!! Opasnosti Cijepljenja !!

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Bamakhepa
rank7
Zahvalio/a: 38 puta
Prim. zahvala: 67 puta

Re: !! Opasnosti Cijepljenja !!

PostPostao/la Bamakhepa » 15.06.2018, 18:38

Nije da sam lijecnik, kamoli imunolog, ali logicno mi je pretpostaviti kako nista nije 100% djelotvorno, a i cjepiva znaju imati rok i treba docjepljivati. No isto tako pretpostavljam kako je to kolektivna prica te da je veci kolektivni imunitet st je vise cjepjenih, bez obzira na te pojedinacne varijacije, te da je onda i kolektivna sansa da se zaraza moze siriti u datoj populaciji manja.
Dakle cjepljenje ne osigurava vjerojatno 100%, vjerojatno ima i svoje rizike, moguce nuspojave itd. Nista nije potpuno izvjesno, predvidivo i nepogresivo. Postoji samo dovoljno visoka statisticka sansa da odredjeni potez bude u prosjeku isplativiji od neko drugog (u ovom slucaju cjepljenje od necjepljenja). Takodjer, kako rekoh, postoji i kolektivni ucinak. Ako je dovoljno visoka procjepljenost u populaciji onda ce i broj imunih na bolest biti dovoljno visok da se zastite i oni koji to nisu, jer ce se bolest tesko prenositi pa time tesko i doci do njih.

Penicilin je koliko znam antibiotik, a ne cjepivo.

Ne znam koliko je logike u ideji da se preko ploda rjesavamo zdravstveno nepozeljnog sadrzja, primarni evolutivni cilj svakog zivog organizma je prenosenje genetske informacije, tj rasplod. OK, ne rasplodjujemo se samo jednom (pa je recimo to veca sansa da se predak zivotno zrtvuje za potomka sto je blizi kraj reproduktivne dobi i nakon nje) pa u nekom nategnutom fazonu to moze biti oblik bioloskog ulaganja u buducost, ali sve skupa djeluje prilicno nategnuto, a stvarati takve teorije u cistoj apstrakciji bez eksperimentalne potvrde i podataka besmisleno. Iako, nikad se ne zna :D
metalmaniac
rank2
Zahvalio/a: 11 puta
Prim. zahvala: 10 puta

PostPostao/la metalmaniac » 16.06.2018, 09:10

Ovo zadnje o rješavanju otrova preko ploda nije moja teorija nego znanstvena činjenica koju sam negdje pokupio, mislim da u nekom dokumentarcu. Meni je zapravo sasvim logično da tijelo žrtvuje jednog potomka da se očisti jer jedino zdravi roditelj može dati zdravo potomstvo.

Penicilin sam samo usput spomenuo kao veliku prekretnicu u povijesti, kao jedan od načina na koji smo zaobišli prirodnu selekciju.
Bamakhepa
rank7
Zahvalio/a: 38 puta
Prim. zahvala: 67 puta

PostPostao/la Bamakhepa » 16.06.2018, 14:48

Ne nalazim nigdje takovrstan znanstveni rad, samo gomilu toga kako sto god vec bilo u majci ili okolisu utjece (i) na dijete, no fetus kao ciscenje ne mogu nac :/

Mozes se sjetiti neke konkretnije reference osim da je bilo u nekom dokumentarcu?
zm051
rank1
Zahvalio/a: 1 put

PostPostao/la zm051 » 11.07.2018, 13:00

gotta je napisao/la:ja samo na temelju svojeg iskustva govorim; prošla sam pakao s lijekovima, završila sam s takvom depresijom kao posljedicom lijekova, potom su mi našli tumor... a imala sam gastritis za koji su liječnici tvrdili da je nemoguće izliječiti :))
izliječila sam ga stolisnikom i tinkturom matičnjaka i to je bilo sve.. nikad više..nikada me želudac zabolio nije!!!

Bok, imam slicnih problema, erozivni gastritis a pocela me lupati i depresija. Sumnjam na lijek (dok mi prepisao PPI za kiselinu).
Mozes li u dve recenice opisati na koji si se nacin izlijecila stolisnikom i tinkutorom (nacin uzimanja, vrijeme lijecenja...) ?
Hvala.
Ninti
Moderator
Zahvalio/a: 416 puta
Prim. zahvala: 311 puta

PostPostao/la Ninti » 12.07.2018, 11:53

Bamakhepa je napisao/la:Nije da sam lijecnik, kamoli imunolog, ali logicno mi je pretpostaviti kako nista nije 100% djelotvorno, a i cjepiva znaju imati rok i treba docjepljivati. No isto tako pretpostavljam kako je to kolektivna prica te da je veci kolektivni imunitet st je vise cjepjenih, bez obzira na te pojedinacne varijacije, te da je onda i kolektivna sansa da se zaraza moze siriti u datoj populaciji manja.
Dakle cjepljenje ne osigurava vjerojatno 100%, vjerojatno ima i svoje rizike, moguce nuspojave itd. Nista nije potpuno izvjesno, predvidivo i nepogresivo. Postoji samo dovoljno visoka statisticka sansa da odredjeni potez bude u prosjeku isplativiji od neko drugog (u ovom slucaju cjepljenje od necjepljenja). Takodjer, kako rekoh, postoji i kolektivni ucinak. Ako je dovoljno visoka procjepljenost u populaciji onda ce i broj imunih na bolest biti dovoljno visok da se zastite i oni koji to nisu, jer ce se bolest tesko prenositi pa time tesko i doci do njih...

Slažem se donekle s tobom, samo bi još dodala da je također jako bitno da se farmaceutska industrija efikasno kontrolira od strane regulatornih agencija kako ne bi dolazilo do manipulacija reklamama, nepotrebnih liječenja u svrhu veće dobiti i ostalih kapitalističkih boljki kojima očigledno svjedočimo.. jer upravo ti detalji rađaju nepovjerenje kod ljudi iako si s tim nepovjerenjem stvaraju i štetu jer izbjegavaju i ono što je provjereno i funkcionira.
Upravo mi se u neposrednoj blizini odvija jedna obiteljska drama - dijete prijatelja (jednomjesečna djevojčica) je na samrti jer je pokupila negdje virus hripavca.. bolesti koja je izumrla u neku ruku i ljudi se protiv toga cijepe sa 3mj. i da ne duljim, cjepljenjem bi vjerojatno izbjegli ovu dramu
~ "if there is a true universal mind, must it be sane?"~

Natrag na “Moje Tijelo, Moj Hram”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.