Pogled u "bolju" buduchnost [evolucija, teorija, vizija]...

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Pogled u "bolju" buduchnost [evolucija, teorija, vizija]...

Post Postao/la Red Weed »

Zašto smo ovdje, zašto smo takvi i kamo idemo...

Zanimljivo je da danas svi gledaju kako postat zdraviji, "osvjeshteniji", bolji, kreativniji...
Svi bi mi na kraju poboljshali sebe... Kroz prirodu, odnose, introventna razmishljanja, kreativnost i rad... Razumljivo je da trazhimo izlaz ili pokret cijelo vrijeme... Bar ja ;)
Zanima me tisuchu stvari odjednom, istrazivanja sebe i svemira, svega.
I tako sam naletio na misao, misao koja me u trenutku razbila i ponovno sastavila.

Misao o evoluciji...

Naime ona nikad ne staje, kreche se, razvija nas i okolinu (ma neshto prekrasno)... I sad dolazim do pitanja da li je ovo moje stanje trenutno dobro za nju? ...(moje trenutno stanje je da sjedim kraj otvorenog prozora u kratkim rukavima vani je prohladno pada kisha, ja palim cigaretu za cigaretom i ispijam kavu i to sve prije nekog nezdravog dorucka)... :psy

Konzumiramo razne opijate, supstance, nezdrave cestice, zdrave cestice kako bi suzbili one nezdrave, izlazimo u susret raznim temperaturama, vlagi, propuhu, mraku, neki jedu meso, neki ne, izbori razvoja :thumbsup: ...
I to sve zapisujemo u sebe u svoj genetski kod. Zamislite samo kako je nash kod zapisao sve vech do sad i kako je on jedno biche koje pamti i razvija nevezano uz nashe misli i razmisljanja vech chisto mehanichki... unio si, napravio si, dobio si - vracham rezultate i pokrechem postupak razvoja...
(poznato je da su cjepiva i vechina ljekova koji "sprechevaju" samo osljabljeni virusi, bakterije da bi nashe tijelo stvorilo antitjela u nuzdi i za trenutnu potrebu)

Postupak razvoja...

Hjoooj... Kako ce tvoje tijelo reagirati na odredjenu supstancu vech je zapisano ako i nije zapisat chemo, rjeshit chemo... Kako, kako, kako... Vrlo jednostavno Kod dobije problem, zapishe ga u svoju bazu podataka (prvo sam napisao podazu =)) ), pretrazhi ju i pregleda sve slichen slucajeve i rjeshenja, nadje rjeshenje ako je to moguche, eko nije razvija ga pomochu onih prije... rjeshi problem...

E sad... Sto vishe opterechujemo tijelo negativnim utjecajima ili onima koji se smatraju negativnim to vishe ono osnazhuje taj mehanizam... logichno je uvijek to bilo... Pa nisu nam bake bzvz govorile da nije loshe jesti s poda, da se dijeca trebaju igrati u blatu i tako to... To je stara stvar... ili dijete ce se obuch kad ce mu biti zima ne ga tjerati... Zna ono...

Tu dolazimo do evolucije... zamislite samo kad bi svoje tijelo podvrgnuli nekim opakim stvarima u umjerenoj dozi i kad bi vash kod to zapisao (ne pricham sad da se zaletish u nuklearni reaktor iako je i to moguche kroz nekoliko grana razvoja posto smo vech do sad ozrachivani svakodnevno) i nadjesh nekoga ko je isto tako taj kod dobro ispunio napravish potomka koji u kodu nosi sve sto si i ti zapisao smao treba otvoriti policu i odmah ima vech ponudjeno rjeshenje... EVOLUCIJA

Zar stvarno mislite da neki tamo enzimi, kancerogene supstance i gmo, spricanje svijeta i to mogu pobijediti prirodu i ovaj savrsheni mehanizam zvan Covjek?
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
L.A. Woman
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 27.02.2013, 19:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Pogled u "bolju" buduchnost [evolucija, teorija, vizija]

Post Postao/la L.A. Woman »

"Zar stvarno mislite da neki tamo enzimi, kancerogene supstance i gmo, spricanje svijeta i to mogu pobijediti prirodu i ovaj savrsheni mehanizam zvan Covjek?"
Daleko od toga...ne poboljsavaju ga vec kvare.
Ljudi koji zele da svijet "uznapreduje" takvim stvarima,gledaju estetski izgled,ne kvalitetu i zdravlje.
Uzmes npr jednu rajcicu iz domaceg vrta,ona je mala ali i po mirisu i po boji (o okusu da ne govosim) da se zakljucit da je zdrava i prirodna.
gmo rajcica,prvenstveno ima jaku boji,a velicina joj je 3put veca od normale,a moguce da ima okus ribe...ali ona ljepo izgleda (kome je to ljepo?)
Spricanje uzgojenog bilja ce pospjesit njegov razvoj u smislu da ce sve sadnice biti jednake velicine i boje,ali doticni nisu racunali na zadravlje korisnika tih sadnica,prilikom vise godina koristenja.
U principu se narod i svjesno kvari.
Bas to sto si rekao,unosimo u organizam nezdrave cestice,pusimo,pijemo...ma sve i svasta radimo sa organizmom...sta nam onda znaci pojest neko gmo voce?
Ne samo to! Sve sto izlazi iz tvornica,sav otpad,benzin,plinovi...
sve to izlazi u atmosferu,zagaduje okolis...
Svijet ide k vragu,nasom krivicom.
Puste oluje i vremenske ne prilike,tornada,poplave...
Sve smo to mi napravili. To je bila cijena koju placamo jer smo tili poboljsat tehnologiju.
Evo jos jedan primjer Green Car -po meni to je savrsen izum.
Auto koji ne zagađuje okolis :ymapplause: bravo,bravo.
Doduse i to se nakon nekog vremena pretvorilo u cisti marketink,al jos uvjek je u cistom imenu.

Ljepa tema,sviđa mi se.
I sama sam se bavila ovakvim razmisljanjem,al sve i da zelim nesto promjenit (a zelim) ne mogu kao pojedinac nista.
"This is the strangest life I've ever known" -J.D.M.
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Pogled u "bolju" buduchnost [evolucija, teorija, vizija]

Post Postao/la Tain »

Pobjediti prirodu? Pa te stvari koje si nabrojao i jesu priroda.
Više je čovjek svojom rukom napravio štete nego iti jedna druga bolest i pojava :)

Što misliš da treba pobjediti?

Zapisivanje stvari u genetski kod potomaka je zastarijela tehnika ombrabenih sustava.

Tako da što god ti unio i učinio sa svojim tijelom ima jako mali i zanemariv utijecaj na evoluciju vrste. Više su učinili znanstvenici koji su izlječili HIV nego što bi 10 genetskih generacija uspijela.

GMO je samo ubrzan proces toga što si ti tu opisao.
Ljudi su i prije križali biljke i voćke da sve funkcionira bolje.
GMO je isti taj proces, samo što umjesto da čekaju nekoliko mjeseci od sjemena do sjemena oni ubrzavaju proces.
A trenutno se radi na direktnijem genetskom zapisivanju.
Za nekoliko desetljeća i smrt od starosti će biti prošlost.
Tehnologija je prirodna, i nedvojbeno je bolja od ovog zastarijelog mehanizma što nazivamo čovjek.

Tako da za "bolju" budućnost mislim da je važnije razviti se duhovno, pobjediti ego, razviti suosjećanje prema prirodi i bićima sa svih dimenzija.

I duh nemože preživjeti u krepanom tijelu, tako da po meni tehnologija će poboljšati materijalnu stranu bića, koja će omogućiti duhu da se razvija više i bolje, te će naravno, svojom odlukom a ne prislino odlučiti ostaviti tijelo.

Da ostavim materijale koga zanima: http://www.ted.com/search?cat=ss_talks&q=evolution
I love not man the less, but nature more.
Avatar
L.A. Woman
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 27.02.2013, 19:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Pogled u "bolju" buduchnost [evolucija, teorija, vizija]

Post Postao/la L.A. Woman »

Tain je napisao/la: Ljudi su i prije križali biljke i voćke da sve funkcionira bolje.
GMO je isti taj proces, samo što umjesto da čekaju nekoliko mjeseci od sjemena do sjemena oni ubrzavaju proces.

Tako da za "bolju" budućnost mislim da je važnije razviti se duhovno, pobjediti ego, razviti suosjećanje prema prirodi i bićima sa svih dimenzija.
:169:
po čemu je bolje? mislim...križanje dna?? stvarno?

Slažem se s ovim da je važno duhovno se razvijati,ali mislim da naše duhovno razvijanje (pod ovim mislim na nove generacije) nije ni D od duhovnog razvoja naših predaka.
Onih koji su živjeli baš od čiste prirode,bez tehnologije.
Ili ako je i bilo ovakvih stvari kao danas,nisu bile razvikane i nametnute.
"This is the strangest life I've ever known" -J.D.M.
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Pogled u "bolju" buduchnost [evolucija, teorija, vizija]

Post Postao/la Red Weed »

Ma niste me dreka skuzili :D
Al dobro... ma znam ja da tehnologija ima moguchnost omoguchit nesmetani duhovni razvoja ali ja pricham o supercovjeku tu :D
gdje ti nikakva tehnologija i lijek nece pomochi nego samo tvoj genetski kod :D ili mozda cyberpunk poboljshanja ali to je vech druga pricha :D
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
L.A. Woman
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 27.02.2013, 19:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Pogled u "bolju" buduchnost [evolucija, teorija, vizija]

Post Postao/la L.A. Woman »

mrghhh... :YMSIGH: what a shame...
"This is the strangest life I've ever known" -J.D.M.
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Pogled u "bolju" buduchnost [evolucija, teorija, vizija]

Post Postao/la Tain »

L.A. Woman je napisao/la: :169:
po čemu je bolje? mislim...križanje dna?? stvarno?

Slažem se s ovim da je važno duhovno se razvijati,ali mislim da naše duhovno razvijanje (pod ovim mislim na nove generacije) nije ni D od duhovnog razvoja naših predaka.
Onih koji su živjeli baš od čiste prirode,bez tehnologije.
Ili ako je i bilo ovakvih stvari kao danas,nisu bile razvikane i nametnute.
Ljudi križaju biljke i danas, pa čak i kombiniraju, na deblo od kruške privežu grane drugih voćaka da daju snažnije plodove. To se oduvijek radilo. Ljudi su oduvijek "varali" prirodu kako su god to znali. GMO je taj isti proces, samo ubrzan u labolatoriju, rezultati su isti, jako nepredvidivi.

Neznam za duhovni razvoj naših predaka, ali čitajući o povijesti i nasilju ne bi baš rekao da su bili nešto bolji. Čast iznimkama :thumbsup:

Ali tehnologija ima potencijal omogućit svima zdravo tijelo, da duh može napredovat. Tako da ne bude više jedan Buda kao iznimka nego da miljoni Buda šetaju svijetom :)
I love not man the less, but nature more.
Avatar
L.A. Woman
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 27.02.2013, 19:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Pogled u "bolju" buduchnost [evolucija, teorija, vizija]

Post Postao/la L.A. Woman »

Znam. Razumjem....
...i dalje ne vidim kako je dobro gmo...
da je priroda tila da kruska ima okus po banani,sama bi ju napravila takvom.
ne mislim da je krizanje zdravo.
Nezdrava hrana (i još milijun čimbenika) su jedan od glavnih stvari koji utjecu (između ostalog) na neplodnost.
Kako bi usljed te neplodnosti (postotak raste svakim danom sve vise) znanost uznapredovala i dosla na ideju kako ce umjetna oplodnja "spasit" svijet.
HA?? Pa da za pocetak ta tehnologija nije uznapredovala u smislu stvaranja umjetne hrane,do neplodnosti nebi ni doslo.
Sve se to vrti u krug.
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... ovrca.html
"This is the strangest life I've ever known" -J.D.M.
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Pogled u "bolju" buduchnost [evolucija, teorija, vizija]

Post Postao/la Svilaja »

Tain je napisao/la:
L.A. Woman je napisao/la:Ali tehnologija ima potencijal omogućit svima zdravo tijelo, da duh može napredovat. Tako da ne bude više jedan Buda kao iznimka nego da miljoni Buda šetaju svijetom :)
Hej, hej. Gledam tehnologije oko sebe.. I vidim taj komp koji mi uništava vid! Čujem glasni psy trance iz slušalica, koji mi uništava sluh! Pogledam kroz prozor, vidim ljude koji se voze u autima, koji im uništavaju mogućnost kretanja.. Mogu nabrajat i dalje.

Tehnologija nije uvijek zlo ali ide u krivom smjeru. Ljudi još nisu ni smislili kako u permakulturnom vrtu da zalijevaju biljke automatski, kad je biljci potrebno.. A imamo nuklearne, atomske, hidrogenske bombe, a vjerujem da sad vec ima i jacih.

Nije problem u tehnologiji nego u nekom ko upravlja njom kroz cijelu nasu povijest. Tesla je zamislio struju da bude free za sve (imao je i nacrte i sve, čak je i proveo to u praksu), ali nije tako. Tko je to spriječio? :-?
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
L.A. Woman
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 27.02.2013, 19:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Pogled u "bolju" buduchnost [evolucija, teorija, vizija]

Post Postao/la L.A. Woman »

Svilaja je napisao/la: Tehnologija nije uvijek zlo ali ide u krivom smjeru.
Nije problem u tehnologiji nego u nekom ko upravlja njom kroz cijelu nasu povijest. Tesla je zamislio struju da bude free za sve (imao je i nacrte i sve, čak je i proveo to u praksu), ali nije tako. Tko je to spriječio? :-?
potpisujem
-Tako nekako ide i moj stav o svemu tome...

:meditationf:
"This is the strangest life I've ever known" -J.D.M.
Odgovori