Biljni lek protiv pušenja duvana

Recepti, napici, tinkture...
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Fig »

meni je uvijek "da se nešto dimi" što se tiče motanja duhana, a kasnije i ugoda koja se javlja samo u određenim dijelovima dana, sve ovo između mi je sama mehanizacija i nepotreba. znam ne pušit, pa onda pušit, pa pušit par smotanih cigaretica na dan i tako. dosta mi varira, a kad je ganja u pitanju solo duhan mi pada u zaborav na neko vrijeme, te negdje opet iskrsne. baš tvorničke cigarete sam odavno zaboravio, većina mi stvarno ne paše i stvara neugodu, a sa druge strane je i financijski motajući duhan trenutno isplativije uz ostalu individualnu ugodu okusa i dima, a i sam ritual motanja. trenutno se u rijetkim odgovarajućim okolnostima primim lule ili nargile... to baš za odmaranje uz ostalo.

slažem se sa ovime da kao i sa svakom supstancom, i sa duhanom možemo vršit neku kontrolu, naravno. uživat u njemu na načine nama prikladne. kao što ste spomenuli, zapalit u nama odgovarajućim prigodama i zavisno koji duhan i kako prerađivan, te na koji način. smatrat ga uživaonom supstancom kao i ostalo, te izbjeći tu mehanizaciju zbog njegove prevelike dostupnosti i ljudske konzumacije čime se zanemaruje ono bitno kod duhana, nekako gubi na samoj čari.

divna mi je ideja fizičkog prestanka kombinacije nikoreta žvakaća ili flastera sa mirisnim štapićima raznih vrsta :) prilikom želje pripaljenja cigarete, uzmite žvakaću i pripalite mirisni štapić. time ste obavili dvije funkcije mehanizacije pripaljenja i nikotinskog fiksa, ostaje još čin uvlačenja kojeg morate pregrmit, a za to se vrijeme igrate mirisnim štapićem držeći ga u ruci, te fino zamirišete prostor gdje god krenuli i našli se u društvu ;)
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Psychonaut »

Treba vam lijek za pusenja?

Sudeci po nedavnoj pilot studiji na prestiznoj univerzitetskoj bolnici John Hopkins, taj lijek bi mogao biti ni manje ni vise nego:
Psilocybin
Pogledajte predavanje o pilot studiji:
http://vimeo.com/15913255

:mushroom: :mushroom: :mushroom:
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Devil'sChase »

Kolka briga danas prestat pušit, od ganđe naravno da duhan pada u zaborav, većini kojima znam, a ima i onih koji poslije ganđe odmah puše cigarete, ja na to popizdim. Nerazumijem zašto pušači cigareta ne pređu na motanje duhana ak su već nesposobni prestat pušit, to je tolko isplativije da nema rasprave, a pogotovo ak je domaći koji kupiš za tipa 70 kn pol kile, više,manje traje ti do kad te volja, a ne pušiš smeća tolika. Možda doživiš i 90godina, kašlješ koda imaš upalu pluća i još poneki tumor na dišnim putevima, ali si ipak 90god star, i sjediš na trijemu i gledaš svijet, i opet iskašlješ se ko prehlada, ali i dalje nisi umro od raka pluća. Možda.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Kadulja »

Nažalost, nemam baš nikakvu volju prestati.
Do sada sam pušila onaj duhan iz vrećice, a danas sam imala loš dan pa sam se "nagradila" kutijom plavog waltera. Znam da će mi koža biti siva, organizam slabiji i da ću prije umrijeti, ali ne mogu prestati.
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la sinnerman »

Načitao sam se svakakvih preporuka biljnih ljekova za pomoć u prestanku pušenja i onda sam shvatio da je najbolji biljni ljek za prestanak pušenja.....-duhan :-o

Jedno sam večer namjerno doma ostao bez cigareta već oko 21:00 (testing), i ok izdržao do 24:00, išao spavati, to je prošlo više-manje ok.

Ali, brate ujutro.... ~X( :swear1: , od 07:00 dok sam usput u 07:45 odmah stao kupiti cigarete.

Jebeni đanki. Uh kako sam se prezirao toga jutra.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Kadulja »

Ja se prezirem cijeli dan, iz više razloga.
Još me pere i grižnja savjesti.
Dečko je rekao da će mu biti lakše prestati ako ja prestanem, a ja nikako da prestanem.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Psychonaut »

A sto ne prestanete? Ozbiljno pitam, kako sami to dozivljavate?

U te svrhe preporucujem neki jak trip, da vidis kako ayahuasca lijeci ovisnosti :psy
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Kadulja »

Ja kažem npr. "Morali bi prestati.",
a on: "Da, stvarno bi morali."

i zatim si oboje složimo po cigaretu.

On stalno iskašljava nešto. Ne znam je li mu to od cigareta ili zato što nikada nije izliječio sinuse.
Već mi je ružno slušati to.
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la mr. gljiva »

moj tajo je iskašljavao kao nekakve kristaliće sluzi pa je odlučio prestati... narednih 5-6 godina mu je trebalo da zapravo to prestane,a i sad ga znam čuti samo rijetko jer sam skužio da zdimi svaki drugi dan koju :ymdevil:
i cigareta čiji je duhan tretiran sa 4-5000 spojeva + 100 u samoj rizli...svaka osoba će drukčije reagirati na tako obrađenu stvar, kao i na duhan za motanje, kao i na samu biljku duhan ;)
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Biljni lek protiv pušenja duvana

Post Postao/la Zeleni Palac »

Malo je teze prestati ako nemas motivacije. Ja sam se jednom ostavio cigareta na kojih mjesec dana. Jednostavno me puklo. Zgadile su mi se i samo pojam pusenja. Naravno, s vremenom je taj osjecaj gadjenja slabio, a zelja za cigaretom rasla... Sad trenutno znam da bi bilo dobro prestati pusiti, al nemam uopce motivacije nit zelje za prestankom. Cigareta mi pase i mos ga fuckat...
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Odgovori