Artroza Koljena

Recepti, napici, tinkture...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Artroza Koljena

Post Postao/la AFX »

Ima li koji forumas da ima znanje iz prve ruke kao pacjent il doktor o ovoj bolesti?
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Artroza Koljena

Post Postao/la HypnoToad »

Ne direktno, ali radio sam sa suplementima za regeneraciju hrskavice i hialinske tekućine. Ali ono što je glavni uzrok ove bolesti je pre velika težina na pre slabe zglobove. Dakle, dva rješenja su ili smanjiti masu, ili ojačati zglobove, tetive i mišiće oko koljena. Reci malo konkretnije što te muči pa ćemo pokušati naći rješenje.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Artroza Koljena

Post Postao/la AFX »

A gle, bio sam na Modemu tamo u osmom mjesecu, čaga i to..i počela su me boliti koljena..mislio sam da sam se malo izforsao na tjedan dana festivala, no nisu me prestala boliti do danas..cca 3 i nešto mjeseca..otišao do doktora, ništa konkretno od njega nisam dobio osim preporuke da si kupim glukozaminsulfat (Arthryl).

Nalaz glasi:
Klinički koljena nisu otečena ligamentarni aparat uredan, pozitivni znakovi za prednju koljensku bol i hondromalaciju patela. rtg početni znakovi artroze.

Prije nego šta su se javili ti problemi sam preko zime skinuo 18kg..sad sam na nekih 100kg (vis.185)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
ChilI
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 20.12.2012, 14:31
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Artroza Koljena

Post Postao/la ChilI »

Tu pomaže kurkumin i cbd konoplja, 4x dnevno 20-40mg cbd kanabinoida u biomix kapsulama. Može se i lokalna krema napraviti.
_______________________________________________________________________________________________________

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Artroza Koljena

Post Postao/la Ninti »

Iako kontroverzan, ne-lijek, mnogi tvrde da im je pomogao Borax ->
https://pforlife.com/borax-conspiracy.html
https://alternativa-za-vas.com/index.ph ... e-boraksom
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Artroza Koljena

Post Postao/la AFX »

HypnoToad je napisao/la:Ne direktno, ali radio sam sa suplementima za regeneraciju hrskavice i hialinske tekućine. Ali ono što je glavni uzrok ove bolesti je pre velika težina na pre slabe zglobove. Dakle, dva rješenja su ili smanjiti masu, ili ojačati zglobove, tetive i mišiće oko koljena. Reci malo konkretnije što te muči pa ćemo pokušati naći rješenje.
Šta mi možeš preporučiti od suplemenata? Prenesi mi malo iskustvo koje imas..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Artroza Koljena

Post Postao/la HypnoToad »

Joj sori, zaboravio sam na ovaj post.
Uglavnom, artrozu treba napadati na tri fronta. Prvo je umanjiti upalu u zglobovima i u tijelu. Za to se preporučaju đumbir, kurkuma, omega3 riblje ulje, maslinovo ulje, ulje crnog kima, cbd.
Druga faza je unositi gradivne jedinice i antioksidanse koji bi omogućili regeneraciju zglobova i zglobne tekućine. Glukozamin i MSM (Methylsulfonylmethane) su tu jako bitni, ali bi ih bilo najbolje uzimati s vitaminom C. I to velikim dozama, barem gram dnevno, kupiš veliku vreću praha sa ebaya.
I onda na kraju bi trebalo izvoditi vježbe za jačanje muskulature oko koljena. Toga imaš po youtubu. I prehranu bazirati na proteinima i zelenom lisnatom povrću.
Postoje već gotovi proizvodi koji kombiniraju nekoliko tih sastojaka, ja sam koristio neki Arthroblock i pomogao mi je kod sitnih bolova, ali za najbolje rezultate bi trebao sam kombinirati 4-5 sastojaka, vidi šta ti je najlakše dostupno.
Ja sam patio od boli u koljenima jako dugo, sad već godinama nemam pojma kad me zadnji put zabolilo. A održavam takvo stanje samo sa anti upalnim suplementima i to samo povremeno, omega 3, kurkumin, crni kim.
E da, sad sam se sjetio, nekakve multi vitamin/mimeral tablete ti isto mogu pomoći ako ti fale neki mikroelementi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Artroza Koljena

Post Postao/la AFX »

HypnoToad je napisao/la: Druga faza je unositi gradivne jedinice i antioksidanse koji bi omogućili regeneraciju zglobova i zglobne tekućine. Glukozamin i MSM (Methylsulfonylmethane) su tu jako bitni, ali bi ih bilo najbolje uzimati s vitaminom C. I to velikim dozama, barem gram dnevno, kupiš veliku vreću praha sa ebaya.
Trenutno uzimam glukozamin od nutripharma (1500mg + 12mg vitamina C) ..koliko bi po tvojoj procjeni trebao uzimati više glukozamina i vitamina c..MSM-a? Ili si mislio velike doze vitamina C? Ako imas koju preporuku isprobanog sellera s ebaya, bio bih ti zahvalan..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Artroza Koljena

Post Postao/la Ouroboros »

Malo istraži "carnivore diet", ilitiga, prehrana di jedeš samo i isključivo meso.

Osobno nisam probao, iako imam namjeru, ali po onome što sam istraživao iskustva ljudi su da im rješava baš probleme sa upalama u tijelu, autoimune poremečaje i sl.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Artroza Koljena

Post Postao/la Firmus »

Još bolja verzija carnivore dijete je mliječna dijeta, ali kome god sam to preporučio nitko ne vjeruje iako sam ja imao izvrsne rezultate.
Ako nekoga zanima: http://milk-diet.com/. Na ovom sajtu ima cijela knjiga, a ja kod sebe doma imam još jednu knjigu dr. Charlesa Sanforda Portera koji je liječio oko 20 tisuća ljudi sa ovom dijetom i gotovo u svakom slučaju imao je nevjerojatne rezultate koji graniče na razini čudesnog.

Jedino što je bitno je: 1) dobro se upoznati s pravilima i kako i zašto dijeta funkcionira 2) nabaviti što je bolje moguće kravlje ili kozje mlijeko, mora biti sirovo 3) dijeta će biti puno uspješnija ako možeš odmarati bar 2-3 tjedna iako može se uzimati i u pokretu ali treba se pridržavati rasporeda gdje se šalica mlijeka pije svakih 30 min, svakih 45 min ili svaki sat. Količina mlijeka koja se u prosjeku pije varira od čovjeka do čovjeka ali uglavnom se kreće između 4 i 6 litara na dan.
Odgovori