Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
SEED
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 14.03.2011, 20:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la SEED »

Super da ti je pomoga ovakav način prestanka pušenja ali kod mene postupno smanjivanje ili pokušaj umjerenosti izaziva kontraefekt,dobro je kad uspjevaš biti umjeren
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la malva sylvestirs »

Duhan je valjda jedina stvar koju toliko volim i mrzim u isto vrijeme...mislim, ne pušim puno, oko 5,6 dnevno ali čemu i to... jedva čekam kad će i za mene doći taj trenutak odluke..možda sad? ili ne... mislim da ću si za rođendan uzet knjigu tipa 1000 razloga za prestati pušiti, pa nek prestanem radi hipohondrije od bolesti, al da ovaj put bude korisna hipohondrija haah :-s užas
what you resist persist
vanzemljak
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 13.08.2019, 19:37
Ima zahvala: 31 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la vanzemljak »

Izadji van u prirodu..
Udji u duboku šumu, mozak pošalji na spavanje a dušu u šetnju.
Zapali čistaka jednoga i porazgovaraj sa sobom. Udahni duboko, napuni pluća životom i odluči da ćeš baciti taj otrov i disati punim plućima.
Jer to je toliko nepotrebna stvar u životu da je čak presmiješno.
Kad odlučiš dušom a ne razumom prestaješ momentalno pušiti.. :)
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la malva sylvestirs »

ha da...vrijeme je na prestane taj bespotrebni napad na pluca. znam dosta ljudi koji su prestali sa duhanom ali su dosta pojačali jointe, čiste ili ne, samo ta nakiva da se dimi ostaje..
what you resist persist
vanzemljak
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 13.08.2019, 19:37
Ima zahvala: 31 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la vanzemljak »

Ne valja ni pojacati jointe.. To opet ispada na isti k..
Treba imati poštovanja prema biljci kanabisu, a ne i to zloupotrebljavati.. Sve što se ne koristi odgovorno nece ti ni pružiti nazad nekakve dobre strane..

Kad se odluči da se ne puši više onda nema navike, ako ima navike znači da nisi to pustio od sebe vec si jos uvijek rob.
Ljudi puše jer je fora, jer bježe od nečega, jer im je dosadno u životu,jer svi puše....
Pušenje nije samo uništavanje pluća, sav taj dim i ti spojevi u tim cigarama zamucuju i um tvoj.. Nije to nista slučajno :)
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la perke »

Nisam pusac ali sam palio jointe 7godina svaki Boziji dan, a prestao sam...u jednom minutu. Zapalio, blejim, gledam tv i u jednom trenutku mi samo kvrcnulo. Rekoh "ja vise ne duvam". Zena crkla od smeha, kaze da, da, videcemo. Ja onako zapaljen, povucen samo jedan dim, ugasim i bacim. I evo, ima vise od godinu dana da nisam zapalio.
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la EnricoTavoli »

Pisem ovo u nadi da ce moje iskustvo prestanka pusenja nekome biti od pomoci. Pusac sam bio 6 godina. Pokusao sam konvencionalnim nacinima da batalim, izdrzavao po 2,3 eto 5 dana, citao alan cara i slusao frazu to treba da se batali sad odma odma odma odlucno baci na pod kutiju gazi. Nidje veze sve skupa. Mislio sam da necu nikad uspjeti medjutim, pusenje sam batalio onda kad nisam ni pokusavao to. Vazda sam osjecao presing sto od nepusacke okoline sto od familije radi zdravlja jer imam disajnih problema od rodjenja itd i sve sto sam uvjek slusao je moras batalit dosta vise unistices se vidi kako krljas. Poslednjih mjeseci uz paljenje i samo pusenje cigara mislim o tome kako moram da prestanem sa time, dovelo me u stanje da se zapitam jesam li psihicki zdrav - dakle upozoravam sebe na nesto stetno i sasvim svjesno to radim 20ak puta dnevno - zakljucak - bolestan sam. I jednog dana mi se uz sve to javilo kako bih samo zelio da cujem jednu normalnu i nenaelektrisanu recenicu od nekog bliznjeg sto se tice mog pusenja, zatrazio sam je tim rijecima i dobio. Od tog dana ne pusim. Hocu reci da, sve je uzalud dok um ne dodje u odrednjeno stanje svjesti, u taj neki klik, a klik kaze da mnogo stetis sebi i unistavas taj divni organ. Nikakvih problema nisam imao niti bilo kakve krize. :sunn:
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la EnricoTavoli »

apdejt, 14 mjeseci bez cigareta :)
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
Avatar
dzigerica
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 25.12.2020, 10:40
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la dzigerica »

Ja sam prestao prije 10 mjeseci
Prije toga sam pušio aktivno 12 godina
Pušio sam na minus 20 stepeni dok mi se ruka kočila ali sam je pušio do čika
pušio sam ih 7-8 na prazan stomak prije vode i hrane nakon buđenja pa me bolila glava neizdrživo
pa sam opet sutradan ponavljao....

Tako nisam imao mjere i zahvalnosti ni prema ganji pa sam isto tako pusio od jutra do sutra
pa mi je od svih onih korisnih efekata koje imas umjerenim pristupom prozivelo uzasne kontraefekte
ono ako normalno postaneš suosjećajniji , pretjerivanjem postaneš nepodnošljivo suosjećajan i onda
bježiš u bezosjećajnost jer ne moš podnijet silnu suosjećajnost
pa onda prevelika opterećenost sitnicama ono težina non stop težina

dugo sam želio prvo ostaviti , a drugo smanjiti
jer prvo mi je nemoguće smanjiti, a drugo ostaviti

sve mi se sastavilo u neku mržnju prema sebi
jer gledam druge kako uspjevaju i smanjiti i ostaviti , a ja ne uspijevam
bukvalno sam u jednoj ispovjedi dragoj osobi plakao jer sam rob navike

10ak puta sam prestajao ali max. 50ak dana

Sada to traje evo 10 mjeseci
u ovoj godini samo nekih 20ak joja
cigareta niti jedna
omakne mi se da od nekoga uzmem iqos (ukupno 15ak)
šiša (nargila) 2-3 u godini

Respect i aplauz za posebno prvi i još neke postove na temi (da ne izvlačim sad)
tu vam je odlična motivacija
nadam se da i u mom govoru pronalazite neku motivaciju i pokazatelje da se može čak i ako si neuračunjiv hihi
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Prestanak pušenja - već mjesec dana bez cigareta

Post Postao/la EnricoTavoli »

Samo se ne predaj brate, kad god padneš tj posustaneš jedino što treba je da ustaneš i nastaviš da se boriš. Umna borba je ovo, borba mislima tako da sve je uvjek na nama.
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
Odgovori