Nesanica

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la HypnoToad »

=))
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la shroomko »

Jel imaš neke argumente koji bi mi promjenili mišljenje?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la HypnoToad »

Ne, zašto bi ti mijenjao mišljenje? Što ja imam od toga? Baš ništa.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la aries75 »

Netko je spomenuo da se može koristiti i sirova marihuana za nesanicu. Kako se konkretno koristi?
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la cj80 »

aries75 je napisao/la:Netko je spomenuo da se može koristiti i sirova marihuana za nesanicu. Kako se konkretno koristi?
evo odlicnog ljeka za nesanicu pomocu marihuane, znaci glavni sastojak mj, po mogucnosti bolja trava dobro osusenena ( NE ONO GOVNO ALBANSKO) stavis 10 grama maslaca rastopis ga stavis gras i dinstas dodas dvije zlice maslinovog ulja i dalje nastavljas dinstat u biti radis maslac.
znaci u prosjeku ti treba oko dva grama maslaca od heavy indige za konzumirat oces u jajima ili di god kad jedes veceru kroz 45-50 min spavas ko beba.
priprema friske marihune za nesanicu tu ima jedan problem marihuana kad ju pohranjujes frisku puna je klorofila i masna a 60-70 posto mj je voda sto bio znacilo jako kvarno i to nikako ne prporucam jer ce tzi biti zlo a nikakav efekt neces dobiti.
OVAKVE STVARI SE NIKAKO NERADE SA ALBANSKOM TRAVOM JER TO JE SMECE KOJE SE KUPIJE FRISKO PUNO AMONIJAKA DA NE TRULI TO GOVNO NEMOJTE STAVLJATI U SVOJ ORGANIZAM AKO SEBE IMALO VOLITE:
Avatar
Isflekani
rank2
Postovi: 38
Pridružen/a: 15.04.2014, 14:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la Isflekani »

aries75 je napisao/la:Netko je spomenuo da se može koristiti i sirova marihuana za nesanicu. Kako se konkretno koristi?
kanabis u sirovom obliku kada se pojede nema high efekat zdravo jeste zbog 60-tak kanabiola u sebi i jos po neceg ali thc nije aktivan kao posle susenja ,a i ako se konzumira kanabis suv ili sirov treba da se koristi organski gajen i pravilno flushovan proizvod ... :delicious:
A inace meni dosta pomaze oko nesanice :smokee: bez puno filozofije samo priroda :sunn: ;)
Guybrush Threepwood
Ronin

Re: Nesanica

Post Postao/la Ronin »

... Nesanica je najmanji problem ...Opet kažem višak energije ne valja brkat s nesanicom... Trava je za piknike jednom mjesečno ili za teške umorne dane ,ali nikako za svaki dan.U biti ma šta če ti ijedan lijek za san ako nisi tijelo izmorio i izbrijao ono što pojedeš. Danas nije lako imat posao ,ok pa je dobro malo ubacit nekakve treninge za svaki dan ili vožnju biciklom,s druge strane opet nije lako imat posao gdje se samo psihički upražnjavaš ,pa u tijelu ostaje puno energije što čak dovodi do još veče psihičke istrošenosti i vodi čovjeka k stresu ,što znači da takav posao nije realnost.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la shroomko »

Valerijana je super za nesanicu. Lakse zaspes i bolje (dublje) spavas. Treba skuhati caj od korijena.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la antoniopavaroti »

za nesanicu..najbolje a zdravo , po mom iskustvu je -nikakve brige + puno fizičkog rada ..pa da vidiš kad se dobro, dobro umoriš ...spavaš ko beba...Dakle , lopatu ili kramp u ruke ili nešto slično a neprivlačno ;) , pa navali...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Mutinus Caninus
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 13.04.2015, 22:15
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la Mutinus Caninus »

Ja sam godinama imao (još uvijek ponekad imam) problem sa blažom nesanicom, odnosno to je više problem da tako kažem, sa suviše dugim "ulaskom" u san, gdje mi je mozak na kraju radnog dana jednostavno "prebučan", što me spriječava da brzo zaspim (ako sam sretan, zaspim za pola sata - sat, a često se znam vrtiti po krevetu satima).

Još dok sam bio dijete, zanimao me je onaj trenutak kada se mozak ugasi, a san upali i pokušavao sam da "uhvatim" taj momenat, što mi je opet držalo um nepotrebno aktivnim, um je jednostavno čekao da zaspi, a to se naravno nije dešavalo, jer je potrebno pustiti "mozak na pašu". Primijetio sam i da je nesanica pojačana kada je pun Mjesec, odnosno slučajno sam uočio da mi je san tada veoma lagan i nekvalitetan (a dešavalo mi se i da se naglo probudim usred noći i kada bih pogledao kroz prozor, vidio bih velikog bijelog gov**ra kako sjaji). Zbog stresa na poslu (i cimera studenata koji su imali običaj praviti iznenadne derneke utorkom uvečer i pikati Chicken Invaders u 2 ujutru), počeo sam se lupati lexiliumima koji su mi, istini za volju, pomagali da bolje zaspim. Međutim, ta praksa je ostala sljedećih deset godina, gdje sam u zadnju godinu dana počeo eksperimentirati sa malo ozbiljnijim hipnotikom (Sanval) koji te bukvalno zamanta u roku od pola sata i padaš u duboki san bez snova, gdje si sljedeći dan težak kao ingot. Nisam odmah povezao, mislio sam da mi je to od rakijetine na frendovoj svadbi i sutrašnje prisilne radne subote, ali su me počele hvatati nesvjestice, neki čudan vertigo koji je trajao po par sekundi gdje nisam znao da li ću se srušiti ili ću ostati na nogama. Uz sve to su počele veoma turobne misli (koje su se podudarale sa stresnim situacijama iz života), no ovo je bilo nešto drugačije, postao sam totalno beživotan i negativan, bez ikakvog elana (napominjem da stvarno nije bio u pitanju dug vremenski period uzimanja Sanvala, možda par mjeseci, uz prekide). Skontao sam da me počine uzimati ona prava depresija za koju sam dotad samo znao preko priča i filmova, a glavni uzrok za to je bila prokleta tableturina. Dakle, vertigo + depresija.

I šta se desilo na kraju? Baš ništa, jednog dana sam namjerno pustio da ih popijem do kraja (ne obnavljajući zalihu) mučio se par dana i nakon petog dana sam shvatio da zapravo ništa duže ne tonem u san bez lijekova, već naprotiv, trebalo mi je MANJE vremena da zaspim, a san, kada i nije bilo dovoljno sati, bio je kvalitetniji, a ja živahniji i odmorniji. Depresije su se skoro povukle, a vertiga nema ni u tragovima.

Jesam za tablete možda u hitnim slučajevima, kada se ne može zaspati po par dana, pa da se vještački oboriš da ti ne pregori mozak, ali skoro u svakom drugom slučaju su nepotrebne i totalno totalno kontraproduktivne i opasne.
Odgovori