!! Opasnosti Cijepljenja !!

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la Zeleni Palac »

U jednu ruku bi i bilo dobro da postoje djeca koja nisu cijepljena. Al nek to onda bude veca skupina tak da mogu dobit poseban vrtic. Tak da imamo na jednon kupu djecu koja nisu cijepljena, a na drugom kupu onu koja jesu, te da se oni sto manje dodirivaju.
Ne sad iz razloga diskriminacije ili tome slicno, nego da se dobije sto cisci uzorak i rezultat.
Cijepljenja jesu nuzna, tj. definitivno jesu bila, al aj priznam, neke bolesti smo skoro iskorijenili, za neke postoji adekvatno ljecenje, higijenske navike su drugacije... Ako netko zeli riskirat, neka riskira. Mozda su u pravu, mozda i nisu. To necemo saznati sve dok netko ne proba na vecoj skali.
Ps. Uvjek mozete raspisat referendum. O.o
Ili ovo s jehovinin svjedocima. Brijem da to prolazi.
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la Psychonaut »

Mislim da situacija sa vakcinacijom nije crno-bijela, kao sto cesto izgleda.
Cinjenica je da su brojne bolesti gotovo iskorijenjene zahvaljujuci vakcinaciji. Ali postavlja se pitanje koje su nam vakcije zaista potrebne, i da li posjeduju negativne efekte(i koliko), pogotovo radi o "koktel efektu"(kombinovanju raznih lijekova koji u kombinaciji postaju stetni).
U svakom slucaju, ovo e tema o kojoj definitivno nisam dovoljno informisan. Da cekam dijete, morao bih se dobro informisati :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la pecurko »

U najprostijem razmišljanju to ide ovako:
1. Dete se rađa zdravo (ukoliko su isključeni nasledni činioci)
2. Vakcina nije lek već preventiva koja u biti ima experimentalni karakter, jer niko ne tvrdi da dete bez obzira na vakcinaciju neće oboleti od navedenih bolesti.
3. Vakcine sadrže žive ćelije sposobne za diferencijaciju i razmnožavanje.
4. Za najopasnije ot tih bolesti postoje adekvatni načini lečenja, što znači da sama preventiva više nije neophodna.
5. Odbijanjem vakcinacije ne krši se zakon o pravu na lečenje jer kao što smo rekli dete je zdravo i samim tim nije pacijent.
6. Nus pojave su toliko česte i teške i predstavljaju ustvari odgovor organizma na strana tela koja su uneta putem vakcina (mada se sad dodaju i kompleksi koji menjaju imuni sistem kako telo ne bi ni reagovalo na to.) Zbog tako jake odbrane organizma se rade i revakcinacije kako bi bili sigurni da će se "primiti".

JA ću dati sve od sebe ko Don Kihot. :ohnoo:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Psychonaut je napisao/la:Mislim da situacija sa vakcinacijom nije crno-bijela, kao sto cesto izgleda.
Cinjenica je da su brojne bolesti gotovo iskorijenjene zahvaljujuci vakcinaciji. Ali postavlja se pitanje koje su nam vakcije zaista potrebne, i da li posjeduju negativne efekte(i koliko), pogotovo radi o "koktel efektu"(kombinovanju raznih lijekova koji u kombinaciji postaju stetni).
U svakom slucaju, ovo e tema o kojoj definitivno nisam dovoljno informisan. Da cekam dijete, morao bih se dobro informisati :)
Da, al kužiš, nažalost mi obični ljudi se moramo informirati o tim stvarima i uzeti stvar u svoje ruke umjesto da naši doktori vode računa o tome, pa zato i postoje, da imamo povjerenje u njih i da nas lječe. Ali sve je naopako u ovoj našoj bolesnoj civilizaciji, pa tako i kod doktora nije moral glavni pokretač njih kao osoba i onog čim se bave već novac. Njima je jednostavno to posao kao nekom automehaničaru popravljanje auta, odnose se prema ljudima kao prema strojevima bez srca, rade u skladu s programiranim s fakulteta i naređenim uz mito od onih na vrhu svoje profesije. Svako od njih kome proradi moral mora se suočiti s ozbiljnim posljedicama i bit će mu teško zadržat posao. Hipokratova zakletva je samo na papiru, a kad dođe do preuzimanja odgovornosti svi prstom ukazuju na drugoga.

Novac pokreće ovaj svijet, ne moral. I siguran sam da oni koji imaju brdo i brdo para (farmaceutska industrija) da će uložit svu inteligenciju koju mogu upotrijebiti da nađu način kako da prodaju svoje proizvode i zarade bilijune, njima nije bitno nimalo kolika je efikasnost i sigurnost njihovih proizvoda, bitno je prodati i bitno je izmanipulirati rezultate studija.
Psychonaut je napisao/la:Cinjenica je da su brojne bolesti gotovo iskorijenjene zahvaljujuci vakcinaciji.
Vidiš ovo je pretpostavka ne činjenica. Jedna vrlo logična pretpostavka u koju smo svi uvjereni iz nekog razloga, a nije istina. Kao što ovi doktori koji se bave sa provjerama sigurnosti cjepiva govore, a i gledao sam jedan dokumentarac gdje je jako dobro sve prezentirano u grafovima s brdo statističkih informacija... bolesti zbog kojih se danas cijepimo su već bile mnogo vremena u padu prije nego su cjepiva uopće došla na tržište, zbog drugih čimbenika, ponajprije zbog naglog povišenja higijenskih uvjeta i standarda života. Sve te bolesti su praktički nestajale prije nego su cjepiva došla, jednostavno statistički podaci to nedvojbeno prikazuju. I bili su tu grafovi koji prikazuju ogromni i nagli porast autoimunih bolesti od kad su cjepiva uvedena. Sjećam se da su autizam vrlo usko povezali s problemom cjepiva. Ali taj prirodni pad razvoja bolesti je savršeno vrijeme za plasirati proizvod kao što su cjepiva, i savršena podloga za uvjeriti nekoga da su upravo cjepiva zaslužna za iskorijevanje bolesti. Manipulacija.

Na kraju krajeva sva profesija prizna da cjepiva nisu sto posto učinkovita, čak daleko od toga, ovisno o kojem je riječ. Npr. ovo za gripu ne funkcionira, zbog prebrze mutacije virusa gripe, i to se zna. Ali ipak farmacija uspije zaraditi milijune na neobrazovanim ljudima. Isto kao i oni koji piju umjetne vitamine u tabletama, nema učinka. Sve što netko može platiti i kupiti budite sigurni da će postojati na tržištu, neovisno o koristi.
Smatrate li sva cjepiva nepotrebnim i štetnim? Cijepite li svoju djecu?

Nemam djece. No da ih imam, ne bih ih cijepila. Cjepiva su nepotrebna jer je većina infektivnih bolesti iskorijenjena putem bolje sanitacije i prehrane mnogo prije nego što su cjepiva dovedena u širu uporabu. S druge strane, prekomjerno cijepljenje je jedan od glavnih razloga što su danas u alarmantnom porastu autoimunološke bolesti i neurološki poremećaji. Ogromna literatura svjedoči o tome ali nažalost, malo ljudi nađe vremena da je prouči. Najveća obrana od bolesti je u zdravoj hrani, higijeni i 7-8 sati spavanja dnevno, no od takvog pristupa farmacijska industrija ne može zarađivati. Uistinu, među današnjim medicinskim postupcima, cijepljenje je jedno od onih s najmanje čvrstog znanstvenog utemeljenja.
Lucija Tomljenović, PhD
i btw. žene doooobro razmislite o cijepljenju protiv HPV-a. Do sada nisam pročitao o nikakvoj koristi a od broja kroničnih slučajeva mi se ledi krv u žilama. Na ovom linku ima mnogo o tome: http://www.naturalnews.com/Gardasil.html

Gardasil HPV Vaccine Hoax Exposed
[media]link[/media]

ova udruga bi mogla pomoć hrvatima: http://www.zivot-ili-cijepljenje.hr/
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la luther7hrol »

Jeza me prolazi od tih cjepiva. Da sam barem prije znao ono što znam danas, i da su bar moji roditelji to znali, i roditelji mojih roditelja... Tko zna koliko sam propatio zbog raznoraznih bolestiju koje sam imao kao dijete, sve zbog cjepiva. Pa svake zime cjepivo protiv gripe, a uvijek sam imao gripu. Uvijek mi se bilo teško koncentrirati u školi, počev od 4. ili 5. razreda osnovne, što bi opet mogla hrpa cjepiva koju su nam davali u toj dobi...

Prevareni smo da mislimo da nešto temeljno nedostaje u nama kao bićima, pa se ne rađamo s potrebnim imunitetima i kompletni, nego nam za taj "imunitet" i "kompletnost" trebaju ubrizgavati kemikalije i otpad iz alumijske industrije dok služimo kao zamorci za opću depopulaciju/sterilizaciju koja nam se već događa. Evo, i Bill Gates je priznao, i to javno, na TED konferenciji, da ima samo jednu želju ona bi bila da se riješi problem prenapučenosti putem naprednog cjepiva :sad:

Bojim se imati dijete u ovom izopačenom svijetu. Da ga imam, razmišljam bih li ga uopće upisao u knjigu rođenih kad će mi ga već oduzeti ako ga ne dam cijepiti! :ohnoo:
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la M & R »

Jeza nas prolazi svih nas koji imalo nesto vise znamo od onih "običnih" ljudi koji za to niti ne mare, to im pod normalnim .. Svoju kcer nisam htjela dati cijepiti na neke stvari al onda je dosao upravo onaj problem koji spominje ...
Ninti je napisao/la: Uglavnom može se odbiti i onda ti oni to upišu u djetetov karton i potpisuješ izjavu da ga ne želiš cijepiti na vlastitu odgovornost.. No tu priči nije kraj - kasnije dijete ne možeš upisati u vrtić ako nije primilo određeni broj cijepiva (tipa 15tak raznih cijepiva do 6te godine..- svake godine taj broj je sve veći!) također kod upisa u školu uvjet je da je dijete primilo sva cjepiva..
Izborila sam se tako sto sam imala zivi dokaz pored sebe ►► nazalost je to bio od moje kceri bratic koji je stariji te je na određeno cjepivo odreagirao sa vrlo visokom temp. da su mu okice pobjegle svako na svoju stranu te je kao beba nosio poveze kako je imao visoku dioptriju .. Sreća u nesreci ..

Pisu ...


ŠTETNOST CIJEPLJENJA DJECE
– Jesu li cjepiva korisna ili štetna? (1)

by VELIMIR G.

autizam

Cijepljena djeca sklonija autizmu

Hrvatskoj javnosti dobro je poznat slučaj dr. sc. Srećka Sladoljeva kada je upozorio javnost na moguće štetne zdravstvene posljedice uzrokovane cjepivom protiv svinjske gripe. U kolovozu ove godine dr. Sladoljev je za Slobodnu Dalmaciju izjavio: „Djecu trujemo cjepivima!“ Reakcije na ovu izjavu ponovno su bile izrazito negativne. Oni koji upozoravaju na moguće štetne posljedice uzrokovane cjepivom najčešće se proglašavaju „neupućenim osobama koje koriste netočne, neprovjerene informacije pročitane na internetu“. Međutim, prešućuje se jedna vrlo važna činjenica – diljem svijeta mnogi stručnjaci podigli su svoj glas i upozoravaju na štetne posljedice koje mogu biti uzrokovane cjepivima. I, dakako, postoje dokazi o štetnim učincima cjepiva, stručnjaci u posljednje vrijeme mnogo pišu o tome, a održavaju se i tzv. webinari.

Izvor: hrvatski-fokus.hr

Marija Kuhar, dr. vet. med.
U listopadu je Željko Jovanović, ministar znanosti, obrazovanja i športa najavio da se od slijedeće godine uvodi obvezna predškola. No, mnogima je „promakla“ još jedna vrlo značajna, zabrinjavajuća izjava ministra Jovanovića, koji je izrazio zabrinutost porastom broja djece s teškoćama u razvoju u predškolskoj dobi: „Školske godine 2005./2006. bilo je 3 posto takve djece, a školske godine 2012./2013. čak ih je 6 posto. U RH je trenutačno 2072 djece – osnovnoškolaraca koji se školuju u 19 ustanova s posebnim programom“.

Potrebno je ovdje istaknuti da je osnovano „Međunarodno medicinsko vijeće o cijepljenju“ čiji članovi su ugledni liječnici, pedijatri, neurokirurzi i neurolozi, imunolozi, biolozi itd. Oni su proveli neovisno i znanstveno istraživanje na temelju kojih su došli do određenih zaključaka koje možete pročitati u dokumentu pod nazivom: „Cjepiva: saznajte pravu istinu – liječnici, medicinske sestre i znanstvenici u zaštiti Vašeg djeteta i Vas“.

Tedd Koren, DC tvrdi slijedeće: „Disleksija, minimalno oštećenje mozga, hiperaktivnost i poremećaj deficita pažnje, autizam, alergije, vizualne i mnoge druge neurološke bolesti koje se danas sve zajedno nazivaju „poremaćaj u razvoju“, jedva da su postojale prije programa masovnog cijepljenja“. Vjerojatno 20 posto američke djece – jedno od pet – pati od „poremećaja u razvoju“. Ovaj zaprepašćujući broj „poremećaja u razvoju“ gotovo uvijek je uzrokovan encefalitisom. A primarni uzrok encefalitisa u SAD-u i drugim industrijski razvijenim zemljama je program cijepljenja djece.

VIDEO: Dr. Tedd Koren koji razotkriva pravu istinu o cjepivima.

[media]link[/media]
http://youtu.be/5KcFgp0ymMs

Budimo jasni, najveći dio od milijuna američke djece i odraslih koji pate od autizma, nervnih napadaja, mentalne retardacije, hiperaktivnosti, disleksije i drugih poremećaja u razvoju, svoje „mentalne poremećaje“ duguju nekom od cjepiva protiv dječjih bolesti, tvrdi dr. Joseph Mercola. Prije 40-50 godina djeca se nisu cijepila sve dok nisu navršila 6 godina života i krenula u školu. U to vrijeme neurološki poremećaji bili su vrlo rijetki. Danas, djeca se cijepe po rođenju protiv meningitisa (HiB – Haemophilus influenzae tip B) i tako započinju svoj dugi put cijepljenja u dobi od samo 2 mjeseca, prije nego što je krvno-moždana barijera u potpunosti razvijena. Pregled medicinske literature diljem cijelog svijeta otkrit će mnoge stručne članke u kojima se cijepljenja povezuju s mnogim neurološkim poremećajima. Prije 1940-ih godina autizam je bio vrlo rijedak, a mnogi nikada nisu ni čuli za njega. Kada je sredinom 1940-ih započeo program masovnog cijepljenja djece, tada je „rođen“ i autizam. U početku, autizam se javljao samo kod djece čiji roditelji su bili bogati, jer cijepljenja nisu bila besplatna i sponzorirana od vlade kao danas. Kasnije, kada je vlada počela sponzorirati program cijepljenja, tada je autizam postao „bolest“ svih klasa.

Psihijatri su u početku imali poteškoće i autizam su prozvali „sindrom hladne majke“, smatrajući da majka ne posvećuje pažnju djetetu. Govorili su da je to posljedica majčinog „hladnog“ srca, pa je dijete zato autistično i povučeno u sebe. Međutim, kasnije studije nisu podupirale ovu teoriju i takvo mišljenje, jer u obiteljima s više djece najčešće je samo jedno dijete bilo autistično dok su druga djeca bila normalna. Ono najbitnije im je promaklo – a to je da je hladna igla liječnika uzrok problema, a ne „hladno srce majke“.

Djeca s autizmom stvaraju antitijela protiv vlastitog mozga, što autizam ubraja u auto-imunološka stanja. Singh je proveo kompilaciju ne-znanstvenog, anekdotalnog istraživanja kod 88 autistične djece čiji roditelji su ga kontaktirali. Od ukupnog broja, njih 51 su izjavili da su simptomi autizma započeli ubrzo nakon cijepljenja protiv ospica-zaušnjaka-rubeole, dok je 36 izjavilo da su problemi započeli nekoliko dana nakon cijepljenja protiv DPT (difterija-tetanus-pertusis). Činjenica da je autizam uzrokovan cjepivom ne može se negirati.

Cjepivo protiv pertusisa (hripavac) je izrazito neurotoksično i u laboratorijskim istraživanjima koristi se za izazivanje oštećenja mozga kod laboratorijskih životinja u svrhu znanstvenih studija. No, ako se kod djeteta razviju moždani problemi nakon DPT cjepiva, tada će vam reći da je to slučajno ili genetski. Poznata je činjenica da cijepljenje povećava demijelinaciju, a to je proces koji se povezuje s mnogim neurološkim bolestima. Mijelin ima ulogu u vanjskoj zaštiti neurona, vrlo slično plastičnom omotaču koji štiti električne žice. Kada je mijelin oštećen, tada za posljedicu imamo neurološke poremećaje. Danas prevladava encefalitis kao posljedica cijepljenja i on je česta pojava – mnogo češća nego mi to želimo priznati, a razlog je taj što su sva cjepiva neurotoksična.

Nije pitanje u tome kako se kod jednog djeteta nakon cijepljenja razvije encefalopatija a kod drugog ne. Sva djeca su zahvaćena ovim procesom, ali neka više od drugih. Na primjer, kada dijete snažno i jako plače nakon cijepljenja, tada se to smatra normalnom reakcijom i čak se registrira u medicinskom kartonu. Kasnije, kada to isto dijete vrlo sporo govori i ima poteškoće u govoru, kada ‘polagano’ uči (što je danas učestalo), ili ima slabo razvijenu sposobnost kretanja, pa tko bi znao uzrok. Djeca koja nisu cijepljena prije prohodaju, prije počnu govoriti, te imaju visok stupanj okretnosti i spretnosti već u ranijoj dobi.

Cijepljenja imaju vrlo neurotoksično djelovanje i povezuju se s mnogim neurološkim poremećajima, poput encefalopatija, epilepsije, konvulzije, poremećajem hiperaktivnosti i deficitom pažnje, problemima u učenju, autizmom, mentalnom retardacijom, depresijom, anksioznošću, poremećajima središnjeg živčanog sustava, paralizom, Guillain-Barreovim sindromom, nervna gluhoća, sljepoća i sindromom iznenadne smrti dojenčadi (tzv. smrt u kolijevci). Neurološki poremećaji uzrokovani cijepljenjem su brojni i različiti. Cijepljenje snizuje kvocijent inteligencije (IQ), te doprinosi očiglednim mentalnim poremećajima i neurološkim bolestima:
Encefalitis
Ataksia / apraksia
Retardacija
Paraliza izazvana meningitisom
Paralytic polio
Guillain-Barré sindrom
Lupus
Hiperaktivnost – poremećaj hiperkativnosti i deficit pažnje, te poteškoće u učenju
Bolest demielinizacije
Auto-imune bolesti i epilepsija
Konvulzije – nervni napadaji
Sljepoća
Gluhoća
SIDS (Sudden infant death syndrome) – sindrom iznenadne smrti dojenčadi
Epilepsija
Mentalna konfuzija – smanjen kvocijent inteligencije (IQ)
Tumori mozga (SV-40)

(Nastavak slijedi)
Izvor: hrvatski-fokus.hr

Marija Kuhar, dr. vet. med..

Zbirka snimki koje prate vezu cjepivai autizma, kao i studiju Wakefields, koja je digla mnogo prašine i uzburkala duhove, kao i pokušaj zataškavanja.

[media]link[/media]
http://youtu.be/6-W7qL36PxI

ŠTETNOST CIJEPLJENJA DJECE – (2)
Autizam i cijepljenje – Postoji li veza?

by VELIMIR G.

Poslovni ‘mogul’ Donald Trump izabrao je obilježavanje Svjetskoga dana svjesnosti o autizmu kako bi jasno pokazao svoje čvrsto uvjerenje o povezanosti spektra autisničnih poremećaja sa cijepljenjima. „Mi nikada prije nismo imali nešto slično ovome danas. Ovo danas – to je prava epidemija. Broj se povećavao posljednjih deset godina. Povećao se i posljednje dvije godine. Ma znate, kada tako maleno dijete koje jedva teži 5,4 kg odnesete u ordinaciju liječnika koji djetetu ubrizga tako veliku količinu cjepiva odjednom… Jeste li ikada vidjeli tu dozu cjepiva? To je strašno… mislim na dozu.

Izvor: hrvatski-fokus.hr

Marija Kuhar, dr. vet. med.
Ja osobno poznajem ljude čija djeca su bila odličnog zdravlja, a nakon cijepljenja ova djeca više nisu bila ista… više nisu bila zdrava“. Donald Trump je naglasio kako njemu nisu potrebne nikakve informacije o provedenim „studijama“ koje navodno dokazuju sigurnost i učinkovitost cjepiva, jer on osobno vjeruje onome što vidi vlastitim očima – a to je da djeca nakon cijepljenja obolijevaju. Stoga poručuje: „Ljudi, ne budite kao ovce. Gledajte… i razmišljajte o onome što vidite!“
[img][img]media/images/1387136024.jpg[/img] Marija Kuhar, dr. vet. med.[/img]

Dr. Leonard Horowitz nije slučajno stvorio novu „kovanicu“ poznatu kao „holokaust cjepivom“. Naime, šestogodišnje dijete u SAD-u ukupno je do ove dobi bilo izloženo 17 cjepivima, primilo 36 injekcija s 50 doza antigena! Slučajno ili ne, epidemija autizma započela je 1989. – dakle, istodobno kada i novi program, odnosno plan cijepljenja. A od 2012. taj broj će se još dodatno povećati. Autizam je bio rijedak još 1980-ih godina, a prema procjenama tada je na 10.000 djece svega šestero bilo autistično. Već krajem 2009. stručnjaci objavljuju zabrinjavajući podatak: u razdoblju od 1990. do 2009. stopa autizma povećana je za nevjerojatnih 1000 posto. Tek sada su mnogi počeli zabrinuto vrtjeti glavama i zbunjeno pitati: „Što se to događa? Koji je uzrok?“ Potrebno je naglasiti da su mnogi stručnjaci već ranije upozoravali o mogućoj vezi između cjepiva i autizma. Svake godine suočeni smo sa sve većim i većim brojem djece kod kojih su dijagnosticirani autizam i poteškoće u učenju. U posljednjih deset godina Velika Britanija je suočena s katastrofalnom epidemijom autizma – bilježi porast od čak 1500 posto.

Općenito, kod djece u SAD-u na 100 djece registrirano je jedno dijete s autizmom. U Kaliforniji jedno dijete od njih 150 ima autizam – samo u razdoblju 2001./2002. zabilježen je porast autizma za 54 posto. No, u nekim područjima stopa autizma je još veća, na svakih 50 djece dolazi jedno autistično dijete!

Stručnjaci Međunarodnoga medicinskog vijeća o cijepljenju proveli su jedno istraživanje u zajednici Amiša koji svoju djecu u pravilu ne cijepe! Djeca u zajednici Amiša izvrsnog su zdravlja: od 19.500 djece samo kod četvero je registriran autizam. No, ističe se kako je od ovih četvero autistične djece jedno dijete bilo izloženo visokoj dozi žive iz elektrane. Preostala tri djeteta bila su cijepljena, s napomenom da je jedno dijete posvojila obitelj iz zajednice Amiša (dijete nije bilo iz zajednice Amiša). U zajednici Amiša iz sjeveroistočnog područja države Ohio registrirano je jedno autistično dijete na 10.000 djece, dok u zajednici Amiša sjevernog područja države Illinois kod 35.000 djece nije registrirano ni jedno dijete s autizmom.

Prema procjenama europske međunarodne organizacije „Autism-Europe aisbl,“ u Europskoj uniji trenutačno je registrirano oko 3,3 milijuna ljudi s autizmom. Ova europska organizacija bori se za unaprjeđenje prava osoba s autizmom kao i za prava njihovih obitelji s namjerom poboljšanja kvalitete njihovog života. Autistične osobe trebaju posebno i prilagođeno obrazovanje, vježbe za stjecanje vještina, kao i posebne psihološke, medicinske i dentalne usluge. Sada se već nazire problem zbrinjavanja autističnih osoba starije životne dobi, jer u većini europskih država ne postoje institucije za njihov smještaj.

Cjepivo slabi imunološki sustav

U Hrvatskoj je prema objavljenim podatcima (29. 3. 2012.) registrirano 8000 autistične djece, a isto toliko ih je navodno registrirano i 2009. Točan broj autistične djece i odralih osoba u Hrvatskoj vjerojatno nije poznat, jer se autizam još uvijek teško prepoznaje i dijagnosticira, naročito u manjim lokalnim zajednicama. U razdoblju od samo 24 godine, broj od nekoliko cjepiva povećao se ukupno na čak 50, a uskoro će doći i nova cjepiva. Budući se zdravlje naše djece sve više i više pogoršava, suočeni smo s pravom zdravstvenom krizom, pa se stoga sve više liječnika, pedijatara i roditelja s pravom pita: „koji je pravi učinak svih cjepiva“?

Učinak cjepiva na imunološki sustav djece najvjerojatnije nije dobar i neškodljiv, jer istodobno imamo pojavu sve većeg broja djece s astmom, alergijama, autizmom, autoimunim bolestima, dijabetesom, gojaznošću, određenim kancerogenim bolestima, a na kraju ovog podužeg popisa nalazi se – rastuća epidemija poremećaja u razvoju! Stručnjacima je poznato da navedene zdravstvene probleme i poremećaje mogu uzrokovati i antibiotici, teški metali, kemikalije, osobito kemikalije iz elektronske industrije itd. No, poznata je i činjenica da se u mnogim cjepivima nalazi jedna tvar, točnije kemijski spoj imenom „timerosal“ koji ima ulogu konzervansa u cjepivu, a u čijem sastavu je živa, koja je poznata kao vrlo štetna tvar za organizam, a osobito za živčani sustav!

Navodno postoje cjepiva bez timerosala, pa se savjetuju roditelji i druge odrasle osobe da zahtijevaju cjepivo bez timerosala. Potreban je međutim i dodatni oprez, jer cjepiva protiv gripe za djecu i odrasle još uvijek sadrže timerosal. Američka agencija za hranu i lijekove (FDA) priznala je moguć neurotoksičan učinak timerosala, te je 2004. izjavila kako su cjepiva koja sadrže timerosal povezana s autizmom.

Povezanost cjepiva i autizma

Mnogi stručnjaci i farmaceuti, osobito oni iz farmaceutske industrije tvrdili su donedavno da ne postoji baš nikakva veza između cjepiva i autizma. Međutim, početkom svibnja 2012. na Međunarodnom sastanku o istraživanju autizma održanom u Londonu, objavljeni su rezultati znanstvenog istraživanja o učinku cjepiva na mentalno zdravlje. Istraživanje su proveli znanstvenici Sveučilišta Pittsburgh (University of Pittsburgh) u Pennsylvaniji. Provedeno istraživanje potvrdilo je povezanost cjepiva i autizma. Naime, u svrhu istraživanja mladunčad majmuna makaki (primati) „oboljela“ je od autizma nakon standardne doze cjepiva koja se daju djeci: primijenjen je standardni program cjepljenja kako ga preporučuje američki Centar za kontrolu bolesti i prevenciju (CDC). U istraživanje je bilo uključeno i cjepivo s aditivom timerosal, kao i trovalentno cjepivo ospice-zaušnjaci-rubeola, koje se pokazalo najkontroverznijim cjepivom. Rezultati ovog istraživanja tako su srušili mit o sigurnosti cjepiva kao i njegovoj navodnoj ne povezanosti s poteškoćama u razvoju i autizmom.

(Nastavak slijedi)

Izvor: hrvatski-fokus.hr

Marija Kuhar, dr. vet. med.

ŠTETNOST CIJEPLJENJA DJECE (3)
– Što se stvarno nalazi u cjepivima?

by VELIMIR G.

Međunarodno medicinsko vijeće o cijepljenju provelo je jedno istraživanje o sastojcima cjepiva uz provjeru sadrže li cjepiva aditiv timerosal ili ne.

Prema popisu posebne liste o aditivima u cjepivima američkog CDC-a nalaze se slijedeće tvari:

1. ALUMINIJ – laki metal koji uzrokuje demenciju i Alzheimerovu bolest. Vjerojatno nikada ne biste sebi dali injekciju aluminija.

2. ANTIBIOTICI – kemijske tvari koje stvaraju tzv. „supermikrobe“ otporne na antibiotike, što ima za posljedicu smrt nekoliko desetaka tisuća ljudi samo u SAD-u!

3. FORMALDEHID – kemijska tvar za balzamiranje leševa, visoko neurotoksična tvar s izrazito štetnim učinkom na živčani sustav, uzrokuje sljepoću, oštećenje mozga i grčenje mišića. Međutim, formaldehid kao sastav cjepiva je „prljava tajna“ proizvođača budući se ne navodi u sastavu cjepiva! Uzrokuje mijeloidnu leukemiju, te karcinom sinusa i nosa te nazofaringsa.

4. MONOSODIUM GLUTAMAT (MSG) – je neurotoksična kemijska tvar, a naziva se još i ‘ekscitotoksin.’ MSG se inače nalazi i u mnogim prehrambenim proizvodima, a uzročnik je migrena i glavobolja, oštećenja endokrinog sustava. Ova tvar uopće se ne bi smjela nalaziti u cjepivima!

5. TIMEROSAL – kemijski, organski spoj metil-žive, uzrokuje teška i trajna oštećenja živčanog sustava, budući je živa visokotoksična za mozak! Ne postoji sigurna, minimalna doza žive! Ona se ne smije gutati, dirati ili aplicirati. Tvrdi se kako timerosala više nema u cjepivima, dok se on još uvijek nalazi na listi američkog Centra za kontrolu bolesti i prevenciju/CDC, čime se priznaje da se ipak nalazi u cjepivima!

Američki „Nacionalni toksikološki programi“ (U.S. National Toxicology Programs) priznaju u svojem dokumentu slijedeće (navodim samo najvažnije činjenice):

Cjepiva…. uzrokuju malo ali mjerljivo povećanje razine žive u krvi;
Timerosal prolazi krvnu barijeru mozga i placente!
Timerosal je neurotoksičan i nefrotoksičan (otrovan je za živčani sustav i bubrege!)
Organski spoj metil-žive metabolizira se (tj. razgrađuje) u etil-živu i tiosalicilat; itd.

Timerosal ima baktericidno i fungicidno djelovanje, odnosno sprječava razvoj štetnih mikroorganizama u cjepivu. Važno je svakako istaknuti da propisi zahtijevaju primjenu aditiva timerosala samo u tzv. višedoznim cjepivima (bočica sa više doza cjepiva), dok kod pojedinačnih doza cjepiva nisu potrebni aditivi. Zašto farmaceutske kompanije proizvode višedozna cjepiva a ne pojedinačne doze cjepiva? Razlog je za njih vrlo jednostavan: višedozna cjepiva su jeftinija, a zauzimaju i manje mjesta na policama!

Mike Adams, jedan od najpoznatijih i višestruko nagrađivanih novinara iz područja humanog zdravlja je izjavio: „Nitko normalne i zdrave pameti ne želi živu u mesu od tunjevine, ne želi MSG u svojem sendviču i formaldehid u piću… Zašto onda dozvoljavamo unos ovih štetnih tvari putem cjepiva“? „ Cjepiva su stvorena da nas truju, jer se u njima nalaze štetne tvari – kemijski aditivi, a nemaju ulogu zaštite populacije“. Liječnici i drugi stručnjaci Međunarodnog medicinskog vijeća o cijepljenju stoga pitaju: „ZNADETE LI DA UČINKOVITOST CJEPIVA NIKADA NIJE DOKAZANA?“

(Svršetak u sljedećem broju)

Izvor: hrvatski-fokus.hr

ŠTETNOST CIJEPLJENJA DJECE – (4)
Izvrsno zdravlje necijepljene djece


by VELIMIR G.

Françoise Berthoud, pedijatar i homeopat bio je pozvan u travnju 2009. da održi predavanje na jednoj konferenciji o cijepljenju. Berthoud je prema programu trebao održati svoj govor nakon izlaganja dvoje najboljih francuskih govornika: novinarke Sylvije Simon i biologa Michela Georgeta. „Budući sam u prošlosti čuo njihova izlaganja, meni je bilo potpuno jasno da će biti najbolje ako ću se od teme o cjepivima držati što je dalje moguće“, napisao je Berthoud u pismu upućenom Međunarodnom medicinskom vijeću o cijepljenju. Stoga je Berthoud odlučio govoriti o temi pod nazivom „Izvrsno zdravlje djece koja nisu cijepljenja“, zajedno sa prijateljima Sylvie Simon i Michel Georget. Kasnije je ova njihova suradnja rezultirala izdavanjem knjige u kojoj analiziraju različite životne izbore obitelji čija djeca i ostali članovi se ne cijepe, a ovdje je svakako uključeno slijedeće: porod kod kuće, dojenje, jednostavne terapije, zdrava hrana, mirno životno okruženje i vjera u sposobnost vlastitog organizma da se sam izliječi.

Izvor: hrvatski-fokus.hr

Marija Kuhar, dr. vet. med.

Berthoud navodi: „Kao pedijatar provodio sam mnogo vremena u razgovoru s roditeljima koji vrlo često žele čuti glas koji će umiriti njihove strahove o bolestima i cjepivima. Zajedno smo radili na najbolji mogući način, a sve za dobrobit djece. Mnogi su odlučili da neće uopće cijepiti djecu, dok su drugi strahovali od bolesti, naročito tetanusa“. U pojedinim slučajevima odlučeno je da se cijepljenje odgodi što je više moguće, te da se primijeni i homeopatsko „čišćenje“ poznato kao nosode.

Françoise Berthoud radi u Švicarskoj gdje ne postoji stvarna zakonska obveza cijepljenja, samo golem, snažan ‘društveni’ pritisak. U Francuskoj, samo nekoliko kilometara od njegove ordinacije, u to vrijeme bila su obvezna četiri cijepljenja: BCG (tuberkuloza), što je na sreću 2007. ukinuto, te su ostala samo tri: Di Te Pol (difterija-tetanus-poliomyelitis/dječja paraliza). Temelj izlaganja o izvrsnom zdravlju necijepljene djece Berthoud je našao u vlastitom iskustvu koje je godinama kao liječnik sakupljao, ponajviše zahvaljujući odličnoj suradnji s roditeljima od kojih je uvijek tražio povratnu informaciju o zdravstvenom stanju djeteta ili djece. Najčešće povratne informacije su bile:

- „Moje dijete počelo je kašljati odmah nakon cijepljenja“.

- „On ima stalnu infekciju uha od kada je cijepljen“.

- „Moja 16-godišnja kći uopće nije cijepljena. I gotovo nikada nije bolesna. Ako se i razboli, to traje najviše dva dana“.

- „Susjedova djeca cijepljena su prema programu cijepljenja“. Djeca su neprestano bolesna i primaju antibiotike“.

Na temelju osobnih iskustava, Berthoud je istražio i zdravstveno stanje necijepljene djece diljem svijeta – njegova iskustva dijele mnogi diljem svijeta:

EUROPA

U Englenskoj je liječnik Michel Odent u provedene dvije strudije dokazao da djeca koja nisu primila cjepivo protiv hripavca 5-6 puta manje obolijevaju od astme u usporedbi s djecom koja su cijepljena protiv hripavca. Prva studija provedena je kod 450 male djece iz tzv. „La Leche League,“ dok je druga studija provedena kod 125 djece u „Steiner school.“

Diljem Europe skupina liječnika, uglavnom pedijatara proučavala je 14,893 djece u „Steiner school“ u Austriji, Njemačkoj, Nizozemskoj, Švedskoj i Švicarskoj te su otkrili da su djeca koja žive u „antropozofskim kulturama“ gdje se cijepljenje uveliko izbjegava, mnogo boljeg zdravlja od cijepljene djece. Jedan od istraživača u Njemačkoj istaknuo je kako su u Istočnom Berlinu, prije pada Berlinskog zida, djeca imala mnogo manje alergija od one u zapadnom Berlinu i uopće, u tadašnjoj Zapadnoj Njemačkoj.

U Španjolskoj je 1999. dvoje liječnika, Xavier Uriarte i J. Manuel MarAn, objavilo rezultate istraživanja koje su proveli u razdoblju od 1977. do 2000. kod 314 djece. Za ovu skupinu djece bilo je značajno slijedeće: porod kod kuće i prirodan porod, produženo dojenje, bez cijepljenja, edukacija o holističkom zdravlju bez primjene alopatije. U grupi ove djece nisu zabilježene nikakve ozbiljne bolesti, svega nekoliko hospitalizacija radi traume (ozljede), i 3,3 % djece asmatičara u usporedbi s 20 % asmatične djece u općoj populaciji.

SAD

U SAD-u je stopa autizma sada već vrlo visoka, 1:100. Ona djeca koja nisu cijepljena uveliko se mogu pohvaliti znatno boljim zdravstvenim stanjem, jer broj bolesne a necijepljene djece pokazuje golemu suprotnost u odnosu prema broju cijepljene djece u ukupnoj državnoj statistici. A diljem SAD-a već je vrlo dobro poznata činjenica da se djeca Amiša u pravilu ne cijepe te da su izvrsnog zdravlja. Američki pedijatar Robert Mendelssohn, napisao je 1980-ih knjigu pod nazivom How to Raise a Healthy Child in Spite of Your Doctor („Kako odgojiti zdravo dijete usprkos vašem liječniku“). Danas je poznato da su sva djeca čiji liječnici su bili „učenici“ dr. Mendelssohna odličnog zdravlja. A pedijatar Françoise Berthoud 1985. preveo je knjigu na francuski jezik.

NOVI ZELAND I AUSTRALIJA

Na Novom Zelandu provedene su dvije studije, jedna 1992. a druga 1995. Obje studije jasno su pokazale da djeca koja nisu bila cijepljena imaju mnogo manje alergija, manje upala uha, manje tonzilitisa, manje prehlada, manje epilepsije i manje poremećaja hiperaktivnosti i deficita pažnje. I u Australiji je još od 1940-ih poznato da su necijepljena djeca zdravija od one cijepljene!

JAPAN

Zanimljivo razdoblje u Japanu je zabilježeno od 1975. do 1980. Naime, tada je odlučeno da se djeca prvi puta cijepe u dobi od 2 godine, a ne u dobi od 2 mjeseca. Razlog ovoj odluci je bilo otkriće povezanosti cjepiva sa sindromom iznenadne smrti dojenčadi. Rezultati ovog istraživanja objavljeni su u časopisu Pediatrics, a pokazali su da je od 1970. do 1975. bilo 57 slučajeva ozbiljnih i teških reakcija na cjepivo, uključujući i 37 smrtnih slučajeva. U razdoblju od veljače 1975. do kolovoza 1981. zabilježeno je osam slučajeva ozbiljnih reakcija na cjepivo, uključujući tri smrtna slučaja. Na žalost djece i njihovih roditelja, u Japanu je ponovno vraćen standardni program cijepjenja. Ipak, istraživanja pokazuju da je imunološki sustav snažniji kod djeteta u dobi od dvije godine nego kod dvomjesečnog djeteta.

Provedeno je još jedno istraživanje čiji rezultati su objavljeni u časopisu o alergijama i kliničkoj imunologiji (Journal of Allergy and Clinical Immunology). U ovoj studiji istraženo je 11,531 dijete u dobi od 7 godina, a rezultati su slijedeći: kod djece cijepljene u dobi od 2 mjeseca zabilježeno je 13,8 % slučajeva astme, kod djece cijepljene u dobi između 2 i 4 mjeseca zabilježeno je 10,3 % slučajeva astme, a kod djece cijepljene nakon dobi od 4 mjeseca bilo je 5,9 % slučaja astme. Stoga su se provoditelji ove studije upitali: Kakvog bi zdravlja bila djeca kada ih uopće ne bismo cijepili?

NJEMAČKA 2012.

Posljednjih godina sve više se provode neovisna istraživanja u svrhu usporedbe zdravstvenog stanja djece koja su cijepljena prema programu i djece koja nisu cijepljena. Sva dosadašnja istraživanja potvrđuju postojeće sumnje kada je u pitanju stvarna učinkovitost cjepiva i njihova sigurnost. Ono što je najvažnije od svega je da su cijepljena djeca bolesnija i mnogo češće podvrgnuta različitim i brojnim medicinskim tretmanima i terapijama za razliku od djece koja nisu cijepljena. Dokazano je da cijepljena djeca 2 do 5 puta češće oboljevaju od dječjih i drugih bolesti, a znatno je učestalija pojava alergija u usporedbi s necijepljenom djecom.

Stoga se od ove godine (2012.) u Njemačkoj provodi veliko istraživanje o zdravlju djece – cijepljene i necijepljene, a do sada je uključeno više od 17.000 djece u dobi od 0 do 17 godina. Istraživanje je pokrenuo Andreas Bachmair, a u istraživanje su uključena djeca i roditelji iz SAD-a i Španjolske. Također se sakupljaju podatci o osobnim iskustvima roditelja i njihove djece, podjednako necijepljenih i cijepljenih (prve informacije o ovom istraživanju dostupne su na: http://www.vaccineinjuri.info

Naravno, ovo istraživanje kao ni mnoga druga prije, nisu praćena u glavnim medijima, niti ih financiraju nacionalne ili međunarodne zdravstvene organizacije. Sva dosadašnja neovisna istraživanja, pa tako i ovo najnovije u Njemačkoj, već sada pokazuje da se kod cijepljene djece mnogo češće javljaju određene bolesti i poremećaji: astma, tonzilitis, kronični bronhitis, sinusitis, alergije, ekzemi, infekcije uha, dijabetes, poremećaj spavanja, mokrenje u krevet, disleksija, migrene, hiperaktivni poremećaj i deficit pažnje, epilepsija, depresija, spor razvoj sposobnosti govora i motoričkih kretnji.

Njemačko istraživanje još uvijek je u tijeku, a prvi rezultati koji se odnose na djecu u Njemačkoj pokazuju da su cijepljena djeca češće bolesna te je kod njih češća pojava astme, peludne groznice i neurodermatitisa; gotovo 10 % cijepljene djece ima alergiju, 12,8 % djece ima herpes (usporedbe radi, kod necijepljene djece zabilježeno je 0,5 % slučajeva herpesa), a 11,8 % djece ima upalu srednjeg uha (Otitis media), stopa hiperaktivnog poremećaja i deficita pažnje također je mnogo češća kod cijepljene djece. Nadalje, stopa sinusitisa (upala sinusa) kod djece je dosegla 32 % što je alarmantno za dječju dob, a raste i stopa pojave bradavica kod djece. Također se istražuje pojava rjeđih bolesti i poremećaja kod cijepljene i necijepljene djece. Već sada je uočeno da necijepljena djeca imaju vrlo nisku incidenciju slijedećih bolesti i poremećaja (navodim samo neke): disleksija 0,21 %; depresija i mokrenje u krevet, celijakija 0,12 %; osjetjivost na gluten 0,41 %, a gastroezofagealni refluks 0,06 % .


Iz navedenih razloga mnogi s nestrpljenjem očekuju prave i točne rezultate ovog istraživanja koje će nam otkriti bitne razlike u zdravlju između ne cijepljene i cijepljene djece. Na žalost, u Hrvatskoj takvo istraživanje nije moguće, jer prema zakonu sva djeca se moraju cijepiti prema utvrđenom programu, a roditelji koji to odbiju završe na – sudu i moraju platiti kaznu. Najavljen je „pravni okvir“ do kraja ove godine koji će omogućiti djetetu da tuži roditelje ako su oni odbili cijepiti svoje dijete, a ono je oboljelo od bolesti koja se mogla spriječiti upravo cijepljenjem. Pitam: A koga može tužiti sve veći broj roditelja čija djeca su teško oboljela upravo nakon cijepljenja? Djeca u Hrvatskoj sve su bolesnija. I to je činjenica koju nitko ne može opovrgnuti. Potrebno je naglasiti kako nisu cjepiva jedini i isključivi krivac za loše zdravstveno stanje djece, no potrebno je pokrenuti stručne rasprave na temelju postojećih istraživanja koja nedvojbeno pokazuju da su necijepljena djeca – zdravija!

Izvor: hrvatski-fokus.hr

Marija Kuhar, dr. vet. med.

Za kraj još jedan clanak o cjepivu ...

Dr. Robert S. Mendelsohn:
“Cijepljenje: Medicinska tempirana bomba” (1.)
by VELIMIR G.

Broj roditelja koji odbijaju cijepiti dijete/djecu posljednjih godina i u Hrvatskoj je u porastu; raste otpor obaveznom cijepljenju djece koje se u našoj zemlji ostvaruje, između ostaloga, i prijetnjama i kaznama. Kao prilog nastojanja da se javnosti ukaže na još jednu manjinu u Hrvatskoj koja se smatra ugroženom u ostvarivanju jednog od osnovnih ljudskih prava, prava na slobodu izbora načina zaštite zdravlja, internetski magazin Kameleon objavljuje članak s tom svrhom. Donosimo prvi dio poglavlja “Cijepljenje: Medicinska tempirana bomba” iz knjige američkog liječnika i pedijatra Roberta S. Mendelsohna “Zdravo dijete unatoč liječnicima”, u kojoj ukazuje na prirodu dječjih zaraznih bolesti i moguće opasnosti ukoliko se dijete protiv njih cijepi te iznosi razloge zašto je većina procijepljivanja nepotrebna i zašto cijepljenje treba biti neobavezno.

Izvor: udruga-kameleon.hr

*Najveća opasnost vezana uz dječje bolesti leži u opasnim i neuspješnim naporima da se one spriječe masovnim cijepljenjima.*

Dok pišem ove retke, svjestan sam da će vam vjerojatno biti teško prihvatiti moj stav. Cijepljenje se tako promišljeno i agresivno reklamira da mnogi roditelji vjeruju kako je riječ o čudu koje je zauzdalo mnoge bolesti od kojih su ljudi nekada strahovali. Zbog toga je, za njih, suprostavljanje cijepljenju ravno ludilu. Kada pedijatar napadne ono što je postalo osnova pedijatrijske prakse, isto je kao da svećenik negira nepogrešivost pape.

Premda sam toga svjestan, mogu se samo nadati da ćete vi i dalje biti spremni i pročitati ono što vam želim reći. Mnogo toga u što su vas uvjerili u vezi sa cijepljenjem nije točno. Ne samo da do toga imam zle slutnje; da slijedim svoja najdublja uvjerenja, savjetovao bih vam da ne pristanete ni na koje cijepljenje svojega djeteta. No to neću napraviti, jer su roditelji u polovici američkih država izgubili pravo na izbor. Liječnici, a ne političari, izborili su se za zakone koji prisiljavaju roditelje da svoju djecu cijepe ako ih žele upisati u školu (* 3).

No čak i u tim državama možda uspijete nagovoriti pedijatra da iz Di Te Per cjepiva isključi komponentu pertussisa (hripavca). Ova komponenta, koja je, čini se, najopasnija, izaziva toliko nesuglasica da mnogi liječnici postaju uznemireni dok je uštrcavaju, bojeći se roditeljskih tužbi zbog nesavjesna postupka. I treba biti uznemireni, jer je u nedavnom slučaju u Čikagu dijete oštećeno cjepivom pertussisa dobilo odštetu od 5,5 milijuna dolara. Ako je vaš liječnik u takvom stanju, iskoristite njegov strah jer je u pitanju zdravlje vašega djeteta.

Premda sam i sam davao cjepiva u ranim godinama svoje prakse, postao sam nepokolebljiv protivnik masovnog cijepljenja zbog neizmjerno velikih opasnosti koje od njega prijete. Tema je toliko široka i složena da zaslužuje posebnu knjigu. No ovdje se moram zadovoljiti nabrajanjem svih primjedbi koje imam na fantastično oduševljenje kojim pedijatri naslijepo uštrcavaju strane bjelančevine u tijela vaše djece, ne znajući kakve posljedice mogu izazvati.

Evo zbog čega sam zabrinut:

1. Nema uvjerljivih znanstvenih dokaza da je bilo koja dječja bolest iskorijenjena zahvaljujući masovnom cijepljenju.

Istodobno je točno da su mnoge nekada česte dječje bolesti nestale ili se njihov broj smanjio otkako su uvedena cijepljenja. Nitko točno ne zna zašto, a razlog bi mogao biti poboljšanje životnih uvjeta. Ako je do nestanka tih bolesti u SAD-u došlo zahvaljujući cijepljenju, moramo se pitati zašto su nestale istodobno i u Europi, gdje se masovna cijepljenja nisu provodila.

2. Vlada mišljenje da je Salkovo cjepivo zaslužno za zaustavljanje epidemije polija (dječje paralize), koja je harala među američkom djecom 40-ih i 50-ih godina 20. stoljeća. Ako je tako, zašto je epidemija prestala i u Europi, gdje se cjepivo protiv te bolesti nije tako široko primjenjivalo?*

Mnogo je važnije pitanje zašto se Sabinovo cjepivo sa živim virusom još uvijek daje djeci kad dr. Jonas Salk koji je izumio prvo cjepivo, ističe da Sabinovo cjepivo danas izaziva većinu slučajeva dječje paralize. Uporna primjena toga cjepiva na djeci nerazumno je medicinsko ponašanje koje samo potvrđuje moju tvrdnju kako su liječnici dosljedni u ponavljanju svojih pogrešaka. Kad se govori o cjepivu protiv polija, opet smo svjedoci nesklonosti medicine da napusti cjepljenje kao u slučaju velikih boginja, koje je ostalo jedini izvor smrti vezan uz velike boginje tri desetljeća nakon što je bolest nestala.

Razmislite o tome! Trideset godina djeca su umirala od cjepiva protiv velikih boginja, premda im opasnost od te bolesti više nije prijetila!

3. Za svako cijepljenje vezan je značajan rizik i brojne kontraindikacije koje mogu cjepivo pretvoriti u opasnost za zdravlje vašega djeteta. No liječnici ih i dalje rutinski uštrcavaju, obično ne upozorivši roditelje na opasnosti i bez prethodne provjere je li cjepivo kontraindicirano za dijete koje cijepi. Ni jedno dijete ne bi trebalo cijepiti bez prethodne provjere, no čitave vojske male djece dobivaju ubod u ruku, a da se nikoga ništa ne pita!

4. Dok je poznat niz kratkotrajnih štetnih posljedica većine cjepiva (no rijetko ih tko iznosi), nitko ne zna kakve su dugotrajne posljedice uštrcavanja stranih bjelančevina u tijelo vašega djeteta. Još više zastrašuje činjenica što se nitko niti ne trudi da to pitanje istraži (* 4).

5. Sve se više sumnja da su cijepljenja protiv razmjerno bezopasnih dječjih bolesti možda odgovorna za dramatičan porast autoimunih bolesti otkako su uvedena masovna cijepljenja. Radi se o zastrašujućim bolestima poput raka, leukemije, reumatskog artritisa, multipleks skleroze, Lou Gehrigove bolesti, lupus erythematosus i Guillain-Barreova sindroma. Autoimuna bolest jednostavno se može objasniti kao bolest u kojoj tjelesni obrambeni mehanizmi nisu sposobni razlikovati stranog napadača od uobičajenih tkiva. Zbog toga tijelo počinje samo sebe uništavati. Jesmo li zamijenili zaušnjake i ospice za rak i leukemiju?

* * *

Objasnio sam vam ove činjenice koje me zabrinjavaju zato što vam ih vaš pedijatar vjerojatno neće spomenuti. Na Forumu američke akademije pedijatara (AAP) 1982. godine predložena je rezolucija koja bi pomogla da roditelji budu obaviješteni o rizicima i koristima od cijepljenja. Rezolucija je zahtijevala “da AAP osigura jednu i jednostavnim jezikom pisanu obavijest koja bi razumnim roditeljima rekla sve o koristima i riziku rutinskih cijepljenja, riziku od bolesti koje se mogu spriječiti cijepljenjem i štetnim reakcijama na cjepivo”. Očito je da prisutni liječnici nisu bili uvjereni kako “razumni roditelji” imaju pravo na tu vrstu obavijesti *jer je rezolucija odbačena! (* 5)

Gorke nesuglasice oko cijepljenja koje sada vladaju u medicinskim krugovima nisu promakle medijima. Sve više roditelja odbija cijepiti svoju djecu i za to snose zakonske posljedice (* 6). Roditelji čija su djeca nakon cijepljenja dobila trajna oštećenja više ne prihvaćaju takvu sudbinu nego se parniče i s proizvođačima i s liječnicima koji su dali djeci cjepivo. Neki su proizvođači prestali proizvoditi cjepiva, a kod onih koji ih još proizvode popis kontraindikacija za njihovu upotrebu postaje iz godine u godinu sve duži. U međuvremenu rutinska cijepljenja dovode pacijente uvijek ponovno u ordinaciju, ona su alfa i omega ove medicinske grane, pa će ih pedijatri braniti do smrti.

*Pitanje koje bi roditelji trebali postaviti glasi: čije smrti?*

Samo vi, kao roditelji, možete odlučiti da li odbiti cjepivo ili riskirati da ga dijete primi. Dopustite mi da vam preporučim: prije nego što se vaše dijete cijepi, prikupite sve činjenice o mogućem riziku i pozitivnim stranama cijepljenja i zahtijevajte od pedijatra da brani svoje mišljenje.

U daljnjem tekstu pozabavit ću se detaljnije pojedinačnim cjepivima. Ako odlučite ne cijepiti svoje dijete, no zakon vaše države kaže da morate, pišite mi i možda ću vam moći savjetovati kako da ostvarite svoje pravo na izbor.

U ovoj knjizi neću govoriti o svim težim za život opasnim bolestima. Na preostalim stranicama ovoga poglavlja opisat ću najčešće bolesti koje može dobiti i vaše dijete.

Zaušnjaci

Zaušnjaci (mumps) razmjerno su bezopasna virusna bolest koja se obično preboli u djetinjstvu, a izaziva oticanje jedne žlijezde ili obiju žlijezda slinovnica (parotide) koje su smještene ispod i ispred ušiju. Tipični simptomi jesu temperatura između 37,8 i 40 stupnjeva Celzijusa, gubitak teka, glavobolja i bolovi u leđima. Otok obično počinje splašnjavati nakon dva do tri dana, a do šestog ili sedmog dana nestaje. No prvo može oboljeti jedna žlijezda, a druga čak i 10 do 12 dana kasnije. Upala bilo koje strane stvara doživotni imunitet.

Zaušnjake ne treba medicinski liječiti. Ako vaše dijete dobije ovu bolest, potičite ga da ostane u krevetu dva do tri dana, hranite ga kašastom hranom i dajte mu mnogo tekućine, a na otekline stavljajte hladne obloge. Ako ima jaku glavobolju, dajte mu umjerene količine viskija ili acetaminofena. Maloj bebi dajte najviše 10 kapi viskija, a većoj djeci do pola čajne žličice. Doza se može ponoviti za jedan sat, te još jednom ako je potrebno.

Većina djece cijepi se protiv zaušnjaka u cjepivu protiv ospica, rubeole i zaušnjaka (MoPaRu), koje se daje kad dijete navrši 15 mjeseci. Ovo cjepivo pedijatri brane time što, premda zaušnjaci nisu ozbiljna bolest u djetinjstvu, ako se u toj dobi ne stekne imunitet, mogu oboljeti i odrasli. U tom slučaju postoji mogućnost da odrasli muškarci dobiju orhitis, stanje u kojem bolest djeluje na testise. U rijetkim slučajevima može rezultirati neplodnošću.

Da orhitis može izazvati potpuni sterilitet i da cijepljenje protiv zaušnjaka jamči da ga odrasli muškarci neće dobiti, i ja bih bio među onim liječnicima koji zagovaraju cijepljenje. Budući da su ti argumenti besmisleni, nisam među njima. Orhitis rijetko izaziva neplodnost, a kada je i izazove, budući da je obično zahvaćen samo jedan testis, kapacitet proizvodnje sperme zdravog testisa mogao bi ponovo napučiti svijet! To još nije sve. Nitko ne zna da li cijepljenje protiv zaušnjaka osigurava imunitet koji traje do zrele dobi. Zbog toga je pitanje hoće li vaše dijete, cjepljeno sa 15 mjeseci, koje je izbjeglo bolesti u djetinjstvu, patiti od mnogo težih posljedica kad je dobije kao odrasla osoba.

Ako se cjepivo protiv zaušnjaka daje da se zaštite odrasli muškarci od orhitisa, a ne da se spriječi da djeca dobiju zaušnjake, bilo bi logično da se daje samo onim muškarcima koji do puberteta nisu stekli prirodni imunitet. Tada bi mogli biti mnogo sigurniji da su zaista zaštićeni. Sve djevojčice i velik broj dječaka izbjegli bi potencijalne posljedice opasnog cjepiva.

Nećete naići na pedijatra koji o njima otvoreno govori, no popratne pojave cjepiva protiv zaušnjaka mogu biti prilično ozbiljne. U neke djece izaziva alergijske reakcije poput osipa, svraba i modrica. Na udaru se može naći i središnji živčani sustav, pa dolazi do febrilnih konvulzija, unilateralne gluhoće na živčanoj bazi i encefalitisa. Točno je da je rizik minimalan, no zašto bi mu vaše dijete bilo izloženo samo zato da bi izbjeglo bezazlenu dječju bolest uz cijenu da oboli od mnogo ozbiljnije bolesti kad odraste.

Ospice

Ospice su virusna zarazna bolest koja se prenosi dodirom predmeta koje je upotrijebila zaražena osoba. U početku žrtva je umorna, ima blago povišenu temperaturu i bolove u glavi i leđima. Temperatura se penje do trećeg ili četvrtog dana kada doseže 39,4 do 40 stupnjeva Celzijusa. Katkad se u usnoj šupljini vide bijele pjegice, a ispod linije kose i iza ušiju javljaju se ružičaste pjegice. Osip se spušta prema dolje i u roku od 24 sata prekrije cijelo tijelo. Ružičaste pjegice drže se u skupinama i ne traju duže od tri do četiri dana. Ospice su zarazne sedam do osam dana, i to od trećeg ili četvrtog dana prije nego što je izbio osip. Ako je jedno od vaše djece već oboljelo, ostali su vjerovatno također već zaraženi.

Ospice ne zahtjevaju nikakvo liječenje, osim odmora u krevetu, dovoljno tekućina kako bi se spriječila dehidracija zbog vrućice te cinkov tekući puder ili kupka u kukuruznom škrobu kako bi se ublažio svrab. Ako dijete pati od fotofobije, zamračite sobu u kojoj boravi. No premda se mnogi roditelji boje, nema opasnosti od trajnog sljepila uzrokovanog ovom bolešću.

Cjepivo protiv ospica drugi je element MoPaRu cjepiva koje se daje u ranom djetinjstvu. Liječnici smatraju da je cijepljenje nužno kako bi se spriječio encefalitis izazvan ospicama, za koji kažu da se javlja jednom u 1000 slučajeva. Nakon iskustva od više desetljeća u kojima sam često viđao slučajeve ospica sumnjam u točnost tih statističkih podataka, kao i mnogi drugi pedijatri. Učestalost od 1/1000 mogla bi biti točna u djece koja žive u uvjetima bijede i neuhranjenosti, no u srednjim i gornjim slojevima, ako isključimo pospanost zbog samih ospica, učestalost pravog encefalitisa vjerojatnije je 1/10 000 ili 1/100 000.

Nakon što vas preplaši malo vjerojatnom mogućnošću da će dijete oboljelo od ospica dobiti encefalitis, ne može se očekivati da će vam liječnik biti spreman reći i koje opasnosti krije cjepivo koje on daje kako bi spriječio encefalitis. Cjepivo protiv ospica povezano je s encefalopatijom i nizom drugih komplikacija, kao što je primjerice SSPE (subakutni sklerozni panencefalitis) koji izaziva otvrdnjavanje mozga i uvijek je koban.

Ostala neurološka, a ponekad i fatalna stanja vezana uz cjepivo protiv ospica, jesu ataksija (nesposobnost koordiniranih pokreta mišića), mentalna zaostalost, aseptični meningitis, napadaji grčeva i hemipareza (paraliza jedne strane tijela). Sekundarne komplikacije vezane uz cjepivo još više zastrašuju. One uključuju encefalitis, subakutni sklerozni panencefalitis, multiplu sklerozu, toksičnu epidermalnu nekrolizu, anafilaktički šok, Reyeov sindrom, Guillain-Barreov sindrom, poremećaje u zgrušavanju krvi, mladenački dijabetes, a postoje neke veze i s Hodgkinovom bolešću i rakom.

Smatram da su rizici vezani uz cjepivo protiv ospica neprihvatljivi sve da i postoje uvjerljivi dokazi kako je cjepivo djelotvorno. No njih nema. Premda je opala učestalost bolesti, pad je nastupio prije nego je uvedeno cjepivo. Godine 1958. bilo je oko 800000 tisuća slučajeva ospica u Sjedinjenim Državama, a do 1962. godine, godinu dana prije nego što se cjepivo pojavilo, broj slučajeva pao je za 300000. U iduće četiri godine, dok su djeca cijepljena nedjelotvornim i danas napuštenim cjepivom “virusa ubojice”, broj slučajeva pao je za daljnjih 300000. Godine 1900. bilo je 13,3 slučajeva smrti od ospica na 100000 stanovnika. Do 1955. godine, prije prvih cjepljenja protiv ospica, smrtnost se smanjila za 97,7 posto na samo 0,03 smrtna slučaja na 100000.

I sami brojevi dovoljno dramatično govore da su se ospice počele povlačiti prije nego što je uvedeno cjepivo. Ako smatrate da nisu dovoljno uvjerljivi, razmotrite sljedeće: u istraživanju provedenom 1978. godine u 30 država, više od polovice broja djece koja su preboljela ospice bilo je prethodno propisno cijepljeno. Štoviše, prema Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji, onaj tko je cijepljen ima oko 15 posto veće izglede da se zarazi ospicama od onih koji nisu cijepljeni.

Možda ćete se upitati: “Zašto, svjesni svih tih činjenica, liječnici i dalje daju to cjepivo?” Odgovor možda leži u događaju koji se zbio u Kaliforniji 14 godina nakon što je uvedeno cjepivo protiv ospica. Tjekom te godine u Los Angelesu je došlo do ozbiljne epidemije i roditeljima se savjetovalo da cijepe svu djecu stariju od 6 mjeseci, unatoč upozorenju ministarstva za javno zdravstvo da je cijepljenje djece mlađe od godinu dana besmisleno i da može biti štetno.

Premda su liječnici Los Angelesa reagirali masovnim cijepljenjem svakog djeteta koje im je dopalo ruku, nekoliko lokalnih liječnika upoznatih s problemom imunološkog neuspjeha na koji se sumnjalo i opasnostima od “polaganog virusa” odlučili su da svoju vlastitu djecu neće cijepiti. Za razliku od njihovih pacijenata, kojima ništa nije rečeno, oni su znali da se “polagani virusi” koje nalazimo u svim živim cjepivima, a osobito u cjepivu protiv ospica, mogu godinama kriti u ljudskom tkivu. Kasnije se mogu javiti u obliku encefalitisa, multiple skleroze, a mogu biti i potencijalno sjeme za razvoj i rast raka.

Jedan liječnik koji je odbio cijepiti svoju sedmomjesečnu bebu rekao je: “Zabrinjava me što se događa s virusom koji ne samo da nudi slabu zaštitu nego ostaje u tijelu i tamo se ponaša na nama nepoznat način.” Njegova zabrinutost zbog mogućih posljedica za njegovo dijete nije ga spriječila da cijepi ostale malene pacijente. Svoje kontradiktorno ponašanje objasnio je riječima: “Kao roditelj, raspolažem tim luksuzom da mogu birati. Kao liječnik… zakonski i profesionalno moram prihvatiti preporuke službe, što smo morali učiniti i u slučaju gripe.”

Možda je vrijeme da se i roditeljima i djeci laicima dopusti takav luksuz u kojem uživaju liječnici i njihova djeca.

Rubeola

Poznata i kao “njemačke ospice”, rubeola je bezopasna dječja bolest koju ne treba medicinski liječiti. Početni su simptomi vrućica i blaga prehlada, praćeni upalom grla. Kada se na licu i vlasištu pojavi osip koji se širi na ruke i tijelo, znat ćete da nije riječ o običnoj prehladi. Pjegice se ne drže zajedno, kao u ospica, i obično nestaju za dva do tri dana. Žrtvu treba poticati da se što više odmara, treba dobivati dovoljno tekućine, no nikakvo drugo liječenje nije potrebno.

Opasnost od rubeole leži u mogućnosti da izazove oštećenje fetusa ako je dobije žena u prvom tromjesječju trudnoće. Ovaj se strah iskorištava kako bi se opravdalo cijepljenje sve djece, i dječaka i djevojčica, unutar MoPaRu cjepiva. Koristi od ovoga cjepiva sumljive su iz uglavnom istih razloga koji se odnose i na cjepivo protiv zaušnjaka. Nema potrebe djecu štititi od bezazlene bolesti, to više što su štetne posljedice cjepiva neprihvatljive. Riječ je o artritisu, artralgiji (bolni zglobovi) i polineuritisu koji izaziva bol, ukočenost ili bockanje u perifernim živcima. Ti su simptomi obično privremeni, no mogu trajati i nekoliko mjeseci, a mogu se javiti tek dva mjeseca nakon cjepljenja. Zbog takvog vremenskog skoka roditelji ih često ne povezuju s cijepljenjem pa se uzrok ne otkrije.

Velika opasnost od cjepiva protiv rubeole jest u tome što budućim majkama uskraćuje mogućnost prirodnog imuniteta protiv te bolesti. Sprečavanjem obolijevanja u djetinjstvu, cijepljenje zapravo povećava prijetnju da će žena dobiti rubeolu tijekom plodnih godina. U ovom slučaju s mojim mišljenjem slažu se mnogi liječnici. Skupina liječnika iz Connecticuta, predvođena dvojicom eminentnih epidemiologa, uspjela je cijepljenje protiv rubeole skinuti s popisa obaveznih cjepiva.

Jedno za drugim, istraživanja pokazuju da mnoge žene cijepljene protiv rubeole u djetinjstvu nemaju u krvi antitijela već ni u doba adolescencije. Druga istraživanja pokazuju veliku stopu nedjelotvornosti cjepiva protiv rubeole, zaušnjaka i ospica, bilo odvojeno ili u koktelu. Napokon, osnovno pitanje na koje valja odgovoriti jest jeli imunitet na temelju cjepiva jednako djelotvoran i trajan kao i imunitet nakon preboljele rubeole. Brojni testovi krvi pokazuju da djeca nisu imuna već četiri ili pet godina nakon cijepljenja.

Značenje ove činjenice očito je i zastrašujuće. Rubeola je u djetinjstvu posve bezopasna bolest i ostavlja prirodni imunitet onima koji su je preboljeli te je neće ponovo dobiti kad odrastu. Prije nego što su liječnici počeli cijepiti protiv rubeole, procjenjuje se da je 85 posto odraslih bilo prirodno imuno na tu bolest.

Zahvaljujući cijepljenju, danas velika većina žena neće nikada steći prirodni imunitet. Ako njihov umjetno stvoreni imunitet oslabi, možda će dobiti rubeolu u trudnoći, što može izazvati oštećenja još nerođenog djeteta.

Budući da sam po prirodi sumnjičav, uvijek sam vjerovao da je najsigurniji način da ustanovimo što ljudi zaista misle promatrati što rade, a ne što govore. Ako rubeola ne prijeti djeci nego nerođenom fetusu, trudnice bi trebalo štititi od rubeole tako da budu sigurne kako je neće dobiti od svoga opstetričara. No istraživanje u Kaliforniji, objavljeno u časopisu “Journal of the American Medical Association” (JAMA), pokazalo je da je 90 posto opstetričara-ginekologa odbilo primiti cjepivo. Ako se sami liječnici boje cjepiva, zašto zakon zahtijeva da vi i vaši roditelji dopustite da ga uštrcaju vašoj djeci?

Nastavak slijedi…

(* 1) Internetski magazin Kameleon objavio je razgovor “O cijepljenju djece u Hrvatskoj s gledišta javnozdravstvene zakonske obaveze, kažnjavanja roditelja koji ne žele cijepiti dijete/djecu, kao i mogućim promjenama u pristupu po tim pitanjima“. Članak donosi odgovore i stavove epidemiologa na promišljanja i pitanja roditelja koji odbijaju cijepiti dijete/djecu, ali i traže da cijepljenje u Hrvatskoj postane neobavezno po uzoru na većinu zemalja razvijene Europe.

(* 2) Dr. Roberta S. Mendelsohn: “Zdravo dijete unatoč liječnicima” (izvorno objavljena 1984. u SAD-u, a u Hrvatskoj 1993. u izdanju Mladinske knjige Zagreb), poglavlje 19. “Cijepljenje: Medicinska tempirana bomba”, na stranicama 188-205. Knjiga se u Hrvatskoj odavno više ne može kupiti (osim povremeno u antikvarijatima). Internetski magazin Kameleon prvi donosi cjelovit tekst navedenog poglavlja, uz neznatne izmjene hrvatskog prijevoda knjige Jasmine Bakić te uredničke napomene. Napomene su vezane ponajprije uz činjenicu da je knjiga izvorno objavljena prije 29 godina; iako je i dalje više nego zanimljiva i potrebna kao prilog neovisnog promišljanja zdravstvene zaštite djece, sve veći broj znanstvenih istraživanja potvrđuju navode njezinog pisca.

(* 3) Osnovno školovanje u Hrvatskoj je obavezno, baš kao i cijepljenje. Zbog te činjenice, unatoč roditeljskog odbijanja cijepljenja djeteta, neprocijepljeno dijete bit će upisano u školu.

(* 4) U međuvremenu su izvršena i objavljena znanstvena istraživanja koja potvrđuju vezu između pojedinih cjepiva i autoimunih bolesti. O takvim istraživanjima možete primjerice saznati iz napisa “Dr. sc. Lucija Tomljenović: “Tvrdnje o učinkovitosti cjepiva vrlo su pretjerane!“.

(* 5) U Hrvatskoj je takav pristup i danas prevladavajući, ističu se prednosti cijepljenja, a nedostaci se prešućuju i(li) umanjuju.

(* 6) Kakve su zakonske posljedice za roditelje u Hrvatskoj koji odbiju cijepiti svoje dijete? Prema Zakonu o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti, za necijepljenje djeteta prema obaveznom “kalendaru cijepljenja” roditelji podliježu novčanoj kazni od 2000 kuna. Mogu biti upućeni i na razgovor u najbliži Centar za socijalnu skrb zbog sumnje u zanemarivanje djeteta.

Izvor: udruga-kameleon.hr


Na kraju opet stani i misli .. :-?
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la luther7hrol »

Pogledajte ovaj potresan dokumentarac o tisućama umrle djece i uništenih obitelji u SAD-u, kao posljedica vakcina. Nevini roditelji djece koju je ubio ili osakatio medicinski kvaziznanstveni establishment, završavaju u zatvorima, dok farmakomafijski kartel ostaje imuniziran na sudovima :fuzzy_emoticon:

Vaccine Nation

Postavlja se pitanje: kako (od)obrazovati ljude po ovom pitanju, isplati li se lijepiti plakate s ovakvim informacijama po zidovima klinika, hitnih pomoći i dječjih vrtića? Što poduzeti?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la Beyond Le Fov »

evo sad je onaj frend dobio dijete prije koji tjedan, napomenuli su usmeno cjelom osoblju u bolnici i pismeno u plan poroda da ne žele da im se dijete cijepi. i bolnica cjepila dijete svejedno, s dva cjepiva, frend puko kad je saznao. i pazi sad, beba dobije meningitis od cjepiva, i službeno su priznali da je od cjepiva. tužit će bolnicu u zg.

Pokušavam imati razumjevanja prema svim tim tupilom i glupošću ovog svijeta, ali ima ovakvih stvari koje se jednostavno nemogu tolerirati, nemogu igrati ruski rulet s vlastitim djetetom. Oni uštrcavaju teške i opasne tvari s "umrtvljenim" najopasnijim virusima u ljudska bića koja su tek došla na svijet, kojima je imunitet još praktički nula. šta je to test izdrživosti? kao dozovljeno je živjeti samo najotpornijima? pa daj bar pričekaj da mi dijete naraste par godina da ima bar malo veče šanse za preživjet ovaj odvratan svijet bez posljedica. Svaka čast medicini ali ovo s cjepljenjem tek rođene djece je toliko niski moralni udarac da mi se stvarno povrača.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la luther7hrol »

I znaš što će reći one gnjide iz bolnice u svoju obranu, i sve ostale ovce "obični ljudi" koje ih podržavaju? Reći će da je to "slučajno", i da bi dijete tko zna kakve još simptome dobilo da oni nisu intervenirali sa ta dva cjepiva! Što da čovjek radi, da počne ubijati okolo da bi ga se čulo :sad: ??
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Poznati zadarski fotoreporter Dino Stanin i Maja Draganić ponosni su roditelji prelijepe bebice Lore, rođene tek prije nešto više od pola godine. Još prije njezina rođenja, Dino i Maja donijeli su vrlo važnu odluku za njezin život – neće je cijepiti. Zbog toga su prije dva dana pozvani pred Prekršajni sud u Zadru, piše Slobodna Dalmacija.

Iako im je prijetila novčana kazna od dvije tisuće kuna, sutkinja im je izrekla samo opomenu, ali su ipak proglašeni krivima i to zbog kršenja obvezne imunizacije propisane Zakonom o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti. U Hrvatskoj roditelji ne odlučuju o cijepljenju djeteta, već o tome za njih odlučuje država.

Dino i Maja smatraju da to nije u redu, jer su još za vrijeme Majine trudnoće naišli na teme koje otvaraju dvojbe o učinkovitosti obveznog cijepljenja. Iako se ono provodi u Hrvatskoj, o tome nije bilo javne rasprave niti je roditeljima ostavljena mogućnost da svoje dijete ne cijepe ako misle da je to ispravno.

- Naša promjena stava o tome nije došla preko noći, već su prethodili mjeseci promišljanja. Bilo je odmahivanja rukom, pomisli da možda potpadaš pod utjecaje nekakvih teorija zavjere jer se kao roditelj zbuniš količinom informacija o toj temi pa sve do faze kada se zapitaš: pa jesam li ja normalan da ne želim cijepiti svoje dijete? Što ako ga na taj način ugrožavam? Nitko ne želi ugroziti svoje dijete, ali nakon par mjeseci detaljnog istraživanja i filtriranja svega suvišnog o toj temi, došli smo do jasnog saznanja da cijepljenje ima više štete nego koristi za naše dijete i da ne želimo dopustiti da se svakojaki otrovi ubrizgavaju u njega. Odmah smo se suočili s pravnom stranom toga pitanja koje je, prema našemu mišljenju, osnovni problem, a to je imamo li kao roditelji pravo ne cijepiti dijete? – kažu Maja i Dino.

Prema zakonskoj odredbi o obveznoj imunizaciji, dijete se cijepi odmah nakon rođenja, pa za nekoliko dana, prije izlaska iz bolnice, pa nakon mjesec dana, tri mjeseca, godinu, tri godine, zatim u školi...

- U rodilištu smo odmah rekli da ne želimo cijepiti dijete i prvo što su nas pitali bilo je: nije li vas strah da ne cijepite svoje dijete, što ako oboli? Ali nisu nam rekli da je većina tih cjepiva zapravo nepotrebna. Nema mogućnosti da dijete u rodilištu oboli od hepatitisa B u prvih nekoliko sati, ili od TBC-a prije izlaska iz bolnice. Broj tih cjepiva u neprestanom je porastu, mijenja se i kalendar cijepljenja, stvaraju se stalno novi kokteli više cjepiva, mada nema pouzdanih istraživanja o tome koliko su ona učinkovita, osim istraživanja koje su provodili sami proizvođači cjepiva. Osnovni problem nije medicinski aspekt cijepljenja jer postoje mnogi argumenti za i protiv, već pravni. U Hrvatskoj država odlučuje o vašem djetetu umjesto vas i čim se suprotstavite, vi ste s druge strane zakona – ističe Dino.

Čim su odbili cijepljenje djeteta, u bolnici su se suočili sa – kako su ga nazvali – iznudom krivnje, pa čak i posprdnim kvalifikacijama da su još jedni „internet mama i internet tata“ te da su podlegli teoretičarima zavjera „o kontroli ljudske rase“...

- Ako sve to prebrodite, onda vam ponude na potpis jedan već unaprijed tiskani i pripremljeni obrazac Ministarstva zdravlja u kojemu vam se izravno nameće krivnja jer niste cijepili svoje dijete. Mi smo odbili potpisati taj dokument, ali smo se i sami pripremili: donijeli smo svoju pisanu izjavu da odbijamo cijepljenje. Na prvom pregledu djeteta kod naše pedijatrice također smo donijeli izjavu da odbijamo cijepljenje. Naša nam je pedijatrica rekla da nam je dužna objasniti posljedice te odluke, te da je također dužna prijaviti slučaj sanitarnom inspektoru pri Ministarstvu zdravlja.

Naime, bez obzira na osobno mišljenje, svaki pedijatar mora također provoditi obveznu imunizaciju i ako ga zapitate da li cijepiti dijete, on vam to mora preporučiti jer inače dovodi u pitanje svoje zvanje. U zadnje vrijeme procedura se promijenila pa će vas pedijatar nakon odbijanja cijepljenja uputiti prvo epidemiologu koji će vas pokušati „urazumiti“, pa tek onda sanitarnom inspektoru – kažu Maja i Dino.

- Nakon otprilike mjesec i pol stiglo je rješenje i kazna sanitarnog inspektora od 2000 kuna zbog nepoštivanja zakonskih odredbi o obveznoj imunizaciji. Mi smo uložili prigovor Ministarstvu zdravlja na rješenje i upućeni smo na Prekršajni sud. Tamo smo se pozvali na Zakon o zaštiti prava pacijenata temeljem kojega možete odbiti bilo koji medicinski terapijski ili dijagnostički tretman ako se ne slažete s njim, ali nas je sutkinja proglasiva krivima objasnivši nam da bi za pobijanje krivnje trebalo provesti medicinsko vještačenje naših tvrdnji, što je vrlo komplicirano. Nije nas novčano kaznila, ali je izrekla opomenu i nalog za plaćanje sto kuna sudskih troškova. To, međutim, ne mora značiti kraj slučaja, jer svako novo cijepljenje može značiti i novu prijavu, a u drastičnom ishodu čak i dolazak socijalne službe kući zbog zanemiravanja djeteta – kažu Lorini roditelji.

- Možda bi se hrvatski građani trebali zapitati zašto je u osamnaest država, uglavnom zapadnoeuropskih, cijepljenje djece dobrovoljno, dok se situacija drastično mijenja u jugoistočnoj Europi, pogotovo od Slovenije prema Balkanu, gdje u pravilu država odlučuje umjesto građana? Jedan pedijatar u mirovini dao nam je svoje objašnjenje toga fenomena: ili je hrvatski narod „glup“ pa ne zna odlučiti u svoje ime, ili je druga teorija interes profita farmaceutskih tvrtki.

Udruga za zaštitu prava pacijenata Hrvatske, čija je predsjednica mr. sc. Đula Rušinović-Sunara, dr. med. i specijalistica opće kirurgije, stala je na stranu nas roditelja i zatražila da se preispita zakon i provede javna rasprava o toj temi, pa tek onda odluči o tome treba li cijepljenje biti obvezno ili ne. Mi tražimo pravo da o tome odlučujemo bez prisile, kao i da nam naši pedijatri mogu reći svoje slobodno mišljenje, a ne ono na koje su obvezni prema zakonu – zaključuju Dino Stanin i Maja Draganić, a piše Slobodna Dalmacija.


Dr. Gajski: Ukinuti zakonsku obvezu i otvoriti stručnu raspravu

Dr. Lidija Gajski, liječnica specijalistica interne medicine iz Zagreba, vodeći je kritičar suvremene medicine u nas, a o pravu roditelja na cijepljenje djece kaže kako se radi o kontroverznoj temi, koja je dovoljno kontroverzna da bi u ovoj fazi opravdala zahtjev za slobodnim izborom.

- Nisam uvijek čvrsti pobornik slobodnog izbora u medicini, jer se u medicini traže kompetencija, racionalnost i objektivnost, što pacijenti nekad teško mogu postići, ali ovu sam temu proučila sa stručnog stajališta i zaključila da se radi o kontroverzi u pitanju djelotvornosti i sigurnosti i da bi bila neophodna stručna rasprava u koju bi bila uključena i javnost. Tijekom stručne rasprave razmotrilo bi se svako pojedino cjepivo u pitanju sigurnosti i djelotvornosti i temeljem toga odlučilo o tome je li to konkretno cjepivo ostaje u kalendaru obveznog cjepiva ili nije potrebno.

Svjedoci smo da se svakih par godina dodaju nova i nova cjepiva, a stara se ne isključuje. Dolazimo do apsurdne situacije u kojoj cijepimo u Hrvatskoj protiv deset bolesti s četrdeset doza u kombinacijama tri u jedan, pet u jedan... Dokle tako, i to za bolesti koje odavno više ne viđamo? Potrebna nam je stručna rasprava o tome koja cjepiva ostaju, a koja ćemo isključiti jer ovakva situacija s nadograđivanjem postaje apsurdna, a imamo podatke i o škodljivosti.

Budući da trenutačno ne postoje uvjeti za provođenje stručne rasprave jer nemate disonantnih tonova u struci sve dok je zakonska obveza na snazi, da bi se uopće otvorila stručna rasprava – treba skinuti tu obvezu, jer će onda i pedijatri moći slobodnije govoriti. To bi bilo prijelazno rješenje, nužno i za one roditelje koji su doista uvjereni da ne žele cijepiti, da im damo tu mogućnost - kaže dr. Gajski.


http://www.jutarnji.hr/roditelji-iz-zad ... map=%5B%5D
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori