Nesanica

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
ParkBožanskeEnergije
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 08.05.2013, 22:04
 pohvaljen: 5 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la ParkBožanskeEnergije »

Vježbajte za bolji san
Jednostavno i univerzalno rješenje za postizanje dobrog sna i uklanjanje nesanice je primjena dubokog disanja prije spavanja:

Legnite se u krevet. Ležeći na leđima, pokrijte se i pripremite za spavanje. Zatvorite oči. Opustite čeljust i usta. Udahnite duboko kroz nos najprije ispunjavajući trbuh,a zatim pluća. Nemojte se previše naprezati. Neposredno prije izdaha, blago uvucite trbuh i pustite da zrak sam izađe kroz vaše nosnice prema vani. Napravite tako nekoliko puta i opustite se.

Duboko disanje će osvježiti svaku poru vašeg tijela i umiriti vaš um. Imat ćete ljepše snove, spavat ćete puno mirnije, a ujutro ćete biti svježi i odmorni.

Više savjeta na: https://www.facebook.com/pages/Divine-E ... ts&fref=ts
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la Bamakhepa »

Dobar tajming je isto cudo. Ima neki prirodni ritam kada se najbolje zaspe, kada se prodje ta faza jer se u nesto ufuramo puno mi je veca vjerojatnost nesanice.
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Nesanica

Post Postao/la Gorda »

Sinoc nisam nikako spavao...katastrofa! Probudim se svakih sat vremena i čekam da se dignem na posao.

Dobro sam se odmorio prethodne noći, pa valjda zato, jer u prosjeku spavam oko 4-5h... ali se osjećam dobro. :-?

Čajevi pomažu dosta, bar u mom slučaju, a negdje sam čitao i da miris lavande djeluje smirujuće na ljude i poboljšava san. Staviti grančicu negdje u blizini i to je to...baš ću probat. :mornincoffee:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la sometimes »

razumjem ovo kad kazes da spavas 4-5 sati i da se ne osjecas dobro jer ja isto tako, i nikako da se nagovorim da odem barem ranije lec ili da dam otkaz pa da mogu dulje spavat... :D ili mozda bolje ovo prvo, hmmmmmmm

ima svakakvih ljudi ali ja sam jedan od onih što treba se dobro odmorit da bi mogao dobro funkcionirat, cak i kad partijam ako ekipa ostaje budna vec drugi dan - ja moram malo ubit oko ili postajem lud, vidim i cujem sve krivo..... :)) i ne bude tako smješno ponekad

zato ljudi - spavajte kad mozete i ja bi.....

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Nesanica

Post Postao/la Red »

Od kada se budim u 5, ima sada skoro 3 mj. desi mi se da se budim usred noći i onda se mozak upali pa san nikako da dođe, a onda me nervoza opali jer znam da se moram dići vrlo brzo. Počeli smo sumnjati u lošu poziciju kreveta i sobe, generalno. Oboje spavamo ne baš najbolje. Možda je do nas, možda... tko zna.

No činjenica je da ne spavam popodne pa lako zaspem vrlo brzo kad uđem u krevet. Bar sa tim nemam problema, ranije leći i ugodno se dići bez obzira na vrijeme. Najviše mi smeta to buđenje usred noći...

I što je to sa škripanjem zubiju?! Nisam sjela i istražila eventulane uzroke, ali čujem dragog, a on čuje mene, i moram reći da mi je to baš užas...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Nesanica

Post Postao/la Gorda »

e za ovo buđenje te totalno kužim... ja se na posao dižem u pola 7, ali sam obavezno u 4h budan i nervozno čekam još tih dva i pol sata... drijemam ja, ali to nije onaj pravi san jer znam da moram uskoro na noge. :rolleyes:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la sometimes »

jaooooooooo....., tu te razumijem Gorda, to rano buđenje za na posao je zivi uzas, a jos kad radis neki posao koji ne volis (kao ja) i koji te ne ispunjava, kad imas glavu punu drugih ideja za vrstu posla e onda je, barem meni, jutarnje dizanje jednako odlasku na streljanje, a opet se moras dignut i ic radit da bi zaradio te bijedne dvije kune i obezbjedio si recimo barem krov nad glavom i klopu za mene i moju dragu....., eto u tim situacijema, a tako mi je zadnjih neznam koliko godina imam isti problem kao i ti Gorda, nesto me probudi oko 3, 4 ili 5 i onda me opizdi takva nervoza jer znam da se dizem ubrzo i naravno tako se izivciram da ne mogu vise zaspat ponovno, a umoran sam uvijek jer nikad ne idem spavat prije 1, a dizem se u 6......

......mi smo isto bili poceli sumnjat u poziciju kreveta, za sad smo se samo zamjenili draga i ja, iako to na kraju ispadne svakako jer volimo akciju u krevetu :D :D pa na kraju zaspemo i sa glavama di su noge ili po dijagonali ili ne spavamo :)) , malo zajebancije ali uglavnom to je tako, sljedći korak imamo u planu zarotirat kompletno sobu i pokusat tako, cekamo frenda da nam malo sa viskom provjeri te stvari, gdje su podzemne vode i to.....

ja osobno vjerujem u te stvari, kao npr. gdje ti krevet mora gledat, podzemne vode, malo feng šuja ubacit i promjenit posao obavezno, kako bi dobro bilo da, kao u švicarskoj se sad ono bore da svaki građanin iznad 18 godina radio ili ne radio dobiva neku sumu novaca i sa tim bi svako isao radit ono sta ga zanima i sigurno bio efikasniji u poslu nasuprot onom sta kao ja radi jer mu trebaju novci, a mislim da bi i vecina ljudi radila svejedno dobivali te pare ili ne jer svako ima potrebu bit kreativan....

malo san šal vanka teme pa se skužajem i pozdravljam....

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Nesanica

Post Postao/la Gorda »

Da, ista stvar kod mene, katastrofa... Često pomogne koja frula prije spavanja :smokee:, spavam kao top...ali onda imam problem samog dizanja ujutro. Kao da idem na vješanje...a isto tako ne idem u krevet prije 1-2h.
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la Shanti »

Meni je pomagao jak čaj od domaće mente...
A što se tiče ranijeg dizanja to ovisi o opuštenosti i stanju uma tako da bi se moglo prije spavanja meditirat, čitat neku literaturu, vizualizacije i sl...
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Nesanica

Post Postao/la sometimes »

gorda :thumbsup:

....a reci ti meni, da naprimjer ides ujutro radit nesto sta ful volis, sta ja znam, sadit vutru :D , eto vec bi bilo drugacije, moje misljenje je da ako ides radit nesto sta volis da i ne trebas spavat, dobro ne bas tako ali kuzite sta mislim....

....kad je sve kako treba, kad radis ono sta volis, kad si sretan - meni nema nesanice

:ymhug:
....it didn't make any sense.....
Odgovori