Terapija suncokretovim uljem

Recepti, napici, tinkture...
Odgovori
Ronin

Terapija suncokretovim uljem

Post Postao/la Ronin »

slikaMetoda liječenja suncokretovim uljem potiče iz tradicionalne Indijske medicine zvane AYUR-VEDA, a stara je preko 5000 godina. Metoda je krajnje jednostavna za primjenu, a redovita primjena donosi izvanredne rezultate. Jedan od zagovornika te metode je Dr. F. Karach. Prenosimo objašnjenje prema njegovim uputama.

Dr. F. Karach, sudionik na kongresu Ukrajinskog udruženja onkologa i bakteriologa, iznio je metodu neobičnog jednostavnog načina liječenja ljudskog tijela, i to pomoću suncokretovog ulja. Rezultati ovog postupka liječenja izazivaju čuđenje i sumnju, ali svatko se može uvjeriti u vjerodostojnost njegovih dokaza i iskušati dijelovanje na vlastitu tijelu.

Više je nego začudjujuće da su ovom neškodljivom biološkom metodom liječenja postignuti takvi uspjesi u liječenju i izliječenju bolesti bez kirurških zahvata i uzimanja lijekova. Temeljeno je načelo ovog liječenja veoma jednostavno: ispiranje (mućkanje) ulja u ustima, a sam organizam preuzima dalji postupak samoizliječenja, odstranjuju se otrovne tvari (ama) iz tijela, uslijed čega raste imunitet, i organizam je sposoban da se sam izbori protiv bolesti, bez uzimanja medikamenata koji previše često, imaju vrlo nepoželjne nuspojave.

Na taj je način moguće istodobno liječiti stanice, tkivo i organe, zato što se ovim postupkom sprečava uništenje mikroflore i razaranje ljudskog organizma. Bez zdrave mikroflore, ljudski je vijek upola kraći, jer čovjek bi mogao doživjeti dob od 140 do 150 godina. Ovom se metodom liječi niz bolesti.

Postupak

Najmanje jedna čajna, a najviše jedna žlica za jelo suncokretova (ili sezamovog) ulja koje je hladno prešano i nerafinirano, mućka se zatvorenih usta, ispirajući i provlačeći izmedju zubi, bez žurbe i truda oko 15 do 20 minuta.
Ulje se ni u kom slučaju ne smije progutati. Ispljunuta je tekućina bijela kao mlijeko i rjeđa, a ako je još žuta, ispiranje je bilo prekratko.
Nakon toga usta se trebaju više puta isprati vodom, a četkicom (i pastom) valja isprati zube. Ispljunuta je tekućina vrlo otrovna (slikovito rečeno), zato bi se umivaonik trebao dobro isprati.

U ispljunutoj tekućini nalazi se velika količina štetnih bakterija te drugih štetnih tvari i toksina. Pod mikroskopom bi se vidjeli u takvom ulju mikrobi u prvom stupnju razvoja. Važno je napomenuti da se ovim postupkom ispiranja pojačava izmjena tvari u organizmu, tako da se uspostavlja trajno ozdravljenje. Najuočljiviji je učinak učvršćavanje klimavih zubi (paradentoza), a zubi postaju vidljivo bijeli.

Najbolje je započeti ispiranje ujutro prije jela, a da bi se proces liječenja ubrzao, postupak se može ponoviti tri puta na dan prije jela i na prazan želudac. Time je izliječenje brže i djelotvornije.

Liječenje traje toliko dugo dok se organizmu ne vrati prijašnja snaga, svježina i miran san. Nakon buđenja ne smije imati umora ni tijelo ni psiha osobe, a podočnjaci moraju nestati. Moraju se pojaviti zdrava glad, dobar san i neometana sposobnost pamćenja.

Na početku se mogu pojaviti znakovi prijašnjih bolesti, što je u bolesnika koji boluje od više bolesti moguće. Pogotovo se taj osjećaj pojavljuje kada neka osoba ima više žarišnih upala, koje aktiviraju jedna drugu, a koje bi bez liječenja uzrokovale tešku bolest ili smrt. Zato i ne postoji razlog da se prekine ovo liječenje ako bi se i pojavila povišena tjelesna temperatura. Eventualno pogoršanje samo je dobar znak da se tijelo počelo oporavljati i da bolest nestaje.
Zapravo, liječenje je uspješno samo za vrijeme ispiranja usta uljem, a koliko često na dan valja ponoviti postupak, ovisi o bolesnikovu osjećaju. Za izlječenje ovom metodom, kod akutnih bolesti potrebno je 2-4 dana, a kod kroničnih, ponekad, i do jedne godine.

Terapija djeluje i preventivno, sprječava nastanak tumora i kancerogenih procesa i zaustavlja u početnom stadiju. Služi i za otklanjanje opće slabosti, obamrlosti, bolesti živaca, želučanih tegoba, bolesti pluća i jetara te poremećaja spavanja.

Prednosti

Prednost terapije je u jednostavnosti, beznačajnoj cijeni i izostanku štetnih nuspojava. Može se provoditi kroz dulje vremensko razdoblje. Terapiju upotrebljavajte kao preventivu i kao kurativu. U danima kad ste umorni, slabe koncentracije ili neispavani. Iskustvo pokazuje da mnoge akutne bolesti nestaju začuđujuće brzo, nakon nekoliko dana terapije. Kronična oboljenja zahtijevaju dulju primjenu terapije.

Na početku primjene terapije moguće je kratkotrajno pogoršanje stanja – pogotovo ako je netko bolestan od više bolesti istovremeno. Moguća je i povišena temperatura u početku. Takvo privremeno pogoršanje stanja je dobar znak da se bolest povlači.

Radiestezijski dodatak: mućkanjem suncokretovog ulja nakon 2.5 min ulje se veže sa pljuvačkom nakon 4,5 min ulazi u krv, a za 10 min unosi kisik i izbacuje štetne materije iz organizma. Čudo od lijeka je jeftino, na dohvat ruke i može se jednostavno i lako primjenjivati.
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Terapija suncokretovim uljem

Post Postao/la Zeleni Palac »

Ovo zvuci tolko ludo i jednostavno da apsolutno moram probat! Ako sam dobro shvatio, suncokretovo ulje iz ducana nebu dobro za lijecenje. Di nabavit cisto, zdravo i prirodno ulje? Ima li toga na placu? o.O
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Ronin

Re: Terapija suncokretovim uljem

Post Postao/la Ronin »

Zeleni Palac je napisao/la:Ovo zvuci tolko ludo i jednostavno da apsolutno moram probat! Ako sam dobro shvatio, suncokretovo ulje iz ducana nebu dobro za lijecenje. Di nabavit cisto, zdravo i prirodno ulje? Ima li toga na placu? o.O
Obično ulje iz dučana može! ....a sad ulje suncokreta možeš nabavit u bio shopu valjda? ali nije sad to bitno jel.. znači mama od jednog mog starog prijatelja je imala tumor na dojci nije joj bilo spasa sad točno kako joj je rak i tumor zahvatio tijelo i počeo se širiti nije bilo lijeka išla je kod jednog doktora koji je išao drugim putem liječenja i tako je počela mučkati u ustima ovo suncokretovo ulje koje joj je doktor preporučio!...koristila je ovo ulje obično suncokretovo iz dučana!!...oko par mjeseci sve se povuklo...sad dal je do ulja a vjerovatno je!... jer otprilike krv sva da prekola preko jezika treba 15 minuti a pošto je ulje u šupljini i upija toksine moguče je ....osobno sam probao zubi su mi čišči dosta ,svjež dah a ono treba probat...e da nakon 15 minuta mučkanja pobijeli ko mlijeko ...to dobro isprati ne gutati jer je puno toksina!!! čudo ...također moj tetak je čuo za to jer je s njom prijatelj...on je stradao u sudaru i lakat je ozljedio.. tako je zatrovao krv u bolnici sepsu je pokupio..kažu crveni vjetar, i od tada ima temperature ,slabost ga vata,svako mjesec dana,užaš...teško za izliječit! eto i vidim ja njega kako svaki dan nešto mučka u ustima i pitam ga šta je to daj i meni malo...što to jedeš i tako mi isprića sve ovo o suncokretovom ulju...čudotvornom suncokretovom ulju koji zbilja lijeći ...eto morao sam podijeliti s vama....skužaj te ljudi što pišem ovako na brzinu...pozz..
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Terapija suncokretovim uljem

Post Postao/la Shanti »

Hmm, nikako ne bih sa ovim uljem iz dućana, hlasno prešano, organsko po 2 i po deca je oko 13 kn, dućani zdrave hrane...
Avatar
vidra
rank4
Postovi: 126
Pridružen/a: 02.08.2010, 21:00
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Terapija suncokretovim uljem

Post Postao/la vidra »

Naišo sam na sličan tekst, s tim da se ovde piše o maslinovomulju.
Pogledajte i komentare ispod teksta.
Maslinovo ulje

Narodni recept, koji uključuje svakodnevno ispiranje usta sa maslinovim uljem, zaista je učinkovit kod liječenja paradentoze.
Maslinovo ulje njeguje desne i zube, sprečava rast bakterija, a osim toga ublažava bol i upalu.
Svako jutro tokom 15-20 minuta mućkajte u ustima žlicu ekstra djevičanskog maslinovog ulja, nakon čega ga ispljunite van.
Izvor:
Vrijeme je da se riješite paradentoze
Avatar
Pooji
rank2
Postovi: 37
Pridružen/a: 30.08.2013, 20:45
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 53 puta

Izvlačenje toksina uljem

Post Postao/la Pooji »

Z sve koji furaju zdrav život koliko je to moguće donosim tekst na kojeg sma naletija u novom broju Nexusa. teksta ima pozamašno stoga se ljepo i ugodno smjestite u "naslonjač" zapalite jednu dvije i uživajte :-*

Izvlačenje toksina uljem, praksa potekla iz ajurvedske medicine, terapija je koja ne samo da poboljšava higijenu usne šupljine već može ublažiti brojne zdravstvene boljke, uključujući astmu, dijabetes, glavobolje, nesanicu, sinusitis i kožne probleme
slika
U nevjerici, Rick je uzviknuo: To je smiješno! ne može djelovati! Pa kako bi uopće i pomoglo? To nema baš nikakvog smisla!. Rick je patio od kroničnog sinusitisa. kad bi noću ležao nos bi mu se začepio te bi otežano disao i teško spavao. Zbog začepljenosti nosa, osim toga, imao bi česte glavobolje. terapija o kojoj sam mu pričao naziva se izvlačenje toksina uljem (eng. oil pulling). Premda izvlačenje toksina uljem potječe iz ajurvedske medicine koja datira unazad tisuće godina, ova današnja verzija relativno je nova, barem u SAD-u. lzvlačenje toksina uljem vrlo je jednostavno. Kod ove metode praktički jedino što morate učiniti je to da u ustima mućkate biljno ulje 15 do 20 minuta, kao sto biste činili s vodicom za ispiranje usta. Ma koliko to zvučalo jednostavno, ako se radi kako treba ova metoda ima vrlo snažan pročišćujuć ljekovit učinak ne samo na usta i sinuse nego i na cijeli organizam. Nekoliko dana kasnije Rick me je nazvao telefonom. „Oduševljen sam! Ova stvar s izvlačenjem toksina uljem doista djeluje!” - uzviknuo je. „Moji sinusi istog su se časa počeli cilediti. Izbacio sam mnogo tamno-žute sluzi odvratna izgleda. Lakše dišem i bolje spavam, a glavobolje su nestale, kao rukom odnesene!" Rickov uspjeh nije me iznenadio. Mnogo sličnih odgovora čujem od drugih ljudi s raznoraznim zdravstvenim problemima. „Isprva sam bila skeptična." - kaže Cyntiha. „Nije mi baš bilo jasno kako bi premetanje ulja po ustima moglo pomoći kod mog artritisa. No osam dana kasnije primijetila sam da se bol u mojim rukama osjetno smanjila. Također je došlo do vidnog poboljšanja u području vrata, a mogla sam i glavu micati s jedne na drugu stranu, bez ikakvih bolova. Zapanjila me je brzina kojom su stigli pozitivni rezultati. Ovako dobro nisam se osjećala već jako dugo!” Neki ljudi misle da sam lud kad im kažem da izvlačenje toksina uljem može pomoći osobama s astmom, alergijama, kroničnim umorom, dijabetesom, migrenama, PMS-om kroničnim kožnim problemima. Izvlačenje toksina uljem djeluje tako što detoksificira ili pročišćava thelo. Na taj se način uklanjaju toksini koji potiču pojavu bolesti, čime se pak tijelu omogućuje da iscijeli samo sebe. Posljedično se pak ublažavaju sve vrste zdravstvenih problema. ,,Nekoliko sam godina patila od bolova u zglobovima i donjem dijelu leđa." - svjedoči Anna. „Zbog jakih bolova jutrom bih jedva ustajala iz kreveta. Nakon dva mjeseca izvlačenja toksina uz pomoć ulja bol je praktički nestala. Doista sam ostala zapanjena. Iako sam s izvlačenjem
toksina uljem započela da bih ublažila bolove u zglobovima dogodile su se i neke druge promjene koje nisam očekivala. Iznenadila sam se vidjevši da su ekcemi na mojoj ruci nestali i da mi je koža postala glađa i mekša. Nije mi pomoglo ništa od onoga što sam ranije isprobavala. Uz to, noću sada bolje spavam pa imam više energije tijekom dana. Više mi nije potrebno ono drijemanje sredinom dana. Imam toliko energije da se ponovno osjećam kao tinejdžerka. Moje mjesečnice postale su redovitije, s manje grčeva i rjeđih promjena raspolozenja. Osim toga, moji zubi, desni i jezik čišći su no ikad." Izvlačenje toksina uljem vrlo je jeftino. Jedini trosak predstavlja kupovina ulja koje ćete koristiti. Postupak je vrlo jednostavan: bućkate ulje u ustima. U usporedbi s drugim oblicima detoksifikacije ovaj je relativno nenaporan i posve bezopasan.

Ulje djeluje kao čistač. Kada ga stavite u usta te premećete po zubima i desnima ono izvlači bakterije i druge otpadne tvari

POVIJEST IZVLAČENJA TOKSINA ULJEM

Izvlačenje toksina uljem vuče korijenje od grgljanja ulja koje se prakticiralo u ajurvedskoj medicini. Izvlačenje toksina uljem kakvo danas poznajemo uveo je 1992. godine ukrajinski liječnik dr. med. F. Karach. Dr. Karach je tvrdio da izvlačenje toksina uljem može izliječiti razne bolesti: od srčane bolesti i probavnih tegoba do hormonskih poremećaja. Tvrdio je da ga je to izliječilo od kroničnih krvnih poremećaja od čega je patio punih 15 godina, a u roku od tri dana izliječio se od artritisa koji je ponekad bio tako bolan da bi ostao prikovan za krevet. Tu je metodu s velikim uspjehom koristio i u svojoj medicinskoj praksi. Po metodi dr. Karacha izvlačenje toksina uljem sastoji se od mućkanja i premetanja biljnog ulja u ustima, a ne od grgljanja. Ulje se razrađuje u ustima tako što ga guramo, povlačimo i istiskujemo kroz zube u razdoblju od 15 do 20 minuta. Postupak se vrši jednom do tri puta dnevno na prazan želudac. Najbolje vrijeme je ujutro prije doručka, ali može se obavljati prije svakog obroka. Iskorišteno ulje se baca a usta ispiru vodom. Ulje se nikada ne guta jer je krcato bakterijama, toksinima, sluzi i izlučevinama nalik gnoju. Za izvlačenje toksina uljem najčešće se koristi suncokretovo ili sezamovo ulje, ali djelovat će svako biljno ulje. Ljudi su imali uspjeha s maslinovim, kokosovim, bademovim i drugim uljima. Neki najviše vole koristiti kokosovo ulje zbog njegovih brojnih zdravstvenih koristi. Upotrebljavate li kokosovo uhe blage arome ono u ustima stvara ugodan osjećaj. Neka ulja, poput ekstra djevičanskog maslinovog ulja, imaju toliko jaku aromu da ih neki ljudi teško podnose. Ulje djeluje kao čistać. Kada ga stavite u usta te premećete po zubima i desnima ono izvlači bakterije i druge otpadne tvari. Djeluje vrlo slićno ulju koje stavljate u motor svog automobila. Ulje kupi prljavštinu i blato Kada ispumpate ulje ono sa sobom pokupi prljavštinu i čađ, ostavljajući motor relativno čistim. Nakon toga motor bolje radi i duže traje. Slično tomu, kad izbacimo štetne tvari iz našeg tijela zdravlje nam se popravlja, pa i mi bolje radimo i trajemo duže. Unatoč jednostavnosti postupka, izvlačenje toksina uljem ima vrlo snažan detoksificirajuči učinak. Naša usta udomljuju milijarde bakterija, virusa, gljivica i drugih parazita i njihovih toksina. Candida i Streptococus uobičajeni su stanovnici naših usta. Upravo te vrste organizama i njihovi toksični otpadni produkti uzrokuju bolesti desni i propadanje zubi te doprinose mnogim drugim zdravstvenim problemima, uključujući artritis i srčanu bolest. ImunoloŠki sustav neprestano se bori s tim napasnicima. Postane naš imunološki sustav preopterećen prekomjernim stresom, lošom prehranom, otrovima iz okoliša i sličnim ovi se organizmi mogu raširiti po tijelu, izazivajući sekundarne infekcije i kronične upale, što može dovesti do brojnih zdravstvenih problema. Izvlačenje toksina uljem jedna je od najčudesnijih metoda detoksifikacije i iscjeljivanja na koje sam naišao u svojoj karijeri naturopatskog liječnika. Osobno mi je pomoglo riješiti se kroničnog problema s kožom, što nisu bili kadri izliječiti ni brojni postovi na sokovima, od kojih su pojedini trajali i do 30 dana. Izvlačenje toksina uljem može proizvesti svoju čaroliju gotovo trenutno. Pojedinci tvrde da su bilježili poboljšanja kod određenih bolesti nakon što su to učinili samo jednom. Manji problemi često nestaju unutar nekoliko dana. Ozbiljniji, kronični problemi mogu zahtijevati nekoliko tjedana ili mjeseci, možda i više, ovi-sno o načinu života. Prva stvar koju većina ljudi primije-ti kada počnu s izvlačenjem toksina uljem je poboljšanje zdravlja usne šu-plj ine. Zubi postaju bjelji, dah svježiji, a jezik i desni poprime zdravu ruži-častu boju. čak i problemi kao što su krvarenje iz desni, propadanje zubi
te bolesti desni u velikoj mjeri budu smanjeni ili posve izliječeni. Toksini se izvlače iz tijela već u pr-vom pokušaju vršenja ovog postupka.
Jedan od prvih simptoma čišenja koje ćete doživjeti povećano je curenje sluzi iz grla i sinusa. Otjecanje sluzi jedna je od metoda organizma da izbaci toksine. Dok vi vršite postupak izvlačenja toksina uljem u stražnjem dijelu vašeg grla može se nakupiti sluz. Možda ćete čak morati ispljunuti ulje i maknuti sluz iz grla i prije isteka 20 minuta. To je u redu. U tom slučaju uzmite drugu žlicu ulja i nastavite s postupkom sve dok ne
prođe ukupno 10 do 20 minuta. Također možete osjetiti blagu mućninu, a možda čak i potrebu da povraćate jer vaše se tijelo oslobađa toksičnog otpada. Privremeno se mogu pojaviti i drugi simptomi. Kako se vaše tijelo pročišćava a vi se sve više navikavate na izvlačenje toksina uljem ovi će se simptomi povući. Za razliku od drugih metoda detoksifikacije koji traju kraće vrijeme, izvlačenje toksina uljem trebalo bi postati redoviti dio vašeg dnevnog rasporeda, poput pranja zubi.
0 AUTORU Bruce Fife, liječnik naturopat, međunarodno je priznat stručnjak za zdravlje i nutritivne aspekte kokosa i direktor je Centra za istraživanje kokosa. Autor je nekoliko knjiga, uključujući The Healing Miracles of Coconut Oil, Coconut cures (vidi osvrte u NEXUS-u 9/02, odnosno 12/05) i Oil Pulling Therapy. Više informacija o radu dr. Fifea. I kako ga možete kontaktirati, imate na web stranici http://www.coconu-tresearchcenter.org.

METODA IZVLAČENJA TOKSINA ULJEM

Ovaj postupak najbolje djeluje ujutro. lzbjegavajte vršiti ga u drugo doba dana

IZVOR: ITTP://VVWW.OILPULLING.COM

1. korak čimujutro ustanete, prije negoli po-pijete bilo kakvu tekućinu (uključujući vodu), te na prazan želudac, stavite u usta točno jednu žlicu suncokretova ili sezamova ulja (ili koje god ulje odabrali). Ne preporučamo ovaj postupak vršiti u bilo koje drugo vrijeme. Djeca to također mogu činiti s manjom ko-ličinom ulja, uz uvjet da stvari mogu držati pod kontrolom, odnosno da ulje ne gutaju.

2. korak Ulje bučkajte u ustima, ali ga nemojte gutati. Premećite ga po ustima i isti-skujte kroz zube, kao što biste radili s vodicom za ispiranje usta (no nemojte zabacivati glavu unatrag tj. ne grgljajte). Kako se vaša slina miješa s uljem, ono postaje vodenastije. Nastavite ga premetati po ustima. Zaboli li vas čeljust od bućkanja to znači da ste previše revnosni. Opustite mišiće čeljusti i jezikom si pomognite u premetanju tekućine unutar usta. Kada to činite na ispravan način osjećat ćete se vrlo ugodno. Nema pravog ili krivog načina bućkanja i premetanja ulja. Nemojte se fokusirati na to radite li to na pravi način. Pokreti mišića vaše usne šupljine trebaju biti prirodni. činite to blago, ne žestoko, već opušteno, u trajanju od 20 minuta. Ako dobijete neizdrživ poriv da ulje progutate ili ako vam čitav postupak bude neugodan ulje ispljunite i pokušajte još jednom. U početku, kada još niste navikli, postupak može biti neugodan, ali uskoro ćete se na nj naviknuti baš kao na pranje zubi. Kad ulje postane zasićeno toksinima koje je izvuklo može pobijeliti i razrijediti se te poprimiti naizgled mliječnu teksturu, ovisno o vrsti ulja koje koristite. Svaki put kad provodite izvlačenje toksina uljem trebat će različito vrijeme da dosegnete tu točku, stoga je 20 minuta opće pravilo, ali slobo-no možete eksperimentirati. Ispljunete li prije isteka 20 minuta - počnite iznova. Postupak premetanja ulja po ustima treba trajati onoliko koliko je potrebno da se ulje pretvori u bjeličastu gustu tvar, što je pokazatelj da je postupak gotov.

3. korak kada se seansa izvlačenja toksina uljem primakne kraju ulje ispljunite, a usta isperite toplom slanom vodom. Ispiranje slanom vodom nije prijeko potrebno, ali je vrlo korisno kao anti-mikrobno sredstvo te da ublaži even-tualnu upalu, a dokazano je učinkovito kod ispiranja svih toksina, eventualno zaostalih u ustima. Izvlačenje toksina uljem možete provoditi svako jutro ako želite ili nekoliko puta tjedno. Budući da metoda izvlačenja toksina uljem zna biti iznimno detoksifictrajuća, s vremena na vrijeme možete napraviti pauzu. Jedna od trenutnih koristi su bjelji zubi i čista usta. Glede učestalosti nema pravila: ravnajte se po vlastitom iskustvu. Ovaj postupak najbolje djeluje ujutro. Izbjegavajte vršiti ga u drugo doba dana. Ako iz nekog razloga nije moguće da ovu metodu prakticirate ujutro postupak možete obaviti na prazan želudac u neko drugo doba dana. Pra-zan želudac znači da je hrana potpuno probavljena, a idealno je vrijeme obično tri ili četiri sata po obroku.

TEHNOLOGIJA IZVLAČENJA TOKSINA ULJEM

lzvlačenje toksina uljem uklanja iz usta mikroorganizme što uzrokuju bolesti, kao i toksine što uzrokuju bolesti. Nema tu ničeg tajnovitog, radi se o biologiji

Mnogi smatraju da terapeutski efekti izvlačenja toksina uljem nastaju apsorpcijom toksina i kemikalija kroz krvne žive u ustima i na jeziku, kao i sublingvalnom/transmukoznom apsorpcijom masnih kiselina u uljima korištenima kod ove metode. Prema jednoj teoriji o tehnologiji izvlačenja toksina uljem, ulje je nepolarno te privlači polarne molekule. Raspored ili geometrijski razmještaj atoma u nekim molekulama takav je da jedan kraj molekule ima pozitivan električni naboj, a druga strana ima negativan naboj. Ako je tomu tako ta molekula naziva se polarnom molekulom, što znači da ima električne polove. U suprotnom se naziva nepolarnom molekulom. Hoće li se molekule miješati i oformiti otopinu ili se zajedno neće dobro miješati ovisi o tome jesu li molekule polarne ili nepolarne. Slina koja se luči u ustima kad se ulje opetovano bućka i premeće po ustima uglavnom se sastoji od vode, elektrolita, probavnih enzima te antibakterijskih antigljivičnih/antivirusnih agenasa.
Slina je uglavnom polarna i stoga privlači polarne molekule. Upravo ta heterogena mješavina oslobađa usta i tijelo od nezehenih toksina i kemikalija. Smatra se da je najuobičajeniji način da tvari prelaze iz krvi u slinu nepotpomognuta, pasivna difuzija. Kapilare koje okružuju žlijezde slinovnice prilično su porozne. Tvari mogu prolaziti iz krvnog sustava u prostor oko žlijezda te se odmah mogu probiti izravno kroz membrane stanica acinusa ili duktusa.
Sposobnost molekule da se pasivno rasprši kroz stanične membrane dijelom ovisi o njenoj veličini, a dijelom o tome koliki električni naboj ima. Ako je molekula polarne naravi, ili ako se razdvaja u nabijene ione dok je u otopini, ona će teško prolaziti kroz membrane koje su načinjene od neutralnih masnih spojeva pod nazivom fosfolipidi. Steroidni hormoni relativno su maleni, a većina njih su masni, nepolarni spojevi, tako da, putem difuzije, prolaze relativno lako. Druge molekule kao što su veliki proteinski hormoni, hormoni ili lijekovi vezani uz velike proteinske nosače dok su u krvotoku — prevelike su da bi ušle tom rutom. Drugi način na koji molekule ulaze u slinu je filtriranje kroz uske prostore između stanica acinusa ili duktusa. Da bi to učinile moraju biti relativno malene. Pretpostavlja se da sulfatni steroidi kao što su dehidroepiandrosteron sulfat (SHEA-S) i estriol sulfat, koji ne mogu prolaziti kroz stijenke masnih stanica zbog njihovih električnih naboja, pretežno ulaze filtracijskom rutom.

Spojevi kao što je DHEA-S pre-laze u slinu sporije od neturalnih steroidnih hormona i kad je potaknuto stvaranje sline oni se ponekad gibaju presporo da bi održali korak s povečanim brzinama protoka, zbog čega kotcentracije u slini opadaju. Krvni spojevi također mogu ući u slinu iz izljeva serumu slične tekućine gingivalne brazde (engl. kratica GCF) iz desni ili iz manjih ozljeda i opeklina u ustima. Smatra se da je GCF glavna ruta kojom odredene molekule - koje bi inače bile prevelike da prođu, bilo difuzijom ili filtracijom - mogu pronači svoj put od seruma do sline. Četvrti način ulaska neke tvari u slinu aktivni je transport kroz sekrecijske stanice žlijezda, što je ruta koju koristi sekrecijski imunoglobulin A (sIgA). Polimerni IgA luče stanice B limfocita u blizini pljuvačnih stanica, zatim ga polimerni receptor imunoglobulina veže i transportira stanicama i konačno biva otpušten u pljuvačnim izlučevinama. Pokazano je da se lučenje sIgA povećava živčanom stimulacijom žlijezda slinovnica, no još uvijek nije poznato kako se toćno transport ubrzava. Brzina transporta mora imati neku gornju granicu, budući da se zna kako koncentracije sIgA u slini opadaju kada se stimulira protok sline. Ti putevi također mogu omogućiti ulaz raznih bakterija i virusa koji imaju odgovarajuće električne naboje.

Preporučena ulja

Kod ove metode u ajurvedi se tradicionalno koriste određena ulja, a dr. Karach preporuča suncokretovo ulje, no može se koristiti i sezamovo. Mnogi ljudi rado koriste kokosovo ulje. Neki od njih su rekli da kokosovo ulje ima jače detoksifikacijsko djelovanje, što za neke nije uvijek poželjno, i zato je najbolje biti oprezan te ići polako. lzbjegavajte sva uIja loše kvalitete koja ne biste koristili ni kod pripremanja jela. Među njima su kukuruzno ulje, ulje kanole, ulje od sjemena pamuka i sojino ulje te ulja koja vrlo brzo užegnu, kao što je ulje od lanenog sjemena.

Izvlačenje toksina uljem i zdravlje usne šupljine

Kako je moguće da ulje ima takve čudotvorne iscjeliteljske učinke? Kakvo je znanstveno objašnjenje toga? U postupku izvlačenja toksina uljem ulje djeluje kao prirodni čistač usne šupljine. Ovdje je iscjelitelj samo tijelo. Naše tijelo programirano je sposobnošću da iscjeljuje svaku zaraznu ili degenerativnu bolest. lzvlaćenje toksina uljem uklanja iz usta mikroorganizme koji uzrokuju bolesti, kao i toksine što uzrokuju bolesti. Nema tu ničeg tajnovitog, radi se o biologiji. Večina mikroogranizama koji su dio oralne ekologije u ustima sastoji se od jedne jedine stanice s masnom membranom koja predstavlja vanjsku stjenku stanice. Kada izvlačite toksine uljem masne membrane mikroorganizama bivaju privučene ulju koje premećete i bućkate po ustima. Dok premećete ulje oko vaših zubi i desni bakterije koje se skrivaju ispod brazda u desnima te u porama i cjevčicama unutar zubi bivaju isisane iz svojih skrovišta,

Smatra se da je naj-uobičajeniji način da tvari prelaze iz krvi u slinu nepotpo-mognuta ili pasivna difuzija. Kapilare koje okružuju žlijezde slinovnice prilično su porozne

pa postaju dio guste pjene koje se stvara nakon izvlačenja toksina uljem.

Oralna ekologija

„zapanjujuče je što sve možete vidjeti ako pažIjivo pogledate: - kaže (Donna) Mager, znanstvena suradnica na Institutu Forsyth, nezavisnoj istraživačkoj ustanovi u Bostonu. Takav pogled otkriva stotine različitih vrsta bakterija, virusa, kvasaca, gljivica i drugih mikroorganizama. Znanstvenici s Forsytha, od kojih većina predaje na Fakultetu dentalne medicine u sklopu Harvardskog sveučilišta, pronašli su 615 različitih vrsta bakterija. I još uvijek ih broje! To je iznimno pogodno mjesto za gniježđenje mikronametnika. Sjajni bijeli platoi, tamni procjepi i sluzave povrsine imaju `sparnu` temperaturu 35° Celzijusa. Mikrobi se kupaju u slinom pospješenoj vlazi od 100 posto i obilato se hrane šećerima i ugljikohidratima. Taj prostor tako je bujan i raznolik da ga Meger naziva miniđunglom. `Samo u jednim ustima broj bakterija lako može premašiti broj ljudi koji žive na Zemlji (više od 6 milijardi): - ističe Sigmund Socransky, izvanredni klinički profesor periodontologije na Harvardu. 'Ti nametnici ne koloniziraju vaša usta na neki nasumičan način. Ne, oni izgraduju zajednice po uzorku kojeg određuju drugi nametnici i okoliš. Bakterije utječu na svoj okoliš, a okoliš utječe na njih. Premda se međusobno dotiču, dno usta nastanjeno je drukćijim zajednicama od dna jezika. A vrh jezika udomaćuje biote drukčije od onih na vrhu vaših usta:

Godine otkrivanja i utvrđivanja identiteta stanara usta otkrile su da oni koji žive u zdravim ustima mogu biti posve drukčiji od onih koji žive u bolesnim ustima. Broj nekih bakterija opada, dok broj drugih raste. Uspoređujući zajednice milcroba u zdravim Ijudima s onima u ustima osoba s rakom usne šupljine Mager je utvrdila obrazac za koji očekuje da će dovesti do rane dijagnoze usnih karcinoma:' Bakterije i drugi mikroorganizmi ne izabiru naša usta, nasa usta izabiru njih. Stanja u našim ustima stvaraju okoliš koji pogoduje određenim vrstama organizama te im omogućuje da rastu i razmnožavaju se. Zdrava usta (i zdravo tijelo) uglavnom su puna relativno dobroćudnih bakterija. Nezdrava usta privlače škodljive bakterije. Želite li imati zdravija usta i tijelo morate promijeniti okoliš u vašim ustima. Znanstvenici su isprobali razne načine mijenjanja mikropopulacija u ljudskim ustima. Ove populacije mogu biti promijenjene privremeno tako da čistite zube, koristite antiseptične vodice za usta, pa ć'ak i da uzimate antibiotike. Međutim, uobičajeni stanovnici i njihovi medusobni relativni razmjeri ubrzo se ponovo uspostavljaju. Ubijanje bakterija u ustima pomaže pri smanjenju njihova broja, ali ono ne mijenja vrste organizama koje u ustima prebivaju.

(izvor Citirani članak iz časopisa Harvard University Gazette, od 22. kolovoza 2002., web stranica http://tinyurl. com/aw3jc; http://www.oilpulling.com)

SVJEDOČANSTVA 0 IZVLAČENJU TOKSINA ULJEM

Površinske mrlje na zubima gotovo su posve nestale. Nakon izvlačenja toksina uljem eventualno nataloženi tvrdi kamenac počinje se razgradivati i raspadati pri svakom provođenju ove metode

„Ja sam jedna šezdesetogodisnja žena. Za alternativne metode liječenja i prehrane zanimam se više od 30 godina. Alternativne načine liječenja i prehrane koristim, s prekidima, duže od 30 godina. U tih 30 godina nikada nisam naišla na nešto tako čudesno i lako kao što je izvlačenje toksina uljem. S tom metodom započela sam prije mjesec dana. Rezultati koje već postižem uistinu su zapanjujuči. Kada sam započinjala upravo sam bila dogovarala petu operaciju leđa u 10 godina. Kod mene se razvilo tzv. „viseće stopalo" (zbog mišićne bolesti koja oslabljuje gležanj itd.),a u zadnjih 18 mjeseci pri hodanju se ne mogu oslanjati na petu. U ljevoj nozi nisam imala gležanjskog refleksa, 10 godina imam kronične bolove i stalno uzimam sredstva protiv bolova, depresije te za opuštanje misića. Inače sam vrlo aktivna planinarka s više od 30 god-na 'staža u strastvenom planinarenju! Primijetila sam da su se već poslije mjesec dana izvlačenja toksina uljem dogodila prava mala čuda.
Počinje mi se vraćati snaga u stopalu i nožnim prstima. Poslije 25 dana već mogu hodati s osloncem na petama. lako je snimanje magnetskom rezonancijom pokazalo jasno pritiskanje živca i povećane artritične promjene na mojoj kralježnici, prije četiri dana elektromijelografija (EMG) je pokazala da su moji živci sada u redu. Te su promjene dokumentirane. Moja koljena sada su izvrsno. Poslije vježbanja lako ustajem. Izbjegnula sam petu operaciju. Još uvijek imam bolove u leđima zbog kojih ću nastaviti s uzimanjem lijekova. Međutim, po prvi put u šest mjeseci mogu početi smanjivati doze medikamenata. Džep oko mog zuba nastavlja se smanjivati i otvarati, ovisno o količini toksina izvučenih uljem. Više ne kašljem onoliko jako kao prije. Kao da su mi pluća lakša. U životu su važne male stvari. Moj noćni štitnik za zube više nema neugodan miris, niti ostavlja onaj pomalo neugodan okus. Prije sam ga stalno morala čistiti jer bi znao požutjeti. Sada ostaje bijel; šalica vode ostaje bistra i poslije 14 sati."

„Stara sam 45 gođina. Deset godina desni su mi se povlačile i boljele me pri pranju zuba. Na mojim se zub-ma lako nakupljao kamenac, a prednja i stražnja strana zubi jako bi brzo tamnila. Zubar nije mogao ponuditi nikakvo rješenje osim preporuke da koristim veoma brzu električnu četkicu, da zube čistim koncem te da ih redovito (i bolno) perem. Kada su mi se pojavili bolovi zbog ogoljenog dentina počela sam tražiti neko rješenje za moju paradontozu, odnosno povlačenje desni. Pronašla sam web stranice s reklamama za terapeutska ulja i naposljetku sam došla do izvlačenja toksina uljem. Tu metodu ne koristim redovito, ali rezultati su veoma dobri. Površinske mrIje na zubima gotovo su posve nestale. Nakon izvlačenja toksina uljem eventualno nataloženi tvrdi kamenac počinje se razgrađivati i raspadati pri svakom provođenju te metode. Nekoliko sati na mojim zubima ne stvara se mekani plak, a i lakše ga je odstraniti. Kamenac je očigledno nestao iz prostora između mojih stražnjih donjih zuba jer sada mogu koncem čistiti područja koja prije nisam mogla."

„Jako sam sretna jer nakon 21 dan izvlačenja toksina uljem moja kožna bolest, tzv. „pureća koža" koju sam imala 40 godina, povukla se za 95 posto. U posljednjih nekoliko tjedana gotovo je sasvim nestala. Također sam osjetila veliko olakšanje od manjih bolova u zglobovima. Bolovi u stopalima dovoljno su bili neugodni da stopala svakodnevno masiram na drvenom masažeru s kotačima. Za bolove u zglobovima uzimam MSM i glukozamin, ali možda to više neću morati. Sada uopće nemam nikakvih bolova u stopalima niti u ramenima, samo manje bolove u zglobu kuka. Primijetila sam da mnogo bolje spavam. Cijeli sam se život mučila s nesanicom, a s nastupanjem menopauze stanje je postalo još mnogo gore. No, sada noću spavam oko sedam sati i ne trebaju mi nikakve tablete za spavanje.

Zbog izvlačenja toksina uljem sada imam vrlo bijele zube, ružičastiji jezik i veliko smanjenje herpesu nalik ranama u ustima koje bi se inače pogoršavale svaka dva ili tri tjedna:'

„Otkada sam počela s izvlačenjem toksina uljem na laktovima, koljnima i petama više nemam onih hrapavih mjesta. Stvrdnute kože na nožnim prstima gotovo da i nema, ostala je samo glatka, mekana koža. Svi moji zubi sada su ujednačene boje, stoga je i osmijeh vedriji. Inače sam dijabetičarka i imala sam dosta problema s bolestima desni, ali sada su mi desni zdrave, zubi me ne bole kao što rekoh, osmijeh je ljepši!"

„Tri godine neprestano sam imala ušne i sinusne infekcije kojih se nisam uspijevala riješiti. Tražeći lijek protiv infekcije sinusa pročitala sam članak o izvlačenju toksina uljem, pa sam to odlučila isprobati. U prva dva tjedna vršenja te metode sinusna infekcija još se i pogoršala, pa sam počela uzimati neke lijekove i slanu otopinu. Sada, nakon pet mjeseci svakodnevnog izvlačenja toksina uljem, otarasila sam se problema za koje nisam ni znala da ih imam.

Za tri mjeseca u cijelosti sam izliječila infekcije sinusa i ušiju. Više nemam cerumena tj. ušne masti (što je vrlo neobično!). Svi madeži na mome tijelu su otpali ili su se smanjili napola. Više nemam ni mitesera ni prištića. Nemam ni krvarenja desni, ni rana u ustima. Nestala je sva suha koža na mojim laktovima. Dvaput dnevno idem na WC obaviti veliku nuždu, što nikako nisan) očekivala, niti smatrala mogućim.

Naočale sada nosim samo kada vozim. Sada sve čujem i osjećam mirise. Noću, dok spavam ponovo sanjam. Sanjati sam prestala negdje u svojim 30-tima. Snizio mi se krvni tlak. Ovo je jedini način svakodnevne detoksikacije za koji znam da tijelu ne škodi. Radit ću to svaki dan, do posljednjeg dana na ovoj Zemlji."

„Kakvoga li čuda u jeftinoj boci. Metodu izvlačenja toksina uljem koristim otprilike tri tjedna. Proširenosti vena gotovo sam se u potpunosti riješila, kao i dugogodišnje velike kvrge na desnoj ruci. Nekako sam življa, a gubim i suvišne centimetre u struku, pa i nešto prekomjernih kila, jer više nisam gladna kao prije."

„Izvlačenje toksina uljem prakticiram tri tjedna. Muškarac sam star 44 godine. U posljednjih nekoliko godina sijeda područja kose na mojoj glavi povećana su za 60 posto i počeo sam izgledati prilično staro. Poslije tri tjedna izvlačenja toksina uljem, koristeći samo organsko ulje od suncokreta, sada je svega 25 posto moje kose sijedo. Nova boja kose sada je kestenjasto smeđa, a čini se da je svakim danom takvih vlasi sve više. Moji prijatelji razrogačili su oči u nevjerici i mnogi od njih počeli su s ovom metodom detoksifikacije. Koža mi je također vrlo čista i zdravog izgleda. Zubi su mi primjetno bjelji, a i desni se oporavljaju, znam to zbog osjeta pri čišćenju zubi koncem. S ovom metodom izvlačenja toksina uljem upoznala me je moja djevojka. Isprva sam mislio da je počela bojati kosu jer su joj malo počele provirivati sjedine. No i njena je kosa sada smeda."

Izvor: Nexus
“Life isn't as serious as the mind makes it out to be.”
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Terapija suncokretovim uljem

Post Postao/la mr. gljiva »

Počeo sam s ovom terapijom par dana nakon objave tropic-ovog posta i nastavio punih mjesec dana jednom dnevno, ujutro. Nakon toga je došla pauza od 3 tjedna kad sam pušio mahunu i nisam prakticirao mućkanje. Kako sam ostao bez mahune ponovno sam počeo mućkati i to 3x dnevno jer nakon ovih mjesec dana nisam baš primjetio neke značajne pomake, jedino što mogu sigurnije tvrditi jest da mi se koža malo očistila,ali žarišta neurodermitisa su ostala, kao i nesređeni sinusi. Zato sam krenuo "agresivnije" u nastavak ove metode i ustrajem dok se ne uvjerim ima li ili ne ikakvog učinka. Jedan od razloga je i provjeriti hoću li se očistiti od metabolita mahune...za 3 dana kupujem abugnost tester koji je prilično pouzdan pogotovo ako se svakodnevno pušilo 3 tjedna, tad bi tijelu trebalo minimalno 15 dana da istjera "nečistoće" iz sebe...želim vidjeti hoće li mućkanje ulja to vrijeme prepoloviti ili ne. Logika mi je da pošto se kanabis spojevi otapaju u mastima trebali bi se vezati za ulje i tako izbaciti van iz organizma; ima tu i drugih faktora,ali želim saznati rezultat bez značajnog mjenjanja prehrane ili aktivnosti :)

Kupio sam u dm-u hladno prešano suncokretovo ulje, nekome je sama pomisao na ulje u ustima odbojna,ali ovo mi ima i miris i okus orašastih plodova pa mi nije ni najmanje odbojno. Ujutro mogu mućkati bez problema 20min jer u organizmu nemam vode pa se izluči i manje sline= manja količina tekućine u ustima. Za razliku od dnevnog mućkanja kad se u 7min nakupi sadržaja kao u 20min jutarnjeg mućkanja, rješim to tako da izbacim višak nad umivaonikom i nastavim dalje. Problem predstavlja refleksno gutanje jer čim su usta puna nečega to se automatski javi. nagnem glavu lagano naprijed da sve ode u prednji dio usne šupljine i onda progutam "na suho". U početku je to malo teže,ali nakon 2-3 tjedna (pod uvjetom da ste skoncentrirani na ono što radite) imate potrebu "progutati" svega 3-4x, u početku mi je to bilo svakih minutu i pol.

Javim rezultate uskoro i nastavljam dalje :thumbsup:
skuliran do jajc :thumbsup:
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Terapija suncokretovim uljem

Post Postao/la Shanti »

A je po nekoj logici da ćeš rješit metabolita mahune, javi rezultate..možda ćeš uspit lakše ako si ektomorf :)
A za sinuse probaj gladovanje, sirova hrana...
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Terapija suncokretovim uljem

Post Postao/la luther7hrol »

Ja radim svako jutro već mjesec dana detox kokosovim uljem i mogu samo reći da je stvar fenomenalna. Ono, baš osjetiš kako ti organizam počinje bacati viškove, kako sve to otječe. Ovu metodu kombiniram s pročišćavanjem sinusa mješavinom himalajske soli i tople vode. Otkad ovo radim nemam više nikakvih problema s migrenama, a imao sam ih nepodnošljive dugi niz godina. Isto tako nos mi više nikad nije začepljen, a svi simptomi prehlada/gripa prolaze nakon 1-2 dana :)
Odgovori