!! Opasnosti Cijepljenja !!

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la M & R »

Beyond Ra je napisao/la:Iako im je prijetila novčana kazna od dvije tisuće kuna, sutkinja im je izrekla samo opomenu, ali su ipak proglašeni krivima i to zbog kršenja obvezne imunizacije propisane Zakonom o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti. U Hrvatskoj roditelji ne odlučuju o cijepljenju djeteta, već o tome za njih odlučuje država.
Ne znam više što bi rekla osim da po ovom pitanju zbiljam hebe lud zbunjenog. Kako i na koji način država može odlučivat o MOM djetetu i ono što ću kao roditelj dozvoliti ili ne. Kao što sam već negdje spomenula, imala sam "sreće" što mi od šogorice maleni bio star cca 6mj. kada je odreagirao na cjepivo koje je "sigurno" i redovito (ona cjepiva do godinu dana, svakih cca 3mj. ), a vjerujem da on nije bio jedino djete kojem je to isto "sigurno cjepivo" ostavilo nekome većih nekome manjih posljedica kao njemu što je ostavilo na oči. Dobio visoku temperaturu nakon cjepiva koja se nije dala skinuti, ostao je tako da je bio beba sa jako debelim naočalama, a doma uvijek povez na jednom okecu da mu se ispravljaju oke kolike je dioptrije dobio .. koliko su mu okice otišle svako na svoju stranu .. STRAVA - sreća pa je danas odrasla osoba koja nosi naočale, okice su se vratile, i nije vise čak niti velika dioptrija. Ali s druge strane je toliko sheban da je alergičan na svaki drek ... na grinje .. prašinu ... ma sve .. nikamo bez pumpice ... Mamicu im ... :eevil:

Tako da sa te strane nisam imala problema oko cjepiva za svoje dijete ... :thumbsup:
Sa druge strane nije mi jasno zašto toliko maltraju sve oko tih cjepiva kada ionako sami doktori javno govore da ne bi dali cijepiti svoje dijete iz naravno razno raznih razloga... O čemu više da govorimo !!! Toliko toga ih pobija da je više uopće smiješno da se o tome govori .. Krenuli su doslovno mahnito sa tim cjepivima ... te za ovo .. te za ono ... U školi je bilo svako malo neko cijepljenje.. (ne onako kako smo imali mi .. 2x kolko se sjećam) ono što sam smatrala da treba primiti to sam dozvolila .. ostala sranja nisam .. vrlo brzo će sama moći odlučiti hoće li se cijepiti il neće .. pa kud koji mili moji ...
Ne kužim samo kakvu je to OPOMENU dala sutkinja.. :confusedd: opomenu za sto .. da nebi Dino i Maja ponovili istu „grešku“ i ne cijepili svoje dijete il što ?? :eeek:

O "mome" djetetu zapravo nitko ne može odlučivati osim "njega samog", al obzirom da još tako maleno, ne može odlučivati pa "ja" kao roditelj odlučujem za "njega" sve do onoga trena kada počinje "samo" odgovarati za svoje postupke, dakle sa punoljetnošću. Tada ima prava raditi što "ono" želi ... Ako se tada želi sam cijepiti .. neka se cijepi ...

Tko smo zapravo i mi sami da bi tako što odlučivali .. sebično je al razumijem jer dijete ipak "ne može" odlučivati samo za sebe pa "ti" kao onaj koji skrbiš (roditelj) imaš prava odlučivati .. al da će "mi dijete" biti vlasništvo države - NIKAD - "to" dijete je samo svoje vlasništvo kada se pogleda u dubinu. Samo mu od kada se rodi namećemo neke stvari .. sada se pojavilo cjepivo (nametnuto) kao sto se prije govorilo da dijete RODITELJI moraju krstiti ( što je isto dakle djetetu nametnuto - Vjera) .. pa se govorilo o tomu da samo jedan roditelj ili oni koji nisu vjenčani u crkvi ili uopče vjenčani ne mogu krstiti "svoje dijete" ako to žele ( roditelji opet nameću djetetu .. Vjeru ) .. govorilo se i dizala se velika prašina oko toga da kako mogu biti nevjenčani par sa djetetom .. moraju se vjenčati ... (mladima se nametalo da nisu poželjni u društvu ako žive kao normalni ljudi, imaju dijete ili cak nekoliko, nisu poželjni u društvu) danas je normalno da se malo tko ženi .. svako ima prava na svoja odlučivanja i svoj život .. al ne .. mora pričati, pisati .. dizati prašina ..

Danas malo koga znam da su oženjeni, a normalno imaju dijecu. Zašto ne može sve ovakvo da ostane u tišini .. Zašto sve mora na sva zvona – Svi vode tuđe živote zapravo ... he he he :ymdevil:

Pobogu stalno neka nametanja ... Općenito neka svi puste svakoga da živi kako on hoće ... Toliko su ljudi napeti da doslovno traže .. istražuju .. jer ono što čitam .. neki roditelji .. majke ... očevi .. svi živi bore protiv cjepiva, dok sa druge strane što li sve majke ne pitaju za cjepiva .. da bi cjepile dijete čak i protiv gripe ... neki roditelji su ajmooo .. daj kemije djetetu i bice super ... pod stakleno zvono i toeto ... UPS .. ako sam nekoga uvrijedila .. ;)

al istina je ... sretala sam takve roditelje u vrtiću .. uvijek su me pitali .. zar vaše dijete uvijek zdravo .. DA !! "Pa kako, (skoro mi uvijek došlo da odgovorim - pješice - kada su me nešto pitali sa kako) naš/a svako malo šmrca, kašlje .. nakon sirupa dobro je koji tjedan pa onda iopet." Reko da oprostite, ne znam ništa o tim stvarima jer ne posjećujemo doktora, te je normalno da djetetu ponekad procuri nosić kao i nama .. ne treba odma radi toga sirup i drame ... Naravno da sam bila Cruela De Vill za neke roditelje .. za neke sam bila luđakinja :D dok sam za njezine tete bila najbolja i najpametnija mama ... :cheesy:

Samo cu postaviti jedno pitanje ... Kako recimo ona djeca u afričkim nomadskim plemenima, bez civilizacije, sto maltene žive ravno ispod neba, među životinjama kojima su za doručak .. nema civilizacije niti išta slično ... kamoli da ima bolnica i doktori .. oni za to niti ne znaju .. Dakle ta djeca se ne cijepe niti njihovi roditelji znaju što je to .. što je mnogo tog oko čega mi stalno u krug dižemo prašinu ... Oni doslovno od kada im se djete rodi ima svoju slobodu i odlučuje sto ce raditi u toj njihovoj SAVRŠENOJ zajednici .. gdje su mnogo sretniji, zadovoljniji i nadasve zdraviji nego mi koji živimo u gradovima ... civilizacija i ostalo .. wow ...

Tamo nitko za nikoga ne odlučuje .. nemaju novac da bi se mogli novčano kažnjavati, zapravo ne znamo niti znaju što li znači kazniti nekoga ... mislim da je za njih to riječ koja ne postoji u njihovom jeziku .. a na njihovim licima je uvijek smiješak .. istina onaj „istrošeni“ ALI je smješak od srca ... :p

Pitam se ... zašto se počelo tek sada postavljati pitanje cijepiva ... prije je to bilo normalna stvar .. Dok smo se mi rodili .. nitko ništa o tome nije govorio .. to je bilo "pod normalno" što se sad preokrenulo .. :-?
Moja curka je već velika .. niti tada se nije postavljalo to pitanje ... al ja sam bila frik kojoj vragec nije dao mira te sam se tada dok sam bila trudna .. imala sam srecom net .. malo istraživala .. imala živog dječaka pored sebe kojem je cjepivo naškodilo ...

Evo jedne pametne majkice .. nisam odolila ...


Cijepiti li dijete protiv gripe?

Pitanje: Preporučujete li djecu predškolske godine i mališane od godine dana cijepiti protiv gripe? Zanimaju me argumenti za i protiv. Hvala.

Giovana Armano, dr. med.Giovana Armano, dr. med.

Odgovor:
Cijepljenje protiv gripe se preporuča djeci koja pohađaju vrtić.



Ako vaše dijete ne ide u vrtić ne treba ga cijepiti, ali treba biti oprezan u izlaganju djeteta drugoj vrtičkoj djeci ili odraslima koji potencijalno mogu imati gripu u sezoni gripe. Dakle, ako dijete nije cijepljeno u sezoni kada vlada gripa ne bi ga u tom razdoblju trebali voditi u igraonice, kazališta, šoping centre i na dječje rođendane.

Dijete koje pohađa vrtić i školu trebalo bi se cijepiti jer je gripa izuzetno kontagiozna (zarazna. U kolektivu je dovoljno da jedno dijete ima gripu i tako zarazi veliki broj ostale djece.

Cjepivo od gripe nema nuspojava. Naravno treba biti oprezan kod djece koja imaju alergiju na jaje, ali drugih kontraindikacija nema.

Posebno se preporuča cijepljenje djece kroničara (npr. djece sa srčanim manama, astmom, dijabetesom…).

Gripa najčešće nije teška bolest, ali se može komplicirati. Soj H1N1 se, na žalost, pokazao dosta invazivnim te je ipak dobro da se organizam djeteta zaštiti cijepljenjem.
Doslovno iz krajnosti u krajnost .... Bljack :ohnoo:

Želim svu sreću Maji i Dini ... :thumbsup: samo napred =;

Za Dinu i Maju ... Ima i moj post što se cjepiva tice .. je malo poooduži al isplati se pročitati ... :)

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !! Broj posta: #26 Postby M & M
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la M & R »

KAZNENA PRIJAVA BARANJSKOM BRAČNOM PARU

Tri godine zatvora jer
odbijaju cijepiti dijete?!

Marko i Kristina Benić uvjereni su da su prva dva cjepiva kriva za konvulzije kod Patricka
JOŠ VIJESTI
Stipendije za srednjoškolce

NEUOBIČAJEN POTEZ VLASNIKA OSJEČKE TVRTKE
Komak podignuo kapelicu u krugu Pivovare
HSP AS želi Markić na listi
Kazna do tri godine zatvora za oba roditelja i oduzimanje roditeljske skrbi prijetnja je kojom su se ovih dana suočili Marko i Kristina Benić zbog odluke da svog 15-mjesečnog sina Patricka i 3,5-godišnju kćerku Laru više ne cijepe, što je do sada nezabilježen slučaj u Hrvatskoj.
Naime, i ovaj bračni par iz Belog Manastira, kao i mnogi roditelji u Hrvatskoj, vjeruje da ima opravdane razloge da dijete ne cijepi.
Teška infekcija
- Patricka sam rodila u listopadu 2012. u KBC-u Osijek, gdje je primio sva redovna cjepiva, no kada smo došli kući, primijetili smo da mu podrhtavaju nogice. S mjesec dana išli smo na prvu redovitu kontrolu, gdje je pedijatrica utvrdila da podrhtavanje ekstremiteta nije normalno i poslala nas u KBC Osijek na detaljnu obradu pa je s nepunih mjesec dana završio na sedam dana u bolnici, gdje su mu rađene brojne pretrage zbog sumnji na konvulzije. Suprug i ja odmah smo posumnjali na cjepivo, a kada je napunio dva mjeseca, došlo je vrijeme za novo cijepljenje i nevoljko smo pristali na njega. No, Patricku je usred noći temperatura skočila na 42 stupnja, te smo hitno otišli u KBC Osijek, gdje je specijalist nefrolog utvrdio da dijete ima tešku uroinfekciju. Zadržan je na liječenju 10 dana, a ispostavilo se da ima E.colli, te nam je doktorica rekla da se bakterija aktivirala zbog cijepljenja zbog kojeg je pao imunitet. To je bila kap koja je prelila čašu i odlučili smo da više nikad nećemo cijepiti svoju djecu. Naime, specijalistica nam je rekla da kod Patricka postoji opasnost da mu se bakterija aktivira svaki put nakon cijepljenja, a zbog liječenja jakim antibioticima zbog spomenute uroinfekcije Patrickov probavni sustav je uništen i od tada pati od kronične opstipacije, te mu je uveden specijalni režim prehrane. No, što se tiče konvulzija, one su se nakon drugog cijepljenja pojavljivale češće i intenzivnije, ali sada nakon godinu dana od posljednjeg cijepljena one su potpuno nestale - priča Kristina Benić.
Kazneni progon
No, zbog odbijanja cijepljenja supružnici Benić već su bili na Prekršajnom sudu u Belom Manastiru, a sutkinja im je zbog financijske situacije kaznu smanjila na 500 kuna. No, nakon što su i drugi put odbili cijepiti dijete posjetili su ih djelatnici Centra za socijalnu skrb, te su dobili rješenje Zavoda za javno zdravstvo da plate kaznu od 2.000 kuna. “U međuvremenu smo dobili prijetnju Centra za socijalnu skrb da će nam ako ne cijepimo dijete oduzeti roditeljsku skrb nad njim, a najšokantnije je što je Centar podnio zahtjev za kaznenim progonom mene i supruga, i to zbog kaznenog djela povrede djetetovih prava. U ponedjeljak navečer došla nam je policija i isprepadala djecu, i to kako bi nam uručila poziv za obavijesni razgovor, a na temelju kojeg je inspektorica napravila zapisnik, koji je poslan na razmatranje Državnom odvjetništvu, koje će na temelju njega i zahtjeva Centra odlučiti postoje li osnove za kazneni progon. To je uistinu presedan u Hrvatskoj jer je Zakonom o zaštiti pacijenta predviđen tek prekršajni progon i kazna od 2.000 kuna”, priča ogorčena Kristina.
Nefreteta Z. EBERHARD
:-o
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la luther7hrol »

Mislim da je najbolje da sve više mladih parova odluči napustiti ovu zemlju, možda kada ostanu samo starci, političari i "Ultraši", netko promisli što se to dogodilo... :ohnoo:
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la pecurko »

Ja isto nisam pametan šta ću.

Da nagovorim ženu da se porodi doma, da dete ne prijavimo vlastima uopšte, da odemo nekud na selo i tamo ga podižemo dok bolja vremena ne dođu.
Onda opet ono gubi sve one muke i lepote školovanja, odrastanja, sticanja prava na normalan život.

Da ga prepustim u ruke savremene medicine i da se molim svim svojim bićem da bude snažno i jako i da mu nikakvo zlo to ne donese, a da opet ima život normalnog deteta.

Da bežim negde daleko neću i ne želim.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la M & R »

pecurko je napisao/la:
Da bežim negde daleko neću i ne želim.
Nažalost možemo bježati i naci rješenje u tome .. al opet .. to nije rješenje .. opet cemo se sa time sresti jednoga dana .. htijeli mi to ili ne .. :-?
Vjerujem da ti nije bilo lako jer ni meni takođe nije bilo lako uza sve dokaze koje sam imala ... :rolleyes:
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la Beyond Le Fov »

[media]link[/media]


opsežno o cjepljenju: http://atma.hr/nevjerovatno-ono-o-cemu- ... f2863a44a4
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la luther7hrol »

Znam da nije rješenje bježati, rekao sam to u afektu, ali da riskiram svoju kožu zbog svoje zemlje, to bih mogao, vjerojatno i želio, ali zdravlje svog djeteta, nisam siguran...
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la M & R »

luther7hrol je napisao/la:Znam da nije rješenje bježati, rekao sam to u afektu, ali da riskiram svoju kožu zbog svoje zemlje, to bih mogao, vjerojatno i želio, ali zdravlje svog djeteta, nisam siguran...
Kužim totalno ► prošla sam sve te peripetije .. imam dijete (koje nije više dijete, u najluđim godinama je :cheesy: ) te sam po pitanju cjepiva imala olakotne okolnosti stoga ne znam kako je boriti se sa doktorima, vlastima i inima. Znam jedino da je dijete na prvom mjestu svakom (naravno ima onih iznimaka ► ne brigaju za njih ► to već druga tema) pa tako i tebi skupa sa tvojom drugom polovicom, ali čujem da se i ljudi koji žive u Italiji pitaju što im je činiti kako im dolazi na red prvo cjepivo koje bi dijete trebalo primiti..
Jednom i tomu treba stati na kraj, kakav će ishod svega toga biti, to ćemo tek vidit i saznat kroz koju godinu .. :-s
Naravno ►►► SVAKOM želim što bezbolniju borbu i da dobijete prava koja zaslužujete kao i svaka osoba u našem univerzumu! Nije lako to znam .. al jednom će morati i tome doći kraj ...
Priče na koje svakodnevnom nailazim, čitam .. doslovno mi mukica od svega što se događa ... :ohnoo:

Što reči na ovo ... osobno sam ostala bez teksta kad sam pročitala ...


S čijim životima se igra HZZO? Sa životima vaše i naše djece!

Dok sa druge strane .. kao da se po tom pitanju ipak počelo mouve-ati na pozitivno .. Digla se više nego velika prašina koja se ne može samo tako staviti pod tepih i muk ..
Kao da su se ljudi počeli buditi .. počeli biti svjesni nekih stvari te započeli borbu za svoje najdraže. Davnih dana se čovječanstvo trebalo probuditi po pitanju nekih stvari .. al svi znamo kako je .. bolje zatvoriti oči i ajmo dalje jer su borbe teške, a treba izdržati i ostati hladne glave da ne explodiramo !!!
Ima još mnogo stvari, znamo i sami, gdje ljudi zatvaraju oči, valjda im tako jednostavnije.
Osobno, preokrenula bih sve da se izborim za svoja prava .. makar me iza rešetaka stavit .. iako i ovako svi živimo u "zatvoru" - dok je nekolicina nas probuđeno, barem dio nas je probuđeno ako ne u potpunosti koji želimo učiti, učimo, želimo se boriti protiv loših stvari i nepravde što i činimo .. onaj ostatak ►► niti vidim niti čujem ... neka im sa srećom .. Drago mi što vidim kako iz dana u dan sve više onih koji počinju otvarati oči, učiti, boriti se .. Samo još da se pokrenu oni koji su u potpunosti uspavani kao da ih nije briga ni za što .. :ymapplause:


Sud priznaje da vakcine izazivaju autizam!

Kao što sam i rekla .. Svako ima prava odlučivati što će i kako će sa sobom, svojom djecom dok su maleni, dok ne postanu punoljetni kako bi mogli sami za sebe odgovarati.
Ne uvažavam nimalo da bi itko drugi ►► pogotovo država odlučivala u moje ime odnosno u ime moga djeteta .. kako da ne .. :eeek:
Protiv toga se borim od kako sam postala svjesna sama sebe stoga tako i učim svoje dijete kao što i uvažavam svako njeno mišljenje i odluke, osim ako nije nešto ... bla .. :bigsmilee:
Zadnja izmjena: M & R, dana/u 07.02.2014, 20:39, ukupno mijenjano 1 put.
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la pecurko »

Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la Devil'sChase »

Ovome svemu se mora stati na kraj više, ova država je jebeni nazgul, a farmacija je witch king koji ju jaše.
Šta se tiče nas "kontaminiranih", skupit ćemo se jednom i svi otić na čišćenje od vakcina uz vodstvo duha kambo žabe. No priroda nam je najveći hram te šaptač rješenja za zdravlje, trebamo je slušati što nam govori i održavati se i liječiti njome. Ipak, sjetimo se, rekoše witch king, " i cannot be killed by a man". I što je bilo, običan čovjek iz naroda, jedna plavokosa žena, zabiše mu mač u glavu punu tame i vrtlog sudbine ga cijeloga isisaše, do svake zadnje čestice, atoma. Aragorn, the new king, prvo šta je napravio je spalio sve farmacijske zablude i svima pojelio ulje sreće :D (Moram malo nekakvog entuzuijazma glupog udjelit, naspram kolko je depresivna ova cijela tema :()
Odgovori