Zdrava ishrana

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
St00
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 17.10.2012, 17:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Zdrava ishrana

Post Postao/la St00 »

pozdrav drugari

eto vec duze vreme pazim sta jedem, ne striktno, ali maksimalno izbegavam sve sto je pakovano u fabrici i samim tim tretirano koje cime ili pak samim pakovanjem... moram da naglasim da nisam neki gurman i ne trebaju mi fancy recepti da bih mogao da budem vegeterijanac ili nesto slicno...

zanima me ko se malcice bolje razume u potrebe organizma da mi da koji savet

naime, resio sam (a cimerka je upravo otisla do pijace po prvu nabavku) da jos vise poradim na toj ishrani. mislio sam da mi osnovna redovna ishrana bude bareno povrce, gde god nadjem da ga kupim (mada znam da je i ono jako prskano i sve ostalo, ali nemam puno izbora). pored barenog jescu i sveze, naravno.... a sto se tice kuvanja, to planiram bez ulja i sa jako malo soli (imam neku kalijumovu, ili bih koristio neku morsku). pored povrca, esto bih zajedno s tim skuvao i bele piletine, zbog proteina i snage.

osim toga, jednom nedeljno bih pojeo malo ribe (kapiram da je i ona bolja marinirana)

znaci bez hleba, jer me mrzi da mesim, a znamo kakvi su ovi kupovni

pitam se i o vocu, jer ono ima kiseline, da li je i kolko ona dobra za nas...inace jedem i jescu dosta banana

ponekad cu posetiti i studentsku menzu, pa cu i tamo pojesti sve i svasta (ali vi racunajte kao da toga i nema)

moje PITANJE je: sta ce mi faliti od sastojaka u ishrani, da se tako izrazim. znaci imam banane, bareno i sveze povrce i bareno belo pilece meso, malo soli, malo ribe, voda sa cesme, poneki peceni kikiriki, badem i sl, pivo....i to je sve cega sada mogu da se setim
Sta su tvoje stvarne potrebe?
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Zdrava ishrana

Post Postao/la Bamakhepa »

Ne znam, nisam nutricionist ali generalno ne vjerujem da postoji savrsena prehrana iako naravno kao vrsta imamo odredjene zajednicke karakteristike. No ipak imamo i medjusobnih razlika u gradji, u aktivnostima kojima se bavimo, okolini u kojoj zivimo i slicno pa ne znam bas da moze postajati neki striktan oblik prehrane koji bi bio idealan za sve.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Zdrava ishrana

Post Postao/la Devil'sChase »

Nit ja nisam nikakav stručnjak, ali mogu ti reć da se zbog nikakvog razloga, ama bas nikakvog ne moras bojati jesti voće ;) Ak je nes zdravo, onda je to voće :)
Avatar
St00
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 17.10.2012, 17:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Zdrava ishrana

Post Postao/la St00 »

saznao sam da su ugljeni hidrati najvazniji, vlaknasta hrana... e sad, to je krompir..ali i testa...tako da cu morati da ubacim i to...valjda je to i pirinac...a hleb bih najradije sam da pravim, ali to je malo smaranje
Sta su tvoje stvarne potrebe?
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Zdrava ishrana

Post Postao/la Ruskinja »

Mislim da ti to neće biti dovoljno (ali ipak, sve je u glavi!), ali to je veoma ozbiljna stvar u tvojem životu i trebao bi se informirati sa što više područja znanja. U knjižnici ovdje imaš hrpu pdf knjiga vezanih i uz prehranu pa si poskidaj i "prolistaj" to malo.

A ukoliko misliš da povrće koje namjeravaš konzumirati je špricano, možeš napraviti kupku od alkoholnog octa i sode bikarbone, našpricati s time plodove pa za 15 minuta ispereš i prebrišeš
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
St00
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 17.10.2012, 17:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Zdrava ishrana

Post Postao/la St00 »

hvala

ma ne bih to radio...jer ipak, treba jesti da bi ziveo...ne treba preterivati

vec mi je sada dosta jasnije sta cu jesti

a upavo sada jedem potpuno posnu gustu corbu, ili ako se to vec zove...bez zacina, ulja..i jako uzivam u njoj..osetim sve ukuse kako valja
Sta su tvoje stvarne potrebe?
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Zdrava ishrana

Post Postao/la shroomko »

A di su zasićene masti? To ti fali.

Pogledaj ovo:
Introduction to the Works of Dr Weston A. Price - Sally Fallon Morell
http://vimeo.com/49110540

I sve što se možeš dočepati od njih.

I ovo je blog na hrvatskom sa istim stavovima ako ne razumiješ engleski.
http://istineilaziohrani.blogspot.com/p ... -radi.html
SantaClaus
rank3
Postovi: 56
Pridružen/a: 11.01.2013, 13:12
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Zdrava ishrana

Post Postao/la SantaClaus »

Mislim da nebi bilo loše tu i tamo pojesti i malo crvenog mesa ;)
slika
Avatar
St00
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 17.10.2012, 17:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Zdrava ishrana

Post Postao/la St00 »

shroomko...hvala
u principu ja se potpuno slazem da je najveci problem secer i fabrikovane stvari..kao sto sam napisao u prvom postu

a i pitao sam ovde da bih shvatio i dodao jos nesto toj ishrani

to samo znaci da je dijeta o kojoj pricam ok i da mi, eto mozda fale masti...koje

a ugljenih hidrata svaako ima dovoljno u povrcu, posebno krompir, pirinac....

pa eto...dodacu masnije meso u odnosu na belo ad kuvam, taman ga zamasti

a poenta je da te kupljene stvari, fabricke, ali bas sve, ne jedem
Sta su tvoje stvarne potrebe?
SantaClaus
rank3
Postovi: 56
Pridružen/a: 11.01.2013, 13:12
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Zdrava ishrana

Post Postao/la SantaClaus »

kvalitetna odluka :thumbsup: sretno :sunn:
slika
Odgovori