Sirovojelstvo

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Odgovori
Stone
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 18.12.2010, 09:10
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 3 puta

Sirovojelstvo

Post Postao/la Stone »

Sirovo jedem već više od godinu dana i mogu dati samo pohvale ovom načinu ishrane! Još uvijek nisam 100% raw, ali i sa 80% - 90% unošenja ovakve hrane sam postigla odlične rezultate.
Nisam bila bolesna, ali su neki bezvezni bolovi u koljenu prestali. Nisam bila ni prehlađena kao što sam znala to biti prije. Smršala sam, izbacila sam iz organizma zaostale nakupine iz organa (da, izgubila sam trbušćić s kojim sam se već bila pomirila), pročistila ih, te sada funkcionišu kao satić.

Na prvi pogled možda izgleda čudno, teško... Ali evo, proljeće je tu, trešnje, jagode, jabuke, šljive... stižu! Ja sam počela zamijenivši doručak voćem, a vrlo brzo i ručak.
Uz voće, jede se i povrće, zeleno je jako zdravo, sjemenke, klice, orašide, te se koriste hladno prešana ulja (bučino je njamnjam), med... ma sve što nije rafinirano.
Mogu se praviti salate, zblendani mixevi ili plodove jesti kao "tek ubrane s grane".
Kuhanje sam skoro pa zaboravila, struju skoro da i ne koristim, a dosta pribora i aparata u kuhinji je izgubilo svoju svrhu. Sa sobom nosam ceger u kojem uvijek imam nešto voća, bademe i sl. tako da uvijek nešto grickam uz put.
S malo mašte se mogu napraviti tako divne slastice koje su bolje od najbolje torte koju sam ikad jela :thumbsup:



Da li ste znali da se dijabetes lječi sirovom ishranom?

Evo linkova na film o tome http://vimeo.com/27278058 i http://vimeo.com/27610549
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Sirovojelstvo

Post Postao/la Red »

nemam osobnog iskustva, ali znam jedan slučaj. majka dragog prijatelja je pod stare dane, (50 god) krenula na Tai Chi nakon toga krenula na zdravu prehranu, sa toga na vege, pa na raw. žena se osjeća fenomenalno, pomladila se, skinula kile i uživa. samo pohvale sa njene strane, što je i vidljivo na njoj bez da hvali previse.

možda je ekstremno za neke, ali ja uvijek kažem, ako nekom odgovara, super... :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori