Orah + Med

Recepti, napici, tinkture...
Odgovori
tihy.tur
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 20.01.2013, 12:03
 pohvaljen: 3 puta

Orah + Med

Post Postao/la tihy.tur »

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... b]Prirodan lijek - Med i orah[/b]

Orah u kombinaciji sa medom predstavlja izuzetan prirodni lijek čija se ljekovitost ne može uporediti niti sa najmoćnijim farmaceuskim preparatima. Kombinacija meda i oraha našem organizmu osigurava sve neophodne vitamine, mineralne materije, bjelančevine, masti, ugljikohidrate te još mnogo toga.

PRIRODNI LIJEK ZA ANEMIJU
na bazi meda i oraha – Pripremiti smjesu od pola kilograma meda i pola kilograma mljevenih oraha i soka od jednog limuna. Sve zajedno dobro izmiješati te pripravak uzimati 3 puta dnevno po jednu kašiku. Med sa orahom je dobar za oporavak iscrpljenih i anemičnih osoba.

VISOK KRVNI PRITISAK - Kod problema sa visokim krvnim pritiskom preporučuje se svakodnevno uzimanje 100 grama oraha i iste količine meda u periodu od 45 dana.

GLAVOBOLJE – ne samo da je jako ukusna slastica med u kombinaciji s orasima, već zaista dokazano i pomaže kod problema sa glavoboljom i nesanicom.

ĆIR NA ŽELUCU – kod problema sa čirom potrebno je pripremiti orahovo mlijeko sa medom. Priprema je vrlo jednostavna; 20 grama mljevenih oraha pomješa se sa vrelom vodom, dobro promućka i procijedi. U mlijeko dodati 2 kašike meda i uzimati pola sata prije svakog jela 2-3 kašike.

PROTIV IMPOTENCIJE pomaže od davnina oproban recept: mljeveni orah pomiješan sa medom u istoj proporciji. Uzimaju se dvije kašike dva-tri puta na dan, pola sata posle jela. Da bi se postigli željeni efekti kura treba da traje najmanje od 20 do 30 dana.

KOD ANEMIJE - Pripremiti smijesu od pola kilograma livadskog meda, pola kilograma mljevenih oraha i jednog limuna. Sve se dobro izmješa i uzima svaka tri do četiri sata. Smijesa je veoma dobra za oporavak anemičnih i iscrpljenih osoba.

ZA LIJEČENJE HIPERTENZIJE i nedostatka gvožđa – anemije, treba svakodnevno uzimati 100 grama oraha sa istom količinom meda, najmanje 45 dana. Med i orasi su veoma dijelotvorni i kod ishemije srca. Kašika meda sa tri-četiri oraha ne samo da je izvanredan delikates, već i sredstvo protiv glavobolje, nesanice, skleroze. Ista doza dovoljna je da se zaštitimo od povećane radijacije, tvrdi poznati američki lekar D. Gejl

Peuzeto sa fecebooka!

uživajte
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Orah + Med

Post Postao/la dr.manijak »

Ja redovno cepam med i orahe, sto sumski sto livadski, to mi je omiljena poslastica.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Orah + Med

Post Postao/la Morgan Le Fay »

Probala sam to neki dan. Osim što je ljekovito, meni je to jako fino jer volim i med i orahe... mmm, uživancija. :delicious:
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Orah + Med

Post Postao/la pecurko »

Jos je bolje koristiti male nezrele orahe, to se stvi u med i na tamno ali toplo mesto.
Na kraju to postane jedna crna gusta, slatka masa, dobra za stomak, grlo...a cim to pomirises odma se desi neverovatna promena i svako postane bananaman =))
Najgore sto sam skroz ozbiljan :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Orah + Med

Post Postao/la Perun »

pecurko je napisao/la:Jos je bolje koristiti male nezrele orahe, to se stvi u med i na tamno ali toplo mesto.
Na kraju to postane jedna crna gusta, slatka masa, dobra za stomak, grlo...a cim to pomirises odma se desi neverovatna promena i svako postane bananaman =))
Najgore sto sam skroz ozbiljan :thumbsup:
Isprika što vadim ovu temu, ali tek sad sam naletio na nju...
Kakomisliš, zelene nedozrele orahe? Oguljene ili onako u cijelo, kao u orahovicu?
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Orah + Med

Post Postao/la Psychonaut »

Jos se u tu kombinaciju odlicno uklapa tahin (susamova pasta)!
Pozivam te da budes moj ucitelj
Odgovori