Koža-kožne bolesti i lijecenja

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
namasteasc
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 15.08.2013, 22:42
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koža-kožne bolesti i lijecenja

Post Postao/la namasteasc »

Truthopia je napisao/la:Primjetila sam da nema ovakve teme,i smatram da ne postoji covjek koji nije imao problema s svojom kozom,pocevsi od dana puberteta pa sve do kraja zivota...

Koža je najveći ljudski organ. Ona nije samo zaštitni omotač već koža čovjeka štiti od ozljeda, prenosi mu informaciju o vremenskim uvjetima, dakle da li je vani toplo ili hladno, prenosi osjet kada primjerice dotaknemo nešto. Koža leži na potkožnom tkivu na kojem se nalazi potkožno salo. Koža također nadopunjava rad bubrega jer znoj koji lučimo kroz pore kože ustvari ima isti sastav kao i mokraća. Dakle, kroz kožu se kao i putem bubrega iz tijela izlučuju sve one štetne tvari. Funkcije kože su zaštita, osjet i tzv. regulacija gdje se misli na održavanje stalne tjelesne temperature. Koža može poprimiti različite boje koje ovise o stanju krvnih žilica, krvi te količini pigmenta kao najvažnijem faktoru.

Negdje oko 18% ukupne ljudske težine kod prosječne osobe opada upravo na kožu. Tako prosječna površina ljudske kože okvirno iznosi 1.7 metara kvadratnih.

Koža može raspoznati različite vrste podražaja te daje informaciju o osjetu dodira, topline ili hladnoće, ugodnih podražaja te boli. Receptori koji čine ove osjete su živčani završeci kojih u tijelu može biti i po nekoliko milijuna. Koža također brani štetnim tvarima ulazak u tijelo te nas štiti od štetnog djelovanja sunca.

Kada smo izloženi suncu povećava nam se broj pigmenata te koža tamni. Na taj se način ustvari tijelo brani od UV (engl. Ultra Violet) zračenja.
Koža se sastoji od više slojeva od kojih svaki ima svoju određenu funkciju.

Najgornji sloj kože je epidermis čiji pak najviši dio sadrži keratin koji se sastoji od ostataka odumrlih stanica i brani nas od štetnih tvari. Na dnu epidermisa se pak nalaze melanociti, tvorci melanina koji predstavlja tamno obojeni kožni pigment.

Odmah ispod epidermisa je dermis u kojem su receptori za osjet boli i dodira. Vršci dermisa sežu do površine kože i nekih funkcionalnih žlijezda kože; znojnica koja luči znoj, lojnica koja luči ulje i folikule koja stvara dlaku. Dermis sadrži i krvne žile kojima se koži pribavlja hrana te održava temperatura.

Nakon dermisa imamo sloj masti u svrhu zaštite tijela od hladnoće zimi odnosno od topline ljeti.

Koža se kroz godine mijenja pa tako kod djece koža ima deblji sloj masti i tanji sloj zaštitnog keratina što objašnjava činjenicu da su djeca mnogo osjetljivija na ozljede međutim rane im mnogo brže zacjeljuju nego kod starijih osoba. Kod starijih ljudi gubi se dio potkožne masti, epidermis i dermis se stanjuju te se elastična vlakna u dermisu cjepkaju što izaziva boranje kože. Rane kod starijih osoba zacjeljuju sporije jer je kod njih smanjen tok krvi u koži.
Slike nam netrebaju dovoljno je samo da pogledate svoju kožu. :)

Ovo je ukratko sto je KOŽA,a da ne nabrajam kakve sve probleme imamo s njom ako je ne pazimo i ne mazimo.
Uglavnom svi smo imali akne,pa oziljke,neki cak imaju psorijazu(zesce zeznuta stvar,ima je moj prijatelj,gadno je to za vidjet),vitaligo, pa cisto napisite ako ste imali kakve probleme i ako ste ih rijesili,da ispricate kako ste zaljecili.
Ja imam problem a to je da na mjestu s vanjskih strana ruku,znaci di su mi moji prejaki bicepsi,na kozi imam sitne male pristice kojih se nemogu rijesit,izgleda kao neki osip,fleka.
Bila sam kod svih mogucih doktora,kozmeticarki,travara...itd. jedni kazu da je to kokosja koza,drugi kazu da nije da je to rezultat mog loseg zivota(prehrana,pica,cigarete),treci kazu alergija na sunce...i probala sam sve moguce pilinge,kreme,ulja(brdo potrosenog novca,i utrosene volje bez rezultata)...nista ne pomaze.
I trudim se nac lijek za to pa ako imate ideju sta bi to moglo bit pisite.Iako sam se navikla nekako na to,i na ljude kad me pitaju sta mi je to a ja im nemogu objasnit.
Ako ne znaš o čemu se radi, možeš li uslikati da se vidi hvala. Najbitnije je neovisno od svega da počneš energetski raditi jer koža su odnos pluća debelo crijevo. Energetski gledano u fazi prenatalnog chinga netko je prešao granice i to je preneseno na tebe...
namasteasc
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 15.08.2013, 22:42
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koža-kožne bolesti i lijecenja

Post Postao/la namasteasc »

dete cveća je napisao/la:
shroomko je napisao/la:
Nakon toga je mudro kolonizirati tijelo dobrim bakterijama - kefirom. Ali ne kefir iz trgovine jer to nema veze s kefirom, to su neke žitarice koje okusom posjećaju na kefir ali nema korisnih bakterija. Nabavi od nekoga kefir gljivu i svaki da pij kefir. Počinje se sa 1 deci dnevno pa se povećava doza.
Hvala za savjet o ulju origana, probat ću :) Ali treba mi alternativa kefiru jer sam vegan, imaš neki drugi prijedlog? :D
Sve što je vezano s fermentacijom ima lactobakterije koje ti tražiš radi kefira, tako da kombucha gljiva, ako je nemaš slobodno se javi ako ti treba.
Odgovori