Nesanica

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Oko ulja ti nitko s foruma nesmije javno pomoći jer je ilegalno. Naravno da je uzrok nesanice i svega drugog neki oblik kemijske neravnoteže u organizmu, ali kemijska neravnoteža je direktno vezana uz um i stres. Poznato je npr. da stres kod mnogih ljudi stvara visok kolesterol iako paze što jedu. Onda im farmaceuti uvale statine pa ih sjebu kompletno. Npr. pimpek se diže jer ga misao aktivira, um, isto je i s adrenalinom, i zapravo sa svom kemijom i živcima u tijelu, njima upravlja mozak, a mozgom upravlja um. Način života i reakcije na situacije u životu određuju kako će se neuroni međusobno povezati i što s čim asocirati, i onda u skladu s time mozak funkcionira, vozi tijelo i određuje prozor percepcije i shvačanja. http://www.youtube.com/watch?v=sazSAnwkj8A
Od stresnog života i problema sa sobom sigurno nećemo spavati kao bebe. Ulje konoplje djeluje holistički na organizam, odnosno djeluje na jako mnogo receptora, organa, žlijezda, hormona itd. Uspostavlja ravnotežu organizma, lječi ga na svim nivoima pa me nebi čudilo da i kompletno izlječi nesanicu kroz neki period redovnog uzimanja. I sigurno je zdravije od tableta. Psihoaktivno djelovanje ima samo nekolicina kanabinoida od njih stotine u ulju.

Btw za problem ove vrste ako gledamo samo na suzbijanje simptoma (kao što to svi farmaceutski "lijekovi" rade, samo skrivaju simptome, ne lječe ništa) nije isključivo ulje to što ti treba jer jednak psihoaktivan efekt ima i hrana s marihuanom, odnosno maslac koji se neko vrijeme kuha s travom, pa se procjedi i maslac se koristi kao dodatak bilo kakvoj hrani, tipa keksi i kolači. rad traje jednako dugo kao i ulje i istog je intenziteta.
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la M & R »


Mnogo godina patim od nesanice .. Dogodi se da cak tjednima ne spavam sto za sobom povlaci i druge simptome. Naravno da od nesanice pocinju stradavati zivci pa si nervozan na samoga sebe, ne mozes nikoga niti vidit niti cut. Da ne govorim o tome da nisam niti mogla jesti, pala sam bila na citavih 46 kg. ► Strava ► Toliko sam znala biti izmorena da nisam mogla stajati na nogama, al san nije htio na oci nikako ►► sve metode .. čajevi i ostalo sto je napisano je isprobano. Jedino sto u svemu tome pomaze je ulje, a kad nema ulja zapali se đoint pa se odspava barem koji sat, ako se vec ne moze odspavati onih 8h koje preporučaju stručnjaci da bi svak od nas trebao spavati 8h mirnog sna kako bi funkcionirali normalno.
Sreca pa je to vrijeme iza mene kada sam imala takve faze da tjednima nisam spavala (to je bilo vrlo stresno razdoblje moga zivota ... rastava te sve sto uza to ide), sada imam insomnije svega po najvise 2-3 dana, nakon cega se skljokam u krevet od nemoci i prespavam doslovno 24h u komadu!!
Puno mi i pomaže to što od kako zivim sa majkom, psihicki sam se smirila za cca 300%, nema nikakvih trzavica, oko svega se bez problema dogovorimo te nema da bi me recimo budila kao sto to neki rade. Moj dragi je imao naviku svako jutro oko 9h mene buditi .. naravno da sam bila vec na rubu histerije, nije imao veze kada sam legla al glavno da je on mene budio te mi govorio kako je dosta spavanja, do kada mislim spavati ... poludila sam bila .. rekla mu da mu vise tako sto ne pada na pamet .. Problem je bio najveci u tome sto nije shvacao sto sam sve prosla u zivotu te kako stojim sa svojim nervima... da mi je potrebno jako mnogo odmora od onog proslog zivota koji je bio pakao. On ima totalno drugaciji bioritam od mene pa njemu spavanje iza 9h je puno i previse jer se on sam od sebe budi oko 7h, 8h .. sto je i normalno kada ide spavati između 23h i 01h !!! Tako da je njemu totalna koma kada prespava kod mene jer tu se zna „red spavanja“ hehehe !!! To mu nikako ne odgovara, sto sam mu rekla .. dusice, ako ti ne odgovara takav ritam ... dođi kad te volja al nema spavanja ovdje da ne bi maltrao ti mene, a niti ja tebe, usputno da ne bi bila maltrana i moja majka koja se budi na svaki sum te je kronicno vec umorna od vise od 20g. Nocne smjene ... On bi ujutro radio dorucak (pekao jaja, kuhao jaja, pohao kruh etc .. izmišljao toplu vodu doslovno), a to ne dolazi u obzir obzirom na raspored u ovome stanu .. Bolje sve razriješiti odma u startu da nitko nikoga ne bi maltretirao. Kao sto sam rekla, ako hocu prespavati i citav dan, mami ne pada na pamet da me budi, osim ako je zamolim da me u neko doba probudi iz nekog određenog razloga, al u globalu, kod nas je tako da svak ide spavati kad mu se spava i spava koliko zeli .. nema buđenja i inih stvari ... Evo recimo, juce mi je bio takav dan da sam zaspala navece vec oko 21h nakon toga se probudila oko 1h ... nazad zaspala u roku po ure .. opet se probudila kad je majka dosla .. zajedno osle spavat, kad sam se probudila i vidila da je 15,15h .. wwooowww ... izisla iz sobe .. reko majko sto me nisi probudila .. samo me uredno pitala „trebas li kamo ici, ili imas li nekih obaveza da bi te budila?“ – sto sam mogla na to odgovoriti .. u pravu je !!!
Eh sad u drugu ruku, kada me ulovi san .. onda mogu toliko spavati da se sama sebi cudim kako mogu toliko u komadu odspavati .. Trenutno sam u toj fazi .. iako zapravo ne bih to mogla iopet nazvati normalnim obzirom da sam prakticki citavu noc budna cca do 5h min. Nakon toga naravno da spavam do 13h; 14h; pa i 15h što je u principu normalno ako pogledas da odem spavati oko 5h il 6h ujutro, a ponekad sa budna i do 8h, 9h tako je onih 8h sna normalno da odspavam do 13h pa na vise, zavisi kada odem spavati!
Uglavno, još kako sam bila mala beba, mama mi kaze da sam od prvoga dana zamijenila dan za noc, preko noci nikako zaspati, dok sam preko dana spavala da su kraj mene mogli topovi pucati .. dan danas sam takva da bolje funkcioniram nocu nego danju .. Danju sam totalno umorna i nisam ni za sto .. osim kada je ljeto, onda se budim rano, tada mi je dovoljno 3,4,5h sna da sam kao nova .. Sunceko mi daje potpunu energiju !!
Čitala sam malo kako kristali djeluju na nesanicu te sam naisla na AMETIST za koji kazu da ►► Umanjuje strahove, stres, neodlučnost i negativnost te da dijeluje antidepresivno i pomaže pri donošenju ispravnih odluka. Da potiče jasne i vidovite snove, pojačava mentalnu energiju te je veoma dobar u BORBI PROTIV NESANICE I NEMIRA, te glavobolja i nekih ovisnosti.
Nema dugo kako sam pronasla svoj prsten koji sam daaaaavno kupila sa kamenom Ametista te sam takođe stavila narukvicu koju nisam nosila cesto, vec samo ovako kao dodatak necemu, dok je sada nosim stalno od kako sam malo povise ušla u svijet kristala, minerala, poludragog kamenja etc. Na toj narukvici se nalaze dva kamena zelenog Žada te Karneol, možda će nekima malo cudno zvučati ali od kako (ima vise od mjesec dana da sam je stavila na ruku i ne skidam ) je nosim te da sam se uvelike smirila psihicki, da sam se ajmo reci pronašla .. pronašla sam ono sto me zanima i upotpunjuje te mi iz dana u dan naviru neke nove ideje te sam sigurna da cu uspjeti to i ostvariti !!!
Što se nesanice tice, ne znam da li su krivi „bili“ moji zivci i moj psihicki nemir sto nisam spavala il mi je pak nesanica donjela taj nemir .. iako bi prije rekla da psihicka rastresenost i masa problema koja se nakupi u jednom trenu u zivotu ► dođe do nesanice !!
Vrlo zanimljiva tema, mogli bi o tome mnogo pricati. Dijeliti iskustva, možda uspijemo doci do nekog zakljucka ...
Neki kazu da promjena vremena im utjece na san, neki kazu da kada je pun mjesec imaju problema sa snom .. kada mene opali insomnija onda i ja pronađem miljon i jedan razlog zasto ne spavam, umjesto da malo preispitam samu sebe .. Vjerujem da mjesec ima jak utjecaj na sve nas, mozda na neke i zaista toliko da ne mogu tih dana spavati, dok ipak vjerujem da je sve u nama unutra te da trebamo ispitivati sebe pa cemo tako i doci do odgovora ..
Kako sam znala reci .. uuuuffff evo ga na iopet pun mjecec, nema nista od spavanja, naravno da nisam oka sklopila, (unaprijed sam si zadala radnju) a kada ga niti ne vidim da li je pun ili nije .. spavam bez pardona, dakle, sama sebi vec unaprijed kazem odnosno mogu reci , zapovijedim si .. nema spavanja pun je mjesec, sto sam shvatila da nema apsolutno nikakve veze. Znala sam toliko puta bas lijepo i mirno spavati bez ikakvih trzavica ►► baš za vrijeme tog punog mjeseca.
Ponekad sami sebe uvjerimo u nesto pa se tako i dogodi !!
Kao sto citam da imate problema sa spavanjem kada se ujutro morate dizati .. EH .. taj problem imam i ja, ali zasto, zato sto nas mozak tako funkcionira, da slucajno ne bih prespavali onu uru kada se trebamo ustati, onda se budimo i po nekoliko puta preko noci, na kraju sami sebe razjebemo .. ponekad se ustanemo i prije alarma i citav nam je dan u banani sto je u potpunosti krivo i to svi mi skupa znamo ....
Recimo kada se trebam ujutro ustati jer moram obavljati stogod po gradu, ili sam narucena na neki pregled ili stogod drugo, dovoljno mi je da znam da je tu alarm koji me mora u neko doba probuditi .. isto tako .. nekoliko puta se budim preko noci, na kraju nervozna jer ne spavam i sto se na kraju dogodi .. taman onu zadnju uru il po ure prije nego alarm treba zazvoniti tada najslađe zaspim .. Bice da je to zakon prirode !!! Gdje uvelike ima nasa podsvijest prstice !!!
Iskreno ne znam jos kako da riješim taj problem sa alarmom i kada moram nekamo ici .. al ovo ostalo .. sve ok .. ne posezem za nekom kemijom ► tabletama da bi spavala, jer to iopet nije onaj pravi san vec umjetan, nakon cega se probudis kao da te vlak pregazio .. prepustila sam se u potpunosti tako da kada mi se spava, tada idem spavati .. kada mi se ne spava .. ne spava mi se te radim stogod drugo ..
Ima dana kada vec prije 22h zaspem ko top i probudim se oko podne, a kao sto sam rekla vecina je zapravo onih dana kada sam preko noci budna, a preko dana njonjam !!!
Čak sam i tu pronašla zasto tako radim, koji je razlog. Kako zivim sa majkom koja radi samo nocne smjene te dođe ujutro između 5h i 6h te tada ide spavati, podne je minimum kada se probudi, ali onda mora jos barem uru i po popodne odspavati kako bi mogla funkcionirati. Skuzila sam da sam se zapravo poistovjetila sa njome, kako kada spava, ne mogu nista pametno raditi po stanu, jer je prije svega malen, kuhinja je odma do njene sobe, dakle kao da joj lupam tecama po glavi .. stoga nema kuhanja niti ista po kuhinji se moze raditi .. jedino sto mogu biti zatvorena u svojoj sobi i buljiti il u komp il TV što i nisam neki pobornik da toliko vremena provodim za kompom il TV-om ... preuzela sam njezin nacin funkcioniranja ... To sam skuzila jer kada je kod kuce, onda obje idemo normalno spavati .. između 23h - 2h kako kada i probudim se naravno ranije .. vec između 9h i 10h .. majka ipak nesto malo ranije od mene al ne puno ... do uru vremena najvise !!!
Uglavno, sto je i najglavnije je da savrseno funkcioniramo te nitko nije umoran niti nervozan!!!
Neobrađeni Ametist mi je stalno ispod jastuka te onaj koji je na prstenu, nikada ga ne skidam !!!

Sretno nam svima sa ugodnim snovima !!! :-*


Nesanica i još neke stvari !!!
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la Ninti »

Tesla je spavao oko dva sata dnevno jer nije želio prekidati tijek misli. Njegovih rezultata smo svi svjedoci. Bio je zbilja poseban i jako je dobro razumio funkcioniranje sklopa um-tijelo-duh. Mogao je čuti kucanje ručnog sata u trećoj sobi i još masu nevjerojatnih stvari..
Spavanje je umjetnost koju treba usavršiti kao i disanje. Svatko ima svoj ritam i nekome treba više sna, nekome manje, al isto tako svatko mora prepoznati vlastiti bioritam i znati slušati svoje tijelo i biti uredan u spavanju.
Kod mene se zna desiti noć dvije mjesečno lošeg spavanje no pripisujem to punom mjesecu ili nemogućnosti da obuzdam vlastite opterećujuće misli zbog nekog sranja koje mi se desilo tog dana..
Sve je to stvar samokontrole, mogućnosti da utišamo um.
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la shroomko »

HypnoToad je napisao/la: A što se tiče toga da je nesanica stanje uma i da se riješava promjenom života i duhovnošću, to je totalni bulšit.
Ovo je totalni bulšit. :p

Tablete za spavanje ne pomažu, one su kao anestetik, jednostavno ti sruše živčani sustav i malo veća doza bi te ubila. Zaspati hoćeš, ali to neće biti regenerativni san već kao da te netko lupio nečim po glavi i bacio u nesvjest.


Ovo je kratka i dobra knjižica o snu. Autor je psiholog.

Secrets of a Good Night's Sleep
http://www.amazon.com/Secrets-Good-Nigh ... ords=sleep
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la Zeleni Palac »

Nesanica, iz mog iskustva, dolazi najcesce zbog 3 faktora. Stres, hiperaktivnost, i losa rutina.
Kad si pod stresom zbog nekog sranja koje se dogadja, legnes u krevet i samo o tome razmisljas. Ako preko dana potrosis premalo energije, kad legnes u krevet jednostavno ne mozes zaspat. Losa rutina je pak prekadni odlazak na spavanje, pa kasno budjenje, pa mozda i ubijanje oka popodne.
Meni je dosta dugo bio problem zaspat. Malo sam razmisljao i informirao se o tome.
"Lijek" koji sam za sebe nasao i koji funkcionira je otprilike ovaj: Trudim se da nikad ne spavam duze od 9. Budjenje negdje oko 8 je idealno.
Poceo se bavit malo fizickom aktivnocu da se posteno istrosim. Sklekovi, crunchevi, vjezbe za core, tj. jacanje ledja. Poceo sam i trcati. Poanta vjezbanja nije samo za potrositi energiju, nego i poboljsanje cirkulacije, bolji prijenos hranjivih tvari u tijelu, jacanje misicne mase tako da se tijelo bolje drzi, poticanje raznih korisnih hormonskih procesa. Pluca su mi poduplala kapacitet...
I trudim se da do 12 u noci legnem i zaspem tako da dobijem tih cca 8 sati sna potrebnih covjeku.
Stres, jebiga, kombinacija izbjegavanja nepotrebnog, suocavanje i rijesavanje onog sto se izbjec ne moze, i moze se zivjet.
Jos jedna stvar koju bi bilo dobro proucit su serotonin i melanin, njihov ucinak na tijelo i cikluse budnosti i spavanja.
Nije stres nista novo, samo je "postao popularan" zadnjih desetljeca. Dio zivotnog iskustva.
Razno razne tablete za spavanje, ulja, frule i ostale pizdarije mogu biti korisne u neki tezim slucajevima, ali nista od toga nije dobro na duze staze. Jer na kraju ispadne da se ne uzima nesto da bi se moglo zaspat, nego se ne moze zaspat dok se ne uzme nesto...
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la HypnoToad »

shroomko je napisao/la: Tablete za spavanje ne pomažu, one su kao anestetik, jednostavno ti sruše živčani sustav i malo veća doza bi te ubila. Zaspati hoćeš, ali to neće biti regenerativni san već kao da te netko lupio nečim po glavi i bacio u nesvjest.
I po čemu je onda kanabis drugačiji, bolji, iznad tableta?

Nesanica je fizički poremećaj i može doći potpuno neuzrokovana bilo kakvim stresom i stanjima uma. Kemijska (ne)ravnoteža kontrolira um i percepciju, ne obratno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la shroomko »

HypnoToad je napisao/la:Nesanica je fizički poremećaj i može doći potpuno neuzrokovana bilo kakvim stresom i stanjima uma. Kemijska (ne)ravnoteža kontrolira um i percepciju, ne obratno.
Rekao bi da je razlika između psihičkog i fizičkog umjetna i glupa.

Npr:
bojiš se - luči se adrenalin, krv odlazi iz probave u mišiće itd itd.
misliš stresne misli - luči se corticotrophin releasing factor (CRF), adrenocorticotrophic hormone (ACTH), kortizol i poremećuje se 1000 drugih "fizičkih" funkcija i na kraju stvaraju se tkz "fizičke" bolesti za koje si "genetski predisponiran" npr: debljina, srčane bolesti, Alzheimer, diabetes, depresija, gastrointestinalni problemi i astma.

Izvor ove tvrdnje:
http://www.webmd.com/balance/stress-man ... h-problems

Ima toga još:
http://www.medicinenet.com/stress/page9 ... conditions
Stress can affect virtually any organ system, being associated with conditions as diverse as skin rashes, high blood pressure, cardiovascular disease, certain gastrointestinal diseases, some cancers, and even the process of aging itself. Stress also seems to increase the frequency and severity of migraine headaches, episodes of asthma, and fluctuations of blood sugar in people with diabetes. There also is scientific evidence showing that people experiencing psychological stress are more prone to developing colds and other infections than their less-stressed peers. Overwhelming psychological stress (also called trauma) can cause both temporary (transient) and long-lasting (chronic) symptoms of a serious psychiatric illness called posttraumatic stress disorder (PTSD).
Još fizičkih simptoma stresa:
http://www.medicinenet.com/stress/page3 ... ged_stress
Common somatic (physical) symptoms often reported by those experiencing excess stress include sleep disturbances or changes in sleeping habits, muscle tension, muscle aches, headache, gastrointestinal problems, and fatigue.
Ne znam zašto misliš da je obrnuto, pogotovo kad ovaj zadnji odjeljak kaže da je stres odgovoran za poremećaje spavanja.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la HypnoToad »

To stoji, ali isto tako vrijedi da ako se potpuno sretnoj, skladnoj osobi koja odlično reagira na stres i sve vanjske podražaje, iz nekog potpuno fizičkog razloga odjednom poremeti kemijska ravnoteža u mozgu, ta osoba će jako brzo postati nešto potpuno suprotno od onoga što je bila prije, bit će živčana, patiti od depresije i nesanice, gubiti glavu zbog svake sitnice. Neće moć samo sebi reći, ah ma sve je super ko i prije, nemam se zbog čega brinuti.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la Beyond Le Fov »

kanabis ti ne upropasti zdravlje, a tablete da, kanabis lječi organizam i obnavlja živčani sustav, tablete ga uništavaju.

Fizičko i um je dvosmjerna ulica među utjecaja i to zna svaka grana mainstream znanosti. Ovo nalikuje na raspravu što je bilo prije kokoš ili jaje. Svaki problem tijela može biti aktiviran iz fizičkog nivoa i umnog i brdo ostalih nivoa. Ali gledajući s najviše razine reči da je kemija za nešto odgovorna je isto kao da rečem dok pljusnem nekoga da je moj dlan odgovoran za pljusku, ili cijela ruka, sve je to istina, ali namjera u mom umu je ta koja je sve pokrenula. Ne postoji ništa drugo osim uma, fizičko je zadnji i najgušći nusprodukt onog u umu i sve što se događa u fizičkom je rezultat onog u našem umu, uključujući i stvari iz "vanjskog" fizičkog svijeta koji djeluje na nas na fizičkoj razini, ali ok, to je već metafizika za koju nažalost mnogi ljudi nemaju kapacitete da ju shvate i odgovornosti da ju prihvate. Ljudi izmišljaju sve i svakakve zaobilaznice samo da se ne suoće sami sa sobom i konačno vide izvor problema.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la shroomko »

HypnoToad je napisao/la:To stoji, ali isto tako vrijedi da ako se potpuno sretnoj, skladnoj osobi koja odlično reagira na stres i sve vanjske podražaje, iz nekog potpuno fizičkog razloga odjednom poremeti kemijska ravnoteža u mozgu, ta osoba će jako brzo postati nešto potpuno suprotno od onoga što je bila prije, bit će živčana, patiti od depresije i nesanice, gubiti glavu zbog svake sitnice. Neće moć samo sebi reći, ah ma sve je super ko i prije, nemam se zbog čega brinuti.
Kemijska ravnoteža u mozgu je direktan rezultat tvojih misli i osjećaja. To nije neki nasumični proces koji se slučajno poremeti.
Odgovori