Psilocibin tretman u lečenju raka - potrebna pomoć

Recepti, napici, tinkture...
lurker
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 07.12.2014, 05:57
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Psilocibin tretman u lečenju raka - potrebna pomoć

Post Postao/la lurker »

Ovo je tema o kojoj bi mogla da se napiše knjiga, a ja ću pokušati da budem što kraći u ovom prvom postu.

Korišćenje psilocibina u lečenju osoba obolelih od raka mi je bila interesantna tema i pre no što mi je sin (star 25 godina) oboleo od karcinoma. Tumor je otkriven pre nešto više od dva meseca, a ovih dana (nakon druge biopsije) smo saznali da je u pitanju maligni tumor u mediatimusu.

O samoj primeni psilocibina može da se nadje dosta informacija na reset.me, a na YouTube-u ima puno svedočanstava pacijenata koji su učestvovali u istraživanjima na Johns Hopkins univerzitetu u SAD-u. U pretragu treba samo uneti reči - Psilocybin, Cancer, Research i izaći će vam puno toga.

Ovo je svedočanstvo jednog pacijenta:


[media]link[/media]
https://www.youtube.com/watch?v=tKRKy0VVcpU

Najkrace rečeno psilocibin je pokazao odlične rezultate u otklanjanju anksioznosti kod pacijenata. Nije tu samo strah od smrti, već pre svega strah od, procesa umiranja - razvoja bolesti do trenutka smrti. Posebno je interesantno to, da samo jedan tretman može da bude moćniji od više godina psihoterapije.

Sada, da bi prešao na situaciju u mojoj porodici moraću malo da otstupim od teme i da spomenem slučaj Anite Moorjani.

Anita je obolela od raka i nakon 4 godine lečenja, već u poslednjoj fazi bolesti, ona je u bolnici doživela kliničku smrt. Njeno iskustvo se poklapa sa hiljadama iskustava drugih ljudi koji su doživeli kliničku smrt, kao i onih koji su odradili hipnotičku regresuju u život izmedju dva života.

Naime, Anita je postala svesna svog emocionalnog tereta koji je skupila u životu (osećaji krivice, straha itd), kao i tajne, odnosno svrhe života.

Tu dolazimo do ključne stvari - sama ta spoznaja joj je bila dovoljna (nakon što su je povratili iz kliničke smrti) da se osloboti svog tog tereta, a to je pak dovelo do fantastično brzog oporavka.

U vezi toga samo bi još najtoplije preporučio predavanje Anite Moorjani (sa Hrvatskim titlom) svima, a pogotovo ako imate nekoga u okruženju ko se trenutno bori sa ovom bolešću.

[media]link[/media]
https://www.youtube.com/watch?v=herPqYEiGJU

Dakle suština ove priče, a ono u šta ja duboko verujem, je da sve kreće iz glave - uma.
Svaka misao, svaka emocija proizvodi energiju koja ima neposredan uticaj na naš organizam. Ta energija ima daleko veći uticaj od svega ostalog (zagađena hrana, sredina, geni, itd)

Ta energija, ako je proizvod straha, besa, osećaja krivice,.. će da nas razboleti i sa druge strane - energija koja je proizvod ljubavi, spokoja, vere, ima snagu da nas izleči.

I sada mala ispovest - kod mog sina, mislim (a toga sam se i plašio dugo godina) da je takva negativna energija doprinela razvoju bolesti. Strašan animozitet (mogu slobodno upotrebiti i reč mržnja) prema mladjem bratu. Nama svima koji to posmatramo sa strane potpuno neshvatljiva i neobjašnjiva jer mladji brat, da kažem samo ćuti i ne provocira, ne odgovara ni nakoji način. Pri tom da napomenem da je mladji brat 3 puta jači od starijeg, sportista i u svemu su različiti jedan od drugoga.

Da li je u pitanju samo ta razlika, možda neka ranija trauma od neke osobe na koju ga sada podseća brat, da li je neki karmički dug, mi možemo samo da nagadjamo.

Za neku psihoanalizu, konsultacije sa psiholozima (što sam mu ranije više puta predlagao, a on odbijao), sada više nemamo ni vremena. Zbog toga već, evo dva meseca razmišljam o psilocibinu i već sam i njemu poslao par gore spomenutih linkova (možete zamisliti njegovu reakciju :eeek: )

Inače što se iskustava sa tim supstancama tiče, za mene sam napomenuo u predstavljanju - sa 17 godina (sada imam 54) jedan ili dva jointa, a sin kako mi je sada rekao je isto imao par iskustava (bez ikakvog efekta)

I na kraju pomoć koja mi je od vas potrebna: informacija o 1 izboru (vrsti pecurke),2 doziranju i 3 mogućnosti nabavke i generalno vaše mišljenje svemu tome.

1. Ima mnogo vrsta pecuraka koje u sebi sadrze psilocibin, pa me zanima koja vrsta bi po vama mogla da pruži najbolji benefit uz najmanji rizik ? Odnosno, da li možda može da se nabavi čist psilocibin u tabletama ?

2. Koja bi bila odgovarajuca doza za prvi (i verovatno jedini) put, za osobu tešku 75 kg ?

3. Kako bi mogao da nabavim dve takve doze ? Pre no što dam detetu prvo bih ja uzeo. Pošto je ova informacija malo škakljiva, možete me u vezi toga kontaktirati na mail: dragan.st61@gmail.com


Prvi korak mi je nabavka, drugi moje testiranje, a onda ako uspem da pripremim njegov, da kažem mindset, odlučio bi se da i sinu dam.

O svemu tome ću vas obavestiti u ovoj temi.

Unapred hvala.

PS ne rekoh da živim u Beogradu
Zadnja izmjena: lurker, dana/u 18.04.2015, 10:05, ukupno mijenjano 2 puta.
lurker
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 07.12.2014, 05:57
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Psilocibin tretman u lečenju raka - potrebna pomoć

Post Postao/la lurker »

Izgledqa da se nisam snašao u postavljanju videa sa YouTube-a, pa ću ovde da stavim linkove:



Annie's Cancer Treatment with Psilocybin

https://www.youtube.com/watch?v=tKRKy0VVcpU


Anita Moorjani in Sedona - Iskustvo bliske smrti

https://www.youtube.com/watch?v=herPqYEiGJU
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Psilocibin tretman u lečenju raka - potrebna pomoć

Post Postao/la pecurko »

Lurkeru, prvo jako mi je zao sto cujem da Vam je sin bolestan. Drago mi je sto imate zelju da probate drugaciji pristup lecenju od konvencionalnog.

Sto se nabavke psilocybina tice najjednostavniji i najsigurniji nacin bi Vam bio da narucite spore i uzgojite ih sami. Nije tesko a nije ni potreban veliki vremenski period.

Takodje iz razloga jednostavnosti i brzine najlakse je uzgojiti vrstu Psilocybe cubensis, bilo koji od raspolozivih strejnova sa FSRE.
Doza koja bi verovatno bila dovoljna za srednji efekat je oko 3 grama, ako se radi o gore navedenoj vrsti.

Verujem da bi najlakse bilo da Vam neko iz okruzenja da (pokloni), ali je to vrlo skakljiva tema, a uz to i zabranjena na ovom forumu.

Takodje napisite i odakle ste, mozda i to pomogne.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Psilocibin tretman u lečenju raka - potrebna pomoć

Post Postao/la HypnoToad »

Psilocibin je uvijek isti, vrsta kontejnera (gljive) u kojoj se nalazi nije važna, svi imaju isto djelovanje i ne povlače nikakve fizičke rizike. Nažalost, psilocibin nije stabilan izvan kontejnera i osim nekakve tinkture ne postoji mogućnost ekstrakta u tableti.

Što se doziranja tiče, tu možete odabrati jednu od dvije rute. Prva bi bila česte male doze, ekvivalent do 500 mg P. cubensis, ali uz obavezne 'razgovorne terapije'. Te male doze između ostaloga otvore psihički i emocionalno osobu, te uz pomoć razgovora sa bliskom ili 'stručnom' osobom, mogu dovesti do vrlo brzog i značajnog napretka. Same po sebi te male doze bi trebale biti primjenjivane vrlo dugo, ali ni tada bez znanja o nekim drugim metodama i vježbama vjerojatno ne bi imale značajnog efekta.

Druga opcija bi bila jedna terapija velikom dozom. E što se toga tiče ja se nikako ne slažem s prijedlogom od 3 grama. Tu se ide na sve ili ništa, ispod 10 grama ekvivalenta suhog P. cubensisa to nema nikakvog smisla. Male doze bi izazvale ogroman poremećaj svijesti, i vjerojatno ono što bi najviše došlo do izražaja bi bio strah, tj. teror, zbog bolesti i razmišljanja o smrti. Kod velikih doza (10+ g) dolazi do potpunog raspadanja 'ega' i do gubitka svih poveznica sa ovim svijetom i životom. Doslovno se proživi smrt prije smrti. I ja smatram da je u ovakvim situacijama to najbolje, i ustvari jedino što može 'osloboditi' osobu straha od smrti i dovesti do izliječenja.

Što se tiče nabavke nažalost vam ne možemo pomoći, jedina opcija bi bila pokušati nabaviti 'magic truffles' sa nekog smartshopa iz Amsterdama. Dakako, to je vrlo riskantno, i većina ih niti ne želi slati takve pošiljke u zemlje gdje su ilegalni.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
lurker
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 07.12.2014, 05:57
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Psilocibin tretman u lečenju raka - potrebna pomoć

Post Postao/la lurker »

Da, zaboravio sam da napisem gde zivim, pa sam naknadno dodao. Dakle zivim u Beogradu

Sto se tice nabavke i uzgajanja, bojim se da bas nemamo mnogo vremena, posto mislim da bi najbolje bilo da to odradimo pre nego sto krenemo sa terapijom.
A sa terapijom cemo krenuti u neko skorije vreme i tu su nam za zada u planu dve opcije - hemoterapija ili lecenje gladovanjem (Brojsova dijeta). Bojim se da ne bi bilo pametno uzeti pecurke za vreme tih tretmana.

U svakom slucaju hvala vam na ovim informacijama.
Ja sam nesto mislio da na crnom trzistu moze da se nadje bilo sta, ali izgleda da nije bas tako jednostavno
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Psilocibin tretman u lečenju raka - potrebna pomoć

Post Postao/la extranoize »

Lurker, žao mi je zbog vaše situacije, no ne gubite nadu. Samo hrabro.
Probajte nabaviti gljive preko sinovih prijatelja.
Netko od njih sigurno zna nekoga tko zna nekoga itd...u BG to ne bi trebao biti problem. :)
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
lurker
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 07.12.2014, 05:57
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Psilocibin tretman u lečenju raka - potrebna pomoć

Post Postao/la lurker »

HypnoToad je napisao/la:
Druga opcija bi bila jedna terapija velikom dozom. E što se toga tiče ja se nikako ne slažem s prijedlogom od 3 grama. Tu se ide na sve ili ništa, ispod 10 grama ekvivalenta suhog P. cubensisa to nema nikakvog smisla. Male doze bi izazvale ogroman poremećaj svijesti, i vjerojatno ono što bi najviše došlo do izražaja bi bio strah, tj. teror, zbog bolesti i razmišljanja o smrti. Kod velikih doza (10+ g) dolazi do potpunog raspadanja 'ega' i do gubitka svih poveznica sa ovim svijetom i životom. Doslovno se proživi smrt prije smrti. I ja smatram da je u ovakvim situacijama to najbolje, i ustvari jedino što može 'osloboditi' osobu straha od smrti i dovesti do izliječenja.

.

Sudeci prema podatcima sa Erowid-a ovo sto je rekao HipnoToad i te kako ima smisla




High Dose Effects: (2.5 grams - 10 grams P. cubensis)
All of the Medium Effects, usually with a significantly more uncomfortable coming up, more pronounced nausea (rarely resulting in vomiting), sometimes significant mental discomfort associated with feelings of fear and oftentimes accompanying a "What have I done to myself?" or "How far am I going?" thought, the unpleasant coming up effects usually lessen with familiarity and more knowledge about the safety and character of mushroom effects. High Dose Effects are usually characterized by the closed eye visualizations being significantly more elaborate and enfolding, religious revelation, spiritual awakening, near-death experiences, loss of self, talking to seemingly external, autonomous entities, extreme emotional responses, repressed memories coming to life, latent psychological crises can come to the surface, an increase in artistic sense, and intense feelings of wonder, connection, joy, fear. High Dose Effects can also include extreme time dilation, with experiences of wall-clock minutes taking an experientially large amount of time, watching clocks or digital counters where the seconds seem to take minutes to count off. One of the most interesting effects is the feeling of awakening for the first time ever from a previous state of sleep, the feeling of liberation from what is now seen as a life-long state of misunderstanding. Paradoxically, it is this new awareness that feels normal and natural and the previous fog is seen to have been unreal all along. The bemushroomed seeker can be convinced that, once gained, this awareness is impossible to lose, but inexplicably by the next day it is just a memory.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Psilocibin tretman u lečenju raka - potrebna pomoć

Post Postao/la Chegi »

Ne mogu da verujem da sam posle pola sata kuckanja slucajno refresh-ovao stranicu i obrisala mi se poruka.

Ukratko, sve ste prethodno rekli u temi, istina je da psilocibin ima odlicne rezultate u otklanjanju anksioznosti, sin bi pozitivnije gledao em na bolest em uopsteno na mnoge stvari. E sada, ja nisam siguran da li je zagarantovan neki "trip" na vecim dozama koji bi otklonio tu anksioznost, ali znam da na srednjim i vecim dozama svakako moze da dodje do toga. Sto je samo 1 korak ka izlecenju...

Sto se nabavke tice kao sto extranoize rece, najbolje bi bilo da se sinovi po drustvu raspitaju da li neko zna nekoga ko je konzumirao pecurke pa preko tog nekoga da dodju do pecurki. Najpogodnije bi bilo ako poznaju nekoga ko ide po festivalima ili psihodelicnim zurkama. Da napomenem jedan funfact mozda na neki nacin ispadne koristan: Mnogi ne znaju sta su "tatule" i misle da je to sinonim za "magicne pecurke".

Elem, sustina mog komentara je bila da spomenem da ja ili neko moj da ima probleme sa kancerom,ja bih se odmah opredelio za kanabisovo ulje. A za to sa druge strane opet treba ili da se uzgaja marihuana ili dosta para i srece da bi se doslo do pravog,kvalitetnog ulja.

Jeste da je tema stara 6 meseci ali eto, imao sam potrebu da ostavim komentar. Srecno!


EDIT:Evo i jednog zanimljivog clanka http://alternativainformacije.com/2015/ ... eg-tijela/
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Psilocibin tretman u lečenju raka - potrebna pomoć

Post Postao/la shroomko »

lurker je napisao/la: I sada mala ispovest - kod mog sina, mislim (a toga sam se i plašio dugo godina) da je takva negativna energija doprinela razvoju bolesti. Strašan animozitet (mogu slobodno upotrebiti i reč mržnja) prema mladjem bratu. Nama svima koji to posmatramo sa strane potpuno neshvatljiva i neobjašnjiva jer mladji brat, da kažem samo ćuti i ne provocira, ne odgovara ni nakoji način. Pri tom da napomenem da je mladji brat 3 puta jači od starijeg, sportista i u svemu su različiti jedan od drugoga.

Da li je u pitanju samo ta razlika, možda neka ranija trauma od neke osobe na koju ga sada podseća brat, da li je neki karmički dug, mi možemo samo da nagadjamo.
I ja sam mrzio svoju sestru. Bila je 2 godina mladja od mene i nije mi nista napravila osim sto je pokupila vise paznje od svojih roditelja. A za malo dijete paznja = ljubav i to + neke druge traume je ostavilo velikog traga na meni.
lurker
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 07.12.2014, 05:57
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Psilocibin tretman u lečenju raka - potrebna pomoć

Post Postao/la lurker »

Interesantan clanak o nekim istrazivanjima.

Psychedelics Could Trigger A 'Paradigm Shift' In Mental Health Care

http://www.huffingtonpost.com/entry/psy ... ca094eb4f0

I jos da dodam da je nakon cetri ciklusa hemioterapije i operacije, koja je bila u novembru, ova prica sada iza nas.
Od tri porcije koje sam tada nabavio, samo sam ja moju iskoristio krajem aprila. Sin i supruga nisu bili spremni.
Par puta sam se nakanjivao da napisem trip report, ali nikako to da dovrsim.
Sada se spremam da godinu dana nakon prvog iskustva uradim to na drugi nacin (kao u Johns Hopkins studiji - klasicna muzika, povez preko ociju), pa cu nakon toga gledati da napisem report.
Odgovori