Nesanica

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la Devil'sChase »

OffTopik

Sometimes, ti bi stvarno trebao uzeti stvar u svoje ruke ODMAH. Jos prije nego sto si iso na Bali me jako razalostilo kad si napisao da vec tolko godina radis posao koji ne volis uopce, i da su ti sve te godine trosenja vremena i energije donjele jedno putovanje kao cilj toga, jedino sto mozes priustiti. Ako citas forum aktivno u zadnje vrijeme, napisano je miljon tekstova vec rekao bi o tome "kako odmah uzeti stvar u svoje ruke. Teme su prepune sam treba trazit i citat: (tj nemoras vise ni trazit puno)
promene-vezane-za-simbol-2012-t1513.html
sto-znaci-biti-produhovljen-i-moci-vido ... t1572.html
carlos-castaneda-t10.html
nwo-borba-protiv-sustava-i-vijesti-iz-s ... t1537.html
Ma ne samo tekstovi di je sve napisano sto treba, di su tek kristali, biljke i ostalo...
I jos puno njih...
Pa čak i tema Briachi nesto ima!

"Čak piše i zašto su situacije neke takve usrane. Samim tim tvojim i svacijim "placanje racuna, prezivit, bla bla bla bla bla" se betoniras na istom mjestu i ne mices se nikamo. Pretpostavljam da planiras svijet da nece zauvijek biti tako za tebe te da se nadas da ce jednom sva ta sranja, glupi poso i to otic u k***c. Ali odmah moras krenut radit na sebi i sa sobom. Kolko puta je to vec na forumu napisano. Nije cak da moras nekakvu toplu vodu izmisljat da bi izguro srecu i zadovoljstvno na svoju stranu, nego imas vec doslovno recepturu tocnu o svim koracima sto poduzeti, forum je prepun tekstova sada za rad na sebi. Bejo je ponajvise sve iznio na svjetlo, sad je samo na svima vama da kazete NE, DOSTA JE, NISAM ZRTVA, GOSPODAR SAM SAMOG SEBE I SAM ODLUCJEM STO I KAKO. Kukanje nad zrtvom je jadno, i unistava te iznutra konstantno. Meni je vec zalosno kaj pisem to, osjecam se glupo, pa kolko je to vec ocito. Ne znam vise kako je uopce danas u svijetu ovom ak nisi sam svoj gospodar.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la Beyond Le Fov »

slika

Nesanica je konkretno vezana uz emocionalni stres, zbog briga o svemu i svačemu koje stoje kao podsvjesno trnje u mozgu. Zbog ovog sustava svi su stalno pod stresom, od farmaceutskih sranja najviše se troše tablete za spavanje i antidepresivi. Što se tiće toga kako što lakše zaspati, meni je dobra indika way to go. Kad sam vidio nuspojave koje imaju tablete za spavanje ledila mi se krv u žilama, strašno.
Antidepresivi nisu za nikoga, po mom mišljenju bolje proživljavat torturu vlastitog uma i srca, nego kljukati se tvarima zbog kojih više nemožeš osjetiti ništa, to je čovjek bez duše onda, pala i predana duša, samo tijelo koje čeka da život završi. Antidepresivi potiskuju emocije, ne lječe ništa, sjeku vezu uma i srca. Depresija je najvrijednija stvar onome tko je ima jer ti govori da se izvučeš iz govana koji ti uzrokuju tu torturu. Ja sam imao žestoke depresije večinu života i to je najvrednija stvar koja me potaknula da se izvučem iz lanaca. Ljudi se predaju jer su slabi i ne vide drugi način.

Da, lako je "srati" nekome da napusti posao i život koji mu stvara teret, drugo je to i napraviti u praksi. Ali koja vrijednost života je ispred biti sretan? Zašto živjeti u lancima kad je jedina poanta života biti sretan, raditi ono što te usrećuje, slaviti život?
Moraš kupit hranu, moraš plačati stan, moraš ovo moraš ono... nemoraš. samo su muda potrebna, svatko u svakom trenutku može okrenut svoj život potpuno naglavačke, samo treba reči dosta. Isplati se riskirati za bilo kakvu ideju slobode, bilo kakvu. Samo treba reč dosta, ja sam ljudsko biće. Siguran sam da svatko može izmisliti neku ideju kako da stvori kruh i vodu na način koji je vrijedan njegovog života. i kad smisliš ideju, onu koju osjećaš u srcu, ja bi dao život za to makar morao na ulici biti godinu dana. ali siguran sam da u svakome postoji taj jedan njegov put po kojem osjeća da je jedini pravi put. Treba posložiti prioritete u glavi, ne se radit žrtvom nego ratnikom.
Avatar
vidra
rank4
Postovi: 126
Pridružen/a: 02.08.2010, 21:00
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la vidra »

Čitam neki dan ovu temu, mislim se da napišem nešto ili ne, rekoh neću, nije moja stvar.. A imao sam ideju.. i sad se evo vratim, i naravno, Beyond Ra je umešao svoje prste.
@Beyond Ra, šta kažeš da se nađemo jednom, onako, kežual, i ispričamo ko ljudi, a? :)
Šalu na stranu, slično razmišljamo i drago mi je da ima(m) istomišljenika.

Ljudi, nesanica je, po mom nestručnom mišljenju i iskustvu, samo/isto manifestacija i pokazatelj da nešto "dublje" nije onako kako bi trebalo biti, ne štima. Zar ne? Razmislite, ako je sve onako kako treba, sretni ste, ispunjeni, itd itd, san bi trebao biti čvrst, pravi odmor. Vjerovali ili ne, jutros sam čitao knjigu od Sai Babe i bio je jedan dio baš danas vezan upravo za san. Kratak dio, no mislim da je bitan. Ček, idem po knjigu...
...ok, naslov poglavlja je
Sadhana - Način života
Kaže ovako: "...Zbog toga je prva sadhana potraga za pogreškama i slabostima u sebi, nastojanje da se one isprave kako bi se postiglo savršenstvo.
Neprestana patnja svakoga novog dana kao svoj cilj i opravdanje nalazi ovu krajnju svrhu: da posljednje čovjekove dane učini slatkima i ugodnima. Ali svaki dan ima i svoju večer. Ako se dan provede u dobrim djelima, tada nas večer blagoslivlja dubokim snom koji okrepljuje i osvježava, snom za koji se kaže da je srodan stanju sabranosti (samadhi). ..."
I još objašnjenje, sa kraja njige, za one koji nisu čuli za sadhanu:
sadhana - pregnuće, stremljenje, dostignuće, napose u duhovnome smislu / duhovna vježba u žrtvovanju i predavanju koja podrazumijeva da sva svoja djela posvećujemo Bogu, da sve što netko čini, misli ili govori polaže pred stopala Božja / duhovna disciplina; duhovni način života

Eto. Nadam se da će ovo nekome dobro doći. Osobno se fino slažem sa gore napisanim.
Kratko je ali dovoljno da te "zagolica", odgovor, rješenje i sve potrebno je već u tebi :)
Miran san želim.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la sometimes »

@devil's chase i off topik temu.....

....razmisljam vec par dana sta da ti napisem a da me ne shvatis krivo jer se ne zelim svadjat i u neku ruku mi ipak kao zelis pomoc ali ja mislim da ti offtopik nikako ne stoji jer me u biti ne znas i to sto sam par puta napisao da mi se neda radit i da radim posao koji ne volim mislim da ti ne daje za pravo da mi predlozis da uzmem stvar odmah u svoje ruke ili sta? da li ti mislis da znas nesto sta ja ne znam? a teme koje si mi predlozio kao "promjene vezane za simbol 2012", "sto znaci biti produhovljen", "carlos castaneda" i tvoju "borba protiv sustava i vijesti iz svijeta" sam procitao i citam ali bas ne vidim kako to meni moze pomoc ili, opet moram pitat, da li ti znas nesto o meni sta ja ne znam?
da li ti mislis da si svoj gospodar jer citas te teme i ne radis ili radis posao koji volis, ja mislim da je to jako plitko jer opet kazem ne znas me i mislim da nije bitno biti on-line i davati savjete kako zivjeti nego biti normalan i teziti ka boljemu, sta i svako "normalan" radi, sad, neki put ti ide bolje, a neki put te usputna sranja malo zadrzavaju ali to je to.....
ja mislim da tezim sreci i da sam sretan covjek, mozda imam jos puno, puno stvari za radit na sebi ali tko nema, pogotovo danas, ja mogu reci da nisam nigdje pogrijesio - pokusao sam - nije islo - idem dalje, mozda sam bio cak i na ulici, mozda sam bio teski heroinski ovisnik, mozda sam bio uspjesan poslovni covjek, mozda sam bio sretan samo u svom masliniku bez para i bez sefa, a mozda sam bio sretan samo u komuni....., a to je mozda samo mali dio mene i moje price, svi se trazimo, neki se nadju, neki su pre glupi za to, nekog i nije briga za sve to, ima nas svakakvih, neki samo foliraju sve to, neki cekaju revoluciju on-line, a ima njih sto su "izgubljeniji" od mene.....

mislim da ne postoji tocna receptura za srecu kako ti kazes, ja mislim da ima tu puno, puno usputnih stvari koje ti kroje dan, tjedan ili zivot i ne mozes se prepustit necemu sta ti je neko rekao ili nekom tajnom receptu, dobro brijes ali mislim da si jos zelen, oprosti na izrazu ali eto, bas me zanima me koliko imas godina, bez uvrede naravno, jos ce te zivot puno toga naucit, mene je....

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la Devil'sChase »

Sometimes, nema beda :) Sve kaj sam napisao htio sam samo dobro, u to budi siguran. Problem je moj što nikada ne nalazim prave riječi da izrazim ono što mi je u glavi i užasno mi je to teško, očito sve ispade kaos. To što sam naveo ove teme, stvarno mislim da imaju koristi u ovu ruku. Barem ja mogu vidjet iz njih i prenjest ih u svoju praksu nekako. Problem je opet, kaj ne uspijem prenjest tocno sto zelim izraziti. Nisam npr. niti kontao ovdje nekakvo bjezanje od sustava i sl. vec samo to da, evo, sve sto sam htio rec, ama bas sve jest da svojom voljom/namjerom/energijom, možemo si dovest stvari u životu u bolji štimung, i to sam siguran i to sam konkretno u ovom slučaju mislio samo na stvari kao npr. tvoj posao, a nikakvo sada nesto o tebi osobnom. Samo sam pretjerano to napisao izgleda, i samom mi se cini tako sada. Mene je sustav izprčio dovoljno kaj se mene tice, i imao sam teze probleme. Svijest mi se "raspadat" znala. Depresivna stanja su mi bila najgora, tu sam , postojim, ali ne mogu vise... No to su mi bile "instrukcije". Nazalost dosta kroz patnju danas učimo, s razlogom je izgleda. Biti zelen :bigsmilee: odlican. Ispricavam ti se za sve što sam napisao, a da si loše shvatio, no znaj da mi nije to bila namjera, razbrkao sam se cijeli izgleda s rječima, malo u momentu sam bio. Sve što sam rekao, ama baš sve je bilo samo dobronamjerno i zato jer ti i kao članu foruma i kao ljudskom biću/prijatelju želim najbolje. :ymhug: No dosta oftopika, tema ce se naljutit :)
al.magrim
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 19.11.2013, 14:35

Re: Nesanica

Post Postao/la al.magrim »

Postoji li neka dobra duša da mi da savjet.. neko ko se suočio s kroničnom nesanicom, oko nekoliko godina trajanja s korištenjem tableta za spavanje i antidepresivima... kako je liječiti? Meni je jedino na pameti ulje konoplje.. nikakvi cajevi od mente, majčine dušice i sl. ne pomaže, osim ako ne znate za nešto hiper jako i efikasno da je Vama pomoglo.. Hvalaa! :)
"Onima koji ga ne mogu kontrolirati, um se pretvara u neprijatelja."
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la Beyond Le Fov »

da, ulje od konoplje je to što tebi treba, ulje od "marihuane", ne od sjemenja konoplje koje ima za kupiti u dučanima. jesi probala zapalit joint prije spavanja? isti efekt samo kračeg trajanja. Ništa nemože "izlječit" nesanicu, nije to virus ili bakterija već stanje uma, stres nagomilan u podsvijest, i to se riješava promjenom svog života. No konoplja ti može puno pomoć. Poznato je da ulje konoplje mnogo pomaže kod nesanice.
al.magrim
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 19.11.2013, 14:35

Re: Nesanica

Post Postao/la al.magrim »

To mi je bitno, da znam da baš pomaže... Inače nije za mene ja nemam takvih problema na svu sreću... A toj osobi nikako ne bi mogla joint predložiti, a u obliku ulja barem se dobije dojam da je »lijek«, ak me kužiš ta osoba nikad ne bi travu prihvatila za pušenje iako je jednostavnije.. No jel zna netko kako do toga? I jel neko koristio baš ulje za liječenje nesanice? Jel se s vremenom vidi poboljšanje ili ako je netko pušenjem liječio, jel vidio poboljšanje, ono da možda nekad ne moraš zapaliti ili popiti ulje? :)
"Onima koji ga ne mogu kontrolirati, um se pretvara u neprijatelja."
al.magrim
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 19.11.2013, 14:35

Re: Nesanica

Post Postao/la al.magrim »

I da,, malo sam zanemarila ovaj dio da nista ne može izliječiti nesanicu i da je to stanje uma, i tu se slažem ali kad to dugo traje i kad ni lijekovi više ne pomažu( sranje, navlakuša) onda čovjeku treba nekakav poticaj(ulje konoplje, joint i dr.) da ga pokrene i da počne raditi na sebi iznutra, jer bez sna ne možeš funkcionirati, i samo uzimaš sve jače i sve vise tableta i vrtiš se u krug.. Isto tako ima ljudi koji sami nađu motivaciju i poticaj.. e takvima svaka čast :thumbsup:
"Onima koji ga ne mogu kontrolirati, um se pretvara u neprijatelja."
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la HypnoToad »

Ne, kanabis i njegovo ulje neće izliječiti nesanicu. Eliminirat će simptome, svakako, to jest, ako se nadrogiraš kanabisom lakše ćeš zaspat tu noć. Kao i svaki drugi farmaceutski lijek. I kao i svaki drugi lijek, nakon nekog vremena će se umanjiti njegovo djelovanje, i razne nuspojave će postati više izražene.
A što se tiče toga da je nesanica stanje uma i da se riješava promjenom života i duhovnošću, to je totalni bulšit. Nesanica se intenzivno istražuje i još se vrlo malo zna o tome što je uzrokuje, i što je može izliječiti. Teorije su svakakve, od nedostatka proteina, hormonalnih poremećaja, temperatura tijela i td. Ako netko stvarno odluči izliječiti se svoje nesanice, to je donekle moguće, i iziskuje radikalni režim spavanja i buđenja, prehrane i vježbanja. To postaje još teže zbog toga što za svaku osobu vrijedi nešto drugo, i nemože se za svakoga napisati što da točno radi i jede, nego si ta osoba nakon dugog istraživaanja mora sama isplanirat odgovarajući režim.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori