!! Opasnosti Cijepljenja !!

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la antoniopavaroti »

shroomko je napisao/la:
Antonio, ovo su eminentni stručnjaci rekli.
Hoćeš li sad prestati trovati svoju djecu?
Hoćeš li prestati pritiskati da sva djeca moraju biti otrovana po sili zakona?
Nisam imao namjeru da ti odgovorim na post jer ga smatram prevaziđenim i iscjeđenim po svim osnovama , no pošto si se obratio meni , pristojnost mi nalaže da to ipak nevoljno učinim , mada znam da če to biti pucanj u prazno. Sve na svjetu ima svoje pro et contra..od atomske energije koja ima mnoštvo štetnih efekata i djelovanja tako i do električne energije koja godišnje ubije preko 70.000 ljudi .Na nama ostaje hočemo li imati struju u kući ili nečemo , jednako tako i sve ostale napredne stvari i izume koji su olakšali čovjeku život. Nema potreba da nabrajam dalje ,mogao bi nabrojati milion stvari , od vatre do kotača , pametnom dosta . Dakle svaki napredak ima i svoje loše nuspojave . To se odnosi i na cijepljenje , rekao sam to već par puta u dosadašnjim postovima na tu temu . Nitko ne negira poneki negativan ishod cjepljenja , no u principu ali i statistički cjepljenje je daleko , daleko pozitivnije nego negativnije, daleko je više života spašeno nego uništeno cjepljenjem , to treba da shvatiš.O tome govorim.
O kvaliteti i potrebi cjepljenja nije dakle potrebno dodatno raspravljati jer , eto , najnovije što čitam su uvođenje drastičnih novčanih kazni za roditelje koji ne cjepe svoju djecu , i to me veseli .
Ja sam svu svoju djecu cjepio jer vjerujem u dostignuča medicine i nauke bez obzira što je to veliki farmeceutski biznis , a šta danas nije biznis . Šta? Sad si na redu ti , da te vidim na djelu dal češ svoju djecu cjepiti ili ne. Mada znam da ih nemaš , možeš imati svoje mišljenje o svemu i to poštujem , no ono nema težinu , nije autentično i nije isti osječaj a napose je lišeno odgovornosti . Da dragi moj , lako je pisati bez odgovornosti.
Onog dana kad ih budeš imao , kad budeš bebu držao u naručju i dobiješ poziv za cjepljenje, tad, kad počneš razmišljati o korisnosti ili nekorisnosti cjepljenja , a beba te gleda , njen život je u tvojim rukama , odluka je mnogo teža nego ovako iz daleka pucati čorke u prazno . Da , čorke pucaš . Pa te supruga stera u krasni k...c i zašamara te oštrom jezičinom , pa pozivi iz medicinskog centra da gdje je dete ? Kad mislite doči gospon na cjepljenje? Kaj si vi to zamišljate ? Po novom će ti u takvom slučaju doći gospoda iz Centra za socijalni rad ,možda i oduzeti djete , staviti te pod prismotru i svaki češ mjesec ići na razgovore i pranje mozga. Da , dragi moj. Pitanje cjepljenja nije samo moje ili tvoje mišljene..a ni ti ni ja nemamo ekskluzivno pravo na istinu koja je podosta šarena a ne crno bjela , jer crno-bjelo vide samo daltonisti .
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la shroomko »

antoniopavaroti je napisao/la:Nitko ne negira poneki negativan ishod cjepljenja , no u principu ali i statistički cjepljenje je daleko , daleko pozitivnije nego negativnije, daleko je više života spašeno nego uništeno cjepljenjem , to treba da shvatiš.O tome govorim.
Shvaćam ja to, ali ova studija tvrdi da svi dokazi sugeriraju da je DTP cjepivo više štete nego koristi:

http://www.ebiomedicine.com/article/S23 ... 4/fulltext
All currently available evidence suggests that DTP vaccine may kill more children from other causes than it saves from diphtheria, tetanus or pertussis.
Također kaže da je bila jedna studija u 1980tima koja je isto pokazala, a nakon nje su zaredale studije koje su pokazale da je cjepivo sigurno i korisno.
Oni su analizirali te studije i dokazali da su loše izvedene i pristrane. Pogledaj appendix A
antoniopavaroti je napisao/la:O kvaliteti i potrebi cjepljenja nije dakle potrebno dodatno raspravljati jer , eto , najnovije što čitam su uvođenje drastičnih novčanih kazni za roditelje koji ne cjepe svoju djecu , i to me veseli .
Jako pametno, na temelju propagande i pristranih "studija" koje nemaju veze s znanošću idemo prisliti sve da cijepe djecu, iako prave, dobro napravljene studije pokazuju da je to više koristi nego štete.

Znam točno što ti se događa u glavi.
Religiozno vjeruješ da su cjepiva uglavnom sigurna i korisna.
Sad kad sam pružio dokaze da je to laž, imaš 2 suprostavljene ideje u glavi.

To stanje kad netko ima 2 kontradiktorne ideje u glavi ima svoje ime - kognitivna disonanca.
Ti sad doživljavaš kognitivnu disonancu.

Većina ljudi se riješi kognitivne disonance tako da odbaci dokaze protiv stare loše ideje i zadrži staru lošu ideju. Obično koriste razno razne racionalizacije za to, racionalizacije koje nemaju nikakvog logičkog smisla.

To vrijedi za sve ljude, uklučujući i "eminentne stručnjake". Zato ne vjerujem da će ikad promijeniti mišljenje. Ova garda zapdanih medicinara će morati umrijeti i prepustiti svoje mjesto novim generacijama da bi prestali trovati djecu cjepivima. Tako se najčešće događa napredak u znanosti kad se radi o idejama koje su drage staroj gardi znanstvenika.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la antoniopavaroti »

shroomko je napisao/la:
Znam točno što ti se događa u glavi.
Religiozno vjeruješ da su cjepiva uglavnom sigurna i korisna.
Sad kad sam pružio dokaze da je to laž, imaš 2 suprostavljene ideje u glavi.

To stanje kad netko ima 2 kontradiktorne ideje u glavi ima svoje ime - kognitivna disonanca.
Ti sad doživljavaš kognitivnu disonancu.

Većina ljudi se riješi kognitivne disonance tako da odbaci dokaze protiv stare loše ideje i zadrži staru lošu ideju. Obično koriste razno razne racionalizacije za to, racionalizacije koje nemaju nikakvog logičkog smisla..
Aleluja , aleluja..postao sam vjernik jer vjerujem da su cjepiva kolko tolko sigurna . Vjerujem..Allahu u akbar..Mašallah Šromko , mašallah..
Postao sam fundamentalist...A što se tiće za te tvoje 2 kontradiktorne ideje koje imam u glavi..varaš se..imam mnogo , mnogo više konradiktornih ideja . Nažalost , ova tvoja o izrazito štetnom cjepljenju nije u mojoj glavi...ni blizu , ne zamaram se . Kongnitivna disonanca je luk i voda u mojoj glavi...moj Šromko , puno luđe stvari se dešavaju ali eto baš nikako da se pozabavim ludošću zvanom "negativno cjepljenje je veće od pozitivnog". Ebiga , druže moj..mlad sam , još se stignem promjeniti ..ehheeejjjj...Ja se ne mogu rješiti te tvoje disonance , baš mi odgovara par takvih u čiliburi pa zato i dalje vjerujem u cjepiva i milijune života koja su spasila...Nego , jesu li tebe cjepili Šromko? :D
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la shroomko »

Nazalost jesu.

Da pojasnim sto sam mislio pod stara garda mora umrijeti da bi se rijesili kuge cijepljenja.
Max Planck je napisao/la:A new scientific truth does not triumph by convincing its opponents and making them see the light, but rather because its opponents eventually die, and a new generation grows up that is familiar with it.
Study: Elite scientists can hold back science
https://www.vox.com/science-and-health/ ... k-progress
Recently, researchers at the National Bureau of Economic Research (NBER) released a working paper — titled, "Does Science Advance One Funeral at a Time?" — that puts Planck's principle to the test.

Sifting through citations in the PubMed database, they found evidence that when a prominent researcher suddenly dies in an academic subfield, a period of new ideas and innovation follow.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la antoniopavaroti »

shroomko je napisao/la: Nazalost jesu.
E , sad vjerujem da cjepiva škode ...ma šalim se ..Poštujem tvoje mišljenje ali ebiga svoje još više . Zato kad ti budeš imao svoju djecu , živo me zanima šta češ uraditi..evo se kladim u dobar ručak da češ ih cjepiti...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la Zephyrus »

Alo cigani (Pavaroti i Shroomko), pružite si ruku, izljubite se i pokopajte ratnu sjekiru.

:bigsmilee:
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la shroomko »

Nismo mi u svadi samo se ne slazemo oko jedne teme.

I da ne bi cijepio svoju djecu.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la Ninti »

Evo ga.. pa neka netko kaže da nema zavjere iza priče o cijepljenju kada se ljude pod cijenu otkaza prisiljava na cijepljenje protiv gripe.

http://www.fox19.com/story/36903210/50- ... g-flu-shot
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la HypnoToad »

Ja bih volio vjerovati da postoji neka zavjera iza cjepiva, da je netko pametan zaključio da se većina stanovništva treba sterilizirati jer ovako više neide, ali bojim se da je i dalje tu riječ samo o bolesnoj ljudskoj pohlepi, o zaradi onih na vrhu farmaceutskih divova. Ovakvim ultimatumima žele zaustaviti domino efekt koji bi se neminovno dogodio, sve više judi čita internet, sve više ih odbija cijepjenje, samo je pitanje vremena kad bi im profit pao ispod 30% onoga što je danas. I zato, šefić neke firme dobije ultimatum odozgo da mora cijepiti sve svoje radnike, ako obiju, i oni dobiju ultimatum, ako opet odbiju šefić od njih napravi primjer. A pošto prenapućenost znači i prezasićenost radne snage, ljudi će shvatiti da su u potpunosti zamjenjivi, da su samo broj, i u budućnosti neće odbijati cijepljenje, a CEO farmaceutskih korporacija će i dalje obrtati miijarde.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la Ninti »

Na tu zavjeru i mislim -> pohlepnu kapitalističku igru koju kamufliraju u lažne altruistične ideje o dobrobiti društva i pojedinca.. jer to je preočito.
Ove druge zavjere ne mogu ni ja tvrditi jer narod je već dovoljno zaglupljen i bolestan na svim razinama tako da dodatna cjepiva za to nisu potrebna
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Odgovori