Kriya i kundalini yoga - pokazne vežbe - free

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Odgovori
dejzi
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 05.09.2012, 22:22
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 7 puta

Kriya i kundalini yoga - pokazne vežbe - free

Post Postao/la dejzi »

braćo i sestre, zeleo bih sa vama da podelim nekoliko korisnih linkova, a vezano ga gore pomenuto.
Ovaj tip, Anmol, je veoma iskren i dobra duša, jer ne drži ljubomorno svoja saznanja. Na njegovom YTube profilu cete naći pregršt vežbi za rad na sebi i to pogotovu kada su kriya i kundalini yoga u pitanju, kao i razne tehnike pranayama disanja (vatreni dah, kobrin dah, kapalabati, tantričke tehnike disanja za podizanje nivoa energije seksualne (kreativne) i druge pranayame.
A evo i njegovog sajta http://anmolmehta.com/.

Ja radim po njegovim uputima vec 2 godine...nemam reči...čovek je na mestu...samo gledanje onoga što objašnjava, i praktikovanje istog, je dovoljno za duhovno-telesni balans i osećaj blaženstva, mira, spokoja, i bezuslovne ljubavi iznad svega..

Zao mi je ako sve ovo zvuči kao reklama, ali niti znam čoveka, niti se dopisujemo, niti imam ikakve materijalne koristi odo ovog hvalospeva...jednostavno sam napisao ovu temu...

love
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kriya i kundalini yoga - pokazne vežbe - free

Post Postao/la sometimes »

ja se ne razumijem nista, ama bas nista u jogu i ta stanja....., osim onog sitno sta sam procitao, cuo, vidio, ali me u biti nije nikad zanimalo do tog nivoa da idem to prakticirat....

nego, sta sam ja u biti htio pitati, cuo sam da ta kundalini joga nije za svakoga, kao da se covjek moze i sjebat =p~ ako ide to radit na neki krivi nacin @-) ili tako nesto, ako to radi bez pravog vodica, ucitelja, etc.....

jeli to istina?

:cheesy:
....it didn't make any sense.....
dejzi
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 05.09.2012, 22:22
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Kriya i kundalini yoga - pokazne vežbe - free

Post Postao/la dejzi »

Kundalini energija je životna energija i ona je uvek prisutna. Joga je disciplina duhovno-telesna i uz meditaciju, molitvu i misli najbrži put do onoga ultimativnog osećaja a to je radost.

Svako moze imati problema sa kundalini energijom, jer ta energija je non stop prisutna iz nas, i bez nje nas ne bi bilo ovakvim kakvi smo...
Postoje tehnike, vežbi, disnja, koje uz meditaciju mogu dovesti do hiperaktivnosti lokomotornog sistema i celoga bića uopšte...taj osećaj preplavljivanja energijom (bez konzumiranja opojnih supstanci, bilo kojeg porekla) moze biti osećaj podizanja kundalini energije.
Problem hiperaktivnosti moze biti uslovljen raznim aspektima, ali prevenstveno neprohodnim energetskim tokovima u organizmu, usled blokiranosti raznim uticajima spoljašnjih faktora i urođenih matrica i obrazaca ponašanja.
Avatar
Uranija
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 24.03.2013, 13:42
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Kriya i kundalini yoga - pokazne vežbe - free

Post Postao/la Uranija »

Otvorim YT Channel i prvi video - Yoga Exercises to Burn Fat and Lose Weight.
Najezim se od tih joga za sagorijevanje masti haha =)) Ali dobro, kuzim da zeli nekom sirem krugu ljudi pribliziti prakticiranje joge.
U svakom slucaju lijep topik, kundalini joga je divna i u teoriji i u praksi. :heartbeatt:
Whichever road I follow, I walk in the land of many gods, and they love and eat one another. Suddenly all my ancestors are behind me. Be still, they say. Watch and listen. You are the result of the love of thousands.
Odgovori