mr. gljiva »

Logiram se na majku 2x dnevno da me ne dočekaju 4 stranice novih postova nakon 3-4 dana pa se zgubim u neredu :P bacim post, kao što to činim upravo sada, pogledam dnevni i odlogiram se :D
Inače komp prvenstveno koristim za muziku i kao izvor informacija...ne dozvoljavam da me kontrolira,ali sam imao i takvih perioda (poznato mi je i ono 100x refresh u sat vremena jer čekaš odgovor na neki post).
Polako, sve se da dovesti u neku mjeru ;)
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la Ruskinja »

Po svemu tome, ne bi li trebalo biti logično da su ljudi okruženiji prirodom "normalniji"?
Iz većeg grada preselila se u manje mjesto i razočarano moram priznati da sam tu naišla na mnogo malograđanstva, primitivizam, šovinizam, predrasude, nacionalizam, pesimizam... WTF? :confusedd:
Pobjegla sam u prirodu, ali čini mi se da se moram ograditi i od tih istih ljudi koji borave u prirodi
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la Devil'sChase »

Da Ruskinja, potpuno te razumijem, i to je nažalost tako na selima s većinom ljudi...(ne svima). U njima ti je ona vrsta primitivizma da, ne znam, iako su sa sela i iz prirode, to im ništa ne znači, najveća briga je koji će od njih imati golf 5-icu, slupat se s 3 promila u krvi, a budući da žive u selu a 21.st je počinju već brijat na gradove, jbš selo... A kamoli ono da nitko od njih ne zna papriku posadit... To su bar moje generacije na selu, a ovi stariji, eh... Njih je zahvatila također "urbanizacija" na žalost, pa im polja stoje zapuštena koja su nasljedili, a sve što mogu imati i sami, kupuju u dućanima... E sad jedino oni najstariji "starosjedioci" :) Oni su malo drukčija priča, poštuju svoje ovce, svoje vinograde, svoje vrtove, svoju zemlju, svoju prirodu (nisu totalni fanatik štovanja i korištenja prirode kao ja :-P) ali je poštuju i cijene sve što im ona pruža, stalno slušam njihove priče: " eh kad smo mi davno prije..." i uživam iskreno u tim pričama, skupljam njihovo znanje nekako, dok njihovi potomci pojma nemaju o ičemu takvome... Pitah se često, kud će svijet kad odu starosjedioci, a njihovi potomci budu urbanizirani... dal će sela biti, i ak bu, dal bu urbanizirana"? Kam će zarasti svi ti silni vinogradi, kad djeca samo bježe na fakseve i poslove u gradove, niti posadit trs ne znaju više... Ah što im je sustav napravio... No siguran sam da će se sve to već posložiti na svoju prirodu :earthhug:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la Red »

Stiglo napokon to sunce, morala se pohvaliti. Izađite vani!

čim se pojavilo sunce eto i mene više vani. saditi, raditi u vrtu, klijati, kopati, šetati, samo da se maknem iz ovog ćoška :D

Kako vi provodite ovo proljetno vrijeme, ako nije kiša nema što će me zadržati unutra :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori