Ideja - 7-dnevni plan zdravog života

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Ideja - 7-dnevni plan zdravog života

Post Postao/la Shanti »

Ne bih ti htio ništa preporučiti na svoju ruku jer neznam, probaj potražiot detaljnije u vezi candide i limuna na netu, ako naiđem na nešto, javim ti...
Avatar
Cosmic_Dakini
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 21.01.2012, 15:00
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Ideja - 7-dnevni plan zdravog života

Post Postao/la Cosmic_Dakini »

Nisam niti mislila ulaziti u rasprave o vegetarijanstvu jer znam da je to u 99% slučajeva besciljno i završi svađom.
Mislim,iz mog kuta gledano,nije to danas više stvar ni etike koliko je to stvar toga što meso koje se danas konzumira u sebi sadrži jako malo "pravog mesa" a više antibiotika i sveg ostalog što sad ne bih spominjala.Nije problem u mesu,nego u onom što sve s njim unosiš u svoj organizam.
A mislim da je i opće poznato da šamani u Amazoni i na Tibetu ne jedu meso jer se zna da osim ribe,sve ostale životinje koje unesemo u svoje tijelo,vuku prema dolje,jer su to puno teže energije.
Ako zamisliš da je komadić mesa poput mikroprocesora koji mi ubacimo u svoj kompjuter,a znaš da te kravice i svinjice nisu imale priliku vidjet sunce i zelene livade,ni hranit svoje mlade,ni jest normalno,i onda kad odvrtiš takav depresivni i hormonski napumpani program u svoje tijelo...misliš da to nema efekta?
Sav ti onda ovaj trud ne vrijedi puno...
Stvar vlastitog izbora. :thumbsup:
Ali se definitivno slažem da u primjeni zdravog hranjenja i života bi trebalo što manje mesa.
“As the sun spirals its longest dance, Cleanse us. As nature shows bounty and fertility. Bless us. Let all things live with loving intent. And to fulfill their truest destiny."
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Ideja - 7-dnevni plan zdravog života

Post Postao/la pecurko »

Sestra moja je imala raznih sistemskih zdravstvenih problema, a onda je počela da se hrani po krvoj grupi, to ti naprave nutricionisti u Domu Zdravlja ili sl.
Ona se sad hrani jedan mesec po krvnoj grupi-jedan mesec samo presna(ziva) hrana. Kaže da se super oseća...
Ja to ne bih jeo ni lud, jedan sam od onih koji uz prasetinu kao salatu jedu jaretinu. :))
Naći ću ti par recepata pa kačim.
Što se vežbanja tiče, ako nisi sportaš, preporučujem svakodnevni brzi hod za početak 8 km. Rađenje teških vežbi i zamaranja, na telu koje na to nije naviknuto može da ima opasne posledice.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Ideja - 7-dnevni plan zdravog života

Post Postao/la Svilaja »

Ne mislim ić u Dom Zdravlja ili ikakav sličan babilon. Jednostavno nemam povjerenja u doktore, kad malo razmislim oni su vjerojatno razlog zašto imam kandidu (dali su mi antibiotike za virozu, vidi čuda za mjesec dva koža podivljala - odmah nakon što sam otišao na Jarun, antibiotici oslabili sistem, a pošto je vjerojatno u Jarunu velika koncentracija boleština normalno da sam nešto pokupio). I dobro, prvo što sam pomislio je bilo da otiđem kod dermatologa (u ovom slučaju dermatologinje). Ona mi je rekla da je to zato jer jedem premalo mrkve i zbog ljubavnih problema (koje nisam imao tada)?! Dermatolozi aka nadri liječnici.

Doduše, jedenje sirove hrane nije loše. Čak dapače, odlično je. To su korijeni naše prehrane, prvotno smo se tako hranili. Tako da ću unos sirove hrane sigurno povećati u obliku meze (zakuska, tj. kratkih obroka).

Svaki dan brzo hodam ionako iovako i to jako puno jer ne volim javni prijevoz, a ne posjedujem vlastiti. Dok je toplo vozim bicikl.

I eto pronašao sam info na WWW-u o limunu.. Znači iako je jako kisel, kada dođe u organizam tj. absorbira se ima efekt balansa lužnatosti/kiselosti. Zanimljivo.

Za meso odbijam komentirat. :D
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Ideja - 7-dnevni plan zdravog života

Post Postao/la mr. gljiva »

Nemaju današnji liječnici "specijalisti" pojma kakve otrove propisuju ljudima. Prije nove godine sam zbog upale korijena dlačice na početku slušnog kanala išao na hitnu Rebro. Nakon kaj me zbavila otorinka kaže da dođem na kontrolu za 2 dana. dolazim u najavljeno vrijeme, druga mlađa specijalizantica me pregleda,malo počisti kaj se nakupilo, nagura mi pola šake gaze sa antibiotskom kremom skoro pa do bubnjića (tak imaš osjećaj) i napiše na povijest bolesti terapiju:
dnevno 4x300mg Klimicin, 10 dana =;

Dođem kod svoje doktorice da mi odobri terapiju, žena naravno pročita kaj mi je ova napravila i kakvo je stanje, lagano klima glavom u znak odobravanja dok nije došla do terapije. Tu je samo stala neke 2-3 sekunde i lagano se namrštila..ubacim se sa smijehom, jelda doktorice "malo" ipak previše antibiotika za malecku ranicu. Začuđeno me pogledala i kao da nemože vjerovati. Sama je rekla da preko 2 kutije (u svakoj ima 16kom pilula) niti ne može prepisati,a trebao bi ih zgutati 40kom!! Naravno kako mi je doktorica zakon, dala je samo 1 kutiju i rekla da pijem 3 dnevno tih 5 dana i BOK, mrzim antibiotike i uzimam ih samo u prijekoj nuždi jer mi unište probavu bar sljedeća 2 tjedna :ymdevil:
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Ideja - 7-dnevni plan zdravog života

Post Postao/la pecurko »

Nemojte me pogrešno razumeti, nisam mislio da vama treba lekar da bi živeli zdravo, ali mislim da je stručnim ljudima lakše da na osnovu vašeg opšteg stanja odrede ishranu kao i jedna od bitnijih stvari nakon posete 70% ljudi oseti olakšanje koje je vezano za autosugestiju, do čega ne bi došlo da nisu popričali ili čuli savet lekara...

Ima naravno tu svega... mom dedi su posle operacije zaboravili neka klješta u stomaku, pa su jedva živog čoveka ponovo otvarali jer su imali te nedelje popis inventara :ohnoo: Deda ih je naravno tužio i dobio neke pare, ali opet...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Ideja - 7-dnevni plan zdravog života

Post Postao/la Svilaja »

Ja kad izlazim iz ordinacije ne osjećam olakšanje već depresiju od spoznaje u kakvom babilonu živimo(kao i nakon izlaska iz bilo koje državne ustanove - robovi!).

Zdravlje > Pare.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Ideja - 7-dnevni plan zdravog života

Post Postao/la Red »

zadnjih par godina se lijecim pivom i travom, osjecam se odlicno :ymdevil:

salu na stranu. mene cudi sto me tijelo tako dobro sluzi. a nije da ga mazim. ne vjezbam, ne meditiram, ne pazim sto jedem i pijem- totalni kaos. ALI osjecam se odlicno, nikad bolesna, kilaza stalna, energija visoka... pa sada ne znam jel me to medezija drzi na zivotu ili sam tempirana bomba koja ce puknut i objesit se kada vise ne bude mogla izdrzat takav rezim... ne znam.

voljela bi se bavit necim da si tijelo odrzavam, ali ne nalazim nista sto mi je zanimljivo da se upustim u to, setnja sa psom, rad u vrtu, sex su jedine stvari koje su malo veca aktivnost ostatak sjedim za kompom :P

mene vise zabrinjava los krevet i madrac na kojem spavam, od kojeg boli vrat vec mjesecima a išijas me sasjece malo malo u kuku da ne mogu hodat doslovno... prvo cu to sredit da se ne osakatim pod mlade dane :ymsmug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ideja - 7-dnevni plan zdravog života

Post Postao/la Psychonaut »

Kod mene je slicna situacija :)) Doduse, malo se popravljam, al moram jos bolje ove godine.


P.S.
Krevet/madrac/jastuk su jako bitni. Ja sam redovno osjecao napor/ukocenost u ramenima, i to mi je dugo pravo smetalo. Onda sam poceo sa svakodnevnim istezanjima (nakon budjenja, i nakon posla) i stanje se lagano popravilo. Medjutim, skroz se popravilo teko kad sam, igrom slucaja, promijenio jastuk, i dosao do zakljucka da sam godinama spavao u glupoj pozi koji je tijelo ostavljala negativne ucinke :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
vidra
rank4
Postovi: 126
Pridružen/a: 02.08.2010, 21:00
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Ideja - 7-dnevni plan zdravog života

Post Postao/la vidra »

što se tiče prehrane po krvnim grupama, ne mislim da bi se toga trebalo pridržavat tačno onako kako piše, ali verujem da su u pitanju dobre smernice. probaš određene namirnice iz priručnika kroz neki period vremena i nađeš one koje ti pašu. imam knjigu kod sebe pa ako nekog zanima mogu prepisati/slikati nešto od toga i staviti na forum.

što se tiče klasične medicine, nisam baš pristalica iste... zadnjih godinu-dve sam "na homeopatiji" i osećam se mnogo bolje nego pre dok sam pio tablete za ovo, za ono... za sve postoji neki lek, nije bitno šta ti je-bitno je da postoji tableta za to. i šta god da imaš, to je bolest i moraš se lečiti... "evo, ove tablete su vam odlične za vaše stanje, moliću vas 47kn..." :) i tako dalje. na stranu lova, zdravlje je na prvom mestu. al opet, celi taj sistem meni jako smrdi.

e da, još nešto bitno u vezi lekova. antibiotici kod nekih ljudi uzrokuju pojavu kandide.
Odgovori