lecenje depresije psihodelicima

Recepti, napici, tinkture...
Bili
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 02.02.2013, 22:40

lecenje depresije psihodelicima

Post Postao/la Bili »

pozdrav svima. bolujem od depresije pet godina i zanimaju me prirodne alternative antidepresivima . da li neko sa foruma ima iskustva u tom obliku lecenja, u kombinaciji sa psihoterapijom ili bez nje?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: lecenje depresije psihodelicima

Post Postao/la dr.manijak »

Moje mišljenje je da ti je to mač sa dve oštrice i ne bih se šalio sa time ako imaš ozbiljnu depresiju, jer brda ljudi ima depresivna stanja nakon uzimanja psihodelika.
A tako isto mogu da ti se totalno promene misljenja i pogledi na život u pozitivnom smislu.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: lecenje depresije psihodelicima

Post Postao/la shroomko »

Može se da.

Zavisi što želiš, da li želiš svojom snagom nadvladati depresiju ili samo biti izlječen. Ako želiš samo biti izlječen što brže uzmi ayahuascu više puta. Mogao bi svašta napisati sad tu, ali recimo samo da je vrlo snažan depresiv.

Ako želiš sam nadvladati tu despresiju, nauči neku meditaciju koja se temelji na mindfulnessu. Ovi su odlični:
http://www.dhamma.org/

To su 10-dnevni besplatni tečajevi meditacije. Oni te kuhaju i čiste za tobom i tvoj jedini posao je meditirati po cijele dane.

Možeš i neku drugu meditaciju ili metodu otpuštanja naučiti, uglavnom nešto što efektivno reprogramira tvoj um. Pogledaj sedona metodu, eft, zavisi što ti paše.

Tek tada, kad si savladao neku metodu gljive ti mogu pomoći. One jednostavno pojačavaju tvoju namjeru. Moja procjena je da je meditacija na njima 5-10 puta moćnija. Ali ako ne znaš nijednu meditaciju - 5x0=0 - neće ti ništa pomoći. Hoće malo, ali marginalno.

Ovo su droge sa kojima imam iskustva. Iboga je vrlo moćna također, ali nikad nisam probao pa ju ne mogu preporučiti.

Što god izabereš, znaj da put nije lak i ne postoji čarobna pilula koja će te riješiti svojih problema. Sve ovo što sam naveo zahtijeva suočavanje sa demonima iz svoje prošlosti i osjećati ćeš se gotovo jednako loše kao u traumatičnim iskustvima iz djetinjstva - i to ne jednom - već opet i opet i opet. Ali itekako se isplati. Zato što postaneš čovjek koji ta traumatična iskustva kao da nije ni imao. I takav čovjek se osjeća jako dobro, puno bolje nego ti sad.
Bili
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 02.02.2013, 22:40

Re: lecenje depresije psihodelicima

Post Postao/la Bili »

dr.manijak je napisao/la:Moje mišljenje je da ti je to mač sa dve oštrice i ne bih se šalio sa time ako imaš ozbiljnu depresiju, jer brda ljudi ima depresivna stanja nakon uzimanja psihodelika.
A tako isto mogu da ti se totalno promene misljenja i pogledi na život u pozitivnom smislu.
hvala na savetu, stvar je u tome sto polako gubim zelju da se borim sa svojim stanjem sto mi je znak da moja terapija ne uspeva.
shroomko je napisao/la:Može se da.

Zavisi što želiš, da li želiš svojom snagom nadvladati depresiju ili samo biti izlječen. Ako želiš samo biti izlječen što brže uzmi ayahuascu više puta. Mogao bi svašta napisati sad tu, ali recimo samo da je vrlo snažan depresiv.

Ako želiš sam nadvladati tu despresiju, nauči neku meditaciju koja se temelji na mindfulnessu. Ovi su odlični:
kolika je kolicina koju treba da uzmem ako nemam iskustva sa psihoaktivnim supstancama i u kom vremenskom opsegu da bi uticalo na moje stanje? koliko vremena treba da prodje od uzimanja antidepresiva? je li tebi ajahuaska pomogla na taj nacin(izvini unapred ako je direktno pitanje)?

Što god izabereš, znaj da put nije lak i ne postoji čarobna pilula koja će te riješiti svojih problema. Sve ovo što sam naveo zahtijeva suočavanje sa demonima iz svoje prošlosti i osjećati ćeš se gotovo jednako loše kao u traumatičnim iskustvima iz djetinjstva - i to ne jednom - već opet i opet i opet. Ali itekako se isplati. Zato što postaneš čovjek koji ta traumatična iskustva kao da nije ni imao. I takav čovjek se osjeća jako dobro, puno bolje nego ti sad.
stvar je u tome sto nema nekog razloga za to. ti se u nekim periodima osecas bedno i kada je sve ok. zarobljen si u spirali, osecas se bezvredno zbog cega funkcionises jadno i obrnuto.
tvoj um sve to cini tezim zato sto suzava fokus na tezinu tvoga stanja, umesto na oporavak. najbolje poredjenje za to stanje svesti koje imam je da si u tunelu koji se zavrsava zidom. ne vidiš ništa sire od tunela i nista dalje od zida.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: lecenje depresije psihodelicima

Post Postao/la shroomko »

Bili je napisao/la:kolika je kolicina koju treba da uzmem ako nemam iskustva sa psihoaktivnim supstancama
Ja sam bio na ayahuasca radionici u Nizozemskoj. Doza koju smo pili je iz čaša za rakiju - znači otprilike 0.05L. Ali to sve zavisi od koncentracije, koliko su lišća stavili u to. Mene je dočekalo sve spremno, nisam nikad kuhao ayahuascu to pa ne znam ništa o doziranju. Siguran sam da možeš pronaći informacije na netu. Ja preporučam neku pouzdanu radionicu za prvi put, pogotovo ako nemaš iskustva sa psihodelicima.
Bili je napisao/la:i u kom vremenskom opsegu da bi uticalo na moje stanje? koliko vremena treba da prodje od uzimanja antidepresiva?
Ne razumijem ovdje pitanje - što misliš pod antidepresivima. Ako uzimaš sada neke farmakološke antidepresive i pitaš kad možeš uzeti ayahuascu - ne znam, ali možeš to proguglati. To proguglaj jer psihodelici u kombinaciji sa farmakološkim drogama mogu biti vrlo opasni. Ili da se izrazim drugačij - farmakološke droge su vrlo opasne, često smrtonosno opasne. Lječničke pogreške su 3. uzrok smrti u SAD-u, a još su opasnije ako ti sa strane uzimaš druge droge.

Kad možeš očekivati rezultate? Odmah isti dan.
Bili je napisao/la:je li tebi ajahuaska pomogla na taj nacin
Da, to je malo duža priča. Prije 4 godine ja sam se osjećao grozno, imao sam veliki kompleks manje vrijednosti, nisam se volio, osjećao sam se da ne zaslužujem ljubav, uspjeh, radost itd. Nisam nikad išao po neku dijagnozu, ali u stvarnom životu depresija nije nešto što imaš ili nemaš već je jedan kontinuum - svi se nekad osjećamo depresivno ali pitanje je koliko jako i koliko često.

Zadnje 4 godine svakodnevno sam meditirao i radio tehnike poput sedona metode itd i to je pomoglo jako jako puno. Kad sam uzeo ayahuascu odmah sam doživio veliki skok, ogromni napredak kao nekoliko mjeseci meditacije. Svatko sa ayahuascom dobije ono što mu najviše treba, ja sam dobio radost, lakoću u komunikaciji s ljudima, osjećaj da mogu vrlo lako sklapati prijateljstva i osjećaj otvorenih mogućnosti tj da mogu uspjeti financijski i poslovno.

Neki Brazilski znanstvenici su istraživali ayahuascu i otkrili su da ne izaziva ovisnost i da je snažan antidepresiv.
Bili je napisao/la:stvar je u tome sto nema nekog razloga za to. ti se u nekim periodima osecas bedno i kada je sve ok. zarobljen si u spirali, osecas se bezvredno zbog cega funkcionises jadno i obrnuto.
tvoj um sve to cini tezim zato sto suzava fokus na tezinu tvoga stanja, umesto na oporavak. najbolje poredjenje za to stanje svesti koje imam je da si u tunelu koji se zavrsava zidom. ne vidiš ništa sire od tunela i nista dalje od zida.
A što ti sada radiš na tom pitanju? Jer uzimaš SSRI depresive tipa prozac?
To ti je dokazano da nije učinkovitije od placeba:
ssris no more effective than placebo
https://www.google.hr/search?q=ssris+no ... =firefox-a
Postoje puno učinkovitije metode, ali ne pune džepove velikih farmaceutskih kuća.
Bili
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 02.02.2013, 22:40

Re: lecenje depresije psihodelicima

Post Postao/la Bili »

shroomko je napisao/la: Postoje puno učinkovitije metode, ali ne pune džepove velikih farmaceutskih kuća.
mislimo na istoj frekvenciji.
shroomko je napisao/la: Ja sam bio na ayahuasca radionici u Nizozemskoj. Doza koju smo pili je iz čaša za rakiju - znači otprilike 0.05L. Ali to sve zavisi od koncentracije, koliko su lišća stavili u to. Mene je dočekalo sve spremno, nisam nikad kuhao ayahuascu to pa ne znam ništa o doziranju. Siguran sam da možeš pronaći informacije na netu. Ja preporučam neku pouzdanu radionicu za prvi put, pogotovo ako nemaš iskustva sa psihodelicima.

.
da, nasla sam sad to na netu, zvuci divno. volela bih otici kad skupim novca. hvala na strpljenju i pomoci :)
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: lecenje depresije psihodelicima

Post Postao/la Psychonaut »

Ako se odlucis za ayahuascu(ili neki slican psihodelik), preporucujem ti da to ne radis sama, vec sa nekim veoma iskusnim samanom, terapeutom, ili skupinom koja se time bavi. Njihova pomoc moze biti veoma bitna u "usmjeravanju" tvog iskustva u pravom smjeru.
Vjerovatno bi morala prestati konzumirati SSRI na neko vrijeme, i raditi na formiranju zelju da ti bude bolje.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: lecenje depresije psihodelicima

Post Postao/la Tain »

Razne meditacije mogu pomoći, ali savjetovao bi da pronađeš učitelja ili vodiča.
Iako je meditacija nužna za pronaći taj mirni put jednako je lako i dublje zalutati.

Iz osobnog iskustva:
Valerijana je popričino umirujuća. Ali svejedno psihički ne pomaže previše. laka je za kupiti/uzgojiti.

Također je tu i med protiv depresije i slični proizvodi od matične mliječi ali opet psihički slabo pomažu. Da imuni sustav je poboljšan, nemoguće uhvatit prehladu i tako ali psihički skoro nula.

Ima ih svakakvih tako biljaka, koje će malo promjeniti stanje uma i zaokupirati ga i super poslužiti kao kratkotrajno riješenje. Ali na duge staze nema nam druge nego raditi na sebi i vikati u pomoć kad zaglibimo.

:consoling2:
I love not man the less, but nature more.
Bili
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 02.02.2013, 22:40

Re: lecenje depresije psihodelicima

Post Postao/la Bili »

Psychonaut je napisao/la:Ako se odlucis za ayahuascu(ili neki slican psihodelik), preporucujem ti da to ne radis sama, vec sa nekim veoma iskusnim samanom, terapeutom, ili skupinom koja se time bavi. Njihova pomoc moze biti veoma bitna u "usmjeravanju" tvog iskustva u pravom smjeru.
Vjerovatno bi morala prestati konzumirati SSRI na neko vrijeme, i raditi na formiranju zelju da ti bude bolje.
prestala sam pre nekih mesec dana :) Volela bih da imam nekoga sa iskustvom ko bi me usmerio, ali moje drustvo je malo konzervativno po pitanju droga, tako da mi ostaje ova šrumkova varijanta.
Tain je napisao/la:Razne meditacije mogu pomoći, ali savjetovao bi da pronađeš učitelja ili vodiča.
Iako je meditacija nužna za pronaći taj mirni put jednako je lako i dublje zalutati.

Iz osobnog iskustva:
Valerijana je popričino umirujuća. Ali svejedno psihički ne pomaže previše. laka je za kupiti/uzgojiti.

Također je tu i med protiv depresije i slični proizvodi od matične mliječi ali opet psihički slabo pomažu. Da imuni sustav je poboljšan, nemoguće uhvatit prehladu i tako ali psihički skoro nula.

Ima ih svakakvih tako biljaka, koje će malo promjeniti stanje uma i zaokupirati ga i super poslužiti kao kratkotrajno riješenje. Ali na duge staze nema nam druge nego raditi na sebi i vikati u pomoć kad zaglibimo.

:consoling2:
Biljke i ja smo :ohnoo: Imala sam ih 20-ak i preziveo mi je samo kaktus :sad: Em sam smotana, em sam nemarna.

Hvala na podrrsci :)
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: lecenje depresije psihodelicima

Post Postao/la Tain »

Bili je napisao/la: Biljke i ja smo :ohnoo: Imala sam ih 20-ak i preziveo mi je samo kaktus :sad: Em sam smotana, em sam nemarna.
A ima i u ljekarni kupiti bez recepta. I valerijanu, matičnjak i slične. Ništa to nije neprirodno. Samo ekstrakt osušene biljke.
Ali opet, nije to baš za depresiju, nego je opuštajuće, protiv stresa i općenito nemira.
I love not man the less, but nature more.
Odgovori