Ugasi kopjuter i izađi napolje

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la dr.manijak »

slika


Evo već neko vreme razmišljam da totalno batalim internet (društvene mreže itd) jer na mene očigledno jako loše utiču.
U stanju sam sate i sate da provedem za monitorom, da me mrzi da odem da serem u wc i da mi je mrsko otići sprat iznad da proluftiram box, naravno nisam totalna kompjuterska usedelica sa velikim stomakom, ridjom bradom, bez prijatelja i bobuljicama punim belog gnoja sa žuljevima na dupetu i masnom kosom, ali mi kompjuter oduzima dragocenu mladost i sa neke strane zaglupljuje.
Naravno to su neke loše strane ali tu ima i dobrih, recimo lično ja sam mnogo stvari naučio sa interneta i upoznao jako dosta ljudi, siguran sam da kada bi mi jednog dana u HR trebao smeštaj našao bi se neko sa foruma koji bi me pozvao kao gosta, kao naravno što bih ja svakog od vas ugostio.
Tako isto ponovo sam ostvario neke stare kontakte preko interneta, sa nekim davnim ljubavima i starim drugarima i drugaricama.
Da organizujem sebi vreme koje ću provoditi za internetom je nemoguće, jer uvek nađem sebi opravdanje da ostanem duže na kompu, danas me je tuga uhvatila kad sam shvatio da mi ceo jebeni dan prolazi za kompom (Bilo je i dosta društva u toku dana).. Kada se samo setim kada sam radio i imao samo jedan jebeni dan slobodan nedeljno kako sam ga CENIO i bukvalno živeo za njega, kako sam zavideo svim onima koji ne rade i mogu da uživaju u prirodi, nakon otkaza još malo sam tako razmišljao a onda se ponovo vratio na stare navike.
Užasno je to da toliko mladosti i dana prolazi za ovim đavolskim čudom (za onoga ko ne zna umereno da ga koristi)..

Pre 3 meseca oko nove godine, kompjuter mi je bio pokvaren, poslat je na servis, 15 dana je bio tamo, za tih 15 dana nacrtao sam veliku shivu na zidu, uradio sebi nekoliko majica, nastavio sa pisanjem knjige, razmišljao da počnem da vežbam itd..
Ali kako se vratio komp sa popravke (3 meseca od tad) nisam dovršio šivu na zidu (jedno oko je ziljavo), nisam napisao ni jednu jebenu stranicu knjige i nisam nacrtao ni jednu majicu, mislim da će mi se one boje skoriti, a o vežbama i da ne pričam mislim da sam na to jednom posle toga pomislio.
U svakom slučaju shvatio sam da mi dani prolaze straćeno i nikako, umesto da jurim neke ribe po gradu, zovem ih na gajbu da ispijamo piva i smejemo se, ja četujem sa njima, strašno, jebeno strašno.
Ima još mnooogo toga što bih napisao ovde ali biće previše neuredno jer već i sada izgleda nečitljivo, imam toliko toga da kažem da nemam pojma odakle bih počeo i završio.
I opet, sve te mlade žene/poznanice/slučajne prolaznice sa fejsbuka koje samo čekaju da budu posexane, a ja gasim isti.
Razmišljanje, razmišljanjee

Tako da sam počeo da planiram da batalim sve forume i fejsbukove i ostala čuda, nekim ljudima dam svoj kontakt skype/mail/adresu kuce/telefon i fijuuuu nema me u ovom virtuelnom svetu, provodim svoje dane ispijajući čaj, pivo, uzgajaći gljive i gledajući na decu kako šutiraju loptu iza zgrade.
Skype i mail moram da koristim kako bih ostao u kontaktu sa nekim bitnim ljudima.


Šta vi mislite?



Svakom od nas je dato tek toliko dana i noći i svako straćeno veče ili dan je teško nasilje nad ovim životom.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la oseloth »

Uništiti će nas tehnologije. Moramo biti vani. Ja sam na svu sreću kućom u prirodi i uvijek imam nešta vani za raditi pa me to izvuče iz kuće. Kad krenem raditi vidim koliko me opušta. Zaradim se i nema me nazad na komp u osim kad ovako kiša pada.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la dr.manijak »

Tačno tako, skoro pa smo potpuno prestali da koristimo svoj mozak i da sve poveravamo tehnologiji, znam ranije da sam imao u glavi barem 30 brojeva telefona koje znam napamet, sada mozda 4-5 najvise, ista je stvar i sa množenjem (za svaku sitnicu koristimo mobilni), sve nam je olakšano kao da smo deca od 10 godina, tako isto i rukopis postaje sve gori i gori jer se ne vežba.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la Red Weed »

[media]link[/media]
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la Psychonaut »

Nije problem u tehnologiji. Nju treba koristiti(zato sto je veoma mocan alat), a ne pustiti da ona koristi nas.

Ali to je nesto sto se trebamo nauciti, svako za sebe.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la oseloth »

Ček ček, pišeš knjigu?
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la Gorda »

Ja sam društvene mreže odfitiljao pred pola godine, te uštedio brdo vremena i živaca.
Nadalje, koristim komp isključivo radi dragocjenih informacija na netu, pa povremeno forum, te muzika...i to je to. A i mogu reci kako mi je puno draze zaletit po dobru knjigu, nego buljit u ekran....

Uskoro će "healing" camping party...pa tko se želi dobro zabavit i ostavit mozak na paši, sve će naći pod temom događanja. :ymparty:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la dr.manijak »

Meni je fejsbuk profil bio deaktiviran 2 godine, nisam ulazio uopšte, međutim nemam pojma koj mi k. bio pa da ga ponovo aktiviram, ali kao što sam rekao, ponovo sam ostvario neke stare kontakte zahvaljujući njemu..


Da, pišem, ide dobro kad nemam komp..
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la Gorda »

Probaj napraviti jednostavan raspored...posjećuj forum povremeno, napiši koji dobar post (jer vidim kako ima kvalitetnih odgovora s tvoje strane) i sreži fb i slično. Po mom mišljenju bi bilo šteta da potpuno odeš potpuno s foruma, čisto radi korisnih informacija i pomoći drugima...ali ako je tvoja volja, poštujem i to.

Usputno, pišem i ja knjigu, nekad 10ak stranica po večeri, nekad dvije, a nekad niti jednu...ali ide, a nemam fb i odj.... sam sve moguće pi..arije koje mi troše vrijeme i živce.

Veseliji sam bez toga...to je sigurno.

Evo :smokee:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Ugasi kopjuter i izađi napolje

Post Postao/la Kadulja »

A jbg. Nauči se samokontroli. Ako sada razbijaš glavu o tome, zamisli kakav ćeš biti kada si pljusneš dva-tri šamara i odlučiš napraviti raspored. Snaga volje. Bez toga ništa.

Vježbaj svakodnevno. To će te isto malo ojačati u glavi. Sretno.
Odgovori