Vrganj?

Općenito o gljivama i kako ih uzgojiti
Avatar
sunčanica
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 19.10.2011, 20:49
Ima zahvala: 6 puta

Re: Vrganj?

Post Postao/la sunčanica »

fino,1. glas da ima i u dalmaciji vrganja,znala sam da ih ima na krku.hmm jedan dan malo u istrazivanje po dalmaciji ^^. gorski kotar je danas bio pod maglom tako da ono vrganja sto je bilo su bili vlazni.ali naslo se i par povecih 1 klase suhih sto sam se cudila.eto vrganj uvjek iznenadi.bome ce i njih iznenadit topla kupka hehe :delicious:

slika

Uploaded with ImageShack.us

slika

Uploaded with ImageShack.us
miris pokošene trave :D
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Vrganj?

Post Postao/la Wolfshade »

Biće za večeru.

Ja nisam našo apsolutno ništa.
Avatar
sunčanica
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 19.10.2011, 20:49
Ima zahvala: 6 puta

Re: Vrganj?

Post Postao/la sunčanica »

a jbg :/ sakrili su ti se.mozda ih bude na ljeto.jel ima sta stranaca kod vas po sumama?g.k. vrvi sa taljanima
miris pokošene trave :D
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Vrganj?

Post Postao/la Wolfshade »

U Lici danas našao 4 manje sunčanice, 30-ak poljskih šampinjona i dvije šake puhara. Vrganja još nema.
Avatar
sunčanica
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 19.10.2011, 20:49
Ima zahvala: 6 puta

Re: Vrganj?

Post Postao/la sunčanica »

opa ! :ymapplause: vuče! vidim po cijelom jadranu ljepo vrijeme.mislim da bi moglo biti tako i u gorskom kotru pa si mislim malo u lov na kustrave suncanice.a sto se tice vrganja jos gajim neku nadu.nepoznajem liku i njezine vremenske cikluse,kako je to kod vas jel mozes malo pojasniti,kad izlaze obicno ?vjerujem da pratis "uzorke"
miris pokošene trave :D
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Vrganj?

Post Postao/la Wolfshade »

Neznam ti točno reći, nedavno sam kupio vikendicu u Lici pa mi je ovo prva sezona da tražim gljive tamo. Inače u dalmaciji obično tražim vrganje kraj mjesta Ninski Dračevac u hrastovoj šumi, obično već krajem 9.mjeseca počnu, najkasnije do polovice 10. Ove godine još niti jednog jedinog nisam našao, kao ni blagvu :ohnoo:


Inače, upravo sam se vratio iz gljiva...

slika

Šampinjoni, puhare, grbave sunčanice

slika

jezero

slika

šampinjoni

slika

slika

slika
Avatar
sunčanica
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 19.10.2011, 20:49
Ima zahvala: 6 puta

Re: Vrganj?

Post Postao/la sunčanica »

:thumbsup: ouf sljedece godine ce ti bit avantura ih pronalazit u lici :D tako je meni svaki put kad dodem na neki novi teren onda ih s jos vecim gustom berem :D
miris pokošene trave :D
Odgovori