Kako poboljšati cirkulaciju?

Recepti, napici, tinkture...
Odgovori
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Kako poboljšati cirkulaciju?

Post Postao/la Morgan Le Fay »

Nisam nigdje naišla na ovu temu, pa otvaram radi diskusije i ako netko ima neki savjet, neki prirodni recept i tako to. Kad izanaliziram svoje zdravstvene probleme i tegobe, nekako se uvijek vratim na cirkulaciju i skužim da je zapravo loša cirkulacija uzročnik mnogih problema. Povezana je s niskim tlakom, glavoboljama, trncima u nogama i rukama, pospanosti i umorom itd. (naravno, ne moraju nužno ti simptomi ukazivati na problem s cirkualcijom, ali govorim za svoj slučaj). A da ne govorim koliko je grozan osjećaj kad obučeš duple debele zimske čarape i još uvijek su ti stopala hladna ko led. Ili kad ti se prsti zalede toliko da pobijele i nemaš više osjećaja u njima, a nakon nekog vremena počnu i boliti.
Ono što ja znam da je dobro za cirkulaciju je yoga (ali i fizička aktivnost općenito)... tako da moram to više prakticirati. No s obzirom da je ovo tema o ljekovitom bilju, zanima me ima li kakvih biljnih pripravaka koji poboljšavaju cirkulaciju? Nešto što mogu piti kao čaj recimo?
Podijelite sve što znate, pa možda pomogne i meni i drugima sa sličnim problemima... :winkk:
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Kako poboljšati cirkulaciju?

Post Postao/la mr. gljiva »

Počni se istezati pod broj jedan jer osim što je besplatno jako je dobro za cirkulaciju, dobro se obuci i u šetnju na ovu zimu. Vozim bicikil na -5 bez problema... samo kretanje i kretanje, istezanje u svakom trenutku kad ti padne napamet jer će mišići biti stalno "uštimani", bolje prokrvljeni i spremni na bilo kakve nagle/ektremne promjene ;)
Ili nabavi sjemenke nekog opakog Cayenne pepper-a jer ak to ne pomogne, onda je fakat banana :(
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kako poboljšati cirkulaciju?

Post Postao/la HypnoToad »

Tako je, ljute paprike, u hrani ili u kremama/oblozima, istezanje, preskakanje vijače ili samo skakutanje na vrhovima prstiju, tuširanje hladnom vodom, trčanje ili brža šetnja na hladnom zraku... Niacin kao dodatak prehrani, vjerojatno i sva hrana koja ga sadrži u značajnijim količinama.
Sad sam se sjetio, nekad davno sam čitao o nekoj kineskoj tehnici laganog lupanja po stopalima, kao odlično za cirkulaciju i dosta drugih stvari, ali se više ne sjećam detalja, pa potraži malo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Kako poboljšati cirkulaciju?

Post Postao/la Bamakhepa »

Joga je o ali generalno brimana asana i pranajame te vinjase prije nego staticnije langane, naravno treba i sve ostalo uzet u obzir (stae kicme, ovoono).

Nije lose baciti ajurvedske konzultacije oko prehrane iako ih ne bi uzeo pod sveto pismo, ovisi koliko je dr dobar i prilagodjen podneblju.
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Kako poboljšati cirkulaciju?

Post Postao/la Morgan Le Fay »

Svakako je fizička aktivnost najbolji "lijek" za lošu cirkulaciju... a i tuširanje u naizmjence hladnoj/toploj vodi pomaže... samo što hladna voda dolazi u obzir preko ljeta. Preko zime nemam snage da stanem pod hladan tuš. :bigsmilee:
Imam ja svoje metode i tehnike već... koristim i raznorazne meleme i kreme koji potječu cirkulaciju (ružmarin, čempres, cimet...).
Mislila da možda postoji neki biljni preparat, čaj ili nešto slično što još pripomaže. Da, svakako treba i na prehranu pripaziti. Nikako nisam ljubitelj ljutih papirka, feferona i takvih stvari. Ali možda bih se u manjim količinama mogla naviknuti. :bigsmilee:
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kako poboljšati cirkulaciju?

Post Postao/la HypnoToad »

Paprike se mogu koristiti i preko kože, ne samo u prehrani. Potraži kako napraviti obloge ili mast. I kao što sam već rekao prouči malo niacin u dozama iznad 500 mg, ali ne postoji jedan magični lijek koji bi potpuno popravio slabu cirkulaciju, to je veliki problem i potrebne su velike promjene na više sfera da bi ga se oslabilo. I on je glavni pokazatelj da tijelo ne dobiva dovoljnu razinu fizičke aktivnosti.
Ako se dovoljno jako želiš oporaviti od nečega, onda ćeš prihvatiti i blage i ekstremne neugodnosti kako bi to ostvarila. Sve ovisi od toga koliko želiš nešto i koliko si predana tom cilju.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Amicus
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 03.01.2014, 02:14
Ima zahvala: 10 puta

Re: Kako poboljšati cirkulaciju?

Post Postao/la Amicus »

Što se tiče cirkulacije, zimus sam provalio da je enormno popravlja čaj od hajdučke trave (lat. Achillea millefolium), ali bi taj čaj verovatno trebalo češće piti, kako bi se ta crikulacija održavala, je l' te. U svakom slučaju, posle šoljice čaja pred veče, bukvalno ćete se zapaliti i ugrejati sve oko sebe. :D Nije loša ni kombinacija hajdučke trave sa metvicom, metvoca joj popravi ukus.
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Kako poboljšati cirkulaciju?

Post Postao/la gotta »

joj..ne znam..i ja imam isti problem...tjelovjezba mi ne pomaze..cula sam da je dobro papar staviti u carape i tako otic na spavanje...
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Kako poboljšati cirkulaciju?

Post Postao/la Echoes »

kao mlađi sam imao problema sa cirkulacijom, ali kad sam počeo vježbati i pravilnije se hraniti, nestali su svi problemi. imao sam prije par god opet vrtoglavice, niski tlak i sl. pa sam počeo uzimati željezo kao dodatak prehrani. uglavnom, ne znam što je točno "lijek"; ali meni je pomogla prehrana sa sirovim povrćem, i željezom. od ovih "narodnih" lijekova svaki dan jedem češnjak i čili. za željezo šumeće tablete, cikla, špinat. nadam se da to pomaže, i sretno.
tišina je najbolji jezik
Odgovori