Iscjelitelj zvan priroda

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Iscjelitelj zvan priroda

Post Postao/la Gorda »

Pozdrav svima... Kako iščitavam teme, tako mi je palo na pamet otvoriti temu u kojoj bih se osvrnuo na kampiranje, tj. općenito noćenje i boravak u prirodi.
(ukoliko tema postoji, žao mi je, nisam vidio)

Dakle, o čemu se zapravo radi... Već godinama prakticiram česta kampiranja, čim krene "toplije" vrijeme, pa sve dok je podnošljivo, u mom slučaju od 3. do 11. mjeseca, ovisno o godini i vremenskim prilikama, naravno. Kako nemam ustaljeni ritam spavanja, bar dok spavam u svom krevetu, znam spavati i višak sati...ah, kad volim. No, ono što je zanimljivo je to da na kampiranjima spavam uglavnom max. 5h, tako da sam već oko 6-7 ujutro na nogama i osjećam se barem dva puta odmorniji negoli nakon spavanja kod kuće. Da li je to samo psihološko stanje ili stvarna energija, ne bih znao, ali me svakako zanimaju vaša iskustva i što općenito mislite o tom.

Trebalo bi uzeti u obzir da je komocija samog ležanja/spavanja u šatoru ili samo u vreći, kako god, daleko manja nego u krevetu na super madracu itd., a opet se bolje odmorim. Čak sam ispitao i nekoliko frendova s kojima kampiram i svi su mi potvrdili isto...

Sav taj svjež zrak, sunčeve zrake, jutarnje meditacije...nekako iscjeljuje čovjeka, daje mu energiju daleko veću nego da spava 10h u svom krevetu...bar u mom slučaju.

Možda se tema čini glupava, ali po mom, glupe teme i pitanja nema. Stoga, pišite što vi mislite o tome, vaša iskustva, koliko ćesto zapravo boravite u prirodi, itd, itd... :sunn:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Iscjelitelj zvan priroda

Post Postao/la Perun »

Samnom ti je isto tako. Kad lega da lega, u 8 sam na noge. Ekipa kojapiči samnom izlazi iz šatora tek kad im sunce pripeče, ako i tada. Mislim da se radi o stanju uma. Ja se toliko znam veselit odlascima u prirodu da se naježim dok vozim prema mjestu na koje sam krenuo.
Ćak sam počeo zbirku priča "buđenja" u kojoj opisujem buđenja u prirodi.
Top nr.one mi je buđenje na Biševu 90i neke. Izvučeš se zorom iz šatora, tri koraka i pljus u plićak sa srebrenim kvarcnim pijeskom. Luuudillooo.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Iscjelitelj zvan priroda

Post Postao/la Gorda »

Spavao sam samo jednom na zemlji, dobro, ajde, nije bas skroz na zemlji, već na nekakvoj dekici pored vatre, na nekih 700tinjak metara visine, osjećaj je bio fantastičan... a i pratio me drug rott, zvan Alex... :sunn:

Jedno od upečatljivijih buđenja u prirodi koje sam imao je bilo u lokalnoj šumi (psunj), oko 4 ujutro, kad sam bio toliko žedan, a izvor oko 150m dalje... tad sam se susreo sa prijateljima nam čagljevima i divljim svinjama, veoma zanimljivo buđenje.
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Iscjelitelj zvan priroda

Post Postao/la Gorda »

=))

Guza je radila sklekove, najviše na tabananje veprova par metara od mene... :ohnoo:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Iscjelitelj zvan priroda

Post Postao/la Devil'sChase »

Naravno, ništ novo, da u prirodi spavanje daje totalnu energiju čovjeku, počevši od uzbuđenja pa do ostalih stvari kaj ne trebam nabrajat. Spavao sam ovo ljeto 2put u špilji na tvrdome kamenu grbavom totalka, ali nikakav problem mi to nije bio ipak sam ko beba spavao sa buđenjem ujutro oko 6 ako se sjećam, buđenje kraj rijeke, preveliku količinu energije sam dobio od sreće jer ako prvo što pogledaš kad se probudiš je ikakav oblik prirode i mira, dan ti ne može biti loš nikako, usto ti na lijevu, desnu il na glavu ne bitno. Tako da spavanje u prirodi je totalno čišćenje uma. Pokušavam preko ljeta što manje spavat u kući a što više vani, ma bar na ležaljki visećoj za dve breze.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Iscjelitelj zvan priroda

Post Postao/la Perun »

Kad smo već načeli temu buđenja: iz nekih šamanskih krugova sam dobio informaciju da se ne smije spavat pod orahom, jer da izvuče svu energiju iz spavača. Iskustva itko?
I da, kad spominjete spavanje na zemlji, ne govorite valjda da samo bacite vreću na pod i spavanac?
Ako to radite morate znat da nećete moć u disko nakon 30 i neke. Jer ćete pišat svako drugu pjesmu.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Iscjelitelj zvan priroda

Post Postao/la Devil'sChase »

Zanimljivo za orah, nisam probal. Da ja legnem direktno na zemlju, i to bez vreće :thumbsup:
Avatar
Riseofmagic
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.09.2011, 09:24
 pohvaljen: 8 puta

Re: Iscjelitelj zvan priroda

Post Postao/la Riseofmagic »

Isto sam cuo za orah a navodno je naj bolje za spavat ispod velki zimzeleni bor.
Borova šuma inace je navodno zdrava i za astmu.Tj za dišne sustave.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Iscjelitelj zvan priroda

Post Postao/la pecurko »

Ispod oraha ne treba ni boraviti dugo, a kamoli spavati...miris koji daje orah potiče od jakog alkaloida juglandina, koji može da ima opasne posledice za ljude sa slabijim srcem.
Doduše orah je takođe i jako moćna biljka, poštovana od strane naših predaka i koristi se gotovo svaki deo oraha u narodnoj medicini(kora, list, mlad plod...)

Otkad sam se oženio nisam bio na kampovanju i zaista mi nedostaju, pogotovu oni momenti, kad sedimo noću oko vatre, ja se iskradem i uvučem u šator, u vreću, a u san me vode glasovi ljudi, žubor reke i vetra koji peva u krošnjama iznad...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Iscjelitelj zvan priroda

Post Postao/la Perun »

Kažu indijci da čovjek koji je probao zrno gorušice zna puno više o njemu nego čovjek čiji se slon prejeo sjemenki.
Ovi moji govore da su se probudili kao da ih je netko prebio. Mada, ruku na srce znaju bit baš ono što ja zovem new age drama queen.
S druge strane možda se radi o razlikama u osjetljivosti.
Ko prije umre duže je vječan
Odgovori