Tumor hipofize

Recepti, napici, tinkture...
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Tumor hipofize

Post Postao/la gotta »

Dragi članovi, zanima me ima li netko iskustva u liječenju tumora hipofize ili ste možda čuli za neki biljni pripravak?

...."Prolaktinom može nastati zbog poremećaja na nivou hipofize, hipotalamusa ili zbog prekida veze hipotalamus-hipofiza. Poremećaj na razini hipofize ima za posljedicu nastanak tumora koji je zbog izmijenjene strukture neosjetljiv na djelovanje faktora koji inhibira stvaranje prolaktina. Ako je poremećaj na razini hipotalamusa tad dolazi ili do prevelikog lučenja faktora koji stimulira produkciju prolaktina ili do smanjene produkcije inhibitora prolaktina. U oba slučaja posljedica je bujanje laktotrofnih stanica i nastanak adenoma. Mikro i makro adenomi Postoje dvije vrste adenoma hipofize. Mikroadenom naraste do prečnika od oko jednog centrimetra i u većini slučajeva više ne raste . Makroadenomi su znatno veći, luče znatno više prolaktina, a svojim rastom vrše pritisak na ostala tkiva, što za posljedicu može da ima glavobolju, poremećaj vida, ometanje produkcije ostalih hormona hipofize, a u težem slučaju mogu da ugroze i život oboljelog. Kako je prolaktinom funkcionalni tumor, on je zadržao osnovnu osobinu tkiva od kojeg je nastao (laktotrofa) i što je veći luči i veću količinu prolaktina....."
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
ChilI
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 20.12.2012, 14:31
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Tumor hipofize

Post Postao/la ChilI »

Tu ti je jedino rješenje cannabis ulje.
_______________________________________________________________________________________________________

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Tumor hipofize

Post Postao/la gotta »

I mislila sam ali ne mogu takva odlaziti na faks...bas me uspori i ne sjecam se niceg jer ne mogu razmisljat....neprestano sam depresivna i zivcana....prolaktin je krivac vjerujem
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Tumor hipofize

Post Postao/la shroomko »

Puno su veće šanse da je uzrok psihički. Meditacija bi ti pomogla.
ChilI
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 20.12.2012, 14:31
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Tumor hipofize

Post Postao/la ChilI »

Možeš uzimati ulje tokom dana, ne punu dozu i nema problema.
Gledas da imaš prave hibride i nema nikakvih nuspojava. To ti iz iskustva pišem.
_______________________________________________________________________________________________________

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Tumor hipofize

Post Postao/la dawsongeek »

gotta je napisao/la:I..prolaktin je krivac vjerujem
dal vjeruješ ili znaš? ... kod mene u labosu određujemo prolaktin i ovaj normalno bazalni i nakon taloženja. nisam ziher u kojoj si fazi dijagnoze svega navedenog ali ako treba samo izvadi uputnicu za određivanje prolaktina i javi se u inbox ;) isto btw slažem se naravno u vezi ulja ali i isto tako mogu reći da viđam svaki dan ljude koji su na bromergonskoj terapiji i dojmovi su različiti, nekim ljudima izaziva gadne nuspojave dok većina njih ga pije bez ikakvih problema i na taj način uspijeva pritipomiti te prolaktinome ... i to već desetljećima... kakva su tvoja iskustva sa bromergonom si ga pila?
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Tumor hipofize

Post Postao/la shroomko »

Da li ti je dijagnosticiran tumor? Ako je ispričavam se, u tom slučaju je moj post gore bio jako glup.
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Tumor hipofize

Post Postao/la gotta »

Da, dijagnosticiran mi je mikroadenom. Sutra imam dogovoreno kod neurokirurga.
Nikada nisam pila brom... vadila sam prolaktin 4 puta za redom u razmaku od 5 mjeseci. Svaki put bio je sve viši.
Zaista ne znam kako su iščitavali. Vadila sam treći dan ciklusa.
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Tumor hipofize

Post Postao/la dawsongeek »

Da u svakom slucaju onda ces dobiti i strucno misljenje neurokirurga, ovisno o velicini mikroadenoma trebali bi se odluciti dal ga je bolje kirurski odstraniti ili ga suprimirat bromergonskom terapijom...a sta kaze endokrinolog? Kazem ti stvarno vecina ljudi koja ga pije nema nuspojave, ali ti ces to vjerovatno uskoro sve cuti od dr. Taj bromergon uglavnom sljaka sto se tice suprimiranja lucenja prolaktina ali kod nekih ljudi izaziva razno razne nuspojave..vecinom zelucane pa mozda kombinacija neceg iz majke prirode uz tu terapiju bi bila najbolje rijesenje...naravno nakon savjetovanja sa svim tim dr.sc. koji te cekiraju i sa tvojim najboljim travarom od povjerenja
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Tumor hipofize

Post Postao/la gotta »

Veličina je 4 mm, na snimkama izgleda dosta veliko, a doktor je rekao da je kirurski zahvat posljednja solucija s obzirom da me upozorio koliko je zahvat opasan jer je tumor na nezgodnom mjestu i trebalo bi busiti kosti, tamo su glavne zile, ako dotakne zilu odo ja... rekao je da svakako pokusam bromom i ako ne budem mogla podnijeti, tek tada da mozemo pricati o operaciji.
Pricali smo o alternativi, on je za...i stvarno me se dojmio kad je pricao koliko to podrzava..... ;) :thumbsup:
dakle brom + biljka srece...
tek iduci tjedan idem endokrinologu... problem je sto imam nizak tlak, a brom ga jos vise snizava... ne znam kako ce to bit..imala sam i gastritis..svasta nesto...valjda ce bit ok jer stvarno sam se ponadala da necu morat bit pod lijekovima...ali ocito da nema druge...
i jos me vise brine moja buduca trudnoca..da ne bi utjecalo na dijete
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Odgovori