Moždani udar, terapija psilocibin gljivama

Recepti, napici, tinkture...
ChilI
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 20.12.2012, 14:31
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 7 puta

Moždani udar, terapija psilocibin gljivama

Post Postao/la ChilI »

Trebam od veterana, koji imaju više iskustava komentare.

Napraviču terapijo čovjeku, koji je doživio moždani udar, terapija bi se bazirala na rso ulju od konoplje i suhim, u prahu psilocibin gljivama.
Ne sme biti prejako, i razmišljao sam, da bi jedna doza, oralna, bila 20mg cbd + ostali kanabinoidi + 100mg suhih psilocibin gljiva.
Uzimao bi 3-4 puta dnevno.

Ekipa, kakvo imate mišljenje, po tom pitanju?
_______________________________________________________________________________________________________

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Moždani udar, terapija psilocibin gljivama

Post Postao/la danko fafanko »

Trebala bi bit ok doza. Neka ne uzima kasno navečer da mu se ne desi da ne može zaspat od gljiva.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Moždani udar, terapija psilocibin gljivama

Post Postao/la huana.meri »

po meni je kombinacija toga u jednom koncentratu glupa, napravi mu odvojeno to, kad zeli sve uzeti moze, a kad nezeli moze odvojeno...
samo cbd ulje je smijurija, ako nece uzimati full ulje od konoplje, nemo ni ocekivatu neke extra rezultate...
sretno s pomoci, i bilo bi dobro da i sam probas to sto planiras njemu dat...

juče sam probao subaltetatus cinctulus gljive, sadrže beosistin koji je derivat psilocibina i potpuno dugačiji đir imaju, samo smjeh, bez nekih vizija i sl...
ljude koji se osječaju nesretno, depresivno, mislim da su ove gljivice za početak prihvatljivije od psilocibinskih vrsta, bolje te za prvu turu upoznaju s gljivarskim situacijama, nema previše dubinske brije, teže se pretrpat jer su labije, ja sam 12-15 grama pojeo, možda i 18, 30 grama suhih sam s frendom gablčecovo, sjedio, pričao cjelu noć s njim, plako od smjeha...

ako je taj endorfin prihvatljiviji nego psihodelični psilocibin, neki bi ljudi s panaleonius cinctul gljivama uspjeli dobiti smijeh na lice no bez psiho vrtnji i tripanja, bediranja...
gljive koje sam skupljo su rasle na konjskom izmetu u prirodi, nakon prve konzumacije 3 grama suhih, samo sam osjetio bridenje usnica i malo smješkanje, zaspo sam ko na pamelinim sisama to veće...
juče sam probao i malo jače udrmavanje, napominjem, smjeh do suza, vrištanje, povratio sam sat i pol nakon jedenja, no želudac je vec povukao što je trebao pa je brija trajala nekoliko sati u noć...
toplo preporucam cinctuluske za osvježenje sreće, druženje s frendaćima, frendicama...

dakako, nemogu ni trznuti nista protiv cubensisa, poseban je i također ga obožavam...

preporučam konzumiranje cinctulusa suhih sa tekućim paradajzom i u blender, mixer sve...

sretno s projektom još jednom...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
ChilI
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 20.12.2012, 14:31
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Moždani udar, terapija psilocibin gljivama

Post Postao/la ChilI »

Ne kontaš poantu liječenja.
Može se njemu dati THC rso ulje, može podignuti tlak i šta si napravio.
Podcjenuješ cbd rso ulje, ako je pravo. Ja njime držim rak pljuča u remisiji već 6 mjeseci. Žena, 55 godina. Ne podnosi THC rso ulje.
Terapija se zasniva na mikro dozama, da se obnove ćelije u mozgu i naprave nove.
Terapija nije, da bude high. Kužiš.
_______________________________________________________________________________________________________

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Moždani udar, terapija psilocibin gljivama

Post Postao/la huana.meri »

na ulju kod oralne kopnzumacije nisi high, nego down, samo sam svoje viđenje stvari iznjeo, kuham, frčem, pušim, sadim, već 17 godina, mnogima sam pomagao, no kad je osoba skeptična i izbezumljena, negativna, nema spasa ni s isusovim kaležom...
da bi mozak nakon dekada napora i neodmaranja konačno malo odmorio, neophodno je thc ulje, cbd je po meni, a probao sam ga svakako i mnogo, samo zahebancija koja konektira konoplju i zakonsku reglativu...
nikako raznovrsnost kanabinoida nemože biti lošija od selektivnog koncentriranja određenog kanabinoida...
no opet, moje mišljenje i iskustvo, ako netko misli da se može spasiti s cbd-om sooper, no raznovrsnost i bogatstvo spojeva je to što čovjeka vraća, jedan spoj nikako nemože popraviti štetu koja je nastala nakon godina i godina sakaćenja vlastitog tjela, organizam nam faktički svima plače za zravom, raznovrsnom primjenom hrane i aditiva...

sretno, ;)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
ChilI
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 20.12.2012, 14:31
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Moždani udar, terapija psilocibin gljivama

Post Postao/la ChilI »

Pogrešno razmišljaš.
Na ulju možeš biti high, to zavisi najviše od sative, kod oralne konzumacije, nije pa high takav, kako kod pušenja.
Splošno razmišljaš, fokus moraš dati na specifičnu bolest. Ako to znaš, onda imaš uspjeh, ako ne, onda se oslanjaš na sreću.
Nije tako jednostavno, kako razmišljaš.
_______________________________________________________________________________________________________

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Moždani udar, terapija psilocibin gljivama

Post Postao/la huana.meri »

enzimi zelučani thc u oralnoj konzumaciji pretvaraju u thca, neoslanjam se ja na sreću, dapaće, mislim da svi krkaju cbd ulje jer je dozvoljeno, no kažem, moja iskustva su jedno, svaki čovjek je drugačiji...
kod pretvaranja kanabinoida u oralnoj konzumaciji nemožeš biti high, možeš samo biti down, jer valjda bi osjetio neko veselje...
nije konoplja i njene blagodati za svakog, no i dalje tvrdim da je selektivno uzimanje nekih spojeva bezveze, biljka i je močnija od medicine moderne jer ima sposobnost stvaranja preko sto kanabinoida odjednom, ako misliš da je cnd dovoljan, što onda nenaručite generički samo kanabinoid cbd i po gasu???
raznovrsnost je bogatstvo života, cbd je samo kanabinoid koji je iskorištavan za popularizaciju konoplje, on sam vrlo male učinke pokazuje, pa čak i kad izabereš sortnu biljku, sat ili indicu, sam cbd je jedan od preko 140 kanabinoida, i drugi je po količini koji može biti zastupljen u nekom cvijetu, a izbjegavati thc po meni je zaista skok u bazen bez vode...
industrija strainova je samo započela laganje i ekonomsko exploatiranje masa u neznanju i strahu...
divlje bilje najbolji dim daje, a i ulje, ova banda sa ozračenim sjemenka nikako nemože parirati prirodi i njenim rezultatima kroz tisućljeća...
da nenabijamo sad inteligenciju u redove, drž se i deri kako misliš da je najbolje...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
ChilI
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 20.12.2012, 14:31
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Moždani udar, terapija psilocibin gljivama

Post Postao/la ChilI »

Neke stvari pogrešno tumačiš. Thca je kislinski oblik THC kanabinoida, koji se kod pušenja ili dekarboksilacije pretvara u THC kanabinoid.
U tom obliku THC kanabinoid radi high stanje u čovjeku. Razlika higha je jedino na koji način upotrebljavas konoplju. Pušenje ili oralno pojedeš smolu.
Svi papaju ulje, u prostoru prodaji, kojemu su u postupku na co2 mašini oduzeli THC kanabinoid iz smole van. Tada ta smola ne radi, ljepo kako treba.
Tu je razlog i tvoje iskustvo, s cbd rso uljem, smolom. Svaka konopljina smola lječi, nije bitno koji kanabinoid je u rso ulju, smoli u najvećem broju, THC, CBD, CBG. Najvažnije kod rso smole je, da je pravljenja iz ženskih biljki, ceo extrakt trihoma, i pravilno napravljena dekarboksilacije. To je najbitnije.
_______________________________________________________________________________________________________

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Moždani udar, terapija psilocibin gljivama

Post Postao/la Beyond Le Fov »

jedan proizvodjac cbd ulja kaze da rade co2 ekstrakciju zato da bi sacuvali sve kanabinoide, terpene, flavonoide, antioksidanse i hranjive tvari. co2 ekstrakcija ne prelazi 35 stupnjeva, pa ne dolazi do unistenja i izmjene molekula. biljke od kojih rade vec imaju zanemarivu kolicinu thc. to je pozeljno jer visok udio thc u ulju uzrokuje paranoje, tjeskobu, psihicko stanje u kojem vecina ljudi ne zeli ili nemoze funkcionirati, pogotovo ne cjeli dan. thca je bitan u biljci ali sorte koje ga imaju u znacajnijoj mjeri su ilegalne.
kuhanje u otapalima kako se radi rso ulje je daleko od idealne metode iako se radi s najboljim sortama, hrpetinu molekula koje su korisne u svom originalnom obliku izmjeni a ostatak unisti ili ne otopi. thca (thc kiselina) je veoma bitna za sinergiju djelovanja i mora uci u organizam u toj formi, kolicini i odnosima s drugim kanabinoidima. dekarboksilacija poremeti omjere i drasticno snizi moguci maksimalni dnevni unos. Od stotine miligrama dnevnog unosa snizi na deset mg i to je jos mega psihoaktivno (a thca nije). tako ucini 99% dobrobiti za zdravlje od biljke neiskoristeno i odredjene receptore prestimulira.
jedino mehanicko hladno presanje sacuva sve. Svi ti kanabinoidi zajedno u tijelu u prirodnim omjerima cine da funkcionira mega efikasno. konoplja bi trebala biti esencialno povrce koje bi svatko trebao uvesti u prehranu, i njeno ulje sjemenja ima esenijalno potrebne masnoce. savrsena biljka u svakom pogledu, cisto 24k zlato ljudskoj civilizaciji, sta sve daje.
kad bi bilo legalno, svaki dan jednu biljku uberes a drugu zasadis i tako imas stalno mega zdravo povrce.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Moždani udar, terapija psilocibin gljivama

Post Postao/la huana.meri »

ulje koje se pravi natapanjem cvijetova u nekom otapalu, pa cijeđenjem i isparavanjem, je vrlo kvalitetno i temperatura tvari nikad neide u razinu da se može percipirati kao termički obrađeno.
neznam kako i koliko hladna preša, mehanička, uspije benefita izvuči, no čim dolazi do komprimiranja bilja mora dolaziti i do promjene temperature, što znači da se termički obrađuje...
po meni ljudi koji izbjegavaju thc radi nekih nuspojava koje im se ne sviđaju neshvačaju stvari dovoljno ozbiljno...
100 ljudi 100 čudi...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori