Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
vidra
rank4
Postovi: 126
Pridružen/a: 02.08.2010, 21:00
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la vidra »

Pozdrav drugari nepušači :sunn:
Mojoj malenkosti nije uspjelo "od sutra" prestati, iako sam izdržao jedan period od dana kad sam napisao poruku. (pogledati par postova gore) Prestao sam potpuno par mjeseci unazad od sada. Do tog trenutka prestanka sam često bio u situaciji da ne zapalim po nekoliko tjedana ali sam uvijek popuštao. Nema više toga. Bio sam prije tjedan-dva u prilici opet zapaliti, nema šanse, sad su mi postale odbojne. Dobrim dijelom zato što se krećem u okolini u kojoj nema pušenja i smrada cigareta. Tu i tamo na ulici sretnem nekoga i onda shvatim kolko zapravo cigarete smrde i kolko je to sr***e štetno. Bio sam svjestan da su štetne i dok sam pušio, ali energija mi je bila nisko i bio sam u društvu pušača skoro stalno.

Savjet onima koji žele prestati:
- bavite se nekim tehnikama disanja (pranayame, kriye, ... )
- yoga položaji su zakon :)
- usmjerite pažnju 'na unutra' i budite svjesni svog tijela
- fokusirajte se na dah i budite svjesni svog daha (svaki udah donosi život, svaki izdah je smrt. ko vam garantira da ćete ponovo udahnuti? dišemo automatski, nesvjesni načina na koji dišemo. znate li da je delfinima disanje svjesna akcija? itd..)
- podignite svoju energiju / vibraciju (mislim da je samo ovo dovoljno za prestanak)
- nema ljepšeg zvuka do zvuka vašeg daha dok dišete ujjayi (Ujjayi breath means "victorious breath". - Wiki, Ujjayi breath)

Tjednima sam iskašljavao i ispljuvavao crne, žute, smeđe ne znam kako bih to nazvao.. I dalje mi se zna desiti da izađe nešto, ali imajte na umu da je to nakon mjeseci kriya i raznoraznih tehnika disanja, da ne idem previše u detalje. Prvih par mjeseci disanja hropćete i zvučite kao pokvareni motor ili nešto, ali pokvareno u svakom slučaju.. Poenta je da lagano postajete svjesni koliko ste zapravo zatrovani.
Znam kakav je osjećaj kad želite zapalit nakon perioda nepušenja, ali nema boljeg od toga da znate da je to iza vas :)
Da ne bude zabune - nisam protiv cigareta, nadišao sam ih :)

Sjećam se jednom, mali sam bio, rekao sam staroj da ću početi pušiti samo da drugima pokažem da mogu prestati. Skoro sam batine dobio... Sad kad se toga sjetim, mogu samo reći - i did it :)

Sretno svima.
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la kontaminacija »

bok, ja sam ovako napravio. na dan kad je krenula korizma (to je period od 40 dana prije najvećeg kršćanskog praznika Uskrsa) na pitanje svoje majke "čega ćeš se odreć kroz korizmu" uz čvrsto vjerovanje i veliku sigurnost rekao da ću se odreći cigareta.
naravno, to je bilo nevjerovatno da kažem NE, od sad ne pušim i ne postoji šansa da zapalim niti jednu jel sam obećao mami i to mi je motiv- korizma je samo povod.

na subotnju večer prije Uskrsa, bili smo na nekoj turpiji gdje se lokalo & žderalo ,, ja sam već dobro alkoholiziran pripremio ČAK DVIJE cigarete koje ću zapalit nakon što prođe ponoć ... jel eto, ja sam svoje odradio i sad mogu dalje kak oću ... i tako dok sam ja čekao ponoć, te cigarete sam spustio na mokar šank ... kasnije, kad je došlo vrijeme da ih zapalim (nakon 40 dana nepušenja) one su bile MOKRE- tad mi je frendica rekla "pa šta nevidiš znak ? to je znak da trebaš dalje nastaviti nepušiti"

i tako je i bilo. i dalje sam nastavio tamo gdje sam stao ali sam sad promjenio motiv a motiv je bio zapalit nijednu. do mi je ostalo od onih starih žutaća i alkosa koji su se eto srećom uspjeli izlječit od narkomanije ili alkoholizma pa se uvjek vrtilo oko istoga- da su oni UVJEK ovisnici i da je sav njihov trud i odricanje pada u vodu nakon samo jednog jedinog ponovnog uzimanja ...

zato, blokada te frekvencije i život je super.

meni je sada skoro tri godine. i sad kad se prisjetim datuma nevjerujem da ima toliko vremena -- znači ne brojim hehe ...
violeta
rank2
Postovi: 41
Pridružen/a: 24.01.2014, 23:37
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la violeta »

http://www.centar-zdravlja.net/zanimlji ... -o-duhanu/

Prije 5 godina sam se kladila s muzem da mogu prestati s cigaretama, al ne vidim pravi razlog, a on je tvrdio da je pusenje ovisnost i da je to pravi razlog sto ne prestajem. Zapisala sam si na kalendar dan kad sam rekla da cu prestati i to samo na godinu dana, te zapisala na kalendar i taj datum. Nisam pusila cijelu godinu, iako sam imala 15 godina "staza" u pusenju. Nakon tocno godine dana sam objavila da sam okladu dobila i cekam dogovorenu nagradu. Nagrada je bila da me nitko u kuci vise nece za..jezik vuci i pusit cu do mile volje bez prokletog prigovaranja.
Kod mene je to stvar odluke, kod nekog drugog je stvar u genima. Vjerujem da ljudi s ovisnickim genima ne bi trebali dovoditi sebe u iskusenja iz kojih se nece moci tako lako izvuci.
Sada vise ne palim 2 kutije dnevno , vec samo 10 komada, tako da je taj predah cistam dobre dosel :D
Oni koji prestaju pusiti i oni koji drze dijetu bi trebali imati podrsku svoje okoline , ne optuzivanje, vec razumijevanje i toleranciju. Svako tko nesto pokusa promijeniti u svom zivotu je u mogucnosti da zglajza, a to je normalno i ocekivano. Ono sto je bitno je da se ne okrivljuje, ne srami vec otvoreno prizna SEBI gresku i ne odustaje. Svaki puta recite sebi: Sada sam pokleknuo da bih se mogao jos vislje uzdici.
Svatko ko pusi, a u jutro kaslje, morao bi smanjiti dozivljaj. Ako ne mozete jako udahnuti a da ne zakasljete to je takoder jedan od pokazatelja. Ne pusite u zatvorenim prostorijama, vec uvijek vani. Cigare stavite na neko nedokucivo mjesto tako da se morate penjati po njih...moja frendica je smanjila na nacin da si je dala u zadatak da ne moze pusiti ak ne opere prozore ili tepihe... nije bas bila od onih kojima je stalo do reda. ;)
Red nam je ponudila i prirodne napitke protiv pusenja , pa si i to mozete izkoristiti.
opet sam se zalajala :(
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la luther7hrol »

Nije problem u samom duhanu, već u načinu na koji se obrađuje i neurotoksičnim aditivima koje unutra stavljaju. Ako čovjek ima svoj duhan iz eko uzgoja to bi već bila druga stvar.
A taj duhan koji se prodaje ja vjerujem da je on ujedno i genetski modificiran.
raspas
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 28.01.2014, 15:41
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la raspas »

već 4 godine učim hipnozu i autohipnozu što više učim sve je teže ali to ionako nećete nikad naučit jer uvijek možeš naučit još nešto bolje i više. imam 28 godina pušio sam 16 godina od toga 10 godina kutiju na dan i kad sam vidio šta to radi mom zdravlju reko sam da bi bilo dosta i da ću bit nepušač s TAKVIM stavom sam prije spavanja odradio autohipnozu možda 15-20 min i drugi dan sam bio nepušač, to je bilo pred godinu i pol i tako je i danas :D
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la Svilaja »

Svaka cast svima koji su prestali. Ja isto još uvijek ne pusim, iako mi svi prijatelji puse. Svom srećom nitko doma ne puši i nema doma dima osim onog mirisljavog :D
luther7hrol je napisao/la:Nije problem u samom duhanu, već u načinu na koji se obrađujee i neurotoksičnim aditivima koje unutra stavljaju. Ako čovjek ima svoj duhan iz eko uzgoja to bi već bila druga stvar.
A taj duhan koji se prodaje ja vjerujem da je on ujedno i genetski modificiran.
S ovim se u potpunosti slazem, iako je duhan sam po sebi stetan ako se koristi svaki dan.. Pa probajte bilo šta jesti/uzimati svaki dan mjesec dana.. Vidit cete da vam nece bit dobro od tog.
Najgore su one aromatske cigare i duhani, sa okusom trešnje višnje, sa mirisom čupavca :-o i onda odma iza tog ide Mali Boro! Sto posto sam siguran da je to cigareta s najvise umjetnih tvari od kojih postajete jos ovisniji o njemu (pa zasto tolko ljudi pusi to kad je tako skupo)?
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la krticaff »

Najlaksi nacin da prestanes pustiti je da sebi svaki dan skratis po jednu cigaru znaci ako si prije pusio 15 cigara na dan - sebi sutra dozvoli 14 i sve tako i niti jedan dan nemoj da napravis gresku ! idi tako sve do jedne i onda pokusaj dan bez pusenja pa 2 dana,3 dana ....
isplatit ce ti se vjeruj mi :D
SEED
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 14.03.2011, 20:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la SEED »

krticaff jesi li proba sa takvim načinom prestati pušiti?u teoriji dobro zvuči ali u praksi je mučenje koje te odvuče da još više pušiš tako je kod mene bilo,najbolje je prestati odjednom maknuti se iz pušačkog okruženja biti protiv cigareta ako vidiš da netko puši triba odma početi čangrizati kako smrdi i pušač i cigareta otvoreni rat protiv cigareta ti hrani odluku da prestaneš pušiti i s vremenom odluka postaje čvršća,povećati fizičku aktivnost ne za 100% nego za 1000% do otkazivanja tijela ići u prirodu,zaboraviti kafiće,odjebati probleme,ubaciti lijepe pozitivne slike u glavu i uspjeh u nepušenju je zagarantiran, samotreba zarotirati način ponašanja i razmišljanja za 180 stupnjeva i to je to :thumbsup:
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la krticaff »

SEED za ovo ti treba dobra volja ja sam ovo i u praksi uradio i vjerujes da mi je pomoglo sada zapalim cigaru jednom u 7 dana i to kada mi se ćefne' kada sam sa rajom na kafi ili pivi ....
Ova metoda je po meni pre'predobra kada sam ja uspio mogu vala i svi ostali.
Samo dobra volja i cvrst stav ! vjeruj mi :winkk:
ako pokusas sa ovom metodom samo mi javi rezultate svoje LP
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la antoniopavaroti »

krticaff je napisao/la:SEED za ovo ti treba dobra volja ja sam ovo i u praksi uradio i vjerujes da mi je pomoglo sada zapalim cigaru jednom u 7 dana i to kada mi se ćefne' kada sam sa rajom na kafi ili pivi ....
Ova metoda je po meni pre'predobra kada sam ja uspio mogu vala i svi ostali.
Samo dobra volja i cvrst stav ! vjeruj mi :winkk:
ako pokusas sa ovom metodom samo mi javi rezultate svoje LP
heh..moj pajdo..nisi uspeo..nisi..Iz vlastitog iskustva ti govorim.Tako sam i ja došao do "samo" jedne u dve nedelje..he he ..pa malo pomalo samo uz kavicu..uz pivicu ..uz pi...cu..itd opet naroko do kutije dnevno. Garantiram da se pravi prestanak pušenja broji od jedna godina minimalno ama baš nijedna cigareta ! Sve ostalo je varam sam sebe. Živi bili pa vidjeli :thumbsup:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori