Zimske radosti

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Odgovori
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Zimske radosti

Post Postao/la Psychonaut »

Evo jedne teme o zimskim aktivnostima koje su nam prirasle srcu :)

Za mene je to uglavnom skijanje, i od ove godine snowboarding. Prije nekih mjesec dana sam prvi put stao na dasku, i stvarno mi se svidjelo. Pogotovo je bilo dobro prije par dana, kad sam na nagovor prijatelja konzumirao malu dozu gljiva na planini, nakon cega je ostatak dana bio prekrasan - boravak u prirodi, sve ide od ruke (sto je pocetniku veoma znacajno), gotovo kao plesanje na snijegu, gljive su odlicne uciteljice za ovakve aktivnosti :psy Inace nas cesto paralise strah, a pod uticajem psihodelika tom strahu ne robujemo, cak ga mozemo bolje razumjeti i iskoristiti :)

Uglavnom, sad sam pun entuzijazma, i idem u nabavku nove opreme :hehee:
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Zimske radosti

Post Postao/la Red »

kod mene nazalost rijetko ima snijega pa bas i ne mogu doci do izrazaja koliko bi voljela :P

nisam neki avanturist, moj maximum na snijegu je sanjkanje, izrada snjeska i anđela u snijegu, ispijanje kuhanog vina i uzivanje u bijelini :ymdevil:

nije impresivno niti malo, znam...ali kada nemate snijega u opticaju onda su vam i dozivljaji na snijegu skromni :) kao klinka sam skijala, nesto malo, ali to nikada nije zazivilo...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Zimske radosti

Post Postao/la Frenzy »

Ja ih nazivam zimske gadosti a ne radosti :P
Kao klincu mi je sve to bilo super i obožavao sam bit vani po snijegu al eto nakon što sam danas po ne znam koji put 2 sata čistio dvorište puko mi je lagano film. ista stvar je i s obavezama koje imam svaki dan i onda putovat do grada dok vani pada nije ugodan osjećaj jer em kasne vlakovi, em busevi sporije voze i tako. Lagano dopizdi :ymdevil:
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Zimske radosti

Post Postao/la Psychonaut »

Nikad nije kasno poceti, samo ako ima volje ;)

Ja sam npr. naucio skijati sa 19, a snowboard prvi put probao sa 27 :psy

Ne pada mi na pamet bolji nacin za providiti vrijeme zimi, i to u prirodi, jedino sto nije jeftino.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Zimske radosti

Post Postao/la pecurko »

Skijam od svoje 4-te, a na dasku sam se naložio pe 3 godine...
Kad bih birao letovanje ili zimovanje uvek bih izabrao zimovanje...
Ne znam za gljive na snegu, ali trava i pljoska dobre šljivovice su na stazi obavezni :thumbsup:
Sutra odoh na Staru planinu ima neko novo skijalište a cena je smešna, duša mi gori u iščekivanju :ymdevil:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Zimske radosti

Post Postao/la Psychonaut »


Ne znam za gljive na snegu, ali trava i pljoska dobre šljivovice su na stazi obavezni
Meni se recimo ne svidja ni trava ni alkohol u ovoj kombinaciji, znam da mi negativno uticu na paznju. Al na gljivama sam bio super osjetljiv i pazljiv, i jos mi sve islo od noge :D Ma krasno :psy

Prije 2 sedmice sam se vratio sa Kronplaza u Italiji, i skijaliste je fantasticno. Doduse, vrijeme nije bilo lijepo, al staze kao staze su bile odlicne, mada prvenstveno za skijase. Preporuka :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Zimske radosti

Post Postao/la dr.manijak »

Sada sam u dvoristu nabacao oko 1.5 metara na gomilu snega, uzeo crevo i lepo natopio da se stvrdne.
temperatura je -10.

A odmah pored sam lepo sa daskom velikom utabao sneg 3x4m i takodje natopio lepo vodom.

Jedno ce biti iglo a drugo malo da se kliza.

Kad projekat bude gotov postavljam slike. :)

Inace skakao sam danas sa 2 sprata u Ooooogromnu gomilu snega.
Zima je divna uz malo kreativnosti. :thumbsup:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori