autizam i lječenje biljem?

Recepti, napici, tinkture...
Avatar
ŠangajBejbi
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 29.11.2011, 15:42

autizam i lječenje biljem?

Post Postao/la ŠangajBejbi »

Bokovi!

Ja sam nova ovdje, i moram pohvaliti forum jer je odličan :thumbsup:

Imam jednu životnu situaciju (fakjea, tko je nema :D ); uglavnom, moja seka je autistična!

Tko ne zna nek se informira; http://hr.wikipedia.org/wiki/Autizam

E sad, ona je hiperaktivna, i uz to sklona epi-napadima (epilepsija je pojačana kod autistične djece), trenutno je u HC pubertetu (15 godina) i prima terapiju koja ju po mom mišljenju samo još više sjeb... :(

i sad mene zanima zna li netko od vas (ili ima iskustva) sa takvim ljudima, tj. znate li možda kojim biljkama početi (čajevi, sokovi...) kako bi se ta terapija smanjila ili postupno prekinula?

Unaprijed hvala,

Šangaj :x
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.”
― Charles Bukowski
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: autizam i lječenje biljem?

Post Postao/la Red »

prelistala sam 6 knjizurina i sve casopise koje imam i nisam nasla nista... ALI, probat cu iskopat bar nesto, tvrdoglava sam :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
ŠangajBejbi
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 29.11.2011, 15:42

Re: autizam i lječenje biljem?

Post Postao/la ŠangajBejbi »

Heh, hvala ti :)
Ma ja sam pričala sa nekim ljudima (poprilično duhovnim jel :) ) i rekli su mi da pod obvezno trebamo proradit na tome da je se skine s ljekova, samo što nisam uspjela doći do nikoga tko bi mi onako lijepo to mogao obasniti, odnosno savjetovat neke zamjenske, biljne preparate..

Eniej, ako nekaj nađeš javi :D

Bokovi :-*
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.”
― Charles Bukowski
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: autizam i lječenje biljem?

Post Postao/la Red »

Dal si ikada pricala sa nekim tko se bavi homeopatijom npr. cula sam jako puno ljudi, tate, mame i djeca, kojima je homeopatija pomogla, bez lijekova, samo homeopatija.

znam jednu zenu koja svoje djete samo tako lijeci i zbilja je nevjerojatno koliko maloj pomaze, nikad kod doktora. Ali vazno je napomenut da se i tome treba malo ozbiljnije posvetiti. treba terapeut/doktor odrediti pravi "lijek" da bi se na pravi nacin tretirala odredena bolest ili tegoba. sa homeopatijom nije isti lijeka za svaku osobu i tu treba vidjet sto kome odgovara...

problem je sto je takvo lijecenje mozda skuplje od "normalnog". ne znam koliko inace odvajate na lijekove i terapije ili sve ide na drzavu, ali vrijedilo bi se bar raspitat... hiperaktivnost, epi napadi vjerujem da bi se uspjeli bar smirit i ublazit.

to je ovako prvo sto mi je jutros palo na pamet pa reko da vidim jel si na tu stranu istrazivala?

p.s. Šangaj bejbi, knjiga? :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
ŠangajBejbi
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 29.11.2011, 15:42

Re: autizam i lječenje biljem?

Post Postao/la ŠangajBejbi »

Šangaj Bejbi je knjiga da :) :lovee:

Hmm..bili smo kod homeopatkinje, koja je btw meni full puno pomogla sa alergijama i šmrcanjem --> prestalo je :D, ali kod male baš nije uspjela ništa napraviti..

Doduše, to je bio samo jedan tretman..

E, da, jesi čula za Vladimira Grudena? (vjerojatno jesi, naš poznati psiholog)
Jedan prijatelj nam je savjetovao da se njemu obratimo, te da se pokuša raditi na njoj pomoću energije..

Ma, ja više nisam pametna što učiniti, jer s druge strane i starci su dosta podložni mišljenju lječnika i ljudi specijaliziranih za autizam.. :-s

Morat ću se raspitati još :)

Hvala ti :-*
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.”
― Charles Bukowski
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: autizam i lječenje biljem?

Post Postao/la orbit »

Hm, hm, odlicna tema, nisam inace sklon postanju, ali pratit cu ovu temu, meni je bratic autistican, i sada ima 16 godina, uz to dvije sestre koje tlaci itd, doma im je kaos...

isto mislim da ga lijekovi ubijaju...al, trenutno je tako...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: autizam i lječenje biljem?

Post Postao/la Red »

nazalost nisam iskopala nista na tu temu... ne odustajem [-(
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: autizam i lječenje biljem?

Post Postao/la wonaabi »

možda je samo slaba homeopatkinja...meni je sestričina bila autistična ko dijete pa su je stim izlječili u pol godine.
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: autizam i lječenje biljem?

Post Postao/la Red »

sto sam citala, sto drugi pricali, znam da sa homeopatijom treba biti strpljiv da bi se otkrio pravi remedij za odredenu osobu. treba biti uporan, makar potrazit drugo misljenje..
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
ŠangajBejbi
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 29.11.2011, 15:42

Re: autizam i lječenje biljem?

Post Postao/la ŠangajBejbi »

wannabe je napisao/la:možda je samo slaba homeopatkinja...meni je sestričina bila autistična ko dijete pa su je stim izlječili u pol godine.
ali autizam nije izlječiv... :-o
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.”
― Charles Bukowski
Odgovori